Кой трябва да пише първи?

  • 1 680
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Сестрата на мъжът ми роди вчера.
Майка му ни каза, че се е  родило здраво и хубаво бебенце,  прати ни снимка,  но от брат му и зълва ми- ни вест ни кост.
Въпросът ми е дали аз трябва да й пиша или тя на мен/брат си?
Аз клоня към тя на мен, защото все пак е в болницата и не искам да я притестявам.
Чувствам го като обида, тя много ми споделя и се оплаква по време на блеменността и аз гледах винаги да й дам съвет, защото съм минала през това.
До последно ми писа в болницата как стоят нещата и изведнъж след раждането-нищо.
Аз  по природа съм си чувствителна и се притеснявам повече от необходимото,  та можете спокойно да изразите какво мислите.

# 1
  • София
  • Мнения: 28 469
Пиши й, тя ще отговори, когато може.

# 2
  • Мнения: 3 717
Жената е току що родила, едва ли в момента мисли на кого и какво да пише. Ако ѝ изпратите поздрави със съобщение, едва ли ще я обезпокоите, виж, да звъните е неуместно.
Живо и здраво да ви е племенничето!:)

# 3
  • Мнения: 18 493
Ти честитиш.Уместно със писане.Тя може да се обади и  повече да споделите.

# 4
  • Мнения: 1 598
Честити й, защо не. Но си много объркана кой на кой какъв се пада. Ако е родила сестрата на мъжа ти, тя ти е зълва. Аз не разбрах. А ако е жената на брат му ти е етърва. Не че има значение. Просто от поста ти не става ясно.

# 5
  • Мнения: 12 725
На нея сега не й е до етикет. Пиши й, не я чакай нея. Даже и в други случаи много не ги гледай тия неща и не брой кой първи написал, кой втори. Гледай да си над това.

# 6
  • Мнения: 3 350
По принцип вие трябва да й пишете, за да я поздравите и да й честитите !
Обаче, ако не искате, не го правете, не се насилвайте, то като не се радвате за нея и не ви идва отвътре, няма смисъл. Тя ще мине и без вашето изтормозено "честито". Тъкмо ще стане ясно, че не сте си близки и за в бъдеще няма да има нужда да се насилвате.

# 7
  • Сан Франциско
  • Мнения: 1 698
Ти й пиши, а тя ще отговори, когато може. Не го приемай като обида.

Моето изтърсаче като се роди в 34 седмица, аз се чувствах отлично веднага след секциото, ама бях едновременно в еуфория, притеснена, гладна като звяр и исках докторите да ям…Съпругът ми написа съобщение на сестра ми, която пък се обади на родителите ми в България. Никой не се разсърди, чухме се в следващите ден-два.

# 8
  • Мнения: 900
От моята камбанария- веднага щом родих и минаха 2, 3 часа в еуфория и опознаване писах на най-близките ми да ги уведомя 1 по 1 мин и нямах търпение да разкажа на всички най-малкото да ги успокоя, защото всички чакаха от 2 дни в мъки раждането и мислиха за мен.

# 9
  • София
  • Мнения: 38 431
Помислих, че темата е любовна! 😅
Жената е родила, може още да не е на себе си, поздрави я, пък тя ще ти отговори.

# 10
  • София
  • Мнения: 28 469
От моята камбанария- веднага щом родих и минаха 2, 3 часа в еуфория и опознаване писах на най-близките ми да ги уведомя 1 по 1 мин и нямах търпение да разкажа на всички най-малкото да ги успокоя, защото всички чакаха от 2 дни в мъки раждането и мислиха за мен.
Тук става въпрос за 24 часа и вече ми стана леко тъпо...
Благодаря за съветите.Преглътнах егото си и й писах честитка.
Buttercake -далеч сте от истината.Аз много я уважавам  и няма как да е изтормозено честито, защото това бебенце го чакахме с такава радост-сестрата доста време имаше несполуки в любовта!
Въпросът беше на мен до ми честитят преди да съм съобщила не е ли клюкарско все едно съм разбрала от 3то лице,  което си е факт и леееко ме притеснява.
Janakrasi-баш зълва съм написала.

Came lita, какви съвети към теб? Авторката на темата е друга.
Сестрата на мъжът ми роди вчера.
Майка му ни каза, че се е  родило здраво и хубаво бебенце,  прати ни снимка,  но от брат му и зълва ми- ни вест ни кост.
Въпросът ми е дали аз трябва да й пиша или тя на мен/брат си?
Аз клоня към тя на мен, защото все пак е в болницата и не искам да я притестявам.
Чувствам го като обида, тя много ми споделя и се оплаква по време на блеменността и аз гледах винаги да й дам съвет, защото съм минала през това.
До последно ми писа в болницата как стоят нещата и изведнъж след раждането-нищо.
Аз  по природа съм си чувствителна и се притеснявам повече от необходимото,  та можете спокойно да изразите какво мислите.

# 11
  • Мнения: 3 350
На мен семейството и близките хора веднага ми честитиха, щом разбраха. По-далечни приятели и познати просто не знаеха, затова на рях аз трябваше да пиша
 Но това го направих, едва след 2-3 ден. Аз и след двете раждания първите 2 дни нямах никакво желание да пиша и да се обаждам на никого. Не ми беше до това. Но и аз не съм човек, който обича да споделя и да живее на показ. Исках кърмя децата и да спя. Отделно, че бях изморена и изтощена. Първият път имах контракции почти цял ден, докато получа пълно разкритие.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 3 022
Заключвам.

Общи условия

Активация на акаунт