Влизане в Abv.bg от чужбина?

  • 6 979
  • 52
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 148
Здравейте. Преди 10 дни някъде получих имейл че някой ми влиза в абв пощата. Като погледнах косата ми се изправи. Беше влизано от какви ли не държави - САЩ. Пакистан. Франция. Германия. И поне още 5-6 държави където крака ми не е стъпвал никога. Може би най-забавното в цялата ситуация че това е продължавало поне месец тоест от 1 октомври а аз получавам известие чак на 31. Явно някой наистина е хакнал. Смених я и от 9-10 дни съм с нова парола. Но аз продължавам да виждам как от САЩ и Германия се опитват да влизат - естествено пише грешна парола. За днес е пробвано веднъж от Германия в 17:06 и одеве от Аржентина в 14:46.
Изтрих всички имейл до един / за всеки случай /. Някой може ли да ми даже какво се случва? Слабо ли е абв? Или? За първи път ми се случва нещо подобно. Повече ме притеснява това че въпреки че смених паролата и изтрих всичко се продължава.

# 1
  • INFJ
  • Мнения: 9 334
Слабо е abv, да. Никога не бих ги използвала за основен мейл, на който разчитам.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 36 586
Разбира се, че е скапано АБВ.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 148
Благодаря ви много! Бях чувала че абв е скапано. Но не вярвах особено много. Докато не стана това.

# 4
  • Мнения: 2 559
Аз имам АБВ само за спам. А коя поща е най-надеждна?

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 148
Аз имам АБВ само за спам. А коя поща е най-надеждна?
Да наистина. Коя поща е по добра?

# 6
  • Варна
  • Мнения: 36 586
За мен gmail и yahoo са надеждни.

# 7
  • на село
  • Мнения: 3 898
Чудно, моят мъж и той снощи сменяше парола в abv заради неправомерно влизане- от Сингапур, Южна Корея т.н.
Започва да ме съмнява този информативен мейл.

# 8
  • Мнения: 19 005
Влизали са вероятно , да
Не е напразен мейлът, вижда се в историята на акаунта.

# 9
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 406
При мен не са влизали, но има поне по 7-8опита да влязат от цял свят. Писала съм на абв-то и ми казаха да си сменя паролата!?!? Вече го ползвам само за регистрация в сайт, където мисля да пазарувам еднократно.

# 10
  • Мнения: 8 775
Може ли да го публикуваш този майл, в който пише, че ти е влизано. (картинка)
Може да е фалшив. Само по написаното ли съдиш, че са ти влизали от др държави?
Може ли да публикуваш и едно съобщение за грешна парола. (картинка)
Може да не е по вина на АБВ, а ти да си кликнала някой зловреден софруер, дошъл ти по мейл и той да ти разпраща съобщенията.

Аз пък ползвам АБВ за основен майл, въпреки спама им, въпреки това, че съм в чужбина, и като го диктувам спелувам буква по буква. Но не искам да преоставям данните си на Google. Избрала съм по-малката злина, един вид.

# 11
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 406
За сега не са успели да влязат, но не спират да опитват и това е много неприятно. Отделно отбелязвам писма, че са фишинг и продължават да идват, не се опитват да филтрират изобщо.

Eто история на опитите за влизане от предималко:
Скрит текст:

Последна редакция: ср, 10 ное 2021, 12:30 от colibri

# 12
  • Мнения: 1 669
Не е фалшив имейла, точно от тях си е. И при мен има такива опити за влизане от цял свят, даже бяха успели. Вече няколко пъти сменям пароли.

# 13
  • Мнения: 15 167
Не е фалшив имейла, точно от тях си е. И при мен има такива опити за влизане от цял свят, даже бяха успели. Вече няколко пъти сменям пароли.
И на мен ми се случи абсолютно същото. Получих мейл за пробив в пощата. Проверих и наистина е "атакуван" от различни държави по света. Един е успял.
Не съм си сменяла паролата. Нищо чудно да ме привикат някъде, че съм пратила нещо нередно някому. Simple Smile

# 14
  • Мнения: 76
Съвсем нормална поща си е abv.bg. Ако на някого са успели да му налучкат паролата с няколко хиляди опита, проблемът е в неговото ЗКУ. Просто не използвайте пароли тип "годината, в която папа Григорий IX канонизира Свети Доминик" Grinning А това, че IP адресите, от които е правен опит за логване са от различни държави не означава, че едва ли не хакерите от цял свят са се обединили да разбият Вашата поща. По-скоро става въпрос за сина на съседите, на когото някой е показал как да използва анонимизираща мрежа (Tor, I2P) или да въвежда на ръка адреса на анонимно прокси.

Общи условия

Активация на акаунт