Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Фурна и плот за вграждане - избор на марка и модел. Тема 5

• 6 329
  • 174
  •   1
Отговори
  • София
Здравейте!
В тази тема обсъждаме всякакви въпроси и отговори свързани с фурни и плотове за вграждане.

Стари теми:
Тема 1
Тема 2
Тема 3
Тема 4

# 1
  • Варна
Както казах, Черна станция, не споря. Споделих, че го видях и ми хареса.
П.П. Въпреки това ми е интересно, защо на някой си пише, че са за такъв тип монтаж, а на други не. А довода, че трудно ще се намери майстор, който да се хване да го прави ми е твърде несериозен. И за толкова години на пазара (котлони и каменни плотове), тъй един не се хвана...

# 2
Както казах, Черна станция, не споря. Споделих, че го видях и ми хареса.
П.П. Въпреки това ми е интересно, защо на някой си пише, че са за такъв тип монтаж, а на други не. А довода, че трудно ще се намери майстор, който да се хване да го прави ми е твърде несериозен. И за толкова години на пазара (котлони и каменни плотове), тъй един не се хвана...

Като минимум за да стават за такъв монтаж трябва керамичната плоча да е с определена конфигурация. Иначе няма да стане ако е с кант или с фасети. И да, красиво е, не отричам. Но е трудно за монтаж.
Ето снимка на плот, ставащ за такъв монтаж, нали виждаш какъв е ръбът?

# 3
  • Варна
От първия път разбрах, че под всички, говориш, за всички без кант или фасети, но счетах за ненужно да го повтарям всеки път.

А защо всички клипове и снимки са с маркови и скъпи плотове, щом всички стават ( !всички без кант или фасети! ). Едно Беко, Краун или подобно не видях, главно Нефф и Миеле

# 4
Ами не знам, но не съм употребявала думата "всички".  
Иначе в типовото ръководство на моя Уърлпул пишеше и за подобен монтаж.

Ето и Беко за flush mounting:

https://www.amazon.co.uk/Beko-HII-64400-MT-Self-contained/dp/B08GKXH1ST

И още някаква неизвестна ми марка:

https://www.winningappliances.com.au/public/manuals/ICBCI365TFS- … uct-Catalogue.pdf
Имат три модела за такъв монтаж. Но си пишат, че е само за каменни плотове.

Като цяло не виждам какво пречи плот, който се монтира стъпил на плота да не може да се монтира 4 мм по-ниско, пак стъпил на леко изрязан плот.

Последна редакция: пн, 11 окт 2021, 22:23 от Черна станция

# 5
  • Варна
"Те много могат да се монтират наравно с плота (всички без кант и без фаска)"
Че бе знам как да цитирам от стара тема.

Идеята ми не е какво можем да приспособим, защото не виждаме, какво ще му пречи и ще му намерим начина, а как наистина е направено.
Иначе и аз съм си затворила пералнята и сушилнята в шкаф, за да ми е по- красиво, но това не ги прави "за вграждане"

# 6
Намерих плотове за вкопан монтаж на много фирми, но май е безпредметно да давам линк след линк. Няма  как да докажа, че няма пречка за подобен монтаж за всеки с подходящо изпълнение на керамиката. И затова се оттеглям от спора - аз с моята убеденост, то с твоите съмнения, че има нещо специално.

# 7
Момичета, правим остновен ремонт цялостен на тристайно жилище и ми трябват бюджетни печка, котлони и абсорбатор. За съжаление нямам възможност да купувам висок клас и съм се спяла на тази фурна. Някой има ли отзив и за марката, и за фурната като цяло? Ще ви бъда благодарна, ако ми препоръчате и абсорбатор и плот керамичен! Благодаря предварително! Simple Smile

https://emagbg.page.link/9Fvs2ZdvpXDdVKFG9

# 8
  • Велики Преслав
Не мога да  я видя, праща ме в гугъл плей

# 9
# 10
  • Велики Преслав
Аз незнам колко струва но ще предрожа това
https://zora.bg/product/fa2-841-jh-ix-ha

https://zora.bg/product/w7-om5-4s-h

https://zora.bg/product/k-60v19bqm

# 11

Като гледам е 285 лв с доставката, тези ще дойдат двойно. Има и 5 г. гаранция онази.

# 12
  • Велики Преслав
Аз предложих това с което съм имал опит кано уж бюджетно.

# 13
  • София
А аз ще предложа да не се се бърза с фурната и котлоните. Запазете старата печка или вземете една мини фурна с котлони временно.
Направете си кухнята (с мястото за фурната празно. Определете къде ще са котлоните и по късно направите отвора, стига да не е камък, но дори да дупчете може да покриете мястото, ако ви пречи.).
С абсорбатора не правете компромис.

За котлоните с кант. Започнах без кант, падна стъклен буркан с подправки върху него (на 3тия месец) и отнесе ръба, работеше, но опасен даде порежеш. Сега съм с кант по горната причина... Всъщност има полза от инцидента - смених Тека с Бош определено съм доволна от ъпгрейда.

Последна редакция: нд, 17 окт 2021, 14:38 от Desem

# 14
Е, то ако изтървеш нещо отгоре му и е в средата няма значение канта.

# 15
  • София
Момичета, правим остновен ремонт цялостен на тристайно жилище и ми трябват бюджетни печка, котлони и абсорбатор. За съжаление нямам възможност да купувам висок клас и съм се спяла на тази фурна. Някой има ли отзив и за марката, и за фурната като цяло? Ще ви бъда благодарна, ако ми препоръчате и абсорбатор и плот керамичен! Благодаря предварително! Simple Smile

Продават комплекти за вграждане, които са с някаква отстъпка. Тук има 4 варианта за бюджет между 600 и 700 лв за трите уреда:

https://www.stroi.bg/uredi-za-vgrazhdane/komplekti-uredi-za-vgra … rder=ASC/limit=25

Ето и други предложения:

https://aiko-bg.com/product-03160090475

https://www.andi-design.eu/shop/pyramis-%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF … 82%D0%BE%D1%80-2/

За мен е важно фурната да има таймер, за да може да се изключва, ако случайно заспя или се наложи да изляза. Моделите само с копчета, без дисплей, обикновено нямат такъв и не бих ги избрала.

# 16
А ако таймерът се прецака какво правим? Пожар?
Подобни уреди никога не се оставят на произвола на.... таймера.

# 17
  • София
А ако таймерът се прецака какво правим? Пожар?
Подобни уреди никога не се оставят на произвола на.... таймера.

Ако таймерът се прецака, ще си имаш фурна без таймер. Това не означава, че трябва изначално фурната да е такава.

Доколкото мога да преценя, посочената Hansa няма тази екстра, затова обръщам внимание. За някои това е важно.

Последна редакция: вт, 26 окт 2021, 10:26 от Demurtas

# 18
Преди време бях гледал плотове 4-ка с 2 индукционни котлона + 2 керамични(стандартни). Струва ми се добър вариат, тъй като не мога да реша дали харесвам индукционни - никога не съм ползвал. Обаче сега не откривам такива комбинирани плотове. Дали се продават?

# 19
Като нищо да са отпаднали от производство защото се оказа че който има индукция не ползва другите

# 20
  • Бургас
След индукцията няма да искате да се върнете на друг котлон.
Бяхме няколко дни на гости на майка ми, която е с обикновен котлон двойка. Направо бях забравила какво удоволствие е индукционния плот, докато не ми се наложи да използвам нейния.

# 21
Имаше един модел на АЕГ, за който и аз се чудих преди време, но се отказах. Мисля, че беше този AEG HK634150XB. Не знам дали още се предлага.

# 22
  • София
Преди време бях гледал плотове 4-ка с 2 индукционни котлона + 2 керамични(стандартни). Струва ми се добър вариат, тъй като не мога да реша дали харесвам индукционни - никога не съм ползвал. Обаче сега не откривам такива комбинирани плотове. Дали се продават?

И аз ги бях гледала, но накрая си взех изцяло индукционен плот и изобщо не съжалявам. Веднага свикнах с него - преходът не е труден, не се налага да си променяш навиците. Смених само алуминиевата кафеварка със стоманена.

Комбинираните (2+2) плотове все още се намират тук там, но май единственият им смисъл е бил да се докара по-прилична цена докато индукционните котлони бяха скъпи. Иначе, стъклокерамичните котлони не превъзхождат с нищо индукционните, така че няма смисъл да имаш и едните, и другите.

Ако искаш да пробваш индукцията, може за 40-50 лв да си вземеш един преносим котлон, а после да решиш какъв плот да си купиш.

# 23
Смисълът според мен е, ако някой много си държи на старите тенджери, които не стават за индукция. Друг няма. Но то пък всички хубави и скъпи тенджери напоследък стават, та има ли смисъл да се купува такова нещо заради някакви вехти съдинки?

# 24
  • София
Зависи от вехтите съдинки Joy
Моите не изглеждат такива, че са и по-скъпи от плота ми, пък той не е от евтините.

# 25
И тези скъпите не стават за индукция? Ако е така имаш основания за обикновен плот.

# 26
Ако искаш да пробваш индукцията, може за 40-50 лв да си вземеш един преносим котлон, а после да решиш какъв плот да си купиш.

Аз пък точно след като ползвах преносимия индукционен на майка ми, купен от Лидл, реших, че не искам такъв. Тъй като плочата на индукционните не се загрява, а пък нагревателят се включва и изключва на определен интервал /както на всеки котлон/, във времето на изключване температурата на готвене рязко пада. Особено при пържене е много досадно - все едно тигана със загрятото олио да го местиш от време на време на незагрят котлон. Олиото рязко изстива и храната започва да поема повече мазнина, поради което се налага да вдигам тигана, да включвам котлона отново и така - през цялото време.
Не знам, дали е от марката или всички са такива, но след това мъчение нямам и желание да пробвам други марки.
Никакъв плюс не видях спрямо една хубава и мощна стъклокерамична плоча. Нито по-бързо се загрява, нито има някаква съществена икономия на ток, която да се отразява в сметката /според майка ми/. Да не говорим, че индукцията оказва и някакви странични въздействия, защото в указанието за монтиране на новата ми фурна пишеше, че ако отгоре ѝ се монтира индукционен котлон, разстоянието трябва да е няколко пъти по-голямо, отколкото при монтиране на стъклокерамика.

# 27
Тъй като плочата на индукционните не се загрява, а пък нагревателят се включва и изключва на определен интервал /както на всеки котлон/, във времето на изключване температурата на готвене рязко пада. Особено при пържене е много досадно - все едно тигана със загрятото олио да го местиш от време на време на незагрят котлон. Олиото рязко изстива и храната започва да поема повече мазнина, поради което се налага да вдигам тигана, да включвам котлона отново и така - през цялото време.

Това е или евтинджос менте, или по-скоро архаичен модел от зората на технологията. Модерните индукционни котлони не правят така и не се усеща въпросният ефект.

# 28
  • Бургас
Tова и при мен не се случва никога. Би ме влудило направо. Работи си абсолютно равномерно и постоянно. Изключва само ако махнеш съда от котлона и то не веднага, а след известно време. Не съм засичали точно колко. И палачинки спокойно си правя на него.

# 29
Изключва само ако махнеш съда от котлона и то не веднага, а след известно време. Не съм засичали точно колко. И палачинки спокойно си правя на него.

Всъщност изключва на мига (котлонът спира да действа), защото иначе ще е опасно - няма да има какво да концентрира в себе си полето и то ще се разнася из стаята. Но остава в готовност и при връщане на тигана на мястото му веднага се рестартира. И едва ако не върнеш тигана над минута или колко, тогава спира напълно.

# 30
Моля за мнението ви за тази фурна:
https://www.bosch-home.bg/productlist/cooking-baking/cookers-ove … glebox=768514316/

Искам да сменя старата ми Nardi , която си работи ,но от самото начало пече неравномерно /но може би не е била нивелирана добре още при монтажа???/  Освен това има  козметични поражения по иноксовата част горе ,при копчетата,над вратата,от парата може би. Сякаш някакво тънко фолио или покритие почва да пада.Грозно е Фурната ми е тази ,снимката е от нета:

Последна редакция: пт, 29 окт 2021, 09:28 от bgroza

# 31
Може да се окаже, че сте си я ползвали със защитното фолио.
От Нарди бих минала на Нефф.

# 32
Може да се окаже, че сте си я ползвали със защитното фолио.
От Нарди бих минала на Нефф.
Не ,не съм си я ползвала със защитното фолио Simple Smile
За ок 1000 лв търся. Моделите на Нефф за тази цена са толкоз прости,колкото и моето Нарди Simple Smile Нямат дори телескопични водачи.

# 33
  • Точно където трябва
Те и много фурни от 3000 лв. нямат телескопични водачи. Опция с допълнително закупуване. Изумяват ме как може за поне скъпите модели да не са включени в цената.

# 34
Моля за мнението ви за тази фурна:
https://www.bosch-home.bg/productlist/cooking-baking/cookers-ove … glebox=768514316/

Искам да сменя старата ми Nardi , която си работи ,но от самото начало пече неравномерно /но може би не е била нивелирана добре още при монтажа???/  Освен това има  козметични поражения по иноксовата част горе ,при копчетата,над вратата,от парата може би. Сякаш някакво тънко фолио или покритие почва да пада.Грозно е Фурната ми е тази ,снимката е от нета:

Добър електроуред , балансирано качество/цена . Един възможен недостатък и доста често срещан проблем е часовникът който е електронен,поврежда се лесно както при доста други модели. иначе като цяло добър избор.

# 35
Добре си измерете шкафа и обърнете внимание дали размерите му съвпадат с технологичните изисквания за монтаж, посочени в указанието на новата фурна. И аз имах Нарди и се оказа, че външните ѝ размери са по-малки от тези на повечето фурни. Съответно и нишата в кухненския шкаф, който е изработван по нейните размери, е по-малка от необходимата за масовия модел фурни. Така че при смяната на фурната изборът ми се оказа много стеснен заради размерите на шкафа.
Иначе моделът, на който сте се спряли, си изглежда съвсем добре откъм функции.

# 36
  • София
И тези скъпите не стават за индукция? Ако е така имаш основания за обикновен плот.
Не стават, не се лепи магнит.
(добре, че бях прочела че т.нар. стара серия не става за индукция)

Някой попадал ли е на модел фурна "без дръжка", т.е. да не стърчи (обмислям смяна, ако откаже настоящата)
Като при това MW:
https://www.texnomax.com/mobile/product/details?Id=735&langId=0

# 37
Не мисля, че ще намериш. Дръжките стърчат от гледна точка на безопасност. Има някои по-семпли и овални, които създават илюзия, че са като част от стъклото и рамката (не мога да намеря най-точното описание, но нещо такова в различни дебелини: https://www.tehnomix.bg/furna-za-vgrazhdane-gorenje-bo758orab
https://www.tehnomix.bg/furna-za-vgrazhdane-neff-b27cs22g0).

Последна редакция: сб, 30 окт 2021, 23:40 от petiaivanov

# 38
Здравейте, преди 3 години си купих втора употреба фурна с котлони за вграждане  Бош, но ми прави проблеми горния реотан смених го веднъж и сега пак много бавно пече и си мисля, че пак нещо се случва с него, не е идвал майстор още, но се чудя да си купя нова фурна,  но и котлони защото се командват от  фурната там са всички копчета та. Как да се  прецени дали ще влязат във вече изрязания плот и мастото за фурна 🤔извинете ме за глупавия въпрос, но ако се размине с 2 мм и ще е проблем нали . Незнам колко литра се води фурната, но пък ги измерих външно. Има такива размери, но ако има някакви тънкости моля споделете.

Последна редакция: пн, 01 ное 2021, 16:20 от Ваня Дерменджиева 696942

# 39
Мериш с какво място разполагаш, а после като си харесаш нещо гледаш в инструкцията за монтаж какво място се изисква. И сравняваш. Важното е да не се иска повече, а ако е по-малко не е проблем (за плота е по-критично, там може да са само милиметри разликите).

# 40
  • София
Здравейте, преди 3 години си купих втора употреба фурна с котлони за вграждане  Бош, но ми прави проблеми горния реотан смених го веднъж и сега пак много бавно пече и си мисля, че пак нещо се случва с него, не е идвал майстор още, но се чудя да си купя нова фурна,  но и котлони защото се командват от  фурната там са всички копчета та. Как да се  прецени дали ще влязат във вече изрязания плот и мастото за фурна 🤔извинете ме за глупавия въпрос, но ако се размине с 2 мм и ще е проблем нали . Незнам колко литра се води фурната, но пък ги измерих външно. Има такива размери, но ако има някакви тънкости моля споделете.

Доколкото знам, всички Бош и Сименс плотове и фурни са съвместими, така че ако вземете фурна от тези марки, няма да се налага да сменяте котлоните.

# 41
Здравейте,
спряла съм се на две фурни , на които не мога да видя разликата, а разлика в цените има. ELECTROLUX EOC6P71X, ELECTROLUX EOD6P71X - това са двата модела, разликата им е една буквичка. Във функциите, поне аз не виждам разлика. Моля, ако някой знае или вижда, каква е разликата, да помогне..

# 42
Здравейте,
спряла съм се на две фурни , на които не мога да видя разликата, а разлика в цените има. ELECTROLUX EOC6P71X, ELECTROLUX EOD6P71X - това са двата модела, разликата им е една буквичка. Във функциите, поне аз не виждам разлика. Моля, ако някой знае или вижда, каква е разликата, да помогне..

По-скъпата има повече функции. Ето какво успях да открия:

Electrolux EOC6P71X
 3 пиролитични програми
 90 рецепти / автоматични програми (тегло/сензор за храна)
 Автоматично изключване на сензора за храна
 Автоматично изключване на фурната
 Акустичен сигнал
 Възможност за вкл./изкл. на осветлението на фурната
 Възможност за запаметяване на 20 програми
 Деактивиране показването на часа при изключен режим
 Демо режим
 Езици / текстов дисплей
 Електронно регулиране на температурата
 Заключване на управлението (защита от деца)
 Заключване на функция
 Запаметяване до една седмица
 Затопляне и поддържане
 Изписване на времето за готвене
 Използване на остатъчната топлина
 Индикация за заключена врата
 Индикация за остатъчна топлина
 Индикация за темпeратурата на сензора за храна
 Край
 Любима програма
 Напомняне за пиролитично почистване
 Опция бързо загряване
 Пиролиза с отложен старт
 Поддържане на топлина 65°C § LTC (нискотемпературно готвене)
 Показване на реалната температура
 Предложение за температура
 Проверка на резултата
 Прогноза на сензора за храна
 Прогресивен и реверсивен брояч
 Продължителност на готвенето
 Сензор за храна
 Сервизни кодове
 Таймер
 Удължаване на времето
 Час
 Set&Go (автоматично стартиране)
Electrolux EOD6P71X
 2 пиролитични програми
 Автоматично изключване на сензора за храна
 Автоматично изключване на фурната
 Акустичен сигнал
 Възможност за вкл. /изкл. на осветлението на фурната
 Демо режим
 Електронно регулиране на температурата
 Заключване на управлението (защита от деца)
 Заключване на функция
 Зануляване на прогресивния брояч
 Използване на остатъчната топлина
 Индикация за заключена врата
 Индикация за остатъчна топлина
 Индикация за темпeратурата на сензора за храна
 Край
 Напомняне за пиролитично почистване
 Опция бързо загряване
 Пиролиза с отложен старт
 Показване на реалната температура
 Предложение за температура
 Проверка на резултата
 Прогресивен брояч
 Продължителност на готвенето
 Сензор за храна
 Сервизни кодове
 Таймер
 Час

# 43
Някой има ли отзив и за марката, и за фурната като цяло? Ще ви бъда благодарна, ако ми препоръчате и абсорбатор и плот керамичен!

На този модел няма допълнителни водачи/държачи за тави. Пробвала съм на Беко с такива държачи и си мислех, че при слагане на тава ще падне покритието.
Ползвам на АЕГ с обикновени водачи и на Сименс с телескопични. И двата вида са удобни за мен.
Тази https://www.technopolis.bg/bg/Furni-za-vgrazhdane/Furna-za-vgraz … B3410AOX/p/707588 е на хубава цена. Виждам обаче, че е с 2 стъкла на вратата, ако е от значение за теб. И струва ми се, че няма бутон за бързо загряване/аз активно си го ползвам/.
За мен най-удобен също е плот с иноксов кант и разширяеми зони. Имам и такъв без кант, при който се е налагало да чистя изкипяло мляко чак по долните шакафове.
По-добре си вземи на изплащане с 0% лихва, но с добро съотношение на цена и качество. Изчакай ноемврийските намаления.

# 44
Странно предимство за канта, но всеки с навиците си.

# 45
  • София
Ползвала съм 3 вида котлони:
- Еуролукс с кант от всякъде,
- Тека без кант
- Бош с кант само по дългата страна.
Признавам, че не разбрах примера с канта и млякото по плота.
Котлоните са купувани в посочената  последователност.
Принципно предпочитам без кант, исках се слива с плота (един цвят са умишлено), по стечение на обстоятелства  минах от вариант 2 на 3. За мен в основната  разликата е в начинът на управление, а канта каквото и да е, не би спрял нещо, ако тръгне да прелива (по-скоро ще се се задейства на някоя защита)

# 46
Намерих плотове за вкопан монтаж на много фирми, но май е безпредметно да давам линк след линк. Няма  как да докажа, че няма пречка за подобен монтаж за всеки с подходящо изпълнение на керамиката. И затова се оттеглям от спора - аз с моята убеденост, то с твоите съмнения, че има нещо специално.
Изчетох ви спора дали всички плото без кант стават за flush монтаж или трябва да си го пише изрично. Тръгнал съм така да го правя, може ли някой от линковете? Аз търсих, но наисина са все на Miele, МОже би те първи са го 'измислили'. Бих си взел плот до 700-800лв, например Bosch, но при тях не се споменава за flush монтаж или аз не намирам.

# 47
Първо, явно не си чел/а внимателно. Не всички без кант стават, тези с фасетирани ръбове не стават. Стават тези с прав ръб.
А линкове не ми се търсят - все пак ТИ си заинтересованата страна, а молиш мен да ти търся линкове??? -

# 48
Ползвала съм 3 вида котлони:
- Еуролукс с кант от всякъде,
- Тека без кант
- Бош с кант само по дългата страна.
Признавам, че не разбрах примера с канта и млякото по плота.
Аз ползвам  и сега 3 вида/в различни кухни/, купувани в следната последователност - с широк кант от всички страни, с тесен иноксов кант от двете страни/ляво и дясно/  и без кант. И пак бих купила без кант, ако ми потрябва, защото са по-лесни за почистване, по-добре изглеждат, а и вече не се налага да варя мляко:smiles: В много случаи при мен  дилемата е за практично и/или красиво. Просто споделям от практиката случая с прясното мляко. Най-често ползвам котлоните, които са по-близо до края на плота. И в двата случая варих на максимална мощност на котлона. При първият котлон с кант не се стече навън от плота. При вторият /с хубав наклон на скосения фасетен ръб/ докато реагирам, млякото стигна до фурната и шкафовете. Не успях да задействам някаква защита.

# 49
  • София
Мари-ана,
преосмислих канта след едно бурканче с подправки паднало върху ръба на скосения плот. А пред вид това, че изборът на двойки не е особено голям (съвсем се стесни от "да не са индукционни", "да не са определени марки"), не му мислих много.
В интерес на истината не ми е по-сложно почистването.
Последното, което очаквам от канта, е да спре нещо което е изкипяло.

# 50
Е, то по тази логика може да изтървеш буркан и в средата на плота и тогава ще купуваш нов.

# 51
  • София
Абсолютно, ЧС! И аз мисля като теб. И понеже съм чистила плот със и без кант, за мен има огромна разлика и без кант е в пъти по-хигиенично и лесно за поддръжка. поне за мен.

# 52
  • София
Черна станция, сякаш предпочитам в средата беше паднал. Поне нямаше да го изхвърля работещ. Определено, ако онзи бе с кант нямаше да се счупи.... е всяко зло за добро - по-доволна съм от новия.

# 53
А  аз след  15 години ползване на единия плот успях така да го почистя, че изтърках малка част от бялото очертание на котлона. До тогава изглеждаше като нов. И то при положение, че вече много рядко ползвам котлони, успях да сътворя тази глупост. Предимно готвя с Инстант пот. Сега ми вади очите, но си работи и не е за смяна. Купила съм от онези кристални дъски за предпазване на котлоните, но още не съм ги ползвала.

# 54
  • София
Почнах проучване на фурни и имам питане.
Някой ползващ Бош може ли да подели как са автоматичните програми.
Правилно ли разбирам, че са закодирани само с номера?
Сегашната ми е с имена (надписи) и картинки на дисплея):
Избира се меню Автоматични програми. След това подкатегории Риба/пилешко/.... и в тях са самите програми примерно 2 за риба.
(Не се задава тегло като при Бош, усеща ги нещата ... уж Joy)

Колкото повече "смарт", по-добре, пък ще сменям от време на време уреда.

# 55
  • София
Здравейте,
След 10 годишно ползване на фурна Горение, дойде време за смяна.Simple Smile
Искам сега на черния петък да си купя фурна с пиролиза в средния клас.
Спряла съм за момента на тази, но приемам съвети и други предложения, но без Горение, изобщо не съм доволна от марката.
https://techmart.bg/%D0%A4%D1%83%D1%80%D0%BD%D0%B0%20%D0%B7%D0%B … Z%209%206270%20IX

# 56
Здравейте! Моля за мнение по следния въпрос. Имаме вградена АЕГ фурна на 17г. Още преди години забелязах, че дъното по ръба срещу вратата е проядено от ръжда и на места има дупки под които виждам реотан (поне на реотан ми заприлича), а после открих подобни, но по-малки участъци и по тавана. Еднократно преди години за кратко видях пламъци зад стъклото на вратата, докато ползвах грила (някакви сандвичи трябва да съм пекла) и докато се чудех какво да правя пламъците спряха от самосебе си. Реших, че нещо е пръснало върху реотана и бях забравила за това. Преди 2-3 седмици при две различни ползвания на фурната - единия път пак на грила, другия не помня как я ползвах видях да припламва за секунди. Този път започнах да се плаша от пожар и мисля, че трябва да я сменим. Според ММ няма проблем, че нещо (троха, мазнина) е попаднало върху реотана и е припламнало. Но се притеснявам какво би станало ако някой път пръсне не върху грил реотана на тавана, а върху този отдолу, който се вижда през дупката. Според ММ няма опасност от пожар и можем още да си я ползваме. Търся външно мнение основателен ли е моя страх?
Иначе като уред със съответните функции съм доволна.

# 57
Рори72, опасност от пожар има, но зависи колко пръска и колко се пали, че ако пламне храната, вече става страшно (можеш да сложиш за постоянно плитката тава на фурната вместо решетката и върху нея да слагаш другата с храната. Така поне отдолу няма да пръска).
Второ, от това пръскане директно върху реотана, той може да изгори.
Трето, пробитата фурна е с големи топлозагуби и от енергийна гледна точна, не е ефективна.

# 58
  • София
Имам от същата серия и 8,5 г. по-късно ми предстои смяна.
Менюто е много удобно, но имам проблем, че напоследък загрява дисплея, ако работи повече от 1 час и не можеш да го докоснеш... Самия цвят на дисплея се променя - постепенно "избелява" (принципно е тъмен, а в бяло са индикациите) от долу на горе.
Без пиролиза и е с обикновенни водачи, но държачите могат да се свалят и ги мия в миялна.

# 59
Петя, благодаря! Нашата фурна е стара и има само една тава, предполагам е еквивалент на плитките от сегашните модели. Изобщо не бях сетила, че тя всъщност е с размера на решетките и би била като преграда. Благодаря! Все пак щом има някакъв риск за пожар и отделно увеличен разход на енергия ще обсъдим отново дали не е дошло време за смяна.

# 60
  • София
Имам питане за две фурни на Neff, ако някой има поглед върху тях. И какво точно представяла easy clean, каква температура развива при използването на тази функция?
В миналата тема се коментираха каталитичните панели и останах с впечатление, че има фурна на Neff с 3 каталитични панела /отзад и отстрани/, но сега не мога да я открия, или съм се заблудила.

https://veto.bg/products/d51f4718-49db-4963-8c5c-63ffe06f5669
https://veto.bg/products/799c0575-f2c5-4c92-b422-31d1782961b4

# 61
На shop.miele.bg има промоция фурна, плот и абсорбатор за 1999лв трите.
https://shop.miele.bg/nachalo/furna-stklokeramichen-plot-i-aspirator-miele.html

# 62
Здравейте,
моля за съвет. Сега е месец на намаления, а на нас ни предстои нова кухня. Ще прекарваме газ. Никога не сме ползвали вградени уреди (не сме били и към централно парно). Поради тази причина и се затруднявам при избора на фурна и котлони - марка, модели.  Плотът на котлоните мисля да е 4-ка. И 4-те ли да са на газ? Фурните газови ли са или ел.?Какво да гледам като специфики? И като марка.

Последна редакция: нд, 14 ное 2021, 16:13 от sevgito

# 63
  • на Мелмак
Колоните може да ги комбинирате - ток и газ. В България не съм срещала фурни на газ. Вземете, тази, която на вас ще ви хареса

# 64
Здравейте,
моля за съвет. Сега е месец на намаления, а на нас ни предстои нова кухня. Ще прекарваме газ. Никога не сме ползвали вградени уреди (не сме били и към централно парно). Поради тази причина и се затруднявам при избора на фурна и котлони - марка, модели.  Плотът на котлоните мисля да е 4-ка. И 4-те ли да са на газ? Фурните газови ли са или ел.?Какво да гледам като специфики? И като марка.
Според мен е по практично котлоните да са комбинирани ток и газ за фурната на ток. Преди много години имах фурна на газ но не ми хареса запичане отгоре не можеше да стане сега незнам тук какви има може и нови модели и по добри но аз съм на това мнение.

# 65
Около седмица бях в квартира в която и котлоните, и фурната бяха на газ. За мен лично беше много мъчително, защото висях нон стоп до нея да наглеждам. Предполагам, че ако си е в къщи човек ще разучи и ще свикне да работи с фурна на газ, но за мен лично беше изнервящо, дразнех се и дори изпитвах страх да не стане беля. С други думи не е за всеки.

# 66
Благодаря ви. Значи търся фурна на ток + комбиниран котлон. В друга тема четох за препоръка за троен котлон, аз лично не съм виждала, но ще потърся. Какви са вашите препоръки за марки, от една марка ли да са двата уреда? Интересува ме среден клас, може към висок, но не най-скъпите уреди.

# 67
Преди 17г на коледна промоция бяха фурна и четворка котлони на АЕГ и така ги взехме - комплект. До момента не сме викали техник нито за котлони, нито за фурна що се отнася до изпълнение на функции и програми. С фурната имам проблем от друго естество. Нямам представа кога точно, защо и как са се появили разяждане и дупки по ръба на дъното под вентилатора. И на 2-3 пъти припламна нещо вътре по време на работа. Може би след 17г е нормално да се изхаби така материала. Когато тръгнем да я сменяме сигурно пак АЕГ ще вземем, защото всъщност съм доволна от уредите. Котлоните са стъклокерамика, като единия е с две разширения за размер и си ги ползвам много, а има и котлон с разширение за продълговата тавичка. Ако имах тава с този размер и форма щях да си ползвам и това разширение активно. Чисто визуално не знам дали има значение от една марка ли са уредите.

# 68
Благодаря ви. Значи търся фурна на ток + комбиниран котлон. В друга тема четох за препоръка за троен котлон, аз лично не съм виждала, но ще потърся. Какви са вашите препоръки за марки, от една марка ли да са двата уреда? Интересува ме среден клас, може към висок, но не най-скъпите уреди.
И още един съвет от мен котлоните да се командват от плота, а не от фурната, защото ако нещо се случи с фурната няма да можете да ползвате котлоните аз съм в същата ситуацията на фурната ми имаше проблем и останах без котлони. Ако искам да я сменя трябва и котлони да си купя защото няма как да ги пусна.

# 69
Здравейте,
Моля за вашето мнение относно марките Electrolux, Bosch, Gorenje
А също така и за фукнциите за самопочистване- могат ли да са опеделящи при избора на фурна или са повече рекламен трик. Има ли значение технологията (дали да е пиролитично, екоклийн, хидролитично, каталитично....)

# 70
  • Варна
Аз бих казал категорично да изключиш gorenje от списъка за фурни.От другите две марки Bosch е по-добрият избор.Относно почистването,пиролизата е по-скъпата опция.При Bosch ЕкоКлийн с каталитични панели върши добра работа.

# 71
А какво мислите за Samsung?
По някаква причина искам да са ми от една марка фурната, плота и микровълновата и за да ми отговарят и трите на изискванията ми и предвид бюржета, марките се сведоха до Bosch, Samsung и Electrolux с някои уговорки.

# 72
  • Бургас
Заложи на  Бош.

# 73
Бош имат ли комбиниран котлон? Ако н - на каква марка да заложа?

# 74
  • Бургас
Комбиниран газ и ток ли?
Бош не знам дали имат, но аз имах такъв на Електролукс и НЕ го препоръчвам. И две години не можа да изкара нашия. Гаранционното им обслужване също е под всякаква критика. След куп разправии, един ремонт за наша сметка и наложащ ремонт 4-5 месеца след първия го сменихме с индукционен на Бош. Вече 3 години и половина нямам забележки от Боша, точно обратното - повече от доволна съм.

# 75
Да Мария, на газ и ток задължително. Компромисния ми вариант е само на газ. Отмятам Електролукс, ще гледам за други предложения.

# 76
Да Мария, на газ и ток задължително. Компромисния ми вариант е само на газ. Отмятам Електролукс, ще гледам за други предложения.
https://www.tehnomix.bg/plot-za-vgrazhdane-bosch-psy6a6b20

https://libragroup.org/kombiniran-staklokeramichen-plot-gaz-indu … ii-teka-jzc-64322

Последна редакция: вт, 16 ное 2021, 22:23 от petiaivanov

# 77
  • о`майна лунна нощ е

Ние взехме този
https://www.bosch-home.bg/productlist/cooking-baking/hobs/mixedhobs/PBY6C5B62O
По-бюджетен вариант е от показаните по-горе, но респ. - и по-нисък клас.
За съжаление не мога да съм полезна с отзив, тъй като не монтиран и ползван още. Давам го просто като вариант.

# 78
  • ...край Дунава
Здравейте, насочила съм се към тези фурна и плот, с две думи, търся мнение, дали изборът ми е ок.
Предложения също приемам.
Плота трябва да е двойка, индукция, фасетиран.

https://www.tehnoideal.bg/bg/catalog/id/1385.html

https://www.tehnomix.bg/furna-za-vgrazhdane-bosch-hba578bs0

# 79
  • София
И аз съм на етап купуване на котлони и фурна за вграждане.

Искам 3-4 котлони, стъклокерамика, защото нямаме микровълнова и много често топлим единични порции храна на котлоните в стъклени чинии, както и има други стъклени уреди, които ползвам за загряване и готвене.
Единствената функция, която искам задължително да има е таймер, да може да се изключват котлоните и разбира се възможно най-дълга гаранция.

Според вас какви други фукции са полезни да гледам. На мен всички ми излглеждат еднакви, само на външен вид се различават. - марките които гледам са AEG, Electrolux и BOSCH. Предполагам, че ще ми препоръчате BOSCH, но с какво той би превъзхождал другите марки, от какво бих могла да съм недоволна от другите котлони (без дължината на живота им).

За фурната имам много повече въпроси. Не готвя толкова често и толкова много, в такъв случай заслужава ли си да имам пиролиза за почистване, или каталитичното почистване е достатъчно. Доколко е полезна функцията за допълнителна пара.
Общо взето бюджетът мие около 650-800 лв, като в този диапазон, ето тази е с най-много функции
https://www.technopolis.bg/bg/Furni-za-vgrazhdane/Furna-za-vgraz … EOD6P71Z/p/707618
клас "А". ПИРОЛИЗА. ТЕЛЕСКОПИЧНИ ВОДАЧИ НА 1 НИВО. ФУНКЦИЯ SteamBake, сензор за храна

# 80
# 81
Здравейте! Чудя се между тези 2 фурни. Коя бихте ми препоръчали?
https://zora.bg/product/akz9-6220-ix
или
https://zora.bg/product/akz9-6230-nb-1

# 82
  • Бургас
Втората я имам и използвам от около месец, тъй като Електролукса ми съвсем сдаде багажа.
Бяхме решили да вземем нещо още по-бюджетно, защото скоро ще се местим и ще оставим апартамента под наем. Но тази ми хареса в магазина, освен това беше с 6 години гаранция. За сега не мога от нищо да се оплача - пече добре. И най-вече равномерно. Не ми се налага да въртя тавата, както със старата. 😄

# 83
  • Велики Преслав
Мария, имам молба към теб (това чак не го вярвам)

Би ли казала малко повече за нея. Например:
Нагряват ли се стъклата при продължителна употреба?
Сензорното управление реагира ли лесно?
Има ли телескопичти водачи или възможност за такива?
Бутоните нагряват ли се?

# 84
  • Бургас
Ако не ми докладваше повечето постове можеше и да ти отговоря!

# 85
  • Велики Преслав
Аз последно съм нямал спорове с теб, за какво да те докладвам?
Така, че не съм те докрадвал скоро!

Последна редакция: вт, 23 ное 2021, 11:53 от Васил Василев

# 86
  • София
Е, отговори заради другите четящи Simple Smile

# 87
  • Бургас
Разбира се, ако някой друг го интересува с удоволствие бих помогнала. Но Васил търси само провокации - той и поста му така започва.

# 88
  • Велики Преслав
Разбира се, ако някой друг го интересува с удоволствие бих помогнала. Но Васил търси само провокации - той и поста му така започва.

Мария, моля те, питам те напълно сериозно и не е провокация. Харесвам фурните на Whirlpool, аз имам Аристон но то е едно и също, и исках да чуя и твоето мтение. Твоята е по-висок клас от моята. Въпроса ми към теб е напълно сериозен, не знам къде си видяла провокация!
Писъл съм, че не го вярвам, защото с теб съм имал спорове, това е!

# 89
  • Бургас
Ок.
Фурната има телескопични водачи на едно ниво. Сензорното ѝ управление работи чудесно. Относно стъклото - до сега съм готвила макс 2 часа и беше леко топло, но спокойно можеш да поставиш ръка, не пари в никакъв случай. Копчето не се нагрява. Харесва ми това, че времето за готвене започва да тече след като фурната е достигнала желаната температура. При старата ми фурна времето се отчиташе от включването, а не когато сложа тавава вътре. Тук подава звуков сигнал, слагам яденето и когато затворя вратата брояча автоматично тръгва. Не, че е нещо кой знае какво, но ми хареса и ми е по-удобно така. Не съм ползвала още всички функции.
Като недостатък мога да посоча това, че стъклото става на пръсти и много ме дразни. За да изглежда като нова трябва след всяко пипане да бърша.
Това е накратко. Ползвам я съвсем от скоро и не смея да я препоръчвам, защото не знам как ще се държи във времето.

Обаче, като ѝ сравнявах скарите, тавите и металните части по нищо не отстъпва на Електролукса ми. Дори ми изглеждат по-добри, но нямам технически познания. Просто на външен вид така ми се струва. Защото, както казах искахме нещо бюджетно до към 400 лв, тъй като няма да я използваме дълго. Но като видях разни Финлукси, Краун и т.н. на живо лошо ми стана и бързо вдигнахме бюджета.

# 90
  • София
Скрит текст:
Ок.
Фурната има телескопични водачи на едно ниво. Сензорното ѝ управление работи чудесно. Относно стъклото - до сега съм готвила макс 2 часа и беше леко топло, но спокойно можеш да поставиш ръка, не пари в никакъв случай. Копчето не се нагрява. Харесва ми това, че времето за готвене започва да тече след като фурната е достигнала желаната температура. При старата ми фурна времето се отчиташе от включването, а не когато сложа тавава вътре. Тук подава звуков сигнал, слагам яденето и когато затворя вратата брояча автоматично тръгва. Не, че е нещо кой знае какво, но ми хареса и ми е по-удобно така. Не съм ползвала още всички функции.
Като недостатък мога да посоча това, че стъклото става на пръсти и много ме дразни. За да изглежда като нова трябва след всяко пипане да бърша.
Това е накратко. Ползвам я съвсем от скоро и не смея да я препоръчвам, защото не знам как ще се държи във времето.

Обаче, като ѝ сравнявах скарите, тавите и металните части по нищо не отстъпва на Електролукса ми. Дори ми изглеждат по-добри, но нямам технически познания. Просто на външен вид така ми се струва. Защото, както казах искахме нещо бюджетно до към 400 лв, тъй като няма да я използваме дълго. Но като видях разни Финлукси, Краун и т.н. на живо лошо ми стана и бързо вдигнахме бюджета.

Благодаря за обратната връзка. Мен ме интересува дали сте ползвали каталитичното почистване и дали се справя добре.

# 91
  • Бургас
Не съм все още. То няма какво да ѝ чистя за сега. Повечето неща ги готвя под капак или фолио и само запичам накрая. Някъде ако има пръснало го забърсавам.
Харесва ми това, че горния реотан се сваля и лесно ще се почиства "тавана" на фурната.
Плавното затваряне също е много приятно.

Последна редакция: вт, 23 ное 2021, 15:00 от Мария

# 92
  • ...край Дунава
Поръчах си фурна, обаче след поръчката ми звъннаха, че ще има забавяне и чакат внос-4/6 седмици, което не ме устройва.
Намерих я в друг сайт:
https://nai-izgodno.bg/uredi-za-vgrazhdane/furni-za-vgrazhdane/b … a578bs0-hba578bs0

Впечатления за сайта? За пръв път попадам на него, с две думи, не е от “познатите”.

# 93
Фалшив сайт.... Поръчахме сешоар и ни звук ни стон....

# 94
В темите за различните уреди се препоръчват конкретни марки като най-добри по определени показатели. За фурните за вграждане обаче не разбрах кои марки са предпочитани и препоръчвани. Моята бюджетна рамка е с горна граница 900 лв.
Имам и технически въпрос. Ако досега сме имали фурна от дадена марка, но новият уред е  от друга марка ще има ли някакви технически проблеми да се постави на мястото на стария без да се налага да идват техници.

# 95
Имам и технически въпрос. Ако досега сме имали фурна от дадена марка, но новият уред е  от друга марка ще има ли някакви технически проблеми да се постави на мястото на стария без да се налага да идват техници.

Въпросът е много общ и не може да му се отговори ей така, а в същото време отговорът очевиден.
Гледаш какъв монтажен отвор имаш и какъв се иска за новата фурна и то си показва. Ако не може да влезе е ясно, че не става.

# 96
Впечатления за сайта? За пръв път попадам на него, с две думи, не е от “познатите”.

На сайта си пише чий е: https://nai-izgodno.bg/za-nas

# 97

Ние взехме този
https://www.bosch-home.bg/productlist/cooking-baking/hobs/mixedhobs/PBY6C5B62O
По-бюджетен вариант е от показаните по-горе, но респ. - и по-нисък клас.
За съжаление не мога да съм полезна с отзив, тъй като не монтиран и ползван още. Давам го просто като вариант.

От къде купихте този Бош? Че търся от една седмица и нищо не намирам...

# 98
  • о`майна лунна нощ е
Старичък модел е и го намерихме в една борса с магазини за бяла и черна техника в Пловдив. Но е купен преди 2 години. По стечение на обстоятелствата не успяхме да го монтираме, тъй като кухнята зависеше от санирането на блок, а то още не е станало. Гаранцията му изтече, стои си в кашона, но ще дойде и неговият ден.

# 99
Поръчах си фурна, обаче след поръчката ми звъннаха, че ще има забавяне и чакат внос-4/6 седмици, което не ме устройва.
Намерих я в друг сайт:
https://nai-izgodno.bg/uredi-za-vgrazhdane/furni-za-vgrazhdane/b … a578bs0-hba578bs0

Фалшив сайт.... Поръчахме сешоар и ни звук ни стон....
https://portal.registryagency.bg/CR/Reports/VerificationPersonOr … tedSearchFilter=0
Нещо не е наред, много не е наред.

# 100
  • ...край Дунава
Цитат

Нещо не е наред, много не е наред.

Звъннаха ми преди 17.00ч., казаха, че я нямат налична и към средата на декември ще има зареждане.
На думите ми, че са втори сайт, който ми позволява да я поръчам, а я нямат, казаха, че всички зареждат от едно място. От Румъния са им дали срок-средата на следащия месец.

Поръчах си 5 уреда и вече на два получих откази, много ме е яд.

# 101
От намаленията си взех:
- комбиниран котлон газ+ ток от Технополис на Беко https://www.technopolis.bg/bg/Plotove-za-vgrazhdane/Plot-za-vgra … 22-S-GAZ/p/700622 за 430 лв. Не е супер промоция, но чакам и тази фурна Беко за 420 лв и исках да ги съчетая:
https://www.emag.bg/furna-za-vgrazhdane-beko-elektricheska-mnogo … 0xm/pd/DXX282MBM/
Признавам, че търсих бюджетни варианти т.к. сме в ремонт и исках да оптимизирам разходите. Дано са добри в съотношение качество-цена.

# 102
  • София
Преди 17г на коледна промоция бяха фурна и четворка котлони на АЕГ и така ги взехме - комплект. До момента не сме викали техник нито за котлони, нито за фурна що се отнася до изпълнение на функции и програми. С фурната имам проблем от друго естество. Нямам представа кога точно, защо и как са се появили разяждане и дупки по ръба на дъното под вентилатора. И на 2-3 пъти припламна нещо вътре по време на работа. Може би след 17г е нормално да се изхаби така материала. Когато тръгнем да я сменяме сигурно пак АЕГ ще вземем, защото всъщност съм доволна от уредите. Котлоните са стъклокерамика, като единия е с две разширения за размер и си ги ползвам много, а има и котлон с разширение за продълговата тавичка. Ако имах тава с този размер и форма щях да си ползвам и това разширение активно. Чисто визуално не знам дали има значение от една марка ли са уредите.

Преди година купих фурна AEG, работи около година и после взе да прави проблеми. На половинката не му се занимаваше с гаранция и сам я отвори да я поправи, каза че сглобката и е отвратителна и повече нищо на AEG да не купувам. Съжалявам, че не взех Bosch.
Ето тази купих.
https://www.emag.bg/furna-za-vgrazhane-aeg-elektricheska-gotvene … 20m/pd/D9ZGY4BBM/

# 103
Здравейте
Моля за помощ. Взехме фурна ELECTROLUX EOC6P77WX. Фурната има опция за wi fi. Но.... нещо не правим както трябва явно. Направихме настройките на фурната, инсталирахме Electrolux Kitchen, разрешихме достъп и така стъпка по стъпка, до "намиране на уред". И след това едно и също - не намира уреда . Изписва "праверете дали фурна wi fi е включено" и това е. ММ се изнерви и стана....
Та ако някой има такава фурна или опит с wi fi. Моля за съдействие къде бъркаме.

# 104
  • Варна
Ако при инсталиране на приложението ви е питало в коя страна се намирате,пробвайте да смените локацията.Направете я примерно Германия.

# 105
  • Велики Преслав
Следващото прилагане на Wi Fi ще е в тоалетно казанче. Ако си забравил да пуснеш водата, да я пуснеш от работа.

Разбирам добре, че хората харесват тези допълнителни според мен глпости, ама на фурна вече ми идва прекалено.

# 106
  • Варна
Здравейте.
Харесала съм си фурна на Smeg модел SF106 и микровълнова на Smeg модел MP122. Някой има ли тези модели и доволни ли сте?
Благодаря.

# 107
  • София
Ползвам друг модел Smeg - SFP6401TVN1 - от година и 9 месеца и съм доста доволна. Вярно е това, че начинът за ползване на разните функции не е особено user friendly - нашата е само с два бутона и за да ползвам всичките й опции, ще ми трябва доста добра памет (например размразяване и автоматични програми не ползвам аз) Simple Smile Но за да ползвам това, което ми трябва - никакъв проблем. Търсих я специално да има печене отгоре и отдолу без реотан, както и отгоре с вентилтор и отдолу с вентилатор (освен отгоре и отдолу + вентилатор). Пиролизата е ефективна и досега не е повредила нито уреда, нито шкафа. Скоро засичах колко бързо загрява до 250 градуса - точно 5 минути са.  Стъклото чистя отвън супер лесно с препарата, с който си чистя и шкафовете в кухнята.

# 108
Здравейте.
Харесала съм си фурна на Smeg модел SF106 и микровълнова на Smeg модел MP122. Някой има ли тези модели и доволни ли сте?
Благодаря.

Микровълновата ми е СМЕГ, но друг модел - прекрасна е. Достатъчно мощна, много качествена изработка. Предишната ми също беше СМЕГ и (внимание!) електрониката се повреди от токов удар. Добре е, че имам застраховка на домашното имущество точно за такива случаи. Вината не е в микровълновата, токовият удар беше толкова сериозен, че телевизорът буквално гръмна. Пукот, искри, пушек - всички екстри. Сега съм сложила едно Соно за защита и дори веднъж се беше активирало. Така че една застраховка и едно Соно няма да са ви излишни.

# 109
  • Велики Преслав
Пък ако има вариант, да си сложат цялостна защита на жилището.

Ако трябва да сме точни, токов удар няма. Удър става от пренапрежение. Най-често силните удари са защото трансформатора е дал на късо и вместо да подава фазово напрежение , се подава линейно. Докато сработи защитата, изпуква по нещо.
Предвит техниката в повечето електродружества, не е чудно и защо така става. Преди 2 седмици, лично видях средно голяма машина на ЕРП собственост на "Третия райх"
Колко пъти и е сменяно маслото и са правени изпитвания един господ знае.
Машината все още е в действие!

# 110
Като стана дума за Соно- това (защита от ниско и високо напрежение), а не което и да е:
КОМБИНИРАНА ГРЪМОЗАЩИТА С АВТОМАТИЧЕН ИЗКЛЮЧВАТЕЛ WP230 W
Предназначение:

"За защита от опасно ниско и опасно високо напрежение на климатици, хладилници, фризери, перални машини и друга бяла техника.

Описание:

Комбиниран  предпазител   от нестандартно (ниско или високо) напрежение с микрокомпютърен контрол. Автоматично възстановяване, защитен времеви интервал, светлинна и звукова сигнализация + пик предпазител за захранващата мрежа с повишен енергиен капацитет и филтър за смущения. Предпазва уредите от колебания в захранващата мрежа, вторично въздействие на мълнии, токови удари, електростатично електричество и др.
https://sono.bg/predpaziteli/kombinirana-gramozashtita-s-avtomat … yuchvatel-wp230-w"

У нас има 4 броя (телевизор, хладилник, пералня и абсорбатор) и се включват доста често.

Последна редакция: чт, 25 ное 2021, 22:00 от petiaivanov

# 111
  • Точно където трябва
Това чудо как се ползва? Включва се в контакт и в него електроуреда ли?

# 112
Това чудо как се ползва? Включва се в контакт и в него електроуреда ли?
Да.

# 113
Да, точно този модел сложих. Благодаря, Петя, за допълването. Одеве нямах възможност да дам линк.

# 114
Здравейте,

моля ви помагайте - трябва да купя нова фурна, но не знам кои марки в момента предлагат добро качество спрямо цена.
Какво ще ми кажете за Бош, Беко или Горение ? Харесала съм няколко модела ако може да ми кажете мнение или да ми препоръчате други модели ще съм много благодарна:
https://www.technopolis.bg/bg/Furni-za-vgrazhdane/Furna-za-vgraz … -43S350E/p/702978
https://www.technopolis.bg/bg/Furni-za-vgrazhdane/Furna-za-vgraz … BG5370S0/p/702998
https://www.technopolis.bg/bg/Furni-za-vgrazhdane/Furna-za-vgraz … 2302-XMS/p/700631
https://www.technopolis.bg/bg/Furni-za-vgrazhdane/Furna-za-vgraz … EOF3H70X/p/707633

# 115
Бош-серия 6. Не можеш да го сравняваш изобщо с другите две.

Последна редакция: пт, 26 ное 2021, 10:48 от petiaivanov

# 116
Здравейте
Моля за помощ. Взехме фурна ELECTROLUX EOC6P77WX. Фурната има опция за wi fi. Но.... нещо не правим както трябва явно. Направихме настройките на фурната, инсталирахме Electrolux Kitchen, разрешихме достъп и така стъпка по стъпка, до "намиране на уред". И след това едно и също - не намира уреда . Изписва "праверете дали фурна wi fi е включено" и това е. ММ се изнерви и стана....
Та ако някой има такава фурна или опит с wi fi. Моля за съдействие къде бъркаме.

Имахме същия проблем плюс, че рутера ни беше в другия край на апартамента и не стигаше интернета до фурната. Дойде приятел, компютърен специалист, който премести рутера и после му променя настройки, така че да се свърже с фурната. Може и към провайдера ви за интернет услуги да се обърнете, те да ви пратят техен специалист. Т. е. трябва да разбира от рутери и мрежи. Малко късно отговарям, но може да е полезно на някой друг, ако вече сте решили проблема.

# 117
  • София
Здравейте, харесала съм си фурните за вграждане на AEG. Интерсувам се от функцията SteamPro. Ако някой от вас я има, до каква степен я ползва? Може да не е точно за тази марка фурна. Полезна ли е? На реклама ми хареса, но реално върши ли работа?
Понеже сравнявах с Бош, там пък има някакъв автопилот. Това чудо пък върши ли работа? Аз имам микровълнова с програми, които изобщо не ползвам. Опасявам се, че ще ми е по-лесно да си готвя какво досега, на база на опита, вместо да разчитам на програма.

# 118
Функцията с пара е добра за разни печива, но пък това може да свърши и купичка с вода на дъното. Не е болка за умиране, ако я няма.
Автоматични програми не ползвам. Мога да готвя добре(това е относително Simple Smile  ) и не мога да си представя, че тя ще ми казва какво да правя. За всяко нещо си има техника на приготвяне и мъничко чалъм.

# 119
  • София
Функцията с пара е добра за разни печива, но пък това може да свърши и купичка с вода на дъното. Не е болка за умиране, ако я няма.
Автоматични програми не ползвам. Мога да готвя добре(това е относително Simple Smile  ) и не мога да си представя, че тя ще ми казва какво да правя. За всяко нещо си има техника на приготвяне и мъничко чалъм.
Да, мен точно това ме опасява за програмите. Че не всичко е универсално като приготвяне. Ако я има екстрата така и така не е болка за умиране. Въпросът е дали да я търси човек и да дава пари за това допълнително. Както например бих дала за пиролизата.
За купичката с вода не бях се сещала, а е елементарно решение. Dizzy Face Аз пека хляба в чугунен съд с капак, но правя други печива, за които ще е полезна тази пара.

# 120
До човек е какви екстри използва в кухнята си. Аз имам АЕГ с тази опция и съм я използвала веднъж за 5 години,в началото. За сметка на това всекидневно използвам мултикукър и еър фраер,даже бих казала,че фурна използвам максимум веднъж в месеца.

# 121
Какво толкова готвиш с еърфрайър? Аз съм установила, че стават хубави кюфтета, пилешки бутчета, пържолки и не се сещам какво още.

# 122
Vache, aми пък вземи с пара тогава. От нея глава не боли. Ако искаш ползваш, ако искаш слагаш паницата -хахаххаха
Даже и синът ми, който живее сам, се отказа от въпросния ЕърФрайър и си ползва фурната (бая се беше изръсил за него). Даже се опита да ми го пробута. Печените неща си стават чудесни, с хрупкава коричка, опечени на кръгов нагревател+вентилатор във фурната и без мазнина.

Последна редакция: пт, 03 дек 2021, 12:17 от petiaivanov

# 123
А след тази паница после не тече ли вода навсякъде из фурната?

# 124
Не. То не се изпарява толкова много, че да не може да излезе през изпарителя. Аз имам функция пара, но преди години на старата фурна нямах и така процедирах.

# 125
  • София
Благодаря за отгворите! Simple Smile
А понеже отново чух съвет да не си купувам плот със сензорно управление, има ли адекватност в него? Все си мисля, че техниката е напреднала доста отпреди десетина години и тоя тип управление си е обичайно и надеждно.

# 126
  • Бургас
Нищо му няма на сензорното управление и се поддържа лесно. Около копчетата винаги се събира мръсотия, която се почиства трудно.

# 127
  • София
Нищо му няма на сензорното управление и се поддържа лесно. Около копчетата винаги се събира мръсотия, която се почиства трудно.
И аз също си мисля, че е по-лесно за поддръжка.
Благдаря ви! Изясних си какво да избера. Simple Smile

# 128
Не съм писала че кой знае какво готвя във фраера. Ползвам за картофи,крилца,калмари и други.
Всеки да си използва каквото иска,не ми е критерий на мен сина на Еди кой си какво използва. В моята кухня аз знам какво е вървежно,не случайно написах че е до човек и стил на готвене.

# 129
Ма защо се засягаш??? Аз питах за идеи, че ми се ще да обогатя асортимента. Пробвах това и онова, но тези неща са ми най-успешните, а ми се ще да има още нещо. Как реши, че те критикувам?

# 130
Не се засягам,нищо лично черна станция Hug
Готвя често цели батати,после ги пълня, мъфини правя,риба (ако не ми се цапа скарата).

# 131
  • София
А понеже отново чух съвет да не си купувам плот със сензорно управление, има ли адекватност в него? Все си мисля, че техниката е напреднала доста отпреди десетина години и тоя тип управление си е обичайно и надеждно.

От някоя баба ли??? В пъти по-удобно е, плота в апартамента ми е на 10-15 години, на вилата на 3-4 работят без забележки и двата.

# 132
Супер си и сензорното управление. Все пак, може би е добре да се пази да не стъпват горещите съдове върху него. Моят плот дава звуков сигнал, когато има нещо върху сензорите.

...Около копчетата винаги се събира мръсотия, която се почиства трудно.

И пречат да си местиш съдовете Simple Smile

# 133
WilhelminaP, наистина си е супер сензорното управление, обаче мисля че и тук четох някои потребители да се оплакват от него, че трудно сработвало при някои по-ниско бюджетни модели. Може би е така, но  е хубаво да проучи конкретния модел и да има реални отзиви.
Казвам "може би", защото някои хора не разбират думата сензорно като докосване, а натискат силно и съответно нещата не се получават. Та може и проблемът да не е бил от самия уред, а от потребителя.

# 134
  • София
WilhelminaP, наистина си е супер сензорното управление, обаче мисля че и тук четох някои потребители да се оплакват от него, че трудно сработвало при някои по-ниско бюджетни модели. Може би е така, но  е хубаво да проучи конкретния модел и да има реални отзиви.
Казвам "може би", защото някои хора не разбират думата сензорно като докосване, а натискат силно и съответно нещата не се получават. Та може и проблемът да не е бил от самия уред, а от потребителя.
Аз също си мислех, че проблеми със сензорите би имало при нискобюджетните. Информацията ми е от разговор с приятелка от типа "техникът каза не взимай сензорно, а механично". Но това се е развивало преди повече от 6-7 г. Затова и повдигнах въпроса, да видя дали мисленето ми е в правилната посока, че сензорите вече са доста по-усъвършенствани. Simple Smile
Аз се насочих към АЕГ, защото съм ползвала малко време в лятната ни къща и останах много доволна. Плота е поне на 6-7 г. и е сензорен. Няма ядове никакви.

И пречат да си местиш съдовете Simple Smile
Точно! Simple Smile

# 135
От 17г ползвам стъклокерамичен плот на АЕГ със сензорно управление. Досега не е правен ремонт, не сме имали поблем. Случва се от капнала капка или неволно присъствие на предмет върху сензора да се активира, но смятам това за моя непохватност, а не проблем. Случвало ми се е рядко да не се активира веднага, но ми се случва същото и с телефона, така че отново смятам, че проблема е в мен, а не в техниката. Ако/когато се наложи да сменям плота отново ще си избера със сензорно управление.

# 136
  • Велики Преслав
И аз имам една сензорна микровълнова от ссср от 1981 год. Не е мръднал

# 137
  • София
Някой ползва ли фурна Беко? Една приятелка е много доволна от нейната, а и съм опитвала вкусни мъфини. Беше писано, че бавно загрява, но мен ме интересува как е при самото печене, предимно на тестени.

# 138
Изобщо не се чуди на тази тема. По-скоро направи избор за мощност и брой нагревателни зони.Единият ми плот е от 16 години е не е имало проблеми със сензорното управление, а него най-често го ползвам. На него много разбираемо са разположени означенията. На по-новият ми всеки път се чудя кой бутон за кой котлон е. Най-лошият вариант е фурна и плот с общо управление от фурната. И такива имам, но ги ползвам много, много рядко. В този случай фурната не пече добре и е за смяна, но следва да изхвърля и работещия  плот. И така си стоят засега. За мен е удобство, че върху плотовете мога да сложа стъклени дъски и да поставям Инстант пота или фраера под аспиратора.

# 139
  • София
Изобщо не се чуди на тази тема. По-скоро направи избор за мощност и брой нагревателни зони.Единият ми плот е от 16 години е не е имало проблеми със сензорното управление, а него най-често го ползвам. На него много разбираемо са разположени означенията. На по-новият ми всеки път се чудя кой бутон за кой котлон е. Най-лошият вариант е фурна и плот с общо управление от фурната. И такива имам, но ги ползвам много, много рядко. В този случай фурната не пече добре и е за смяна, но следва да изхвърля и работещия  плот. И така си стоят засега. За мен е удобство, че върху плотовете мога да сложа стъклени дъски и да поставям Инстант пота или фраер