Каква е истината за позитивното мислене, помага или всъщност вреди?

  • 9 099
  • 241
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 12 749
От две години съм без постоянна работа, постоянно ходя на интервюта когато ме поканят, но в повечето случаи не ми се обаждат след това и причината е, че нямам достатъчно опит, но това е порочен кръг, защото няма как да придобия опит без да ми се даде шанс за това, до сега съм имала само една постоянна работа 1 година стаж, но беше в друга сфера.

Приятели истински нямам, все по-често се убеждавам в това, но да кажем мога да го приема някак, но това че не мога да задържа партьор в живота си много ми тежи.
...
По принцип се търсят служители в разни фирми. Дали, докато чакаш да ти одобрят някъде кандидатурата в тази сфера, в която искаш - дали през това време не можеш да си позволиш да изкараш някакъв курс, нещо допълнително, което да повиши качеството на работната ти сила? Например, нещо за работа с компютър, или за работа с някоя специализирана компютърна програма, или чужд език - нещо, което да ти е от полза, за да можеш да си по-полезна за евентуален работодател?
Може да помогне, ако търсиш и в предишната сфера, там, където имаш вече опит.

За приятелите, изглежда са те разочаровали напоследък. Много жалко, ако е така.

# 16
  • INFJ
  • Мнения: 9 346
За да си уверен и щастлив, може да ти пречи това, че си болен от нещо, или че си преживял някакви нещастия, които са се натрупали. Мисля, че човек трябва да си изживее емоциите и осъзнато да си мине през това, което му се случва, без значение кой ще остане около него след това.
Ако ще се правя на уверена и щастлива, за да продължат да си говорят Сульо и Пульо с мен, не благодаря. Това ще покаже и кои хора са ми истински приятели, и кои от тях притежават някаква емоционална интелигентност.

# 17
  • Мнения: 43
Когато си уверен и щастлив, ти по някакъв начин го излъчваш и това привлича хората към теб. Например, имам приятелка, която ходи като плачуща върба и говори все за болести. Ами, хората нямат желание за общуване с подобни индивиди. И тя не може да си намери работа.
По мое мнение позитивното мислене е вид нагласа, която ти помага да не се отчайваш, а не гарантира успех на момента. Прекалената надъханост обикновено буди смях.

Знам, това е вярно, че увереността и щастието привличат хората, но как бих могла да съм щастлива когато не се чувствам на място, всички около мен създават връзки, а аз когато се влюбя в някой не се получава въпреки, че винаги той първи е проявил интерес, от самото начало си говорим за нещо сериозно, аз винаги държа да знаят че не желая мимолетни връзки, но в крайна сметка изобщо не се получава връзка... От тук се започва с разочарованията които се отразяват на излъчването ми, сама виждам тъгата в очите си и знам, че вероятно това е причината да не мога да си намеря и работа, понеже не изглеждам мотивирана...
Нагласата е много важна, но колкото и да се старая не ми се получава.

# 18
  • Мнения: 2 622
Изобщо не съм съгласна,че позитивно мислене означава да неглижираш проблема.Точно обратното е!
Когато ти се случи дадено нещо,работата не е да седнеш и да си повтаряш:Защо все на мен?,Това не трябваше да става! ..и тази нелепа картинка-къщата ти да гори,а ти да си казваш-Ех,добре...Няма такъв филм..
Позитивното мислене е изградено на промяната на мисленето изобщо.
Когато ти се случи нещо,да решаваш проблема,както казаха по-нагоре да анализираш и да се справяш.Но да си повтаряш,че и това ще мине,и каквато и пречка да има на пътя ти,ще се справиш с всичко!
Позитивното мислене,е да НЕ се самосъжаляваш,да не съдиш,да не завиждаш..и най-важното е ПРАВИЛНОТО мислене,и използването на правилни мисли.
Когато човек е уверен,щастлив,и излъчва положителни емоции,той привлича към себе си такива..както емоции и случки,така и хора.
Така,че в никакъв случай не става въпрос за това да се отчайва човек,и да неглижира нещата...точно обратното е.

# 19
  • Мнения: 43
От две години съм без постоянна работа, постоянно ходя на интервюта когато ме поканят, но в повечето случаи не ми се обаждат след това и причината е, че нямам достатъчно опит, но това е порочен кръг, защото няма как да придобия опит без да ми се даде шанс за това, до сега съм имала само една постоянна работа 1 година стаж, но беше в друга сфера.

Приятели истински нямам, все по-често се убеждавам в това, но да кажем мога да го приема някак, но това че не мога да задържа партьор в живота си много ми тежи.
...
По принцип се търсят служители в разни фирми. Дали, докато чакаш да ти одобрят някъде кандидатурата в тази сфера, в която искаш - дали през това време не можеш да си позволиш да изкараш някакъв курс, нещо допълнително, което да повиши качеството на работната ти сила? Например, нещо за работа с компютър, или за работа с някоя специализирана компютърна програма, или чужд език - нещо, което да ти е от полза, за да можеш да си по-полезна за евентуален работодател?
Може да помогне, ако търсиш и в предишната сфера, там, където имаш вече опит.

За приятелите, изглежда са те разочаровали напоследък. Много жалко, ако е така.

Да, с някои от приятелите ми дори спряхме да се търсим без причина, единият от тях след като си хвана приятелка ме покани с тях веднъж да се видим и след това ми беше казал, че ме викнат пак да се видим, но от тогава дори не ми е писал, но това е нормално след като има връзка да прекарват повечето време само двамата или по двойки, никой не би искал трето колело в компанията, чувствам се излишна.
Приятелките ми и те, всички си имат половинки и нямат време за мен, разбирам ги, но не мисля че е истинско приятелство.

Колкото до работата, в предишната сфера не е възможно да си намеря работа защото града в който съм не се търсят служители за тази длъжност в момента. Иначе курсове мога да изкарам, но трябва да взема назаем пари от нашите понеже аз нямам средства в момента, нито спестявания.

# 20
  • Мнения: 10 374
Относно създаването на връзка - мисля, че това, че обясняваш още в началото, че очакваш сериозна връзка, плаши мъжете. Бих ти казала - отпусни се, забавлявай се, прави така, че да ви е приятно и на двамата, без да се натоварваш с очаквания - и ще стане. Реално ти не можеш да знаеш как ще се развият отношенията в самото начало, а когато започнеш да се обясняваш, мъжът побягва. Гледай по-леко на нещата.

# 21
  • INFJ
  • Мнения: 9 346
Дам, повечето мъже са тъпанарести и дори те самите да искат сериозна връзка, пак се плашат, когато открито стане дума за това от самото начало. Движи се с твоето си темпо, дори неговото да е по-бързо, излизайте, ходете на срещи, говорете.. рано ще си проличи дали този човек има интерес към теб или към тялото ти. Тези, които искат просто секс, обикновено бързо губят търпение.

# 22
  • Мнения: 43
Относно създаването на връзка - мисля, че това, че обясняваш още в началото, че очакваш сериозна връзка, плаши мъжете. Бих ти казала - отпусни се, забавлявай се, прави така, че да ви е приятно и на двамата, без да се натоварваш с очаквания - и ще стане. Реално ти не можеш да знаеш как ще се развият отношенията в самото начало, а когато започнеш да се обясняваш, мъжът побягва. Гледай по-леко на нещата.

Казвам им това за да бъда искрена и да видя дали и той търси същото нещо, досега никой не е казвал, че не търси сериозна връзка, иска ми се да бяха искрени и те с мен.
До сега винаги съм говорила на тази тема с тях, но си обещавам, че вече ще я избягвам, може би това е проблемът.


Искам да благодаря на всички които се включват в темата със съвети, оценявам, че отделяте от времето си.Hug

# 23
  • Мнения: 2 267
Позитивното мислене само по себе си е доста повърхностно и не работи по начина, по който си представяме. Има смисъл от него, както и от положителна нагласа към живота като цяло, но трябва да са истински. Под "истински" имам предвид, наистина да се чувстваш така, а не фалшиво да си налагаш, че "трябва" да се чувстваш така. Тук работи подсъзнанието и каквото има в него, това получаваш като резултат отвън. Съзнателно може да правиш всякакви афирмации, положително мислене, визуализации и т.н., но нямаш ли го на подсъзнателно ниво, няма да се получи.

# 24
  • Мнения: 43
Позитивното мислене само по себе си е доста повърхностно и не работи по начина, по който си представяме. Има смисъл от него, както и от положителна нагласа към живота като цяло, но трябва да са истински. Под "истински" имам предвид, наистина да се чувстваш така, а не фалшиво да си налагаш, че "трябва" да се чувстваш така. Тук работи подсъзнанието и каквото има в него, това получаваш като резултат отвън. Съзнателно може да правиш всякакви афирмации, положително мислене, визуализации и т.н., но нямаш ли го на подсъзнателно ниво, няма да се получи.

Опитвам се да влияя на подсъзнанието си с някои методи за които съм чела, но досега не виждам резлултат в съзнателното си мислене.
Някой от Вас имал ли е резултат с подобно нещо?

# 25
  • Мнения: 18 551
Нямам, но не съм и опитвала особено. Просто за мен това са глупости. Не се насилвам да мисля по определен начин, различен от този, по който се чувствам.
Обичам да медитирам.
Не мисля, че мога да променя мисленето си. Трудна работа е това. Опитвам се обаче да променя нещата у себе си, които ми пречат - работя с терапевт. Опитвам се да променя начина, по който да реагирам на разни ситуации и да бъда по-силна.
Докато не се науча да реагирам по друг начин на неща, които ме нараняват и ми обръщат каруцата, на определени ситуации няма да ми се получат нещата и ще има да страдам много още.
Ще стане много трудно. Но мисля, че съм на прав път и бавно и постепенно ще се науча да реагирам по друг начин и да си отработвам емоциите по подходящ начин.
Чела съм за утвърждения и да си повтаряш нещо си пред огледалото и такива разни. Не помагат. Докато не се изправиш рязко пред трудността и с цената на много усилия  ситуациите ще се повтарят за теб винаги по един и същи начин(както съфорумка писа).
Гледай по-леко е много добър съвет. Трудно обаче се получава при хора, които са по-чувствителни.
За връзките се остави на момента и го изживей. То си личи когато човекът отсреща е със сериозни намерения. Но това не се разбира в началото когато не се познавате още, няма как.
Не гледай другите. Колкото до приятелите-да, не са такива ако имайки вече връзки те изоставят. Тука две мнения няма по въпроса.
Каквото и да си говорим човек ако има желание, ще звънне. Търси нови познанства. Знам, че е трудно, но приятелството е важно. Важно е да общуваш с хората.
Особено сега, още повече.

Последна редакция: ср, 03 ное 2021, 11:44 от Caroline_Bingley

# 26
  • Мнения: 8 796
Beautybeast
да, вярна е теорията за позитивното мислене. И хубавото е, че всеки може да я изпита върху себе си.

Самия ти пост, показва непозитивни мисли: без постоянна работа, без истински приятели, тежи ти, страдаш, нараняват те и т.н.  все лоши думички, които не трябва да ги ползваш и не трябва да ги мислиш, камо ли пишеш.

Вярно е и това, че привличаш такъв живот, съгласно вибрацията си, съгласно това, което излъчваш.
 Представи си да имаш приятел на по-ниска вибрация от твойта, хич няма да ти е интересно с него и ще го зарежеш, ако пък е на по-висока от твоята, ще се чувстваш зле ти самата. Така, че нещата се случват без изнасилване, то само си показва, коя е точната работа за теб и кой е точния приятел, като го намериш ще си вътрешно убедена, че е това.

Да създаваш позитивни мисли, в твоя случай е да си представяш идеалната за теб работа, да си представяш как седиш на работното място, как изглежда, какво вършиш, какви са колегите ти, къде се намира работата, как пътуваш за нея и т н, всичко на което държиш, само, че в сегашно време, все едно ти вече я работиш. И помни, че там някъде на света има една работа, която е за теб, и ще се намерите, в точния момент, когато ти си готова за нея и когато тя е готова за теб. Аналогично за приятеля си. В никакъв случай не изпадай в страдания по проблемите.

За да спечелиш интервю за работа, трябва да излъчваш само сигурност, че ти именно си за тази работа и всички останали са по-долу от теб. Какъвто и въпрос да ти зададат, това трябва да излъчваш, защото това е ТВОЯТА работа. Постига се трудно, с практика.  Четеш в интернет въпроси за интервю, чети  в Бгмама темата за CV... Не казвам, че нищо не трябва да се прави  и само да се чака. Може ти да не си готова още  и да трябва още някакви неща да учиш в тази посока, имам предвид не само знания, но и житейски опит.  В никакъв случай не разправяй тия истории, колко е трудно, това, че не ставаш за нищо, не страдай. Колкото повече страдаш, толкова повече страдания ще си докараш.
Ама твоите приятелки ходят на среща?  -  не пречи и ти да започнеш да се гримираш, подготвяш за въображаема среща с твоят приятел, такъв, какъвто ти си го искаш. И излизаш, поразхождаш се малко и се връщаш. Важното е усещането, че си 'била на среща', защото тогава изпитваш различна емоция ( и не е страдание и плач ).

Използвай времето, когато нямаш работа и приятел да мислиш. Мисли за приятелките, гледай ги какви приятели имат, мисли дали са на една 'вибрация' или не? Гледай по улиците разни хора и също мисли, тоя сега като го гледам, дали е над или под мойта вибрация? И ще се научиш да познаваш. То иска време. Просто си почисти главата от страданието.
Вибрацията може да ти я повиши човек с по-висока вибрация от твоята.

# 27
  • INFJ
  • Мнения: 9 346
Много простичко звучи да кажеш на някой да не страда, когато се е случило нещо нараняващо, или серия от нараняващи събития. Тя сега какво трябва да направи? Да плесне с ръце и да си каже "ейй верно бе, не се бях сетила просто да не страдам"?
Вкарването в такива периоди е процес, който обикновено не виждаме кога и как става. Усещаме се, когато вече товарът е прекалено тежък. Излизането също е процес. Няма вариант, в който човек днес се чувства черен, но понеже някой му казал, че животът е прекрасен, утре ще излезе да бере маргаритки и ще му е леко на душата.
Дали човек ще се подкрепи с терапия, с книги, видеа, това е път, който трябва да се извърви. Всеки опит да изпревариш душата си с логично мислене и рационализиране, обикновено завършва зле и после се чувстваш още по-зле.

# 28
  • Мнения: 12 749
Бюти, щом приятелите ти се залисват и забравят да се обаждаш, потърси ги пък ти от време на време, ако не за да се видите, поне за да се чуете. Ако ти само ги чакаш тях, се забравяте. Преспокойно може активността да е и от твоя страна. Не си трето или пето колело, ако някоя приятелка също има нужда да си поговорите. Така само се затваряш в себе си и ти става по-трудно.

На мен тези теории за вибрации ми идват малко измислени, като търсене на вълшебно решение на обикновените житейски проблеми, с които всеки от нас се сблъсква ежедневно. Ако те карат да се чувстваш безпомощна, не се занимавай с това. Ако обаче те окриляват и ти помагат - няма лошо. Бъди си активна, излизай, разхождай се в парка, обаждай се на приятелки, мисли си как да се развиваш. Ако трябва и ако родителите ти имат възможност, нека да помогнат - било с идея, съвет или да платят някой курс - ако искат и могат. Направи си план за активност и си го следвай. Ако се затвориш вкъщи и не общуваш и с хора, съвсем ще се подтиснеш, а това не помага, за да си постигнеш целите. Просто в момента ти е тежко, но всеки има такива моменти, минават. Не се давай, най-доброто предстои!

# 29
  • Мнения: 2 267
Ако започнем от самото начало, подсъзнанието се програмира в първите 7 години от живота на човек. Тогава се сформират убежденията за живота и бъдещите връзки на човек и всичко това се крепи на убежденията, които имаш "кодирани" в подсъзнанието. Там стоят и страховете на човек и изобщо всичко, което в един момент е било неприятно и уж "забравено". Всичко се пази там като информация.
Замисли се какви нагласи и възгледи за живота са оставили у теб родителите ти и хората, които са били около теб тогава. Например, ако ти е набивано, че парите се изкарват трудно и човек трябва да полага огромни усилия, за да изкарва пари, то тогава за подсъзнанието ти това е вярно и то винаги ще те тика към такива ситуации, в които трудно се изкарват пари или не можеш да си намериш хубава работа. Ако пък е обратното, ти ще можеш лесно и бързо да изкарваш пари, да си намираш подходяща работа и т.н.
 
Мога да ти препоръчам книгите на Neville Goddard. Разгледай и виж дали ще ти допаднат като тематика.

Общи условия

Активация на акаунт