Нещо смешно, което децата казаха - 13 тема

  • 60 799
  • 741
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 315
Брат ми още от малък е фен на коли и мотори и се обръщаше буквално след всяко превозно средство на улицата. Веднъж баба му казва:
- И на теб само коли и мотори са ти в главата, като на баща ти.
А малкия с назидателен тон:
- Не бе, бабо. На тате колите и моторите са му в гаража!

# 166
  • Наоколо
  • Мнения: 167
На веря тази вечер, се обади свекърва ми (без повод, за да ни чуе). И когато се чуха с малката която е на 3г. и я попита:
- Мама какво прави?
Тя каза:
- Вечеря, но няма да надебелее!
Милата ми, как ме защити пред баба си. Хахахаха... 😊

# 167
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 013
Малкия ме разпитва как прясното мляко става кисело, обяснявам накратко за подквасването и ролята на бациликус булгарикус,  той "Ейй, това звучи като заклинание от Хари Потър" 😁

Последна редакция: ср, 12 яну 2022, 13:14 от Sunshine-rainbow-lollipop

# 168
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Това с Хари Потър ме подсети за първородната, в начален курс. Идва си и ми казва: за домашно трябва да преразкажем Хари Потър. Аз-очи на палачинки, поглеждам: домашното е за Хитър Петър.
Пак тя, пак по това време, диктувам и: Из Дивите Лебеди. Тя се почесва, оправя си прическата, уж пише. Накрая проверявам: написала: Из Лебедово езеро😂

# 169
  • Мнения: 2 754
А мен Хари Потър ме подсети за следната случка:
Децата се прибират от гости у баба си и дядо си. Синът е много впечатлен:
- Мамо, а знаеш ли, че баба си е купила нов лаптоп?
- Така ли? Какъв? - питам аз.
- Ами черен, ама има и сиво по него.
- Аз за марката питам - уточнявам аз.
- Аааа, марката ли? Хари Потър е.
Аз мигам на парцали. Каката уточни, че е HP (Hewlett-Packard). Laughing

# 170
  • Мнения: 11 566
Детето едно време искало на майка ми горещо куче да яде. Тя се чудила, после аз, като ми каза. Кой да се сети, че искал хот дог- тъкмо навлизаше в дебрите на английския.

# 171
  • Мнения: 1 678
Леле,този Хари Потър е взел акъла на  децата 😁

# 172
  • София
  • Мнения: 2 564
Синът ми е малко нещо болен, чакам да видя как ще се развие. Днес баща му ми дава чиния със закуска (работя от вкъщи и всички сме заедно). Малкият киха, ама със засилка и ихуу накрая, точно върху моята чиния.. после говоря с вуйчо му по телефона и му казвам, че ще ям закуска с плюнки. Дребното чува и решава, че е много смешно и идва да плюе и бръхка върху чинията ми допълнително.

И за да е нещо, което наистина каза :
- Мамо, ти знаеш ли тази песен? И почва да тананика нещо си. Казвам, че не ми е позната.
- Нищо, мамо, като пораснеш голяма ще я научиш!

# 173
  • Мнения: 2 146
Синът ми(3.7г.) научил от градината думата пи*ка. Съответно, идва и най-логичният въпрос:
- Мама, ти искаш ли пи*ка? 😑

# 174
  • Мнения: 10 597
С ковид сме. От дни се оплаквам от ужасна хрема и вадя реки от сополи...
Сядаме да вечеряме и усещам, че ме заболява зъб...
- О, нее! Май ще ми излиза мъдрец!
- Кое? От носа ли?!
- Smile Не.
- От къде?
- От устата. (?!? Smile)

-----------
От преди малко:
- Ох, замръзнаха ми краката! Идвам да си ги стопля малко на твоето рамо топличко.
И си пъха краката под бедрото ми.
- Това не ми е рамото. Joy
- Добре де... Под дупето ти.

Последна редакция: нд, 23 яну 2022, 12:14 от amy_nka

# 175
  • Мнения: 10 597
Моя грабнал касичката и портмонето си и щял да си купи яйце киндер от кварталното магазинче. Викам му да остави поне касичката, да не ги носи и двете неща. И се усмихвам, че се мъчи да напъха и касичката в джоба си. И си представям реакциите и на околните... Опитвам се да го разубедя...
- Лелята не ти ли се смее като те вижда с касичката и портмонето?
- Защо да ми се смее, бе! Аз съм дете!
- Flushed

# 176
  • Мнения: 921
Днес се разходихме в местността " Побити камъни'' край Варна. Според дъщеря ми сме видели "Пробити" камъни. 😏

# 177
  • Мнения: 1 678
Синковеца редовно бърка с мен смеси за кекс,десерти,сладкиши разни и днес голямо желание и за манджата да помага.
-Аз ще стана готвач!-казва ми той.
-Нали полицай ще ставаш!?-напомням аз.
-Е,да...Но трябва да се науча да готвя,за да помагам на моята съпруга! 😁
Браво на моето 7 годишно момче,научил си е урока 😉Напоследък само за гаджета ми говори 😷😵 ,момичетата в класа пък си говорили кой бил секси🙄 🧐🤓 ...

# 178
  • Мнения: 10 597
Ако и шестици вади, екстра си е, кво... Моето само за Амонгъс и Марио ми говори. Grinning

# 179
  • Мнения: 6 552
Едно от децата, с които работя, на 5г. Питам го дали има куче/коте/домашен любимец вкъщи. "Абе аз имам две ревящи бебета вкъщи! Как да гледам и куче!?" Оказа се, че семейството имало близнаци бебоци Joy

Общи условия

Активация на акаунт