Чакаме с трепет и вълнение всяко ново ОКТОМВРИйско попълнение - Тема 17

  • 28 867
  • 582
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 399
Здравейте, момичета! На всички мами,  които гушкат вече бебоците, честито!
Ние сме добре,  аз се възстановявам,  малкия е на кърма, но не суче от мен, изцеждам се и така. От няколко вечери , след като го изкъпем между 8-9 не спи, иска постоянно да яде, после пък повръща. Заспива между 10:30 и 11:30 и се събужда съм 6-7 сутринта, което за мен е супер. Засега кърмата ми стига, от 2-3 дни изцеждам по 260-280 мл от 2те гърди, а той яде различно, между 100 и 140 мл
Това сме ние, оформя се малкото човече

# 241
  • София
  • Мнения: 4 680
Топли и студени вълни..... + потичане на коластра.... Май се задава юнака
Малка редакция :термин-29окт

Последна редакция: пн, 18 окт 2021, 14:15 от Станислава5642

# 242
  • Мнения: 616
Момичета, давате ли залъгалки на бебетата?
При нас започнаха коликите и залъгалката почти не помага вече, когато са най-силни. Мисля да пробвам да дам чай от семена от копър, имам сушен домашен, отделно капки за колики даваме нощно време.
При вас как е положението, адаптирате ли се с бебоците?

# 243
  • Мнения: 278
Момичета, давате ли залъгалки на бебетата?
При нас започнаха коликите и залъгалката почти не помага вече, когато са най-силни. Мисля да пробвам да дам чай от семена от копър, имам сушен домашен, отделно капки за колики даваме нощно време.
При вас как е положението, адаптирате ли се с бебоците?

Моята бебка не иска залъгалка, направо и се гади . Аз давам абоколикен, чай от пресен копър и шуслерови соли10  -всичко е изписано от педиатър - да чукам на дърво всичко е наред и Изабела е спокойна, аз пия лактогонен чай от време на време...

# 244
  • Мнения: 116
Момичета, давате ли залъгалки на бебетата?
При нас започнаха коликите и залъгалката почти не помага вече, когато са най-силни. Мисля да пробвам да дам чай от семена от копър, имам сушен домашен, отделно капки за колики даваме нощно време.
При вас как е положението, адаптирате ли се с бебоците?

И при нас започнаха коликите. Давам био Амика и масажче това е. Успокоява се от капките. Успех😇

# 245
  • Мнения: 398
Пиша към момичетата , който вдигаха кръвно , въпросът ми е кога ви се нормализира кръвното смисъл еднократно го бях мерила 130,140/80 след тово си става пак нормално . Правих и консултация с кардиолог и казаха , че сърцето ми е здраво и не е хипертория . Измисаха ми това да пия амлодипин .

# 246
  • Мнения: 64
Момичета, много ми е притеснено за тази увита пъпна връв около вратлето. Имам 4 дни до секцио, но все го мисля. Лекарката ми каза да съм спокойна и да почивам до тогава, но близките ми са на друго мнение. Съветват ме да ходя на тонове всеки ден, а на мен хем не ми се иска, хем се чудя дали да не ги послушам. Движенията за сега са си ок-няма промяна, активно си е. Вие какво бихте ме посъветвали, помня, че някоя мама от вас имаше такъв проблем 😪

# 247
  • Мнения: 578
Момичета, много ми е притеснено за тази увита пъпна връв около вратлето. Имам 4 дни до секцио, но все го мисля. Лекарката ми каза да съм спокойна и да почивам до тогава, но близките ми са на друго мнение. Съветват ме да ходя на тонове всеки ден, а на мен хем не ми се иска, хем се чудя дали да не ги послушам. Движенията за сега са си ок-няма промяна, активно си е. Вие какво бихте ме посъветвали, помня, че някоя мама от вас имаше такъв проблем 😪
Следи движенията на бебето. Ако усетиш че не се движи и нищо не става след като пиеш нещо студено и размърдаш корема, тичай в болницата. При мен така стана и се оказа, че е увита пъпна връв и съм реагирала на време. Но аз тръгнах веднага и не съм чакала много, за да се раздвижи бебето. В болницата на тоновете ми се скараха, че не съм изчакала. Но лекаря като видя и след още едни тонове направо извади бебето. Може и за твое успокоение да ходиш на тонове всеки ден.
Честито но всички нови мами от последните дни. Да са ви живи и здрави бебешоците, а вие да се възстановите бързо.

# 248
  • Мнения: 697
Момичета, днес се роди нашата малка принцеса Катерина с планово секцио, 3330гр. и 51 см. Добре сме, но си болии...

# 249
  • Мнения: 398
Момичета, днес се роди нашата малка принцеса Катерина с планово секцио, 3330гр. и 51 см. Добре сме, но си болии...
Честита да е Катерина живи и здрави да сте ! Болката минава , движението е лечението ! 💝💐🍀

# 250
  • Мнения: 1 264
Честита Катерина! Наистина, ако мога да дам съвет, въпреки болката, колкото повече се движиш, толкова по-бързо ще се възстановиш. Бъдете здрави 🍀

# 251
  • Мнения: 471
При мен пъпната връв беше увита 2 пъти и доктора ме изпращаше веднъж в седмицата на тонове, в последствие се разви и преди ражсането нямаше увиване. Следете движенията както са ви посъветвали, пък за успокоение може да отидите и на тонове, но мисля че по-голяма опасност има при самото раждане ако то е естествено.
Момичета, много ми е притеснено за тази увита пъпна връв около вратлето. Имам 4 дни до секцио, но все го мисля. Лекарката ми каза да съм спокойна и да почивам до тогава, но близките ми са на друго мнение. Съветват ме да ходя на тонове всеки ден, а на мен хем не ми се иска, хем се чудя дали да не ги послушам. Движенията за сега са си ок-няма промяна, активно си е. Вие какво бихте ме посъветвали, помня, че някоя мама от вас имаше такъв проблем 😪

# 252
  • Мнения: 1 104
За колики при моето момче най-много помага слинг Simple Smile ако е в истерия и не се успокоява с гушкане, веднага щом го мушна в слинга млъква. Иначе давам Абоколикен, но това помага донякъде, както и чай от копър, който пия аз, май вече споменавах.
Но слингът е велико нещо и съжалявам, че не си купих още с голямото дете, щях да си спестя 2 месеца безсъние, чак с ергораницата се "светнах" колко се успокояват.

# 253
  • Мнения: 616
Оливия, и нощно време ли обикаляте със слинга? При нас май така се очертава да стане. И Митко мълчи като е в слинга, ще пробвам нощес значи.

# 254
  • Мнения: 1 104
Ами за щастие коликите му са следобед и вечер, нощем спим всички, но кърмя и обикновено спи до мен, ако се размрънка в кошарата си го взимам.

Общи условия

Активация на акаунт