Спонтанен позив за повръщане

  • 484
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 100
Както по заглавието четете-адска мъка е.
Без значение дали съм се хранила или не-както всичко е наред и нищо не ме боли изведнъж ми се повръща адски. Сякаш нямам време за реакция. Започвам да дишам дълбоко и да не се панирам-минава. След няколко часа или минути, а може чак на другият ден отново същото нещо. Наскоро пусках изследвания пълна кръвна картина+хормони и антитела. Видяха две кисти на ЩЖ. Хормоните ми след вторите кръвни изследвания бяха с норма. Пия Ясмин. Откакто съм го започнала февруари месец 2021г започна често да ми се гади, след това спря и сега започна ама зверски. Създава адски дискомфорт. Паднах си на баш ендокринолог,който не желае да му се задават въпроси и става груб. Заключението му беше, че съм преддиабет. След седмица пак съм при него, за да видим какво ще правя.
Изобщо не ми е запознато с тази диагноза. И най-често от какво се причинява? Предполагам стрес.
Някой имал ли е такива внезапни позиви за повръщане? Винаги си нося Деган на хапчета с мен.

# 1
  • Мнения: 468
Здравейте,със същите диагнози,съм като вас, предиабет или инсулинова резистентност и възел на щит жлеза,но те не предизвикват повръщане по принцип и при мен няма такова.За предиабет се изписва метформинов препарат,това състояние показва,че организмът поради стрес, хормонален дисбаланс произвежда повече инсулин от необходимото и организма се обърква,не може да го усвои и се води предупреждение за по късни проблеми,които могат да доведат до развитие на диабет.За гаденето,аз имам такива моменти при силно напрежение,също така може да е странична реакция от противозачатъчните,ако може сменете ги или спрете за известно време,за да видите ще се подобрите ли.Възможно е да имате и нервен стомах при притеснение да ви се гади Не се притеснявайте,преддиабета не е нещо страшно, често срещан проблем е,щитовидната жлеза,ако хормоните са в норма,ще наблюдавате кистите 2 пъти годишно да не растат или да не се нуждаят от премахване.Всичко добро ви желая

# 2
  • Мнения: 5 820
Противозачатъчните хапчета предизвикат като страничен ефект гадене и повръщане. Това не са решение за мене да приемате противозачатъчни хапчета. Дори да ви ги сменят, пак ще имате такъв страничен ефект. Пила съм 5-6 вида от тях и винаги съм се чувствала като парцал с тях. Сменете ендокринологът като има такова грубо отношение към вас. Това не може да бъде лекуващ лекар.

# 3
  • Мнения: 441
Здравейте,
Със много сходни симптоми съм. Нямам поставена диагноза. Какво се оказа при Вас, имаше ли развитие по въпроса?

# 4
  • Мнения: 100
Здравейте,
Със много сходни симптоми съм. Нямам поставена диагноза. Какво се оказа при Вас, имаше ли развитие по въпроса?
Здравейте! Проблема си го имам и до сега. Ясмина така ми действа....

Общи условия

Активация на акаунт