С каква храна храните котката си? - Тема 3

  • 33 833
  • 745
  •   1
Отговори
# 285
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Миоки,имам един голям чувал 4 кг Роял Канин гастроинтестинал,на него пише,че не позволява отлагане на камъни в бъбреците.Мога и да снимам,да ти покажа,ако кажеш,ще извадя чувалчето.

Иначе освен гастроинтестинал,бялата гад яде и Киттен,по-скоро я дояжда и спираме,че е вече кастриран.

Днес купих тази,ще го пробвам и с нея:

# 286
  • Мнения: 18 542
Мария, не искам да му давам суха. Задължително трябва да е мокра храната.

# 287
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Мария, не искам да му давам суха. Задължително трябва да е мокра храната.
Ще хареса паучовете Роял Канин,но са хем скъпи,хем пък и много уж боклучави като състав.
Ветеринарите на мен упорито ми твъдят,че суха качествена храна нямало да разболее котарака.Дано е здрав,че ми е много мил.

Хари нещо не иска много паучове да яде напоследък,облизва соса и не яде хапките.

Иска гранули.
Но той си е с калпав стомах и е права животинката,от мокра храна дриска.
На Purina pro plan sensitive съм взела за проба паучове,яде малко...
Не съм много склонна да е само на суха храна,но пък като не иска друго...

# 288
  • Мнения: 439
Ако давате само мокра храна ще има проблеми с устната кухина. Ако не веднага, то след време. Сухата храна почиства парченцата храна, които остават между зъбите, един вид действа като четката за зъби при хората.

# 289
  • Мнения: 10 581
Мария, не искам да му давам суха. Задължително трябва да е мокра храната.

Защо задължително мокра? Моят котарак лекувах с Hills Urinary c/d + Синулокс, чишкаше кръв в урината. Това е за най-бързо решение на проблема. Иначе можеш да комбинираш паучове и пастети на РК, Хилс, Вирбак и др. Но гледай да са за разтваряне, а не за поддържане или идиопатичен цистит.
В сайта на Стефанов имаш Аптека със всичко лечебно на различните производители.

# 290
  • Мнения: 299
Ако давате само мокра храна ще има проблеми с устната кухина. Ако не веднага, то след време. Сухата храна почиства парченцата храна, които остават между зъбите, един вид действа като четката за зъби при хората.

Вярно е това. А колко от вас мият зъбите на котките си с котешка четка и паста за зъби? Моите си имат, но често от веднъж на 2-3 седмици не ги ползвам…

# 291
  • София
  • Мнения: 22 687
Aminka, котките ти явно са много послушни щом ти позволяват да им миеш зъбите. Simple Smile

# 292
  • Мнения: 18 542
Ако давате само мокра храна ще има проблеми с устната кухина. Ако не веднага, то след време. Сухата храна почиства парченцата храна, които остават между зъбите, един вид действа като четката за зъби при хората.
Не съм убедена, че това е вярно. Готова съм да рискувам.

Зъбите никога не сме му мили. Според вета, устата му е в добро здраве. Няма възпаления или проблемни зъби, освен зъбен камък, но не в проблемно количество. Той е възрастен, ще направи 11 години скоро.

Не харесвам състава на гранулите и не желая да храня котето си с такива. Смятам ги за вредни и скапващи здравето на животните. Водят до затлъстяване и здравословни проблеми в напреднала възраст каквато е нашата. Стомахът му е чувствителен и не мога да рискувам с храна, която да го докара отново до болки и повръщане и без това доста отслабна - имаме лош опит с гранули.

# 293
  • Мнения: 10 581
Ти осъзнаваш ли, че има здравословен проблем котката и че в момента се нуждае от храна за разтваряне на песъчинките?!
Astonished
Като се оправи, ще си избираш с какво да продължиш да го храниш. Впрочем, за да има песъчинки, значи не е толкова добра, колкото си мислиш, формулата с която си го хранила до сега.

# 294
  • Мнения: 18 542
Тонът ти е напълно неуместен.
Коя храна според теб "разтваря песъчинки"? Какво трябва да съдържа? Ориз, царевица, картофи или гранясали мазнини? Защото това е основното в гранулите.

# 295
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
И на мен не ми миришат ок гранулите.
Но поне от тях се чувства добре моят котак.

Миоки,според мен от възрастта се разболяват някои котета,както възрастните хора получават проблеми.
Давай му мокра храна щом е свикнал.

Аз си представям да мия на Хари зъбите.Особено още както не са му се наместили излишните хормони.Бая бой ще ям.

# 296
  • Мнения: 439
Под проблеми в устната кухина не визирах само зъбите. На моята от прекомерно даване на паучове се беше получило възпаление на венците. Говорих с ветеринар и от тогава редуваме суха и мокра храна с превес на сухата. Изпадане в една от двете крайности (само едното или само другото) не е препоръчително. То и при хората е така - не става да ядете само супи или да сте само на хамбургери, нали?

# 297
  • Мнения: 10 581
Тонът ти е напълно неуместен.
Коя храна според теб "разтваря песъчинки"? Какво трябва да съдържа? Ориз, царевица, картофи или гранясали мазнини? Защото това е основното в гранулите.
Дл-метионин? Какви оризи и царевици те гонят? Котаракът ти има спешен проблем, за разрешаване, ти си мислиш още за царавици и оризи... Съжалявам, уместен е. Купуваш Хилс и храниш само с нея 7 дни, докато спре да пикае кръв. На мен ако не вярваш, заведи го на вет, да ти напише и антибиотика тъкмо...

Котаракът пикае кръв, страх те е от лечебна храна, че имала царевици и оризи... Потресена съм. Close

# 298
  • Мнения: 18 542
На вет вече бяхме и котаракът е следен от лекар.
Не желая да давам суха храна, а не "не желая да давам лечебна храна". Търся лечебна мокра храна и съвети за такава, не размахване на пръсти. Ако няма какво да кажеш по въпроса, който съм постнала, спести си лекциите.

zzrr, и венците и зъбите ни са в добро състояние, не страдат от липсана на гранули. Относно храненето и разнообразието, имам особено мнение, което не е за тази тема.

# 299
  • Мнения: 10 925
Юхуу... дойде новият чувал с гранули Alleva, мойто диване ще има да хрупа цяла година.
Скрит текст:
Пише Made in Italy на опаковката. А според вас какъв е срокът на годност? До 20 април 2023 или до 23 април 2020? Grinning Че в много държави се изписва наобратно Grinning

Общи условия

Активация на акаунт