Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Психологичен проблем или нещо друго?

• 317
  • 3
  •   1
Отговори
Здравейте. Моля за съвет и мнение как да постъпя.
Юли месец бях на гости при приятеля ми но не сме правили секс. Прибрах се началото на август. Имах си цикъл, бях генерално добре. После. Цикъл ми дойде и през септември. Така, че не се съмнявам за бременност. Но през септември майка ми се разболя. Тежка кардиологична криза, цяла нощ се молим да я приемат в болница и жената беше много зле. Приеха я за 2 дни само. Много се притесних. На изписването ми дойде цикъла на 10 септември. Тя още беше зле като я взех от болницата. Изглеждаше ужасно. След това ме удари нервна криза, повръщане, с нощи не спах нито за минута. Пробвах дизепам, ксанакс, които не ми подействаха на съня, после мелатонин, ремотив и още някакви хапчета,които личната лекарка каза да пия седмица още.. Преди около 2 седмици ги спрях.. Сега този месец цикъл не дойде. Закъснява със 6 дни. Проблемите със спането   и повръщането пак се върнаха и страха... Тъй, като предните  2 месеца си имах цикъл и не съм имала полов акт през това време. Така че изключвам бременност.. Явно от стреса и от хапчетата закъснява. Така и не намерих психолог при който да отида и да е добър, да ми препоръча нещо и да се успокоя. Ако знаете добър психолог за София, моля кажете ми. Вече незнам какво да правя. Към кого да се обърна, зке съм Sad

# 1
  • София
Често стресът причинява хормонален дисбаланс. Психолог не е лошо да посетиш, за да се успокоиш и да намериш техники за разтоварване на психическото напрежение, но не е зле да идеш на гинеколог и ендокринолог.

# 2
Правих изследване за tsh хормон на щтовидната преди 2 месеца. Иначе за гинеколог ще видим. Рядко имам проблеми. Случвало се е да ми закъснее и друг път. Тогава ми беше паднал хемоглобина. Миналия и по-миналия месец ми беше нормален цикъла а и преди това също.. Явно ми трябва добър психолог. Покрай проблемите с махка ми и другите семейни проблеми вкъщи явно ми се е насъбрало... Сега ще пускам пак кръвни изследвания.. Преди месец пусках и холестерола ми беше малко висок. Другите неща и хормона са в норма.

# 3
Психологът е, с когото си говорите и си  подреждаш мислите за миналото, настоящето и проблемите.
Психиатър е, който предписва лекарства. Разбирам, че личната лекарка ти е предписала лекарства. Ако не са помогнали, нека те насочи към психиатър, той като специалист може да ти предпише правилнотоо лечение. Макар че знаеш, не е сигурно и това. Но все пак е по-добре, отколкото личната лекарка, все пак тя не е специалист, но може да те насочи към специалисти.

Общи условия

Активация на акаунт