Прощъпулник - традиции и обичаи

  • 14 211
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 35 090
В краен случай на мен Wink

# 16
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Моят син е на 6 и не спира да се спъва, така че приемам златни гривни, колиета, ланци и пръстени от всеки желаещ да помогне.
Постъпулникът е просто един обред, повод, на който да се съберат баби, стринки и млади булки да хапнат и пийнат, пък да нарекат добри неща за детето ( на времето хората са си намирали рсзни поводи да се съберат и почерпят). Прави се по желание и както на вас ви харесва.

# 17
  • Мнения: 594
И на мен не ми изглеждаше достоверно, но пък реших да попитам.😀
Благодаря Ви!

# 18
  • СИ
  • Мнения: 4 406
И на мен не ми изглеждаше достоверно, но пък реших да попитам.😀
Благодаря Ви!

И сега, какво...? Няма ли да има златна гривна? Кажи му на твоя... Може пък и да потегли...     Stuck Out Tongue Closed Eyes

# 19
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Не знам още какво ще вкарат към късметите, подаръците, аниматорите, балоните и буклите на свекървата, честно.
😂😂😂
Буклите на свекървата 😂
И професионален грим. Няя се излагаме.

# 20
  • Мнения: 594
Тъкмо се беше навил, но ударих греда😀

# 21
  • Мнения: 6 148
Тъкмо се беше навил, но ударих греда😀
Eee, жалко ... Аз пък ще кажа довечера. Ако пита за давност - няма.
Абе може и да не е златна баш ... Хубава традиция, дано стане масова. Wink

# 22
  • Мнения: 25 599
Извинявай, но ми стана любопитно – според тази „традиция“ какво се случва с гривната, когато детето престане да се спъва? Таткото си я прибира обратно и я връща в магазина, пази я за следващото дете, пробутва я на любовницата, друго какво?
Щом майката трябва да я носи, докато детето се спъва, логически следва, че след това не трябва да я носи. Та затова питам – какво става с гривната? Simple Smile

Скрит текст:
Дано, когато детето проговори, не трябва да ѝ се подаряват златни зъби или още по-зле – златен катинар на устата, че стана тя, каквото стана... Традицията.

# 23
  • Мнения: 6 148
При проговаряне - обеци, за първи клас - колие. За завършване на у-ще може и тиара.

# 24
  • Мнения: 594
Хахахаха тук и аз не мога да дам отговор. Мъчеше ме същия въпрос.
Извинявай, но ми стана любопитно – според тази „традиция“ какво се случва с гривната, когато детето престане да се спъва? Таткото си я прибира обратно и я връща в магазина, пази я за следващото дете, пробутва я на любовницата, друго какво?
Щом майката трябва да я носи, докато детето се спъва, логически следва, че след това не трябва да я носи. Та затова питам – какво става с гривната? Simple Smile

Скрит текст:
Дано, когато детето проговори, не трябва да ѝ се подаряват златни зъби или още по-зле – златен катинар на устата, че стана тя, каквото стана... Традицията.

# 25
  • Мнения: 462
В нашето семейство тези традиции са пълна простотия.Да не говорим пък за погачата.Там вече нямам думи.Да ми трошат пита над главата,да я пазя върху гардероба,с прощъпулника и златната гривна същата работа.Моя съвет е да не се занимавате с подобни бабини деветини.

# 26
  • SF
  • Мнения: 21 167
Ритуалът е симпатичен и забавен, но се прави за 10 минутки, без традиционните бижута.
Ако пък искате, въведете си традиция за подаряване на златни украшения. Защо да ви се топят парите!

# 27
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 037
На прощъпулник пред детето се изтъркулва погача и то трябва да я гони. А понеже майката го следва, на нея се купуват едни нови Найкове, както и велотренажор и нов блендер за смутита Нинджа Мулти за да е във форма за събитието, като последните две се осигуряват предварително.

# 28
  • Мнения: 1 576
Боже, аз месих една питка. Стана като от керпич😂 Мъжът ми я гледа много странно и каза само "Е, дано донесе късмет" с доста гробовен глас 😂

Да си бях искала я гривна, я обици, че доста подигравки отнесох😂👌

# 29
  • Мнения: 3 307
Ами зависи, ако ти се носи златна гривна и имате възможност, защо да не. Simple Smile
Аз не обичам злато, ама ако имаме още едно дете като нищо да си изпрося една Пандора.

Общи условия

Активация на акаунт