С каква храна храните котката си? - Тема 3

  • 33 924
  • 745
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 12 228
Покрай децата и адвент календарите и котките намазаха.
Днес хапнаха първата консерва от календара и много им хареса. Според мен си беше чиста риба тон, няма как да не им хареса Simple Smile
Скрит текст:



# 136
  • Мнения: 17
Dessissllava, аз за да я пробвам поръчвах на една колежка да ми купува на грамаж от магазин в кв.Дружба. В някой зоо магазини има насипно Орижен. Малки разфасовки мисля, че няма.

Здравейте, а колежката дали може да каже от коя верига зоомагазини е закупила насипна?

# 137
  • Мнения: 494
Dessissllava, Зоомаркет се казвал магазина (зад аптека Медеа) на пазара в Дружба 1, това ми обясниха.

# 138
  • Мнения: 3 067
Здравейте! Може ли да препоръчате дребна гранулка за малки котенца? Взех тази на ДМ, но е много едра - отказва да я яде, дори в пауч и пастет. След това взехме на Oak's Farm.
Скрит текст:
Тя е дребничка и някак я пробутвам в меката консервирана, но искам да пробвам и друга, хем за разнообразие, хем да я научим само на гранулки. Какво бихте препоръчали?

# 139
  • Мнения: 3 998
Ско,най-добре отидете в някой зоомагазин и разгледайте какви насипни храни предлагат,вземете тези които прецените,че са с най-малки гранули така ще видите и кои харсва на вкус . Аз в началото така взимах по около 200гр. различни марки за проба ,не всяка се харесва на котетата.

# 140
  • Мнения: 3 067
CoCo`Milk, да, добра идея, само да намеря добре зареден зоомагазин, в който да има и бебешка гранула, че не навсякъде предлагат насипна. Искаше ми се да се възползвам сега от намаленията в зооплюс - от снимките намерих подобна малка гранулка на Purizon. Хубава марка ли е, качествена храна ли е?

# 141
  • Мнения: 957
IAMS Vitality kitten. Купувам я от zooplus.bg
Добър състав, идеална големина и твърдост на гранулата и много харесвана по моя опит. Simple Smile

# 142
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 516
CoCo`Milk, да, добра идея, само да намеря добре зареден зоомагазин, в който да има и бебешка гранула, че не навсякъде предлагат насипна. Искаше ми се да се възползвам сега от намаленията в зооплюс - от снимките намерих подобна малка гранулка на Purizon. Хубава марка ли е, качествена храна ли е?

Когато Зиги дойде у нас имах пакет Пуризон. Изяде си я с кеф. Не сме имали никакви проблеми на изхода. Grinning
Но реших, че ще вземам N&D (и аз не знам защо) и сега се храним с нея.

Последна редакция: пт, 03 дек 2021, 14:32 от Лалка

# 143
  • Мнения: 34
Здравейте! Може ли да препоръчате дребна гранулка за малки котенца? Взех тази на ДМ, но е много едра - отказва да я яде, дори в пауч и пастет. След това взехме на Oak's Farm.
Скрит текст:

Тази на Oaks farm купих преди 2 дни. Изобщо не я опита нашият калпазан, а имах надежди, че е добра. До скоро ядеше Applaws но изведнъж спря. Тя обаче не е много дребна и доста твърда. Сега от гранулите яде единствено Brit Care, без зърно, която бях снимала наскоро тук. Но и нея тези дни яде с мъка.
На 6 месеца е, явно зъби сменя. Не дава да проверя.
Като яде, дори и в плоска чиния, забелязвам че с лапа вади извън нея парченце и от там го яде. Независимо суха или мокра храна.

Отказ от храна е признак за смяна на зъби, четох. Дори и любимите му паучове не яде в момента.
Яде все пак, но по-малко. Но откъм щуреене и бели няма промяна.
Както при бебетата и те имали обилно слюноотделяне при смяната на зъбите. Сладури Simple Smile
До 7мия месец трябвало да са сменени всички зъби. Така ли е?

# 144
  • Мнения: 3 067
djasra, Лалка, ROSE1234 споменатите от вас IAMS, Пуризон, N&D, Applaws и Brit Care дребнички гранули ли са?

# 145
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 516
djasra, Лалка, ROSE1234 споменатите от вас IAMS, Пуризон, N&D, Applaws и Brit Care дребнички гранули ли са?

N&D и Пуризон са дребни да.
Довечера мога да снимам N&D и едни други, турски, които също са дребни, ама им забравих името

# 146
  • Мнения: 3 067
Ще ви бъда благодарна!

# 147
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 516
N&D kitten
Скрит текст:

Nature's protection"- Life style

Скрит текст:


# 148
  • Мнения: 957
IAMS kitten са дребнички гранули. Давах ги на домашните и се повлияха много добре коремчетата, а те като по-малки все редуваха някакви хчревни проблеми. Сега ги давам на любимото ми старо момиче на улицата.
Н&Д са с някакви екзотични съставки, за които за мен е повече от ясно, че всяка котка би подминала, ако не са маскирани в гранули. Киноа, кокос, копър... Все котешки лакомства.
Пуризон е направен според новата мода за котки - висок процент протеин само от меса като източник, без обичайните въглехидрати. Аз не бих хранила така малко коте. Много по-важно е съотношението на минералите и процента пепел, отколкото да няма ориз, царевица, картофи... и да пише, че е от пресно месо, което за мен е ясно, че не може да е такова в гранула.

Това е само и единствено мое мнение, което съм си изградила с дълги дни и седмици четене на статии за хранене на котки и го споделям в случай, че сте котешки стопани от скоро.
Не го налагам на никого и не отварям дискусия.

# 149
  • Мнения: 3 067
djasra, много благодаря за този пост! Да, наистина имаме малко котенце ( на 2 месеца) отскоро и тепърва ще се учим взаимно.

Общи условия

Активация на акаунт