Хитринки за всякакъв случай - 29

  • 41 912
  • 741
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 646
Здравейте. Пуснах филтрите на аспиратора в съдомиалнята ( нз защо си мисля, че съм го чела някъде), да но те са алуминиеви и сега почерняха мн гадно на петна. Някакви съвети Confused

# 316
  • Мнения: X
Нямат оправяне алуминиеви неща, минали през съдомиялна.

# 317
  • Мнения: 40 857
Не с всички филтри става, аз съм мила моите и са ОК. Може би зависи от препарата. А и все едно, не виждам как иначе може да се измият.

# 318
  • Мнения: 1 982
Аз понеже съм индианка и ползвам миялната за шкаф, мия филтрите на ръка. Не ги знам, дали са алуминиеви, но още докато ги пръскам яко с меглио, започва да се стича жълто-оранжева гадория. После ги накисвам в гореща вода, изплаквам и светват.
Гледах клипче, как лъсват след киснене в кока-кола, но не съм пробвала.

# 319
  • Мнения: 646
След търкане с какво ли не, оцет, сода, препарат за котлони, доместос .... започнаха да придобиват първоначалния си вид. Много ме е яд, че направих тази глупост Rage но и не знам кое реално помогна...

# 320
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 703
С какво мога да пробвам да почистя смесителите в банята? Имат винаги остатъци от капки, след като ги подсушавам. Върти ми се лимонена киселина в главата, но първо да ви питам Simple Smile

# 321
  • София
  • Мнения: 8 561
Аз ги чистя с Циф или с оцет - и с двете светват, но с Цифа е по-бързо. Лимонтозуто ми се струвва по-абразивно и не бих.

# 322
  • Мнения: 40 857
Мокра кърпичка за баня от Лидл, а после салфетка. И светят като нови. Ама съм в София. Отнема ми 2-3 минути 2 пъти седмично.

# 323
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 703
С Лидл кърпи за баня, сякаш само мажа. Нещо не ми се нравят, но не съм пробвала със Салфетки след това. Ще тръкна утре и със хартия и с оцет на другата и ще видя кое какво прави.

# 324
  • София
  • Мнения: 8 561
Ама така кърпичка по кърпичка става много боклук Sad То не че иначе с опаковките от препарат не става, ама кърпичките наистина мнго вървят; аз затова спрях всякаки почистващи кърпички.

skk, оцетът го оставям някоя и друга минута да преседи (намокрям хартия с оцет и я увивам около смесителя). Не знам дали е възможно да нанесе щети на някой вид сплав. Водата ни е мека и не се трупа твърде много котлен камък.

# 325
  • Мнения: 40 857
Нищо мокро не остава безупречно чисто без излъскване с хартия до сухо. Това е мой опит. Всичко мия така - и порцелана на мивките, и стъклата, и арматурата...

И колко пък да вървят? За една баня ми отиват 2 до 3 мокри кърпички.

# 326
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 703
Под хартия, имате предвид кухненска или друга?

# 327
  • София
  • Мнения: 8 561
А на мен нито една Simple Smile
Ти чистиш банята, някой друг чисти кухнята с  кухненки, трета бърше прах, четвърта ползва универсални. И после... всички сме виждали кофти видеата от сметищата. Казвам защо ги спрях аз, изобщо не казвам, че ти лично си виновна за глобалния проблем Simple Smile

Аз подсушавам с кухненка хартия (същата като на ЧС), когато чистя, но ако питаш ММ за стъкло няма по-добро от вестник.  В банята подсушавам с микрофибърна - смесителите няма да са изящни за повече от ден, каквото и да правя, та спестявам хартията. А през ден няма никакъв шанс да бърша и трия Simple Smile

Последна редакция: ср, 08 дек 2021, 23:38 от ToniShu

# 328
  • Мнения: 40 857
Всякаква салфетка става, но конкретно ползвам кухненска. След много опити съм се спряла на тази - оптимална ми е като цена, плътност, размер, попивност.  В Билла е по-скъпа, но във Фреш е малко над 4 лева. Друга хубава е най-скъпата Зебра (има три класа).

# 329
  • Мнения: 27 486
Има в Пепко едни ролки, приличат на кухненска хартия като размер и пак са на листове за късане, обаче са от нещо като нетъкан текстил. Доволна съм как забърсват (на сухо) огледала, стъкла и смесители- особено, ако не са много зацапани. За много неща ги използвам и могат да се перат и използват пак.
Иначе за по-основно почистване си действам с препарат против котлен камък или за баня.

Общи условия

Активация на акаунт