Фурна и плот за вграждане - избор на марка и модел. Тема 5

  • 46 505
  • 1 144
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 1 516
Хромираните решетки ще променят цвета си, ако останат вътре, затова трябва да се изваждат.

Иначе процесът е: гледате в помещението да няма никого, защото миризмата не е приятна, а и вероятно е вредно да се диша този въздух. Оставяте аспиратора да работи, дори да не е над фурната, на 1-ва или 2-ра степен и отаряте прозорец, за да влиза външен въздух. Тогава включвате пиролизата и отивате в друго помещение. Може да наглеждате от време на време, за ваше спокойствие, иначе няма какво да случи.

След приключване на програмата и като поизстине фурната, забърсвате праха с влажна кърпа без препарат, а стъклото си го почиствате по обичайния начин: първо с обезмаслител, после - с кухненски препарат, стъргалка за плот, ако се наложи, и накрая - препарат за стъкло.

# 661
  • София
  • Мнения: 8 552
Е, защо да е вредно да се диша този въздух? Мирише на изгорели мазнини - не е любимата ми миризма, но нито е толкова силна, нито е вредна, че да си усложняваме живота. Не излизаме, не отваряме, ако е зима; не пускам и аспиратора. Нищо такова не пише и в инструкциите на фурната.

Стъклото не се сваля, но се почиства предварително, за да не се запекат мазнотиите по него. Всичко метално махам и пускам в миялната.

# 662
  • Мнения: 6 276
И аз съветвам да изчистите стъклото отвътре, но преди пиролизата по метода описан от Vilemina. Иначе още повече се запичат пръските...

# 663
  • София
  • Мнения: 8 552
О, да, да, разбира се, че стъклото е преди! У нас процесът е: ММ чисти стъклото с пяна на Heitman за фурни (изчиства го добре от препарата) и разкача всичко метално. Аз  пускам пиролизата, пускам миялната да измие металните части; след 3 часа бърша с мокра попивателна гъба изгорялата прах от камерата на фурната. Слагам държачите и решетката и това е Simple Smile  Ръчния труд отнема сумарно към 20 мин максимум.

# 664
  • Мнения: 11 568
Тони, що се мъчиш с тази кърпа, прахосмукачка нямаш ли Simple Smile  .... па пооосле с кърпата

# 665
  • София
  • Мнения: 8 552
Ахахах, сега ме вкара във филм - изобщо не съм се сещала. Може би ако имах от онези за почистване на камини, щях да я плзвам. Обаче домашната... интересна идея, трябва да преценя доколко ще ми прецаква перящият се филтър Grinning

# 666
  • Мнения: 6 276
Супер идея и на мен не ми е хрумвало за прахосмукачката за камината, а имам такава... Преди 3 години някъде струваха по около 80 лв., но без камина идва малко излишен уред за съхранение само за една пиролиза...

# 667
  • Мнения: 11 568
Е.... и на мен ми увря главата по трудния начин Simple Smile  , ама пък гледай как акъл на кило раздавам Simple Smile

# 668
  • Пловдив
  • Мнения: 316
Имай предвид, че пиролизата не е нещо, което се пуска ден през ден да се чисти фурната.  Виж си в упътването колко често може да се пуска иначе от вискота температура ще си скапеш фурната, ако я пускаш твърде често.

В моето упътване никъде не пише на колко време да се пуска пиролизата. Фурната ми е Електролукс KOEBP39WX. Сама изписва , че има нужда от почистване.  До сега за 7 месеца , откакто я ползвам три пъти съм пускала пиролиза. Сега обаче малко се притесних, че това е често и да не и стане нещо.🤔

# 669
  • Мнения: 40 737
Ползвам си фурната над 4 години и съм пускала пиролиза само веднъж. Смятам, че пиролизата не е алтернатива на пазенето и конвенционалното миене след готвене и до нея се пристъпва чак след дълги времеви интервали, когато въпреки поддръжката някои зацапвания се акумулират.

# 670
  • Мнения: 11 568
Не е често. Написах го, че да не вземе някой, който не е използвал до сега, седмица през седмица да я пуска.
Аз моята я пускам , така като се замисля, май не повече от 2 пъти в годината. Начинът ми на готвене е такъв, че не си цапам фурната.

# 671
  • София
  • Мнения: 1 516
Тони, що се мъчиш с тази кърпа, прахосмукачка нямаш ли Simple Smile  .... па пооосле с кърпата

Аз чистя уредите и около тях с малкия модул на безжичната прахосмукачка. С него минавам и фурната - под вратата, където понякога попадат трохи. Прахът от пиролизата обаче не ми е бил такова количество, че да опра до този метод.

Скрит текст:
Имай предвид, че пиролизата не е нещо, което се пуска ден през ден да се чисти фурната.  Виж си в упътването колко често може да се пуска иначе от вискота температура ще си скапеш фурната, ако я пускаш твърде често.
В моето упътване никъде не пише на колко време да се пуска пиролизата. Фурната ми е Електролукс KOEBP39WX. Сама изписва , че има нужда от почистване.  До сега за 7 месеца , откакто я ползвам три пъти съм пускала пиролиза. Сега обаче малко се притесних, че това е често и да не и стане нещо.🤔

Не се притеснявай, хората са го измислили. И моята изписва съобщение, и съответно си я пускам. Случвало ми се е веднъж в месеца, случвало ми се е и веднъж на 4-5 месеца, според това колко често и какво се готви.

Пиролизата е на пазара от поне 30 години и за това време технологията се е развила. За по-старите модели може да е препоръчително по-рядко пускане, отколкото за по-новите. Температурата на пиролитичните програми е различна и напоследък гледат да я понижават. Няма правило за честотата, което да е еднакво валидно за всички фурни.

Последна редакция: пн, 19 сеп 2022, 14:34 от Vilemina

# 672
  • София
  • Мнения: 8 552
Ползвам си фурната над 4 години и съм пускала пиролиза само веднъж. Смятам, че пиролизата не е алтернатива на пазенето и конвенционалното миене след готвене и до нея се пристъпва чак след дълги времеви интервали, когато въпреки поддръжката някои зацапвания се акумулират.
Леле, нали нямаш предвид, че след всяко готвене чистиш фурната с препарат? Или всяка седмица? Аз, да си призная, никога не съм практикувала твърде често почистване на фурната. Не бих се и ограничавала в употребата на уред само за да си го гледам чист или да го пазя да издържи по-дълго време. То и да исках, ММ като реши да си запече свински гърди зимата и... естетика, адиос Simple Smile Затова си взех фурна с пиролиза.  Нито преди, нито сега съм фен на миризливи препарати, в които да си навра главата, а от здравословна гледна точка няма как да си причиня нещо лошо, защото каквото ям от фурната, е минало термична обработка. Та как пък да не си завра главата в омазана фурна ей така, само по естетически причини. Пиролизата съвсем добре си се справя и ми спестява време. Не броя колко пъти в годината я пускам - ако фурната ми се стори неприятна за окото, оставям я да се самопочисти и това е; средно да е не повече от 3 пъти годишно (но ние готвим много на скара и на плота, така че сигурно има значение).

# 673
  • Мнения: 40 737
Съвсем не, просто не готвя на фурна много често и не цапам, когато го правя. Иначе под почистване разбирам мокра кърпичка и салфетка за 2-3 минути. И не всеки път.

# 674
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 009
Аз нямам пиролиза, не взех тогава, с такава функция. Пускам задушаване например с пара и после само обирам водичка Wink

Общи условия

Активация на акаунт