Хиперактивно ли е детето ни?

  • 3 588
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 721
Аз извеждам дори и да вали, е, да не е порой. Вкъщи иначе се полудява!

# 16
  • Мнения: 2 352
Аз оборудвах дъщерята с гумени ботуши и дъждобран, толкова се радва и се смее.
Важно е поне 1-2ч преди сън да се занимава с не толкова емоционално и енергични занимания. Тогава вадя книжките и пластелина.

# 17
  • София
  • Мнения: 7 990
В дъждовното време излиза с гумени ботуши и гумирано долнище и джапа на воля. Иначе изтрещяват вкъщи.

# 18
  • Мнения: 2 052
Преуморените деца наистина заспиват по-трудно, против всякаква интуиция е, но факт. Ако ежедневието ви позволява, внесете повече гъвкавост в режима и изтегляйте малко по-рано вечерята и часът за приспиване в най-активните дни.
Още един глас за гумените ботуши и непромокаемите дрешки, стига да няма силен вятър или
порой е голямо забавление. Аз също се оборудвах с гумени ботуши, за да не се притеснявам да гоня.
Освен всичко друго, много спомага за каляването.
Скрит текст:
За да няма изпотяване е добре слоят дрехи до кожата да е от терморегулираща, естествена материя . Памукът не е добър избор за този сезон, понеже абсорбира влагата и я задържа, но когато не е топло и проветриво като през лятото влагата си стои и създава неприятна среда. Тънка чиста вълна, вълна и коприна или бленд от двете с памук е много по-дишащ и терморегулиращ вариант.

# 19
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Това, че детето е активно, може само да ви радва! Разбирам, че ви притесняват комбинацията с други маркери, че нещо може да не е наред. Пробвайте да съкратите следобедния сън. Аз направо го махнах, когато децата ми бяха на две години. Моят съвет е да се консултирате с добър психолог или логопед, те виждат и неща, които на родителите убягват.
 Аз по принцип съм малко подозрителна, защото имам и дете с множество увреждания. Затова следих сина ми под лупа, той също беше хиперактивно като физическа активност дете, и това правеше впечатление и на всички, които го познаваха. Но пък всичко друго може да се каже, че беше в норма, и най-важното - ядеше всичко и спеше като пън. Тогава. Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 110
С изключение на това, че синът ни говори от много рано -все едно него описвате. Ние се отказахме от кошарата още преди годинката, ненавиждаше я и сега спи много по-спокойно на голямо легло. До двегодишен се будеше между 5 и 10 пъти на нощ, лазеше, изправяше се и говореше насън, веднага след като навърши две се успокоиха тези неща. Но още държи да се гушкаме за приспиване и е безкрайно енергично дете.

Последна редакция: чт, 11 ное 2021, 21:52 от Alyssa

# 21
  • Мнения: 6 764
Аз бих махнала кошарата и купила легло. От тези детските, ниски, имат защита от падане, детето вече не е бебе. Имайте предвид, че вероятно дълго време е стоял сам в кошара. Това е практика в домовете, нормално е да има негативни чувства и емоции свързани с кошарата. Също той се учи сега да бъде обичан, обгрижван, да не е сам. Децата трудно преработват много нови емоции. Винаги им действат като превъзбуда. Всичко това ще се успокои, но с времето и с много търпение. Успех 🙂

# 22
  • Мнения: 2 579
Сега се поуспокои и заспива по-успешно. Като се разбуди си го взимаме при нас и така обикновено до сутринта.

# 23
  • Мнения: 6 166
Вземи едно от тези по-тежките одеала тип родопско или юрган. Така по-бързо ще се успокои и може да спи и цяла нощ. В лидъл в момента има тежки одеала.

Аз не ги обичам леглата с решетки. Въобще не са по Монтесори. И тия решетки. Йък.

Скрит текст:
Ей такива трябва да са леглата според мен: https://i.etsystatic.com/15835701/r/il/494a46/2542182695/il_1588 … 42182695_nqab.jpg

Има детски чувалчета за спане. Вършат страхотна работа срещу тупване на земята.

Бих ти препоръчала обаче друго. Вместо като се събуди през нощта да го носиш при вас да правиш обратното - ти да го събудиш да го нагушкаш и после да си заспи сам. Отначало по повече пъти, след време по веднъж и чакаш кога детето ще ти каже само - стига си ме будила. Тогава вече спираш, защото детето си е взело каквото му трябва.

И да е само по-енергично, а не хиперактивно, приготви се всичко да се научава трудно. Започни и да го учиш детето ти думи. Ти казваш, то повтаря и така.

# 24
  • Мнения: 1 751
Много ми е мъчно, когато чуя за изоставени дечица...
Гушкайте го повече, нека да спи при вас, нека усеща двойно повече любов и че го приемате такъв, какъвто е!
Моите дете спи при нас. Имаме много голяма спалня и достатъчно място, даже и за кучето, на леглото. Кошарата е до нашето легло, но детето ни е привързано към нас и не го оставям там да спи.
Недейте го възпитава от сега, много го обичайте и му повтаряйте че е добро и желано. Ще видите каква промяна ще има.

# 25
  • София
  • Мнения: 62 595
Кумпарсита, при вас историята е започнала по сложен начин и се налага да сте по-рационални. Като осиновители можете да се обърнете към АСП или ОЗД за насочване за допълнителна работа с детето, за да подпомогнете процеса на адаптиране и наваксване. В този смисъл имате предимство дори, възползвайте се, имате и медицински показатели. Хубаво е предвид историята да го водите на контролни прегледи при съответните лекари. И ви чака доста работа вкъщи по занимаването с детето. Нямате друг избор. Ако сте доволни от отношението на социалния работник, с когото сте работили при осиновяването и имате връзка с него, човечен е, той може да ви съдейства и да ви насочи за допълнителна работа с детето.

Моля, не изказвайте такива "много съжаляма за изоставени дечица". Детето си има родители, които го обичат, има семейство и всичко се развива добре. Не помагате на хората с такива изказвания, а само ги дразните.

Общи условия

Активация на акаунт