Тъмни налепи по зъбките на малко дете

  • 571
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 579
Синът ми е на 1 г  и 7 месеца и от известно време виждам, че има черни налепи по зъбките. В момента има 16 зъба. Купихме му четка и паста за зъби и му е интересно да се мие сам. Но не ги четка, а само дъвче четката и я върти из устата си. Като посегна аз да му помагам, се съпротивлява и пищи. Иначе,  ако се търкат добре зъбите, черното се маха.
Водих го при моята стоматоложка, прегледа го и каза, че това не било проблем, а може би поради липса на някакви ензими във водата или храната. Дори ме посъветва да не го мъча, докато не стане на 2 г и 4 месеца и не му израстат всички зъби. Сега като никнели нови, го боляло много при четкане...
Само като хапвал сладко, след това да пиел вода.
Послушах я и не му настоявам, а само като поиска му давам четката. Но черното си стои и се натрупва.
Тук четох стари теми и не знам постъпвам ли правилно. Иначе не му давам да се приспива със подсладени млека и чайове. Но през деня похапва и пие сладки неща...
Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем? Идеи какво да направим?

# 1
  • Мнения: 659
А моето мнение е да спрете всички подсладени напитки и да миете Вие зъбите на детето щателно два пъти на ден. При сегашната практика има голяма вероятност детето да има проблеми с млечните, пък дори и с постоянните зъби.

# 2
  • Мнения: 2 352
Аз давам да се помъчи малко да си измие зъбите, но винаги след това минавам и аз. Обяснявам, че ако не се мият зъбите ще станат черни, ще болят и т.н.
Трябва да се полагат грижи за тях. Има деца, на които и след 3г излизат последните кътници. Не мисля, че е разумно да се чака до тогава.
Първо пробвам с добро и обяснения. Ако това не сработи заплашвам с наказание.
Има неща, за които съм склонна да правя компромиси. Но що се отнася до хигиена и поддържане на здравето съм безкомпромисна. Зъбите се мият сутрин и вечер и точка по въпроса,не подлежи на компромиси и коментари. Ако иска да реве, ако иска да се тръшка, това си е нейн избор, но зъбите ще се измият. Като стане на 20г и се грижи сама за здравето си, каквото иска да прави. Сега аз съм длъжна да се грижа за това.

# 3
  • Мнения: 900
На моето дете ги мия от израстването на първото зъбче.
Имаше периоди, в които му беше приятно, когато му беше интересно,  когато ме е драл, ритал и пищял докато ги мия, но не пропускаме,  защото моите родители ми купиха четка и паста, когато бях на 7 и  цял живот страдам от последиците.
За черните петна нямам идея, но щом се махат търкайте ежедневно  с цената на всичко!!!

Общи условия

Активация на акаунт