С какво ви дразнят свекървите? – 132

  • 35 884
  • 753
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 2 353
Кое е по-лесно - да се научиш да готвиш или да участваш поравно в семейния бюджет?

  Не знам, на мен и двете са ми лесни, но не се ОЧАКВА да го правя. Има дни, в които просто не ми се готви и тогава той приготвя нещо, ако седи и ми очаква ще яде тава.

# 466
  • Мнения: 5 346
Колко разводи има заради " Като иска да яде, да си сготви сам ",  или пък "да си чисти, пере  и т. н. .На мен сега не ми се готви, чисти, пере" и т. н.
Както и обратното  "Аз за 1000 лв. няма да МУ работя на тоя" и лежи на дивана, докато ТЯ се трепе да свърже двата края. .

# 467
  • Мнения: 2 353
Каг, това, което описваш е по-скоро симптомът, а не причината - че не са екип и всеки гледа да прекара другия да свърши работата.

# 468
  • София
  • Мнения: 28 554
Колко разводи има заради " Като иска да яде, да си сготви сам ",  или пък "да си чисти, пере  и т. н. .На мен сега не ми се готви, чисти, пере" и т. н.
Както и обратното  "Аз за 1000 лв. няма да МУ работя на тоя" и лежи на дивана, докато ТЯ се трепе да свърже двата края. .
Съгласна съм, КАГ. Ако мъжът ми ме остави да си готвя/чистя/пера/слугувам сама, ще ми трябват 2-3 седмици, преди да започна да се държа много проклето с него.

# 469
  • Мнения: 3 089
Във форума съм достатъчно време, за да видя, че се очаква от мъжа да изкарва повечето пари. Говорим си за равенство, обаче ако не е финансово красив или поне перспективен, започват намеци, епитети и какво ли не. Обаче при репликата, че еманципацията означава и равни отговорности, вкл. финансови, започват едни общи приказки...
Тоест ако тя носи повече пари той трябва да готви и то вкусно? Нека готви той, няма драма. Нали самите жени се прехласват и ахкат, когато мъж сготви нещо, и обясняват, че мъжете били по-добри кулинари
Ако един мъж не може да преглътне кошмарните кулинарни опити на младата съпруга нека готви той, така мисля аз. Ама вкусно, иначе не се брои. Съпругите често хич не са млади и би трябвало да знаят това-онова. Но не, тенджерата вече е символ на деспотизма на мъжа. Жените със слънчева светлина ли се хранят - не зная.  
Кое е по-лесно - да се научиш да готвиш или да участваш поравно в семейния бюджет?

   Аз пък отскоро съм в този форум. Признавам, че за мен е по-лесно да печеля пари, отколкото да готвя, но ги мога и двете. Моят мъж не е кулинар... Компенсира с друго. Аз пък не пазарувам. Не знам дали му е приятно, пазаруването е също такава голяма голяма досада като готвенето, но трябва да се яде. В едно съвместно съжителство има много неща за вършене. Не е нужно да сме универсални, когато живеем в двойка. Всеки според уменията и интересите си и общата работа да е свършена и справедливо разпределена. Това е важното.  А не единият (болният) да носи другия (здравия).

# 470
  • София
  • Мнения: 19 249
Ако изкарваш достатъчно пари, ще можете да си позволявате да ядете навън повече, и то не непременно боклуци.
Да, разбира се, че е добре всеки да прави това, в което повече го бива, но все пак да има някаква справедливост.
Аз с години готвех повече и като цяло ми харесваше, но се поуморих с годините. Покрай ковид, дистанционно обучение и наличието на свободно време на ММ, нуждите се увеличиха и ръчкам ММ да си поема дела от домашната работа, вкл. и да готви. Когато беше на същото разписание като мен - беше друго.

# 471
  • Мнения: 5 346
Мисля си, че ако обичам мъж ми,то ще ми е много приятно да  сготвя, да изгладя дрехите му, да помогна в някои "мъжки" работи като цепене и прибиране на дърва, да поработя в градината,  за да го зарадвам. Ако той ме обича, ще направи нещо за мен  - да ме отмени в готвенето,  да измие съдовете, да зареди пералнята, да пусне прахосмукачка. Като си помагаме взаимно да спестим време  и двамата да отидем някъде. 
Тогава нещата не са досадни и  няма да  се надцакват кой ще прекара другия.

# 472
  • Мнения: 40 865
Мисля си, че ако обичам мъж ми,то ще ми е много приятно да  сготвя, да изгладя дрехите му, да помогна в някои "мъжки" работи като цепене и прибиране на дърва, да поработя в градината,  за да го зарадвам. Ако той ме обича, ще направи нещо за мен  - да ме отмени в готвенето,  да измие съдовете, да зареди пералнята, да пусне прахосмукачка. Като си помагаме взаимно да спестим време  и двамата да отидем някъде. 
Тогава нещата не са досадни и  няма да  се надцакват кой ще прекара другия.

Точно това е голямата тайна - никой да не се бои да не бъде минат, а и двамата да дават без да броят и мерят с аптекарски везни.

# 473
  • при късмета
  • Мнения: 24 000
Именно, помагане взаимно, а не като жена му не направи мусаката като майка му, да ходи да ѝ се оплаква

# 474
  • Мнения: 4 411
КАГ, съгласна съм с теб, без едно. Явно при мен омразата към гладенето е по-голяма от любовта към който е да е. Е, като се наложи гладя, ама с голяма досада.

# 475
  • MI
  • Мнения: 11 803
Е, нали всички това казваме - всеки да участва, да няма търтеи и мерене на везната да не се минем. А не който прави повече пари да очаква роб, а не партньор. Защото като се почне това с че всеки трябва да си знае мястото според финансовото положение става ясно за какво става дума и за какво семейство говорим въобще. Rolling Eyes

# 476
  • Мнения: 307
Въпрос към всички,които се дразнят на свекървите си- споделяте ли на мъжете си и как го правите така,че да не се засегнат?

# 477
  • Мнения: X
Въпрос към всички,които се дразнят на свекървите си- споделяте ли на мъжете си и как го правите така,че да не се засегнат?

На мрн ми се е случвало точно веднъж да се оплача на мъжа ми и беше "Не ми е приятно това и това", а не "Майка ти е такава и такава".

# 478
  • MI
  • Мнения: 11 803
Да, случвало се е, казвам му директно, но без квалификации. Т.е. майка ти каза или направи това и това, а не майка ти какъв е идиот например.

# 479
  • Наблизо
  • Мнения: 6 076
Аз също му казвам директно.Не че помага,но поне усещам подкрепата му.

Общи условия

Активация на акаунт