Януарчета 🍁🌦️🌬️❄️☃️- тема 4

  • 5 979
  • 216
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 953
Някои сега започват ясла, други вече ще се отказваме ...Моите бяха 1 седмица и сега сме в болница с пневмония. Наистина вече мисля да го отпиша и направо догодина да се пробвам с градината. И децата се измъчиха, и ние покрай тях. Този път и двете бяха с 40 градуса и наистина много се изплаших. Иска ми се да се стегна и лятото да изкараме на морето при свекърва ми, да укрепнат малко със слънце и морска вода. Там сама ми е много трудно, почти невъзможно, ама ще видим ..

# 196
  • Мнения: 6 802
Седмица, две макс  на ясла после две вкъщи....сополи,кашлица ....😒🤧🤧
Върнах се на работа нашите я гледаха две седмици почти да е здрава,да навляза в работата.
От утре всеки на работа,на ясла да видим колко ще изкара здрава.🍀

# 197
  • Мнения: 79
Моето е от септември първа група градинска местят ги служебно.
Похвалиха я била много послушна на ясла.

# 198
  • Мнения: 909
Здравейте всички. Аз да попитам вашите деца могат ли сами да се обличат/събличат, да си мият ръцете...? Защото в яслата го има като изискване и ни посъветваха да ги учим до есента когато започнат. Та сега съм в ужас, що за нелепица и се чудя някой може ли въобще да се облича сам на 2,6г. или да мие сам ръце?

# 199
  • Мнения: 5 676
Алба, Беболина още няма навършени две и половина,но може сама да мие ръцете,да се храни ,да се събува,дори прибира обувките в шкафчето си и се обува сама... Опитва се упорито да се облича, понякога успява,но повечето пъти са смешни опити, като например двата крака в единия крачол или блузката с гърба напред😂. Причината не е ,че е много умна,а че майка й няма време да се обърне!

# 200
  • Мнения: 909
Моите също могат да си събуят обувките, но да ги обуят, абсурд! Малката си събува и гащите понякога напълно, като отива към гърнето, но после и е трудно да ги вдигне сама. За обличането направо ми казват, Аз не мога, иска мама. Иначе много често искат сами да решат какво да обличат и често много неадекватно. Девойката не иска да облича нищо, което не е розово. Съответно ми къса нервите понякога. Младежа пък лъжицата още не се е научил да държи правилно. Все я обръща като тръгне да я лапа. Изобщо ...да се оправят лелките в яслата, както искат. Правя каквото мога, ама не винаги ми се получава.

# 201
  • Мнения: 6 802
Може да се съблича,сваля клин,гащички сама за гърне и ги вдига после сама,обува и събува само Крокита сама ,много си ги харесва,купих й сандали направиха й пришки неще й да чуе за тях 🤯,маратонките сама ги събува,мие ръцете сама и като застане на мивката няма мърдане обръща го на игра😃
Малко е скарана с яденето сама,мрънка някой да я храни,а може само да иска и таратор и всичко да яде сама.
(Моята ходи от почти 4 м на ясла,но тези неща които описах гледах да я науча преди яслата)

Много изисквания,брей,ако едно дете може вс. това те какво ще правят,нали затова е ясла да се научат децата и в първа група да им е лесно.

Има ли някой който ще си пуска детето септ. с долния набор 1 група?

# 202
  • Мнения: 909
Браво Мими, добре се справяте. Аз тепърва ще ги уча.

# 203
  • Мнения: 6 802
Благодаря 🍀започна ясла март и се задействах съответно по-рано 😇

# 204
  • Мнения: 953
Моите могат да събуват гащи, клинове и чорапи, но не могат после да си ги обуят пак. Едната се справя добре със сандалите, но според мен го прави на късмет, не че разбира кой е за левия крак и кой за десния.. Хапват с лъжица ако е нещо по-гъсто, иначе много се поливат, но честно казано и аз не ги оставям да ядат сами, все гледам да стане по-бързо и по-чисто, знам че е грешка. В нашата ясла изобщо нямаха такива изисквания, децата ми бяха на 1,7 г. като тръгнаха и цялата им група беше с малки деца, може би затова не са имали някакви очаквания.

# 205
  • Мнения: 79
Здравейте всички. Аз да попитам вашите деца могат ли сами да се обличат/събличат, да си мият ръцете...? Защото в яслата го има като изискване и ни посъветваха да ги учим до есента когато започнат. Та сега съм в ужас, що за нелепица и се чудя някой може ли въобще да се облича сам на 2,6г. или да мие сам ръце?
Да може всичко изброено , но повечето неща ги научи в яслата.

# 206
  • Мнения: 65
Привет момичета,
Екатерина ще пропусне яслата, от началото на октомври 1ва група с набор 2019. Прави всичко изброено, ако е на кеф, иначе се прави на сърдита и само мен ме юрка.
Има ли майки с по -големи дечица? Как общуват, че моите са като куче и котка. Много се джанкат,  единия взел играчка на другия, обвиняват се един друг, скубят се, щипят се, Катето даже ухапа брат си щото й взел някаква играчка. Абе направо ужас, през повечето време го играя рефер на боксова среща.Grin
Децата карат ли баланс колела, моята се научи покрай брат си с тротинетка и хвърчи по улицата, и умувам за колело вече.

# 207
  • Мнения: 6 802
И моята септ ще продължи с набор 2019 по препоръка на персона в яслата.
Има тротинетка кара я,но нещо не й харесва.
Много иска колело,другия месец дядо й е обещал като си дойде от чужбина 😁нз какво точно баланс сигурно

# 208
  • Мнения: 909
Моите карат едни пластмасови баланс моторчета. Много ги харесват, обаче на мен ми се свива сърцето с двамата по улиците. Един наляво, друг надясно, един напред друг назад и като изкочи кола, направо се чудя кой по-напред да прибирам. Косата ми се изправя понякога, ама пак добре, че между блоковете в квартала, докато отидем до площадката. Постоянно искат да излизат с тях, а понякога ги зарязват и трябва и тях да нося, после само викам по децата, да вървят до мен и да не бягат, че с мотори в ръце и две бягащи деца....побелях....Имаме и тротинетки, но тях не ги искат, а и им е по-трудно, защото завоите не ги умеят. За сега моторите им стигат, но ми се ще по нататък да им купя нещо с педали.

# 209
  • Мнения: 65
Ние живеем в малък град и с тротинетка и колело само пред нас на улицата. Един път бях с баткото с колело и малката с тротинетка  на детската площадка и това беше, стана боя. Другите деца искат, моята малката не дава,ако брат й си даде колелото на някое приятелче да го покара, тя започваше да пищи, че са му взели колелото 😂, страшен цирк беше. Затова си знаят има правила вече, с превозни средства на улицата пред нас, на площадка без😁. Така и аз се отървах от площадките, които не харесвам от едно време с баткото😂. Това е единственото място, където децата се научиха да ядат всевъзможни боклуци. Не знам покрай вас дали е така, обаче на нашите площадки, извеждат децата с една торба зрънчовци, чипсове, сокове, бонбони и още сума глупости. Не съм им отказала, купувам и аз, но и постоянно повтарям колко са вредни и все тая. 🤷🏻‍♀️
 А баланс колело е такова без педали, детето го бута с крака само.

Общи условия

Активация на акаунт