Застройка

  • 23 560
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 155
Застройката я правя така:

 1 вариант - 1 яйце, 3 л. к. мляко и 1л. брашно. Разбивам и слагам да заври, след това прибавям от горещата супа по малко. При мен се пресича, ако няма брашно.

 2 вариант - 1 жълтък и кисело мляко. И пак същата процедура.
А при тоя вариант се пресича, ако е с белтъка яйцето.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 21 610
И аз застройвам с жълтък и мляко . И ми е гладка супата , не къдрава  Laughing  ! Бързо , просто и лесно !

# 17
  • Мнения: 1 533
Цитат на: Morena
И аз застройвам с жълтък и мляко . И ми е гладка супата , не къдрава  Laughing  ! Бързо , просто и лесно !


И аз така застройвам, ако застройвам, защото често правя бистри супи. На Додо и се накъдря супата, защото я доварява, ама тя точно това пита, дали има застройка, която да не се пресича, ако се доварява супата.

Моят съвет е, варената застройка, която е първия вариант на Биби, знам го от леля ми, която е професионална готвачка.

А другия вариант, ако те притеснява, че яйцето няма да се обработи достатъчно дълго топлинно, просто застройвай само с малко сметана, както някой беше писал по-назад.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Цитат на: iskrica_nadejda

Спокойно,бе Додо Simple Smile ...не се притеснявай излишно...яйцата ги вариш толкова,за да станат твърди,но те са готови за консумация и преди това...като ги пържеш напр. им трябват само няколко минути Simple Smile
А за къдравата супа...незнам защо така ти се получава...може би ако си сложила и белтъка-той е този,дето се пресича и му е нужен повече чалъм-аз писах,че слагам само жълтъците,точно поради тази причина-в повечето случаи,когато съм слагала цели яйца се е пресичала супата,особено,ако я оставя да ври със застройката.
Разцелувай малките красавци.Бебешора голям сладур е станал-изглежда,като батко на Калоянчо Wink
Днес сутринта тъкмо си мислих за теб и другите момичета,които бяхте на срещата ни в София и ми домъчня за вас.Спомних си как ти остана последна с мен,повървяхме и пред "Шератон" се разделихме.А подаръка,който прати на Кокито си е монтиран над леглото му Laughing
Целувки


Ааааа, не ! Crossing Arms
Яйцата, когато се варят за малки деца не се чакат да кипят толкоз време заради твърдостта им, а именно, за да се предотварят евентуалните опасности от саломонели и тем подобни гадове..
Така знам аз от нашият педи още като родих първият път и от тогаз съм много стриктна като варя яйцета. Simple Smile
При пърженото съм поставена малко в кофти ситуация, защото е ясно, че не мога да ги пържа толкова продължително и затова всеки път като правя на Наньо пържени яйца / което е едно от малкото неща, които той яде напоследък/ винаги ми е свито сърцето Embarassed
Та таквиз ми ти работи Grinning
Ще разцелувам дечурлигата - обещава. Денис преди малко имаше челен сблъсък с асфалта и що рев падна...Много зле пострада горкия - челото му хлътна чак, има огромна синка и кръв... Cry
А от как се виждахме що време отмина...лети си и не пита !
Целувки на твоите момчета и специални на Калоянчо ! Grinning

# 19
  • Мнения: 951
Эх мами...Да бях влязла в тази тема преди 2 часа...Щото сготвих пилешка супа и я застроих(за 1-ви път,защото иначе застройвам със сметана за готвене) с яйце плюс кисело мляко,уж разредих застройката с гореща супа лъжица по лъжица,ама след като изсипах сместа в супата я оставих да покъкри леко и резултатът е ясен. Whistling ..Не че ми пука,аз сама ще я ям,а и самата супа е много Фкусна Wink ,но видът й определено  не е за снимка #Silly

# 20
  • Мнения: 4 390
Цитат на: iskrica_nadejda
Цитат на: diviana

Не им е достатъчна само тази топлинна обработка  на яйцата.
И аз заради детето слагам застроената супа на котлона да покъкри няколко минути, на съвсем бавен огън, като бъркам непрекъснато.


Не искам да споря,но е излишно това,макар и не грешно Simple Smile Защото правиш застройката,докато супата още си ври,когато си разбъркал застройката преместваш супата от котлона и прибавяш застройката към нея.Разбърква се хубаво и повечко,а супата е току-що свалена от котлон и дори все още продължава да къкри-това е в продължение на няколко мин-достатъчни за яйцата.Това е моят начин и сигурно има и други правилни,като твоя например.Аз поне така правя от 15г. и затова го защитавам  Laughing
Ама ето сега,докато се обяснявам и ми изкипя млякото на печката ooooh! Ми така е,като първо скочих тук ,за да прочета рецепта за сладък салам,че такъв мисля да правя... Stuck Out Tongue
Лек ден и приятни минути в кухнята Wink


Аз също не искам да споря. Всеки да процедира така, както знае и желае. Simple Smile
Живея в чужбина, заради детето нашият семеен доктор ни изнесе дъъълга лекция за яйцата. Той каза, че е много важно как ще държа яйцата в хладилника! /да са в затворена кутия и отделени от останалите продукти/, как ще ги приготвям /особено пък за детето/ и че, термичната обработка на яйцата се извършва в комбинация температура/време, което гарантира унищожаване на наличните патогенни микроорганизми. Според него, когато правя застройка на супа, трябва да я варя 10-тина минути.
Та затова си позволих да оспоря мнението ти.
Извинявай, ако ти е станало неприятно.
Лек и приятен ден. Simple Smile

# 21
  • Мнения: 773
мнение на iskrica_nadejda

      "Не искам да споря,но е излишно това,макар и не грешно Simple Smile Защото правиш застройката,докато супата още си ври,когато си разбъркал застройката преместваш супата от котлона и прибавяш застройката към нея.Разбърква се хубаво и повечко,а супата е току-що свалена от котлон и дори все още продължава да къкри-това е в продължение на няколко мин-достатъчни за яйцата.Това е моят начин и сигурно има и други правилни,като твоя например.Аз поне така правя от 15г. и затова го защитавам "

и аз мисля че това е начина. все пак когато вариш яйцата те са цели, а в застройката не са. та супата нали е вряла като я свалиш от котлона. за 2-3 мин даже и да не са на котлона са готови.
А най добре ако наистина те притеснява застройвай я с сметана  "HOPLA" има страхотен вкус и е на растителна основа.

# 22
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Цитат на: diviana
Живея в чужбина, заради детето нашият семеен доктор ни изнесе дъъълга лекция за яйцата. Той каза, че е много важно как ще държа яйцата в хладилника! /да са в затворена кутия и отделени от останалите продукти/, как ще ги приготвям /особено пък за детето/ и че, термичната обработка на яйцата се извършва в комбинация температура/време, което гарантира унищожаване на наличните патогенни микроорганизми. Според него, когато правя застройка на супа, трябва да я варя 10-тина минути.
Та затова си позволих да оспоря мнението ти.
Извинявай, ако ти е станало неприятно.
Лек и приятен ден. Simple Smile


В никакъв случай не ми е станало неприятно  wavey
Просто исках да обясня ясно моето становище.
А иначе мнението ми за докторите е известно,в последните две години нищо добро не съм видяла,та мнението им изобщо не е миродавно...нагледах се на грешки,допускани от некадърност,на некомпетентни мнения и на такива,давани наизуст...аз също съм с мед.образование,макар и не висше,но работейки в системата на здравеопазването опознах и обратната страна на медала...А след това,което се случи с бебчо и неадекватната не....а никаква помощ,която получи,не бих се доверила повече на медицината в нейната класическа форма..
Малко се отплеснах от темата.Извинявай,но като чуя за доктори и не се сдържам.Жалко е,че има много добри такива,но те са ужасно малко и нищо не могат да направят за подобряване на нещата.
А сега по никое време отивам да правя мекици,че момчетата решили,че такова им се хапва.
До скоро готвене Wink  chef   food002  newsm10

# 23
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Цитат на: alessia
и аз мисля че това е начина. все пак когато вариш яйцата те са цели, а в застройката не са.

 newsm03  newsm10

# 24
  • Мнения: 4 390
Цитат на: iskrica_nadejda

В никакъв случай не ми е станало неприятно  wavey
Просто исках да обясня ясно моето становище.
А иначе мнението ми за докторите е известно,в последните две години нищо добро не съм видяла,та мнението им изобщо не е миродавно...нагледах се на грешки,допускани от некадърност,на некомпетентни мнения и на такива,давани наизуст...аз също съм с мед.образование,макар и не висше,но работейки в системата на здравеопазването опознах и обратната страна на медала...А след това,което се случи с бебчо и неадекватната не....а никаква помощ,която получи,не бих се доверила повече на медицината в нейната класическа форма..
Малко се отплеснах от темата.Извинявай,но като чуя за доктори и не се сдържам.Жалко е,че има много добри такива,но те са ужасно малко и нищо не могат да направят за подобряване на нещата.
А сега по никое време отивам да правя мекици,че момчетата решили,че такова им се хапва.
До скоро готвене Wink  chef   food002  newsm10


Да, зная. Съжалявам за всичко, което ви се е случило. Sad
Желая много здраве на Калоян.
Мммм, мекичкиии. Подсети ме и аз да направя.
До скоро. Simple Smile

# 25
  • Мнения: 6 243
Аз никак не обичам супи и като ги правя, понякога и на мен ми се "накъдря" застройката. В такива случаи супата се обявява за китайска и народа я яде без възражения.

Нали имаше една мисъл, че трябва да се приемат нещата, които не можем да променим... Аз не мога да правя застройки, но любимите хора обичат китайско.

# 26
  • Мнения: 1 798
Със жълтък и лимонов сок, гаранция че няма да се пресече.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 123
малко късно се включвам, но и аз да си кажа - аз когато застройвам супите го правя с яйце и прясно мляко и никога не ми се пресичат. Понякога (особено през лятото) сипвам и само чаша прясно мляко - става вкусно и има вид на застроена.

# 28
  • Мнения: 689
И аз правя застройката само с жълтък, сока от половин лимон и малко кисело мляко около 1 супена лъжица и няма никакъв проблем.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: Taneto
от скоро обаче взех да застройвам със сметана за готвене - е, съвсем друг става вкуса на супата, направо френски Wink


Тането, малко късно погледнах темата, но понеже знам, че се интересуваш от такива неща, да ти кажа, че мазнината в готварската сметана е хидрогенирано масло.

Общи условия

Активация на акаунт