Пазарът на недвижими имоти във ВАРНА - какво се случва реално? - тема13

  • 55 257
  • 777
  •   1
Отговори
# 465
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 219
Да 😅
Опитвах се да извлека нещо полезно, защото се интересувах от инвестиции на БФБ, никакъв шанс. Сбирщина от луди хора /без извинение/.🙂. Стотици мнения, половината от които биват изтривани от модовете, защото нямат нищо общо с темите и реалността.

# 466
  • Мнения: 3 874
Kaква БФБ, моля ви се, та това е нак-лесно манипулируемата борса с фиктивни покупки и продажби.
Не съм фен и на новите ВСК от рода на Klear

Kaкво забелязвам обаче - отчаяни опити за вдигане на наемите от пишман инвеститори, а още лихвите не са почнали да се качват.
По статистика на брокери за последните години цените на имотите са скочили с 40%, а наемите само с 16%. Както и друг път съм писала наемите не могат да растат кой знае колко, защото са пряка функция на доходите и ако варненска заплата - наем<=заплата в родния град .. познайте какво се случва.
Варненските заплати не са високи, никак .. Ако паднат ограниченията за пътуване в чужбина сезонът ще е поредния слаб или с евтини западни туристи

# 467
  • Мнения: 56
Ако има конфликт в Украйна, по-скоро да увеличи търсенето на имоти във Варна от украински граждани…

# 468
  • Мнения: 131
Ако има конфликт в Украйна, по-скоро да увеличи търсенето на имоти във Варна от украински граждани…
Да, това е вариант, за който не се сетих. И ето още по- голямо покачване на цените. Дори и война не може да ги срине тези цени Simple Smile))))

# 469
  • Мнения: 730
Те идват тук работа да търсят, вие се наредихте имоти да им продавате... Нямат пари

# 470
  • Варна
  • Мнения: 960
Има и такива, но има и много средна и висока класа. Хора всякакви. И в Монако освен олигарсите има сервитьорки от Русия, както и от България. Но да, покрай тоя цирк може да дойдат повече хора насам.

# 471
  • Варна
  • Мнения: 5 135
Ако дойдат такива военни бежанци, ще сме на минус, защото ще трябва да им плащаме социалните грижи.

# 472
  • Варна
  • Мнения: 960
А, може пък да се отрази добре на икономиката защото в много области има недостиг на кадри. Някои ги мързи, други останаха неграмотни, трети заминаха на Запад.

# 473
  • гр. Варна
  • Мнения: 789
Команден\координационен център, не военна база.
През 2020 откриха във Варна Военноморски координационен елемент.

# 474
  • Мнения: 6
Здравейте, някой може ли да препоръча адвокат относно консултация по предварителен договор свързан с покупка на имот на зелено?

# 475
  • Мнения: 89
Здравейте, някой може ли да препоръча адвокат относно консултация по предварителен договор свързан с покупка на имот на зелено?
Да, ние сме много доволни от адв. Мариана КОТАРИ,специалността й е вещно право, занимава се точно с имуществени дела и консултации. Консултира ни при изготвянето и преди подписването на нашия предварителен договор. Офисът й се намира до Гранд Мол, ако желаете още инфо+телефон, пишете ми на ЛС. 😀

# 476
  • Мнения: 730
И аз да попитам за предварителен договор за покупка на имот с ипотечен кредит, като купувач на какво трябва да наблягам, кои са важните неща, на които да държа и подводните камъни?
Ще ми го изготви адвокат, набелязала съм си някои важни моменти, но въпреки това пак ще се радвам на мнението ви!

# 477
  • Мнения: 1 472
Някой знае ли какво ще се строи на бул. Сливница преди бизнес сградата 166а?

# 478
  • Мнения: 204
И аз да попитам за предварителен договор за покупка на имот с ипотечен кредит, като купувач на какво трябва да наблягам, кои са важните неща, на които да държа и подводните камъни?
Ще ми го изготви адвокат, набелязала съм си някои важни моменти, но въпреки това пак ще се радвам на мнението ви!

Както и да ви го подготвят, имайте предвид, че и другата страна трябва да е съгласна с договора. Големите строители не обичат много да им се поставят условия. Огледайте внимателно, в кой случай искат да избягат от неустойки - при форсмажорните обстоятелства като неблагоприятни метеорологични условия е добре да се изисква да се представи документ от съответния орган и т.н. Наблегнете на равнопоставеност на страните - неустойки, права и задължения. Ако е на зелено, този договор няма да ви предпази особено, ако сградата не се построи. Иначе ми се струва по-скоро малко излишен. По принцип аз колкото пъти съм купувал от строител съм искал първо да ми представят техния договор и тогава го дискутирам с моя адвокат. Случвало ми се е да откажа сделка, след като им разгледам условията. След това се прави среща и с техния адвокат, ако трябва да се променя договора. Но пак казвам, че много зависи кой какви отстъпки е съгласен да направи.

# 479
  • Мнения: 730
От физическо лице го купувам, стар е апартамента

Общи условия

Активация на акаунт