Пазарът на недвижими имоти във ВАРНА - какво се случва реално? - тема13

  • 55 219
  • 777
  •   1
Отговори
# 225
  • Варна
  • Мнения: 954
Е, за има няма две години един път да съм съгласен с леля Вивиана.

# 226
  • Мнения: 2
Прав си само за едно - че сравнението между двата квартала е неуместно. В различна полза за различните хора.
Ако искаш още 10 пъти напиши, че е непродаваем имотът, това няма да направи твърдението ти вярно. Това, че ти лично не би го купил, нищо не означава.
И понеже се повратяш за цените на реалните сделки - да кажа, че хубавите имоти изобщо не стигат до интернет. Тук са само апартаменти с компромиси и затова цената им е такава. Като тръгнеш да купуваш, сам ще се убедиш, че е съвсем друга реалността.

Примерите ти абсолютно всичките са с една и съща квадратура - по 55 кв.м. кутийки. Дали това е реално според теб?
Да приемем, че е. Това означава в най-добрия случай 40 кв.м. чиста жилищна площ. Някои са на последен етаж, други - необзаведени. От опит - щом не пише нищо за изложение, винаги е север. И т.н. и т.н.

Съгласен съм с написаното, но според вас как може да се намери хубав имот? Ако имотите които си заслужават не стигат до интернет и нямаш някакви големи връзки как можеш да се сдобиеш с добро жилище което да си заслужава парите ти?

# 227
  • Мнения: 420
Прав си само за едно - че сравнението между двата квартала е неуместно. В различна полза за различните хора.
Ако искаш още 10 пъти напиши, че е непродаваем имотът, това няма да направи твърдението ти вярно. Това, че ти лично не би го купил, нищо не означава.
И понеже се повратяш за цените на реалните сделки - да кажа, че хубавите имоти изобщо не стигат до интернет. Тук са само апартаменти с компромиси и затова цената им е такава. Като тръгнеш да купуваш, сам ще се убедиш, че е съвсем друга реалността.

Примерите ти абсолютно всичките са с една и съща квадратура - по 55 кв.м. кутийки. Дали това е реално според теб?
Да приемем, че е. Това означава в най-добрия случай 40 кв.м. чиста жилищна площ. Някои са на последен етаж, други - необзаведени. От опит - щом не пише нищо за изложение, винаги е север. И т.н. и т.н.

Съгласен съм с написаното, но според вас как може да се намери хубав имот? Ако имотите които си заслужават не стигат до интернет и нямаш някакви големи връзки как можеш да се сдобиеш с добро жилище което да си заслужава парите ти?
Като си купиш ново строителство.

# 228
  • Варна
  • Мнения: 5 096
Като си купиш ново строителство.
И то на тъмно зелено.
Иначе - с дебели компромиси.

# 229
  • Мнения: 420
Като си купиш ново строителство.
И то на тъмно зелено.
Иначе - с дебели компромиси.
По-големите апартаменти остават по-дълго на пазара, но по-малките да бързо се изкупуват. До Акт 14 вече всичко по-малко е изкупено.

# 230
  • Варна
  • Мнения: 5 096
Най-добрата ми приятелка над година си търсиха читав около 100 квадрата, с бюджет над 100 к, та не бих казала, че с големите имоти е по-лесно. За къщи пък да не говорим. Всичко хубаво с изрядна документация се купува като топъл хляб. Истина е това, което казват, че сега можеш да продадеш всичко.

# 231
  • Мнения: 77
Като си купиш ново строителство.
И то на тъмно зелено.
Иначе - с дебели компромиси.
На тъмно зелено не е ли доста рисковано, ако нямаш връзки?

# 232
  • Варна
  • Мнения: 954
Връзки с кого? С някоя врачка? Защото иначе никой и нищо не може да те спаси. Правиш си проучване, схема за плащане и решаваш на кой да се довериш, това. Иначе купуваш на вторичният пазар с компромиси и 20% отгоре.

# 233
  • Варна
  • Мнения: 5 096

На тъмно зелено не е ли доста рисковано, ако нямаш връзки?
Laughing

б*х ги тез купувачи - връзкари. Половината население на страната ще да е с връзки... Почти всичкото НС се купува на тъмно зелено.

Сериозно - не.
Смисъл риск има винаги, но не заради липсата на връзки, копчета, дръжки и т.н.

# 234
  • Мнения: 2 069
Като гледам на новия проект на Узунов как се движат продажбите, явно много хора са склонни да рискуват на тъмно зелено Simple Smile.

# 235
  • Варна
  • Мнения: 40
Като гледам на новия проект на Узунов как се движат продажбите, явно много хора са склонни да рискуват на тъмно зелено Simple Smile.
Същата работа е, с предстоящият обект на ул. Тинтява - строител е Димитров Билд. В петък минах и разчистваха обекта - казаха ми че няма свободни за продажба....

# 236
  • Мнения: 13 785
Разчистват парцела на старата гюрла. Явно бързат. Като я затвориха на врата висше обява че предстои ремонт. Доста капитален ремонт ще да е.

# 237
  • Мнения: 52
Съгласен съм с написаното, но според вас как може да се намери хубав имот? Ако имотите които си заслужават не стигат до интернет и нямаш някакви големи връзки как можеш да се сдобиеш с добро жилище което да си заслужава парите ти?

Не твърдя, че имам кой знае какъв опит, но хубав апартамент (с подходящи квартал, среден етаж, изложение и цена) се намира изключително трудно, да не кажа дори, че не се намира. Ако искаш и задължително да има паркомясто/гараж като мен, шанса ти пада с още едни 50% поне. Аз търсих 2 години във Варна и така и нищо не намерих като хората. А съм направил десетки огледи. Или бяха компромисни, които не си заслужават парите, или бяха хубави, но над бюджета ми. В крайна сметка поради други обстоятелства засега не живея във Варна и купих от друг град. И добре и че съм купил, защото с тези пари не знам какво щях да мога да купя сега.

Иначе дори и на зелено не остават хубави етажи и изложения, ако сградата е по-малка, а не част от големите комплекси.

А във Варна съм капарирал от новите блокове на К-скай. Очаква се да започнат този Януари. Но вече не ми е спешно и ще си го чакам, когато стане. Дори и не съм сигурен дали бих живял там като го завършат, просто си вързах свободните пари, като гледам накъде вървят цените на всичко, не само на имотите. Дори в К-скай цените са едни 15-20% нагоре спрямо първите два блока. Аз резервирах на ~870 евро на кв., а познати взеха от първите блокове на 650-700 преди две години. Съжалявам даже, че не резервирах от комплекса на Явор на времето. В сравнение със сегашните цени, са били направо без пари.

Последна редакция: вт, 14 дек 2021, 09:23 от mumtaz

# 238
  • Мнения: 2 069
Само да споделя, че в София на няколко големи проекта, капарирани, инвеститорите развалят договори, връщат капаро и плащат неустойките. Имотите се предлагат на хората с повишение от 20-30%, повечето от тях подписват на завишените цени. Очаквам скоро и тук да дойде това явление - на 600 евро на зелено в момента трудно излизат сметките на инвеститора…

# 239
  • Мнения: 18 477
Само да споделя, че в София на няколко големи проекта, капарирани, инвеститорите развалят договори, връщат капаро и плащат неустойките.

Кои са тези проекти?

Общи условия

Активация на акаунт