Прахосмукачка робот - 22

  • 61 520
  • 751
  •   1
Отговори
# 150
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
А някой може ли да сподели за колко време се чисти апартамент 60-70 квадрата и има ли съществена разлика във времето за почистване при различните модели?
Разликата в бързината на почистването идва от вида на робота - систематичен или не, и от вида почистване, което задавате.
Давам примери:
Румба 896 чисти 20м2 за около 40 мин. На I7+ стандартното почистване на около 70 м2 отнема 31 минути. Ако задам Екстра почистване, минава същата квадратура за 1:05 ч.

Как задаваш екстра почистване на i7? Има ли такава опция или просто пускаш още едно чистене?

# 151
  • Пловдив
  • Мнения: 3 559
Квадратурата , която ще почисти робота зависи от това, каква площ не е незаета от мебели и доколко е систематичен.

# 152
  • Мнения: 1 336
Момичета, имам xiaomi my robot vacuum mop pro Пт скоро. Пуснах я да си направи карта, но към кухнята имам цяло стъпало и не може слиза сама. Направи карта на останалата част от къщата и си чистише по нея, а за кухнята я носех аз и я пусках само там. Днес обаче й свърши батерията, докато чистеше частта с картата, което преди не се случваше- стигаше си й батерия да изчисти всичко. Днес защо така стана не знам🤷🏻♀ Отиде да се зарежда, като преди веднъж се случи да падне батерията, защото обаче чисти и кухнята и отиде да се зарежда. След като се зареди имаше опция да продължи от там, до където беше стигнала. Нямам идея защо днес не й стигна батерията да си изчисти частта само по картата, като до сега винаги е стигала, но и когато се зареди, опцията да я пусна пак беше “старт”, а не “продължи”. Малко е объркано и не знам дали ме разбрахте, но ако някой ме е разбрал, ще съм много благодарна да ми помогне. Не знам дали има значение, че сменихме интернет доставчика и връзката с рутера трябваше да се ресетне.
Ще съм ви благодарна и да ми дадете просто съвети, които вие сте получили или бихте се радвали да получите, ако имаше кой да ви ги даде, когато си взехте робота.

# 153
  • Мнения: 2 133
Ave, вприложението имам такава опция. От Settings - Cleaning Passes - Extra clean

# 154
  • Мнения: 3 638
Някой може ли да ми каже дали между 971 и 981 на irobot има някаква съществена разлика, освен че 971 е с по-слаба батерия?
971 е на по-ниска цена, на пък бях решила на черен петък да чакам 981.

# 155
  • софия
  • Мнения: 25 453
Скрит текст:
Момичета, имам xiaomi my robot vacuum mop pro Пт скоро. Пуснах я да си направи карта, но към кухнята имам цяло стъпало и не може слиза сама. Направи карта на останалата част от къщата и си чистише по нея, а за кухнята я носех аз и я пусках само там. Днес обаче й свърши батерията, докато чистеше частта с картата, което преди не се случваше- стигаше си й батерия да изчисти всичко. Днес защо така стана не знам🤷🏻♀ Отиде да се зарежда, като преди веднъж се случи да падне батерията, защото обаче чисти и кухнята и отиде да се зарежда. След като се зареди имаше опция да продължи от там, до където беше стигнала. Нямам идея защо днес не й стигна батерията да си изчисти частта само по картата, като до сега винаги е стигала, но и когато се зареди, опцията да я пусна пак беше “старт”, а не “продължи”. Малко е объркано и не знам дали ме разбрахте, но ако някой ме е разбрал, ще съм много благодарна да ми помогне. Не знам дали има значение, че сменихме интернет доставчика и връзката с рутера трябваше да се ресетне.
Ще съм ви благодарна и да ми дадете просто съвети, които вие сте получили или бихте се радвали да получите, ако имаше кой да ви ги даде, когато си взехте робота.
Не бих го мислила. Ако се случи пак, тогава.

# 156
  • Пловдив
  • Мнения: 3 559
Ave, вприложението имам такава опция. От Settings - Cleaning Passes - Extra clean
Мислиш ли, че тази опция се е появила след ъпдейт на приложението? Защото преди я нямаше, а след като ти спомена се изненадах, че съществува.

# 157
  • Мнения: 2 133
Ave, вприложението имам такава опция. От Settings - Cleaning Passes - Extra clean
Мислиш ли, че тази опция се е появила след ъпдейт на приложението? Защото преди я нямаше, а след като ти спомена се изненадах, че съществува.
Честно да ти кажа - не знам.
Твоята кой модел е? Аз говоря за i7+.

# 158
  • Пловдив
  • Мнения: 3 559
i7
Имам я от година, но нямаше такива екстри тогава. Специално съм търсила опция за промяна в мощността. Така или иначе съм много доволна, и сега това ми идва като екстра бонус.

# 159
  • Мнения: 477
Здравейте!
В Kaufand от 08.11.2021 до 14.11.2021 се предлага прахосмукачка робот на MUHLER.
Някой закупил ли си е да изкаже мнение?
Аз я имам от Кауфланд хубава е чисти. Но недостатъци много.
1. Ходи хаотично чисти на едни и същи места по 100път
2.мопа маже аз даже вече не го използвам.
3. Блъска се в препятствията.
Предимства запали ме по тези роботи сега ще ходя да го връщам и ще си вземам по хубав.

# 160
  • Варна
  • Мнения: 974
Здравейте всички,
Прочетох доста неща в темата и тези назад, много полезна информация споделят всички.
Колебая се между Xiomi S7 и Irobot.
Бюджет около 1000лв, като може би ще я взема от Амазон, ако тук по черен Петък не изскочи нещо.
Но ми се иска да чуя вашите съвети.
Ползвала съм Xiomi S50, върши ми работа все още, но вече ходи два пъти на поправка, и ми излиза скъпичко, Дедал (фирмата която ми го поправя) ми препоръчват техните машинки Magnum, те са значително по-евтини, но нямам никакви наблщдение на близки хора да са ги ползвали, и не съм сигурна дали да рискувам.

# 161
  • Мнения: 2 133
i7
Имам я от година, но нямаше такива екстри тогава. Специално съм търсила опция за промяна в мощността. Така или иначе съм много доволна, и сега това ми идва като екстра бонус.
Тази опция не променя всмукателната мощност, а прецизността на почистването - минава всяко помещение по 2 пъти. Или поне аз така разбрах.

# 162
  • Мнения: 477
Искам да си купя робот. Изискванията ми са:
1 да има Лидар
2. Да има запаметяване на карти къщата р на два етажа.
3 да не се разхожда хаотично.
4. Бюджет до 1000лв но ако има с тези опций по евтин ще съм по щастлива.
Четох тук във форума но се обърках много. Ако може някой да ми помогне с точни модели

# 163
  • Мнения: 503
Здравейте,
бихте ли споделили мнения за прахосмукачка робот MAGNUM!
Благодаря предварително!

# 164
  • Мнения: 4 571
Какво е лидар? Няколко пъти се споменава вече.

Общи условия

Активация на акаунт