За бебета и деца от 0+месеца- Бързи въпроси, отговори и съвети. Тема 98

  • 20 389
  • 766
  •   1
Отговори
# 345
  • Пловдив
  • Мнения: 1 910
В зимния кош нищо не слагах миналата година под бебето освен чаршафче. След това космонавт върху обичайните дрешки , одеало и покривалото на зимния кош.
От 52 см до 70 см има доста разлика. Пробвайте да видите как стои и ако не е огромно и не му покрива лицето не би трябвало да е опасно. Нали и вие ще си го наблюдавате през цялото време.

# 346
  • Мнения: 63
Благодаря за съветите! За пореден път Simple Smile да и аз реших първо да го пробвам да видим кат ще застане и така.

# 347
  • Мнения: 433
Имам няколко въпроса, ще съм благодарна за всички гледни точки.

1. От кога може да се използва летен кош с леко надигане? Ако бебето не иска да се вози в коша за новородено и да се носи в раница, кое е по-безопасно за кратки разходки- кошницата за кола или летен кош в почти легнало положение?
2. До каква възраст трябва да се върти вече? Ясно ми е, че е индивидуално, обаче ориентировъчно ме интересува.
3. Не разбирам препоръките със сядането. Детето не трябва да е седнало, докато не почне само да сяда, но за самостоятелно сядане ли говорим? Ако е в скута на някой в седнала позиция и облегнат назад- това за сядане ли се смята?

На здравната карта накрая е отбелязано очакваното нервно-психично развитие на децата. Очаква се през 5м да може да се обръща от гръб по корем, през 6 - от корем по гръб. За 7м - сяда, като се придържа от възрастен. За 8м се очаква само да сяда и ляга. Оставете ми мейл на лични и ще Ви изпратя материали от ортопед.

# 348
  • Мнения: 848
Аз наскоро ги видях тези таблици за развитието на бебето и добре, че не ги видях по-рано. Моите не правеха нищо от това, което пише, е може би 1 от 4-5. Всичко при тях е малко по-бавно, но аз не ги притискам. Все ще се научат. Всяко дете си е различно. Мисля, че някъде четох, че до 2 месеца забавяне е в рамките на нормалното. Говоря за физическо развитие.

# 349
  • Мнения: 488
Мами, има ли проблем, че пропуснахме един месец детската консултация и съответно слагането на една ваксина? Педиатърката отмени детските консултации заради епидемичната обстановка и сега сме с ваксина назад Thinking Чудя се някъде другаде има ли отменени детски консултации или само нашата си реши так и вече я чакаме месец...

# 350
  • Мнения: 776
Аз не съм гледала таблици, а съм гледала единствено лекцията на доц. Чавдаров. В лекцията е описано всичко как и кога трябва двигателно съобразено със световни изисквания. Нашия всичко правеше точно в последните срокове, но го правеше. Благодарение на доцента не се притесних много  за двигателното му развитие.  Не го и водих на рехабилитация какво ми намекваше педиатърката, само защото не се е обърнал точно на датата. Има си граници и те донакъде са широки.
За сядането- ако е на повече от ъгъл 90 градуса, не е сядане това. Иначе не се оставя детето да седи така е, препоръчително е само да седне, когато мускулатурата му е узряла.

# 351
  • Мнения: 953
Някой дали е ползвал тези лепенки за по-лесно дишане при запушен нос? Дали имат ефект, че много ми се иска да се наспим тази вечер..

# 352
  • Мнения: 3 124
Мами, има ли проблем, че пропуснахме един месец детската консултация и съответно слагането на една ваксина? Педиатърката отмени детските консултации заради епидемичната обстановка и сега сме с ваксина назад Thinking Чудя се някъде другаде има ли отменени детски консултации или само нашата си реши так и вече я чакаме месец...
не е проблем

Иначе ние тия дни бяхме на ДК, на 3 мес е при дъщеря ми понеже е по-голяма, но не я е отменяла.

# 353
  • Мнения: 1 038
Джери , на Фурлакис ли? Може ли и на мен ? Благодаря Simple Smile
Имам няколко въпроса, ще съм благодарна за всички гледни точки.

1. От кога може да се използва летен кош с леко надигане? Ако бебето не иска да се вози в коша за новородено и да се носи в раница, кое е по-безопасно за кратки разходки- кошницата за кола или летен кош в почти легнало положение?
2. До каква възраст трябва да се върти вече? Ясно ми е, че е индивидуално, обаче ориентировъчно ме интересува.
3. Не разбирам препоръките със сядането. Детето не трябва да е седнало, докато не почне само да сяда, но за самостоятелно сядане ли говорим? Ако е в скута на някой в седнала позиция и облегнат назад- това за сядане ли се смята?

На здравната карта накрая е отбелязано очакваното нервно-психично развитие на децата. Очаква се през 5м да може да се обръща от гръб по корем, през 6 - от корем по гръб. За 7м - сяда, като се придържа от възрастен. За 8м се очаква само да сяда и ляга. Оставете ми мейл на лични и ще Ви изпратя материали от ортопед.

# 354
  • Мнения: 6 764
За мен вторачването в таблици, мерки, движения е супер стрес за майката. Ако има проблем той ще се прояви в повече от един аспект. Някак в момента децата се анализират, буквално всяко трепване и се търси синдром, забавяне, проблем. Аз не бих могла да живея така. Разбира се, че следя какво могат/не могат, но не до крайност. Моето, както е голямо за възрастта си, досега за поне 5 заболявания мога да се усъмня.
Бяхме вчера на ДК, поставиха 2 ваксини. Пропуск не е проблем, аз сама поисках миналия месец да не сложим ваксини, защото голямото дете беше с настинка.
Дори сме 2 месеца назад, защото единия път лекарката беше свършила 6 валентната ваксина. Вместо на 4м, живот и здраве ще приключим ваксините до годинката на 6м.

# 355
  • Мнения: 1 021
Момичета, 2 бързи въпроса:
Нормално ли е на 3 месеца бебчето да не иска да стои по корем? Пробвам да го слагам по коремче, откакто бе на месец и половина, за по няколко минути на ден, но си забива главата в дивана, плаче и изпитва дискомфорт. Успява да си държи главата настрани понякога, но още не може да се изправя с ръце. Вашите бебета на колко месеца успяваха да се изправят на лакти, докато са по корем?
2 въпрос: за обриви по бузите мажете ли с нещо? Още от раждането си имаше едни ситни пъпчици, педиатърката твърди, че е нормално и да не мажа с нищо, но кожата му е много суха, на двете бузи отстрани има ситен червеникав обрив. Почиствам само с памуче с преварена вода, но така няма да стане, обривът си стои.

# 356
  • Мнения: 485
Дъщеря ми започна стабилно да си стои по коремче към края на 5 месец. Сега е на почти 7 месеца и не смогвам да я обръщам по гръб, иска само по корем. Не се притеснявайте в тази насока. Относно обривите , мажа с бочко  .

# 357
  • Мнения: 3 172
По коремче се слага на твърдо, не на дивана. Най-добре на пода върху одеало, подложка, йога мат или с каквото разполагате. На много бебета не им харесва, но трябва да се упорства, минута тук, минута там. Може сама да му нагласяте лактите или за начало да подлагате навита на руло хавлиена кърпа под гърдите:



Снимката е от сайт.

# 358
  • Мнения: 848
Едното бебе има ситни пъпчици по бузките също от раждането почти. Досега не съм я мазала, но от студа навън мн се зачервява кожата. Педиатърът ни припоръча Лапикар бауме ар+м. Мажа я от скоро и не виждам голям ефект засега, но поне успокоява кожата.

# 359
  • Мнения: 1 021
Споменахте Бочко, имате предвид крема, който се използва и срещу подсичане ли? Аз за подсичането ползвам отскоро Судокрем и съм супер доволна, премахна подсичането по дупето, чудя се дали да не взема една отделна опаковка, ако би ми помогнал и за лицето..

Общи условия

Активация на акаунт