Чувствам се объркана,недооценена и тъжна

  • 7 620
  • 122
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
annadimitr, ако го обичаш и щом искаш да сте заедно му дай шанс. Но само при положение, че наистина започне да работи върху себе си и само при положение, че се държи добре с теб, че те уважава и обича. Това е много важно за твоето собствено психично здраве.
Ако това липсва, ще си поредна жертва на ситуацията му, и това ще остави белег и върху теб. И говорете, ако трябва постоянно, за начина, по който се чувствате. Той трябва да се научи да мисли и анализира преди да пуска емоциите на воля, защото в момента, не може да се вярва, че идват от хубаво място.

Какво означава "ако го обичаш и щом искаш да сте заедно му дай шанс"? По какъв начин човек, който се напива и се държи лошо с нея може да започне да работи по себе си и да се държи добре, да я уважава и обича? WTF?

# 46
  • INFJ
  • Мнения: 9 342
По начин, по който всеки човек може да осъзнае грешките си. Той прави заявка за това, така че защо да не му се даде шанс?

# 47
  • София
  • Мнения: 19 242
Той е загубил доверието й. С право или не - няма значение, тя сама казва че не му вярва и постоянно го подозира. Това не е живот, нито за него, нито за нея.
Ако някой постоянно ме подозира и трябва да се доказвам, и на мен скоро ще ми писне. Който ме взел обратно - взел.

Последна редакция: ср, 13 окт 2021, 13:36 от Cuckoo

# 48
  • Мнения: X
По начин, по който всеки човек може да осъзнае грешките си. Той прави заявка за това, така че защо да не му се даде шанс?

И как точно осъзнава грешките си? Като се напива и държи грубо с нея след като се е прибрала от среща? Благодаря от такива заявки за покаяние.

# 49
  • INFJ
  • Мнения: 9 342
Ти прочете ли поста до края? В момента човека се държи различно, опитва се да й спечели отново доверието и твърди, че е готов да посещава психолог. Явно разбира, че има проблем. Ако се задържи на този път, защо да няма надежда за тези отношения и за него, като човек?
Шанс не се дава само на хора, които отказват тотално да погледнат себе си като евентуална причина за какъвто и да е проблем.

# 50
  • Мнения: X
Ти прочете ли поста до края? В момента човека се държи различно, опитва се да й спечели отново доверието и твърди, че е готов да посещава психолог. Явно разбира, че има проблем. Ако се задържи на този път, защо да няма надежда за тези отношения и за него, като човек?
Шанс не се дава само на хора, които отказват тотално да погледнат себе си като евентуална причина за какъвто и да е проблем.

Съжалявам, но според мен има червени линии, които никога не трябва да бъдат прекрачвани. За мен в това число влиза употребата на алкохол и последвалото държание от него.

# 51
  • Мнения: 14 833
По начин, по който всеки човек може да осъзнае грешките си. Той прави заявка за това, така че защо да не му се даде шанс?
Ти прочете ли поста до края? В момента човека се държи различно, опитва се да й спечели отново доверието и твърди, че е готов да посещава психолог. Явно разбира, че има проблем. Ако се задържи на този път, защо да няма надежда за тези отношения и за него, като човек?
Шанс не се дава само на хора, които отказват тотално да погледнат себе си като евентуална причина за какъвто и да е проблем.
Аз не виждам да се държи много различно. Виждам човек, който дрънка разни благозвучни приказки, но откъм действия меко казано не му се получава.
На 23 бил - окей, ама авторката още колко да чака, че да се излекува той? Такива отношения не се оправят с даване на шансове, а с много директни и недвусмислени знаци и отношение към 'болния', че разбиране се проявява, но търпение към шитните - не.
Много хора не умеят да правят разлика между това да са разбиращи и това да ги правят на луди. И така, вместо с осъзнал се партньор, се оказват със същото ла*ненце плюс още 1-2-3-х години, изминали в търпеливо очакване и в преглъщане на всякакви глупости, оправдани с аз съм счупен/а и не знам как да се държа.

# 52
  • INFJ
  • Мнения: 9 342
Еми нали затова казвам, че тя може да остане с него, но само при положение, че той реално прави нещо по въпроса и поведението му към нея е адекватно сега. Изобщо не става дума да го чака месеци и години да се промени и да започне тогава да се държи добре с нея.

# 53
  • Мнения: 14 833
Е...ами той като не прави, защо тя да остава Simple Smile

Този ми напомня за двама мои ухажори - единият, мисля, беше изоставен от майка си на 4-5, а другият остава полусирак на 10-12, когато губи баща си. И двамата са доста над 23, а поведението им е абсолютно неприемливо. Свикнали са , когато сгафят, да заговорят за болката от детството, а след като я споделят - целият свят да се завърти на петичка около тях, да пърха, да внимава да не се почувстват наранени, да не вземе да им припомни загубата и никога, никога да не им дори намеква, че се държат неуместно, незряло и безотговорно. Изпадат в истерия, ако не стане на тяхната , и правят целенасочено глупости, с които да демонстрират как ама просто не съумяват да обработят проблема.
В тукашната ситуация, между другото, ми е интересен моментът с напиването. В смисъл - този човек пие ли по принцип, че толкова се изненадва авторката, като се прибира и го вижда пиян?

# 54
  • Мнения: X
Еми нали затова казвам, че тя може да остане с него, но само при положение, че той реално прави нещо по въпроса и поведението му към нея е адекватно сега. Изобщо не става дума да го чака месеци и години да се промени и да започне тогава да се държи добре с нея.

А защо трябва да се хваща като удавник за сламка с този човек. Тя няма ли самоуважение? Същите тези недооценени и с ниско самочувствие жени след това пускат теми, дали да дадат още един шанс след първите шамари.

# 55
  • Мнения: 36
Е...ами той като не прави, защо тя да
Този ми напомня за двама мои ухажори - единият, мисля, беше изоставен от майка си на 4-5, а другият остава полусирак на 10-12, когато губи баща си. И двамата са доста над 23, а поведението им е абсолютно неприемливо. Свикнали са , когато сгафят, да заговорят за болката от детството, а след като я споделят - целият свят да се завърти на петичка около тях, да пърха, да внимава да не се почувстват наранени, да не вземе да им припомни загубата и никога, никога да не им дори намеква, че се държат неуместно, незряло и безотговорно. Изпадат в истерия, ако не стане на тяхната , и правят целенасочено глупости, с които да демонстрират как ама просто не съумяват да обработят проблема.
В тукашната ситуация, между другото, ми е интересен моментът с напиването. В смисъл - този човек пие ли по принцип, че толкова се изненадва авторката, като се прибира и го вижда пиян?
Не,беше се напил за това,че съм излязла с въпросния човек.Вероятно е усетил,че губи и мен,както майка си.

# 56
  • Мнения: 810
Едиповия комплекс е много коварен и честно казано не съм видяла някой да го е преборил. Повечето просто си намират по-възрастна жена, влизаща в ролята на майчина фигура и те го контролират, а той слуша, защото се чувства сигурен и обгрижван. За него ти наистина си сестра, някакъв спасителен пояс, комфортна зона. Но не си сексуален обект, нито си партньор. Разбирам защо си объркана и ти съчувствам, но твоето спасение е да скъсаш лепенката. Ще имаш тежък период, но после ще изплуваш по-мъдра и силна. С този инфантил ще си на дъното завинаги. Не му прощавай, така лишаваш само себе си от по-добро бъдеще. Не трябва да го разбираш или да го съжаляваш, трябва да си бясна и безкомпромисна. Докато експлоатира твоите комплекси, заради които проявяваш съжаление и надежда сега, той няма да се справи с неговите. Напротив, даже ще се храни с теб. И той никога няма да спре да търси майка си. Ще търси докато не намери някоя, която е съгласна да живее с него. И пак ще те изостави. Прощавала съм изневяра и от опит казвам, че не е добра идея. Не само че ти няма да имаш доверие повече, но и той ще изневери. Винаги го правят. А още по-лошото във вашата връзка е, че когато се появи нова жена той става жесток с теб. Огромен червен флаг. Тъжничкия, емоционален и изоставен човек има потенциал на домашен насилник.

# 57
  • Мнения: 14 833
Не,беше се напил за това,че съм излязла с въпросния човек.
Тоест - не пие или пие много, много малко, и изведнъж се насвятква с алкохол?

Вероятно е усетил,че губи и мен,както майка си.
Това ме кара да се смея с глас, честно Grinning Миличкият той горканчо.

# 58
  • София
  • Мнения: 19 242
Не,беше се напил за това,че съм излязла с въпросния човек.Вероятно е усетил,че губи и мен,както майка си.
Не, защото го е яд, че ти си го прежалила и продължаваш напред. Като кучето и сеното - ни го яде, ни го дава.
Не му се връзвай на това за майката и категорично НЕ приемай да я заместваш, т.е. да се грижиш и обичаш безусловно. Съпрузите не са ни родители и не са длъжни да търпят всичко, както и ние не сме. Грижа - да, при нужда, но не непрекъснато и за всичко.

# 59
  • INFJ
  • Мнения: 9 342
Скрит текст:
Еми нали затова казвам, че тя може да остане с него, но само при положение, че той реално прави нещо по въпроса и поведението му към нея е адекватно сега. Изобщо не става дума да го чака месеци и години да се промени и да започне тогава да се държи добре с нея.

А защо трябва да се хваща като удавник за сламка с този човек. Тя няма ли самоуважение? Същите тези недооценени и с ниско самочувствие жени след това пускат теми, дали да дадат още един шанс след първите шамари.
Нейна работа е пък тя да му даде да разбере, че той в случая получава шанс и това си има цена... и че ще го загуби, ако отново се повторят същите ситуации. Да, разбиране към нечия травма, трябва да има щом си във връзка с човека, но това също трябва да има граници. В случая границата е той как ще се държи с нея. Защото него много може да го боли и тн, но не е тя виновна за проблема му. Ако иска да се държи зле с някой, да намери майка си и да й обясни какво мисли за нея.
Иначе очаквах, че следващият ти аргумент ще са хипотетичните шамари. Спести ми фантазиите си. Не всеки, който се е напил една вечер е насилник.

Общи условия

Активация на акаунт