За и против тестването в училище.

  • 14 275
  • 383
  •   1
Отговори

Анкета

Одобрявате ли тестването в училище срещу КОВИД Л?

Опции:

# 15
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 113
Радвам се, че поне тук чета нормални мнения.
Вече като отворя ФБ и се втрещявам. Възможно ли е масовият родител да е толкова...прост?
Какви ли не чудесии прочетох, от "долу ръцете от нашите деца", до това, че тампоните за тестване са напоени с разни химикали, които до еди- колко- си време водели до рак на гърлото и езика.
Против маските, против ваксините, против тестовете. Ама и да не са онлайн. Как си я представят тази работа някои хора?
Между другото, също смятам, чв тестовете често дават фалшиво отрицателни резултати, но пак е по- добре от нищо.
Надявам се да им дойде акъла на повечето родители (и не само).

# 16
  • София
  • Мнения: 38 199
Между нас да си остане Trollface ако ви снимам какви глупости се изписаха в чата на класа, ще умрете от смях!!!

# 17
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 113
Напълно ти вярвам. Тези глупости постоянно се споделят из социслните мрежи като иконите и пачките с пари, които ще ти донесат късметци печалба, ако ги споделиш. Толкова кухо и тъпо, та чак обидно да го четеш.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 14 200
Против маските, против ваксините, против тестовете. Ама и да не са онлайн. Как си я представят тази работа някои хора?
Между другото, също смятам, чв тестовете често дават фалшиво отрицателни резултати, но пак е по- добре от нищо.
+1 и за двете. Нямат угодия някои.

На майката на съученичето на дъщерята очевидно зорът и беше да не дадат фалшиво положителен, което според мен е рядък вариант. Фалшиво отрицателни има.

# 19
  • Мнения: 243
И аз одобрявам.

# 20
  • София
  • Мнения: 18 635
Съгласни сме ние.
В класа на синът ми 98% са за.

# 21
  • Мнения: 116
Като чета фейсбук се отчайвам, че още дълго ще си седим онлайн. Няма угодия и това е. ДНК-то щели да им вземат на безценните отрочета. Аз съм твърдо ЗА тестването, само не ми е ясна самата организация.

# 22
  • Мнения: 2 485
И аз съм за тестването, но също смятам, че не е работа на учителите. Не знам как ще се създаде добра организация. Очаквам пълна лудница. Особено в големите училища.
Освен това и друго ме притесни. Трябвало 50% от родителите да са съгласни. В противен случай класът остава онлайн. Защо , ако половината родители не са съгласни, ще нарушават правата на моето дете да учи присъствено?! 5 родителя да са съгласни, 5 деца ще учат присъствено!

# 23
  • Мнения: 8 451
ЗА. Направете анкета.

# 24
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 841
Вълшебство, мога да ти преразкажа мотиви от Фейсбук. Мой колега от университета: престъпление било да излагат децата на риск да се чувстват виновни за това, че са заразили мама, татко, дядо или баба, а не дай боже някой да почине, щели да им унищожат психиката. Родители на деца от класа на щерката: как щяло да се почувства детето при положителен резултат, колко щяло да се стресира, как щели да се отнесат към това съучениците му, а аз от опит мога да ви кажа (една майка това), че тези тестове много често грешат; и черешката на тортата: ако детето се окаже положително, ще карантинират цялото семейство (добро утро). И щели да ближат тампон, обработен с кой знае какво, и това го чух.

Опорките из фб са ясни, за реални причини ми беше мисълта. Grinning
Любимото ми е за ДНК-то и клонирането.
Честно, покрай тази пандемия се отчайвам от липса не на критично мислене, а на всякакво мислене. Disappointed

# 25
  • Добрич
  • Мнения: 933
Радвам се, че поне тук чета нормални мнения.
Вече като отворя ФБ и се втрещявам. Възможно ли е масовият родител да е толкова...прост?
Какви ли не чудесии прочетох, от "долу ръцете от нашите деца", до това, че тампоните за тестване са напоени с разни химикали, които до еди- колко- си време водели до рак на гърлото и езика.
Против маските, против ваксините, против тестовете. Ама и да не са онлайн. Как си я представят тази работа някои хора?
Между другото, също смятам, чв тестовете често дават фалшиво отрицателни резултати, но пак е по- добре от нищо.
Надявам се да им дойде акъла на повечето родители (и не само).
Вики,българинът някой все го прецаква,пре@@ва.Ние винаги сме жертва на някакъв конспиративен глобален план.Гадните западняци,начело с Гейц,имат пъклен план за пълното унищожение на нацията ни.Чрез ваксините ще ни чипират,а след това чрез чипа ще могат да променят продължителността на живота на хората (сценаристите на "Дилъри на време" ряпя да ядат).ДНК-на децата ще се взима,за да се правят изкуствено създадени хуманоиди,които ще са програми да ни изтребят.И още.

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 740
Аз съм против тестването! И нямам нищо против детето ми да учи онлайн. Но нашият случай е по- различен така, че разбирам майките , които искат да си пускат децата на училище.

# 27
  • СИ
  • Мнения: 4 406

... Възможно ли е масовият родител да е толкова...прост? ...".


Не само, че е възможно... Даже е по-прост отколкто ти се струва. Единственото по-лошо от това е, че и масовият учител не е по-добре.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 14 200
Нидитоп3, на някои родители им е по-удобно така или го предпочитат по други причини. Една от майките в "първокласната" тема беше писала, че и тя предпочита онлайн. Но поне при нея ударението е на онлайна, а не на "против тестването", при теб не знам. А има и такива, които искат хем офлайн, хем без тестове. На тях най-вече им се чудя аз и потребителката, която цитирах.

-----
Цитат
Опорките из фб са ясни, за реални причини ми беше мисълта.
Те тия причини като нищо са си реални, а има и една най-реална - не искат да бъдат карантинирани. Wink То аз ги разбирам съвсем напълно, де, ама не е уважителна причина.

# 29
  • Плевен
  • Мнения: 1 609
Твърдо ЗА сме и в нашето семейство.Като чета ФБ и се отчайвам колко немислещи индивиди има!Българина знае много добре какво предизвиква алкохола и пушенето,но въпреки това пият всяка вечер,пушат като комини ,ваксините обаче са друга бира-то чипиране,то Мъск(макар че не ми е ясно,тоя какво го интересуват цървулковци като нас),то 5джи и т.н.Не искат ваксини,не искат парцали на носовете си,не искат и онлайн.Е,как да стане ?Не можеш им угодиш.Да не забравяме тъпотии от сорта:”Дори дядо ти да се влоши и да се задъхва,не го водете в болница,защото там нарочно им надуват дробовете с кислород,докато не го спукат”….Някои дори смятат,че няма такъв вирус-всичко било измислено за пари….

Общи условия

Активация на акаунт