Фурна и плот за вграждане - избор на марка и модел. Тема 5

  • 45 499
  • 1 144
  •   1
Отговори
# 105
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 705
Следващото прилагане на Wi Fi ще е в тоалетно казанче. Ако си забравил да пуснеш водата, да я пуснеш от работа.

Разбирам добре, че хората харесват тези допълнителни според мен глпости, ама на фурна вече ми идва прекалено.

# 106
  • Варна
  • Мнения: 19
Здравейте.
Харесала съм си фурна на Smeg модел SF106 и микровълнова на Smeg модел MP122. Някой има ли тези модели и доволни ли сте?
Благодаря.

# 107
  • София
  • Мнения: 8 520
Ползвам друг модел Smeg - SFP6401TVN1 - от година и 9 месеца и съм доста доволна. Вярно е това, че начинът за ползване на разните функции не е особено user friendly - нашата е само с два бутона и за да ползвам всичките й опции, ще ми трябва доста добра памет (например размразяване и автоматични програми не ползвам аз) Simple Smile Но за да ползвам това, което ми трябва - никакъв проблем. Търсих я специално да има печене отгоре и отдолу без реотан, както и отгоре с вентилтор и отдолу с вентилатор (освен отгоре и отдолу + вентилатор). Пиролизата е ефективна и досега не е повредила нито уреда, нито шкафа. Скоро засичах колко бързо загрява до 250 градуса - точно 5 минути са.  Стъклото чистя отвън супер лесно с препарата, с който си чистя и шкафовете в кухнята.

# 108
  • София
  • Мнения: 1 480
Здравейте.
Харесала съм си фурна на Smeg модел SF106 и микровълнова на Smeg модел MP122. Някой има ли тези модели и доволни ли сте?
Благодаря.

Микровълновата ми е СМЕГ, но друг модел - прекрасна е. Достатъчно мощна, много качествена изработка. Предишната ми също беше СМЕГ и (внимание!) електрониката се повреди от токов удар. Добре е, че имам застраховка на домашното имущество точно за такива случаи. Вината не е в микровълновата, токовият удар беше толкова сериозен, че телевизорът буквално гръмна. Пукот, искри, пушек - всички екстри. Сега съм сложила едно Соно за защита и дори веднъж се беше активирало. Така че една застраховка и едно Соно няма да са ви излишни.

# 109
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 705
Пък ако има вариант, да си сложат цялостна защита на жилището.

  Ако трябва да сме точни, токов удар няма. Удър става от пренапрежение. Най-често силните удари са защото трансформатора е дал на късо и вместо да подава фазово напрежение , се подава линейно. Докато сработи защитата, изпуква по нещо.
Предвит техниката в повечето електродружества, не е чудно и защо така става. Преди 2 седмици, лично видях средно голяма машина на ЕРП собственост на "Третия райх"
Колко пъти и е сменяно маслото и са правени изпитвания един господ знае.
Машината все още е в действие!

# 110
  • Мнения: 11 444
Като стана дума за Соно- това (защита от ниско и високо напрежение), а не което и да е:
КОМБИНИРАНА ГРЪМОЗАЩИТА С АВТОМАТИЧЕН ИЗКЛЮЧВАТЕЛ WP230 W
Предназначение:

"За защита от опасно ниско и опасно високо напрежение на климатици, хладилници, фризери, перални машини и друга бяла техника.

Описание:

Комбиниран  предпазител   от нестандартно (ниско или високо) напрежение с микрокомпютърен контрол. Автоматично възстановяване, защитен времеви интервал, светлинна и звукова сигнализация + пик предпазител за захранващата мрежа с повишен енергиен капацитет и филтър за смущения. Предпазва уредите от колебания в захранващата мрежа, вторично въздействие на мълнии, токови удари, електростатично електричество и др.
https://sono.bg/predpaziteli/kombinirana-gramozashtita-s-avtomat … yuchvatel-wp230-w"


У нас има 4 броя (телевизор, хладилник, пералня и абсорбатор) и се включват доста често.

Последна редакция: чт, 25 ное 2021, 22:00 от petiaivanov

# 111
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 746
Това чудо как се ползва? Включва се в контакт и в него електроуреда ли?

# 112
  • Мнения: 11 444
Това чудо как се ползва? Включва се в контакт и в него електроуреда ли?
Да.

# 113
  • София
  • Мнения: 1 480
Да, точно този модел сложих. Благодаря, Петя, за допълването. Одеве нямах възможност да дам линк.

# 114
  • Мнения: 98
Здравейте,

моля ви помагайте - трябва да купя нова фурна, но не знам кои марки в момента предлагат добро качество спрямо цена.
Какво ще ми кажете за Бош, Беко или Горение ? Харесала съм няколко модела ако може да ми кажете мнение или да ми препоръчате други модели ще съм много благодарна:
https://www.technopolis.bg/bg/Furni-za-vgrazhdane/Furna-za-vgraz … -43S350E/p/702978
https://www.technopolis.bg/bg/Furni-za-vgrazhdane/Furna-za-vgraz … BG5370S0/p/702998
https://www.technopolis.bg/bg/Furni-za-vgrazhdane/Furna-za-vgraz … 2302-XMS/p/700631
https://www.technopolis.bg/bg/Furni-za-vgrazhdane/Furna-za-vgraz … EOF3H70X/p/707633

# 115
  • Мнения: 11 444
Бош-серия 6. Не можеш да го сравняваш изобщо с другите две.

Последна редакция: пт, 26 ное 2021, 10:48 от petiaivanov

# 116
  • Мнения: 47
Здравейте
Моля за помощ. Взехме фурна ELECTROLUX EOC6P77WX. Фурната има опция за wi fi. Но.... нещо не правим както трябва явно. Направихме настройките на фурната, инсталирахме Electrolux Kitchen, разрешихме достъп и така стъпка по стъпка, до "намиране на уред". И след това едно и също - не намира уреда . Изписва "праверете дали фурна wi fi е включено" и това е. ММ се изнерви и стана....
Та ако някой има такава фурна или опит с wi fi. Моля за съдействие къде бъркаме.




Имахме същия проблем плюс, че рутера ни беше в другия край на апартамента и не стигаше интернета до фурната. Дойде приятел, компютърен специалист, който премести рутера и после му променя настройки, така че да се свърже с фурната. Може и към провайдера ви за интернет услуги да се обърнете, те да ви пратят техен специалист. Т. е. трябва да разбира от рутери и мрежи. Малко късно отговарям, но може да е полезно на някой друг, ако вече сте решили проблема.

# 117
  • София
  • Мнения: 13 200
Здравейте, харесала съм си фурните за вграждане на AEG. Интерсувам се от функцията SteamPro. Ако някой от вас я има, до каква степен я ползва? Може да не е точно за тази марка фурна. Полезна ли е? На реклама ми хареса, но реално върши ли работа?
Понеже сравнявах с Бош, там пък има някакъв автопилот. Това чудо пък върши ли работа? Аз имам микровълнова с програми, които изобщо не ползвам. Опасявам се, че ще ми е по-лесно да си готвя какво досега, на база на опита, вместо да разчитам на програма.

# 118
  • Мнения: 11 444
Функцията с пара е добра за разни печива, но пък това може да свърши и купичка с вода на дъното. Не е болка за умиране, ако я няма.
Автоматични програми не ползвам. Мога да готвя добре(това е относително Simple Smile  ) и не мога да си представя, че тя ще ми казва какво да правя. За всяко нещо си има техника на приготвяне и мъничко чалъм.

# 119
  • София
  • Мнения: 13 200
Функцията с пара е добра за разни печива, но пък това може да свърши и купичка с вода на дъното. Не е болка за умиране, ако я няма.
Автоматични програми не ползвам. Мога да готвя добре(това е относително Simple Smile  ) и не мога да си представя, че тя ще ми казва какво да правя. За всяко нещо си има техника на приготвяне и мъничко чалъм.
Да, мен точно това ме опасява за програмите. Че не всичко е универсално като приготвяне. Ако я има екстрата така и така не е болка за умиране. Въпросът е дали да я търси човек и да дава пари за това допълнително. Както например бих дала за пиролизата.
За купичката с вода не бях се сещала, а е елементарно решение. Dizzy Face Аз пека хляба в чугунен съд с капак, но правя други печива, за които ще е полезна тази пара.

Общи условия

Активация на акаунт