Вярвате ли в живота отвъд?

  • 8 468
  • 73
  •   1
Отговори
  • Мнения: 394
Здравейте. Интересувам се от вашите мнения, относно живота след смъртта. Не видях активна такава тема, а силно се интересувам. Смятате ли, че близките ни ни виждат отгоре, по-скоро вярвате ли го, и ако да, имате ли доказателства. Ще се радвам да заформим интересна дискусия! 🍀

# 1
  • Мнения: 10 993
Вярвам. Вярвам, че починалите ми близки ме пазят. Така го чувствам.

# 2
  • Мнения: 1 274
И аз вярвам..❤️
Баба ми почина през 2015г..Бяхме много близки с нея.
След като почина,само аз я сънувах.И във всеки сън сме в една и съща стая и винаги ми казва,че е до мен и ни пази.
Горе долу година след смъртта и сънувах един сън.Тя ми се яви и ми каза да пазя дъщеря ми.Аз и отговорих,че дъщеря ми е добре и,че няма какво да и се случи.По едно време видях,че дъщеря ми изчезна на някъде.И чувам как нещо пада върху нея и тя ядосано " ***** бабо,пази я.. Изчезна и след няколко секунди се появи с припадналата ми дъщеря в ръцете и..Нервно каза" Казах ти пази я,пази детето,пази я" И се събудих..След седмица дъщеря ми се разболя,влезнахме в болница и от инжекция получи анафилактичен шок и припадна в ръцете ми в несвяст 😔.Едвам я спасиха..Благодаря на БОГ,че ми я опази и на баба,че ме предупреди,но не можех нищо да направя.Горе долу половин час я нямаше сред нас,чакахме да се свести.След като се събуди ми каза,че едно чудовище се е опитало да я вземе от мен,но тя се борила да ми хване ръката за да се измъкне от него..,а аз през цялото време я бях хванала за ръката и се молех всяка секунда..Най-накрая е успяла да ме хване и чудовището изчезнало.Не знам това,ако не е доказателство какво е..??!!
Имам и още един случай,но стана дълго..Вярвам ..

# 3
  • Мнения: 714
Силно се надявам да има.Често сънувам починали близки ,но нищо не ми казват,за съжаление.

# 4
  • Мнения: 12 473
Ние тук сме за малко и временно. Има много други животи и в други светове.

# 5
  • Мнения: 394
Аз се питам дали ни виждат отгоре…

# 6
  • Мнения: 1 274
Sunflower29
Ще ви предложа книги,които съм прочела.На мен ми помогнаха да разбера някои истини и с всеки ред,който прочитах си казвах: О,да на мен това ми се е случвало,вярно е,така е..!! Мисля,че  2,3,4 ще ви дадат информацията,която търсите и ви е любопитно.
1. Не пипай тази книга-Ян Ван Хелзинг
2. ‎Пътят на душите-Майкъл Нютън
3. ‎Лечители през времето-Брайън Уелс
4. ‎Книга за прераждането-Петър Дънов
5. ‎Зеница към вселената-Христо Нанев
6. Освобождаване от енергийни влияния и заеисимости-Карин Брандл
7. Прераждането/закон за развитие-Беинса Дуно
8. Психология на несъзнаваното-Зигмунд Фройд

# 7
  • Мнения: 394
Sunflower29
Ще ви предложа книги,които съм прочела.На мен ми помогнаха да разбера някои истини и с всеки ред,който прочитах си казвах: О,да на мен това ми се е случвало,вярно е,така е..!! Мисля,че  2,3,4 ще ви дадат информацията,която търсите и ви е любопитно.
1. Не пипай тази книга-Ян Ван Хелзинг
2. Пътят на душите-Майкъл Нютън
3. Лечители през времето-Брайън Уелс
4. Книга за прераждането-Петър Дънов
5. Зеница към вселената-Христо Нанев
6. Освобождаване от енергийни влияния и заеисимости-Карин Брандл
7. Прераждането/закон за развитие-Беинса Дуно
8. Психология на несъзнаваното-Зигмунд Фройд

Мисля, че това си е с научно обяснение за тунели, и т.н видения в клинична смърт. Не знам. Много ми се иска да вярвам, че близките ни ни виждат отгоре.

# 8
  • Мнения: 12 473
Виждат ни и продължават да ни помагат и подкрепят.

# 9
  • Мнения: 714
Ние тук сме за малко и временно. Има много други животи и в други светове.

Кои са другите животи и светове?

# 10
  • Мнения: 12 473
Прераждания..)
В различни форми, тела и Светове..)

# 11
  • Мнения: 394
Аз не искам да се прераждам… искам, като умра един ден да виждам близките си. Просто се чудя дали е възможно…

# 12
  • Мнения: 12 473
Ще ги виждаш. Но вероятно - нито те, нито ти- ще го разбирате или дори не е сигурно, че ще се разпознаете.

# 13
  • Мнения: 394
Ще ги виждаш. Но вероятно - нито те, нито ти- ще го разбирате или дори не е сигурно, че ще се разпознаете.


Това е много тъжно 😔

# 14
  • Мнения: 12 473
Защо да е тъжно? Нали знаеш, че е така?
Егото иска да види, а душата знае и усеща.

# 15
  • Мнения: 394
Защо да е тъжно? Нали знаеш, че е така?
Егото иска да види, а душата знае и усеща.

Но как така хем виждат и помагат, хем не помнят близките си?

# 16
  • Мнения: 1 274
Помнят близките си разбира се.Все пак тук на земята всеки има изградена връзка,която продължава и отвъд според мен.
Точно за това повечето хора,които са преживяли клинична смърт казват,че един кой си близък ги посрещнал.Това е така за да видят,че ще са на сигурно и по-добро място.Те вече са души на починали близки,но се появяват с облика на предишната им инкарнация за да ги познаят близките им.

# 17
  • Мнения: 394
Аз мисля, че това по-скоро има научно обяснение, за виждането на каквото и да е било в клинична смърт…
Не, че има как някой да каже със сигурност. 😔

# 18
  • Мнения: 332
сигурна съм че има живот там , и че ни виждат

# 19
  • Мнения: 394
сигурна съм че има живот там , и че ни виждат

Бихте ли споделила, ако имате някакви преживявания?

# 20
  • Мнения: 332
дядо ми когато почина 2004 г, баба ми всяка сутрин му правеше кафе и му говореше, а чашката се е клатила дрънкала това тя го каза. Прозореца думкаше все едно са го ударили с хутболна топка, цветята се мърдаха ... А и не само зя него ,имам познати които си говорят в съня, дават им съвети , говоря за мъж и жена ,и мъжът умира ,но те продължават да си контактуват в съня...

# 21
  • Мнения: 394
Как пък веднъж не сънувах близките ми, които са починали, или да ми се случи нещо, което да ми подскаже, че са около мен… 😔

# 22
  • Мнения: 12 473
Щото не вярваш..)

# 23
  • Мнения: 394

Вероятно си права, но не знам как да повярвам..
А вярвате ли в Ада и рая?

# 24
  • Мнения: 12 473
Хем искаш да повярваш, хем не вярваш..)
Няма Ад и Рай, това са църковни измислици, за да държат народа в страх и подчинение..)
Има уроци и опитности, които всяка Душа трябва да усвои за себе си, по нейния си начин.
За това са преражданията - да растеш и да преминаваш на по-високо ниво.
Иначе повтаряш, докато не усвоиш уроците.

# 25
  • Мнения: 394
Хем искаш да повярваш, хем не вярваш..)
Няма Ад и Рай, това са църковни измислици, за да държат народа в страх и подчинение..)
Има уроци и опитности, които всяка Душа трябва да усвои за себе си, по нейния си начин.
За това са преражданията - да растеш и да преминаваш на по-високо ниво.
Иначе повтаряш, докато не усвоиш уроците.

Та кой тогава определя кога, как, дали и в какво да се преродиш… 🙄

# 26
  • Мнения: 12 473
Душата сама избира. Само тя знае през какви опитности още има да премине.

# 27
  • Мнения: 394
И все пак ми се иска ако още някой има да сподели “срещи”, или подобни с починали близки да го направи. Благодаря!

# 28
  • Мнения: 542
Виждат ни и продължават да ни помагат и подкрепят.
Ще съм много благодарна на повече обяснения или поне насоки защо е така. Казвам “е”, не “мислите”, защото вярвам, че е така, но не напълно, защото нямам факти. Чувала съм и от майка история като дядо починал как през нощта някой е хванал за ръката много силно и тя се уплашила, но на мен не ми се е случвало нищо подобно.
Баба ми почина преди седмица, обожавах я, но не съм усетила нито нейно присъствие, нито нищо. Само в деня и часа на погребението ми стана много лошо за кратко ( не живея в България и не можех да се прибера). Странното е, че ми е мъчно основно вечер и то много, но изпитвам и нещо като спокойствие. Тя бе болна от рак и много страдаше накрая.
Хем ми се иска да вярвам, защото ме е страх от мисълта, че всичко свършва ей така.

# 29
  • Мнения: 394
А какво мислите за самоубииците? Тях посреща ли ги някой?

# 30
  • Мнения: 12 473
Виждат ни и продължават да ни помагат и подкрепят.
Ще съм много благодарна на повече обяснения или поне насоки защо е така. Казвам “е”, не “мислите”, защото вярвам, че е така, но не напълно, защото нямам факти. Чувала съм и от майка история като дядо починал как през нощта някой е хванал за ръката много силно и тя се уплашила, но на мен не ми се е случвало нищо подобно.
Баба ми почина преди седмица, обожавах я, но не съм усетила нито нейно присъствие, нито нищо. Само в деня и часа на погребението ми стана много лошо за кратко ( не живея в България и не можех да се прибера). Странното е, че ми е мъчно основно вечер и то много, но изпитвам и нещо като спокойствие. Тя бе болна от рак и много страдаше накрая.
Хем ми се иска да вярвам, защото ме е страх от мисълта, че всичко свършва ей така.

Противно на църковните представи за възнесието и тн, душите на починалите близки много често остават за още дълго време край нас. Всъщност "Горе" няма такова понятие "време" като при нас. За тях може да е минута, а за нас - години. Подкрепят ни, стават наши ангели. По-сензитивните и с по-високи вибрации хора, ги усещат и разпознават знаците. Другите - просто не ги забелязвате, не сте отворили сетивата си за тях.
Достатъчно е да вярваш и да им благодариш за подкрепата. С времето - ще започнеш да ги усещаш..)

# 31
  • Мнения: 394
Виждат ни и продължават да ни помагат и подкрепят.
Ще съм много благодарна на повече обяснения или поне насоки защо е така. Казвам “е”, не “мислите”, защото вярвам, че е така, но не напълно, защото нямам факти. Чувала съм и от майка история като дядо починал как през нощта някой е хванал за ръката много силно и тя се уплашила, но на мен не ми се е случвало нищо подобно.
Баба ми почина преди седмица, обожавах я, но не съм усетила нито нейно присъствие, нито нищо. Само в деня и часа на погребението ми стана много лошо за кратко ( не живея в България и не можех да се прибера). Странното е, че ми е мъчно основно вечер и то много, но изпитвам и нещо като спокойствие. Тя бе болна от рак и много страдаше накрая.
Хем ми се иска да вярвам, защото ме е страх от мисълта, че всичко свършва ей така.

Противно на църковните представи за възнесието и тн, душите на починалите близки много често остават за още дълго време край нас. Всъщност "Горе" няма такова понятие "време" като при нас. За тях може да е минута, а за нас - години. Подкрепят ни, стават наши ангели. По-сензитивните и с по-високи вибрации хора, ги усещат и разпознават знаците. Другите - просто не ги забелязвате, не сте отворили сетивата си за тях.
Достатъчно е да вярваш и да им благодариш за подкрепата. С времето - ще започнеш да ги усещаш..)

Тоест ако аз хипотетично умра ще съм край близките си, така ли?

# 32
  • Мнения: 12 473
Край близките ти души от твоя път..)

# 33
  • Мнения: 394
Край близките ти души от твоя път..)

От сегашния ми път ли?

# 34
  • Мнения: 12 473
От всеки твой път

# 35
  • Мнения: 394
Тоест, ако умра ще видя починалите ми близки от този ми живот, така ли? Другите от другите животи не ме интересуват.

# 36
  • Мнения: 12 473
Очевидно не разбираш, а аз не знам как по-просто да го обясня..)  Ще срещаш отново близките си в други животи, да. При всяко прераждане обаче ще си в различна форма и роля и дори не винаги ще ги разпознаваш, освен ако не се научиш да разпонаваш онова чувство на близост и тн.

# 37
  • Мнения: 542
Благодаря за отговора Angel Wing.
Точно това е, че съм сензитивен човек (уж дете индиго) и усещам емоциите на хората зад поведението им, а не успявам да усетя души на близки починали. Даже понакога ме е страх от тях, защото виждат какви ги върша в слабите си моменти. Вярвям,, че има ангели, вярвам, че някой ме пази въпреки огромните ми страхове напоследък, но така и не усещам, че душата не умира, а го знам.

# 38
  • Мнения: 447
Принципно нещата от гледна точка на истината са съвсем по- сложни, отколкото човек може да си ги представи. Душата първо, че няма пол и влиза в единия или другия пол в зависимост ог задачите, които трябва да учи. Когато е като мъж тя трябва да се учи как да води, защото това е активната мъжка енергия, а когато е жена е пасивната енергия, която трябва да се учи как да следва. От неразбирането на този закон е дошло и грехопадението на човечеството, защото нашата майка Ева е решила, че трябва да води и тя сама е решила да яде от плода за познаване на добро и зло, но Бог като безгранично същество, който може да трансформира и превръща всичко в добро е позволил на хората да имат свободна воля и така е отключено самосъзнанието у човека. Душата може да идва в различни форми и те са са свързани с различни царства в началото. Първо е царството на минералите и камъните, после на растенията и след това на животните. При всички тях няма самосъзнание и индивидуалност а колективност и самата душа е такава. За да се индивидуализира душата и да стане човек има определени животни, които се наричат портали и за определени заслуги може това да се случи. Когато една душа стане човешка тя получава самосъзнание и се индивидуализира и повече ме св връща назад като животно освен като изключение, ако човек се самоубие. Тогава слиза надолу в еволюцията, Защото отхвърля и не цени живота, който и е даден даром, следователно не го разбира и не е готова и узряла за него, следователно пак влиза в животинското царство и там може да живее много животи в различни животни докато пак и се позволи да бъде човек.
Излизането на душите от Бога винаги става по двойки и закона е такъв, че когато една душа живее физически живот на земята или на друга планета другата душа е в невидимия свят (духовния) и и помага. Има така наречените епохални прераждания, които се случват на хиляди години и тогава трябва да се свърши някаква изключително важна работа и тогава и двете души слизат да живеят едновременно физически живот.
Физиката като наука е доказала, че енергията никога не се губи а просто се видоизменя или трансформира. В днешно време има толкова много уреди, с които може да се измери енергия на човек, така че няма как някой да ти обясни, че има само един живот и след това всичко изчезва. Исус Христос е говорил доста за прераждането, кармата и други важни неща. Дори до ден днешен в 9та глава от евангелие ог Йоан, която се нарича историята на слепородения е логично и ясно, че има прераждане, защото учениците питат Христос - защо това новородено дете е родено сляпо? Заради личните му грехове или заради греховете на родителите му? И въпроса е как новородено може да има лични грехове, ако има само един живот и така ства ясно, че Христос е говорил именно за прераждането. Но за разбирането на това трябва съзнание.
Всички души имат път, който вървят след физическия живот и работа, която се върши. Да, те могат да останат известно време, но не винаги това е добре за тях, защото именно така се получават заблудилите се души, които понякога се проявяват като духове на полтъргайст, изгубени блуждаещи души други такива. Те губят пътя си и тъй като там също трябва енергия и намерение, за да се случват нещата, ако са я изгубили, за да помагат на близките си после трябва да я придобият а това в духовния свят е много бавен процес и тогава живите хора могат да им помогнат, защото именно през живота в материята се набира фуховна енергия, с която после човек се повдига и развива духовно.
Душите като починат не стават Ангели, защото това е друг вид категория на съществуване. Да, те могат да бъдат закрилници и да помагат, но Ангелите са съвсем друга еволюционна стъпка на душата. Раждането във физическия свят е смърт в духовния и обратното. И закона е такъв, че колкото гъсеницата умира преди да стане пеперуда, толкова и човек умира.

# 39
  • Мнения: 542
Благодаря за интерсния отговор Truthseeker. Но няма ли известно противоречие в смисъл ако душата е безполова защо бива наказана за нещо, което не знае? В случая с Ева намеренията й примерно са били чисти, а нали това е по-важното? Адски много искам да повярвам и да си докажа, че душите ни са безсмъртни. Ставали са доста чудеса в живота ми, но ако практик погледне отстрани може да ги отчете като случайност.
Друго което се сетих за душите. Ами магиите какво са? Примерно тези за смърт. Имам пример за баба, която почина от рак и се очакваше години, но брат ми намерил кокоши крак отвън и сега теорията е че има направена черна магия. Емоционално ми се иска да повярвам, фактически ми е невъзможно някой да пренасочи енергия толкова силно, че да причини смърт или промяна в съдбата, защото душата си има път и вярвам, че винаги доброто тържествува накрая.

# 40
  • Мнения: 394
А какво е мнението ви за регресията?

# 41
  • Мнения: 714
А какво е мнението ви за регресията?

При мен не се получи.И сама пробвах ,и  с регресионист- не стана.

# 42
  • Мнения: 394
А какво е мнението ви за регресията?

При мен не се получи.И сама пробвах ,и  с регресионист- не стана.

И аз опитах, нищо не стана, загуба на време просто…

# 43
  • Мнения: 65
Вярвам. Нещата, който ми се случват всекидневно ме убеждават все повече и по-силно. Дъщеричката ми се роди доста по-рано от термин, не се знаеше ще оцелее ли и с какви последствия ще се борим. Слава на Бога, жива и здрава ми е. От четири годишна ми разказва за живота "горе", как преди да слезем долу си избираме къде ще попаднем, как ме познава отдавна. На 5 годинки ме попита дали още си спомням марките на Христос( показа ми вътрешната страна на китката). Обясни ми, че всички ги имаме, но понеже съм вече голяма, не помня.
Роди се на 09.12(Света Ана, закрилница на родилки и бебета), два месеца по рано и е излишно да казвам, че носи името и.
От малка виждам ( даже не зная какво) фигури около мен и все с периферията на очите, винаги около важни събития за семейството ми.
Сънувам често починали свои близки и съм убедена, че общувам с тях чрез сънищата. Винаги след подобен сън съм заредена и усмихната. Наскоро за пръв път осъзнато летях в астрала, беше хем страшно, хем многоооо интересно. Дано се случи отново. Та така, не само, че вярвам, но съм убедена, че тук не е края.

# 44
  • Мнения: 3 724
Араниа, може ли да споделиш ,какво ти е разказвала дъщеричката за живота горе, преди да " слязат " децата при нас. Имам разни сънищата,които подкрепят вярата ми в живота отвъд.

# 45
  • Мнения: 1 804
Има една книга - "Спомени от Рая", в която са събрани разкази на деца, за това какво си спомнят преди да дойдат на земята. На мен ми беше много интересна.

# 46
  • Мнения: 65
Разказите и започнаха около 4 годишна възраст, в периода, когато все общуваше с въображаеми приятели. Казваше, че когато умрем, не умираме, ставаме леки и излитаме горе и после чакаме да си изберем родители. Чакала ме много и искала мен за майка.🙂
Питала съм я и как е слязла в корема ми, разказваше, че лети надолу и така влизала. Горе нямало родители и понеже била нетърпелива да ме види, излязла по-рано.( роди се 2 месеца по-рано, без  да имам никакви проблеми с бременността).
Един от най-интересните и разкази бе, че познава момченце, което също искало да съм му майка( имам аборт по желание 10 години преди нея).
Вече е на 10 и съвсем осъзнато търси информация за живота отвъд и понякога ми казва: виждаш ли какво пише, както ти го разказвах.
Наскоро ме помоли да махнем едно голямо огледало( наследихме го с къщата, в която живеем), попитах я защо и отговори, че постоянно вижда в него сенки и я дразнят🙂

# 47
  • Мнения: 12 473
Ех, че хубаво! Прекрасно и мъдро момиченце си имаш!

# 48
  • Мнения: 3 724
Жива и здрава да ти е , чудесна е, благодаря ти.
Bubbles, благодаря и на теб , намерих книжката и сега я чета. Потвърждава това което съм мислила и сънувала. В много подходящ момент ми я показа, благодаря ти Flowers Hibiscus
Пак съм аз да допиша Simple Smile
Тъмно прочетох книжката, много неща си обясних. Била съм права ,че със страха си съм спряла сама да виждам и усещам . А също и за мой сън с Архангел Гавраил и защо е бил тя Simple Smile

Последна редакция: вт, 23 ное 2021, 18:57 от sunrise_67

# 49
  • Мнения: 1 529
AraniaG, сигурна съм, че и за напред  малката ще разказва много. Просто историята ти е уникална!

# 50
  • Мнения: 394
А психично болните самоубиици те къде отиват? Какво става с тях? Прощава ли им Господ? Избавят ли се там от мъките си?

# 51
  • Мнения: 3 724
Аз съм чувала, че в този души са влезли  лоши демони, които ги карат да правят разни неща. Но вярвам,че Господ е милостив и прощава на обсебените и им дава шанс. Знам ,че църквата не приема самоубийствата,но няма как иначе все едно ще ги насърчат.

# 52
  • Мнения: 394
А ако неумишлено с акта на самоубииството причини смърт на друг, например възрастен, или болен човек, тогава какво… пак ли ще прости Господ, или така той става убиец, макар и неумишлено?

# 53
  • Мнения: 332
Господ казва така в книгата на Ваня Червенкова , че най големият грях е самоубийството , и той не може да прости на тези хора . А на убийците и извергите ,имат време да се покаят в тоози или другия свят . Тези с психичните отколнения те не съзнават какво правят и за тях не знам как стоят нещата . Господ казва аз давам живот и само аз го отнемам

# 54
  • Мнения: 714
Всъщност,истината е ,че никой не знае кое как е .Всичко са си наши интерпретации.

# 55
  • Мнения: 394
Господ казва така в книгата на Ваня Червенкова , че най големият грях е самоубийството , и той не може да прости на тези хора . А на убийците и извергите ,имат време да се покаят в тоози или другия свят . Тези с психичните отколнения те не съзнават какво правят и за тях не знам как стоят нещата . Господ казва аз давам живот и само аз го отнемам

Тук говорим за психично болните, които чрез самоубииството си причинят неумишлена смърт - инфаркт, инсулт, или нещо такова.

# 56
  • Мнения: 3 724
Това последното не го разбрах, ако един болен човек се самоубие и някой негов близък от стреса почине , така ли?

# 57
  • Мнения: 394
Това последното не го разбрах, ако един болен човек се самоубие и някой негов близък от стреса почине , така ли?

Психично болен

# 58
  • Мнения: 223
Не ми харесва в религията, че точно най- нещастните и слаби хора са най-отритнати от Бог. Нещо ми подсказва, че не е точно така.

# 59
  • Мнения: 394
Не ми харесва в религията, че точно най- нещастните и слаби хора са най-отритнати от Бог. Нещо ми подсказва, че не е точно така.

Тоест, аз като психично болна, решила да се самоубия Бог би ми простил?

# 60
  • Мнения: 223
Не знам дали има Бог.

# 61
  • Мнения: 2 375
Едва ли някой ще отговори с "да" или "не". Някой лично да го познава? От тук и думичката "вяра". От край време хората се кланят на разни богове.
А какво е безкрайност? Как така космоса няма край? Такива са нашите представи за всичко.

# 62
  • Мнения: 288
И аз търсих актуална тема, но не намерих. Силно вярвам, че близките починали са сред нас и ни помагат. Аз съм човек, който е прекарал повече време с бабите и дядовците, отколкото с родителите си. Сега на 23 ноември почина единия ми дядо. Изключително ми е тежко, а и за първи път се сблъсквам със смъртта на близък човек от семейство ми. На следващата вечер го сънувам как седим пред пейката на къщата им и си говорим. Той почина в болница и си спомням, че в разговора беше щастлив, че вече е вкъщи при баба ми. Голяма мъка ми е и все се моля да е около нас. Снощи реших да отворя една стара книга за баба Ванга, която е от 1997г. Попаднах на темата за мъртвите и какво тя казва за тях. Казва, че те са винаги около нас, но ние не ги виждаме и те ни помагат да преодоляваме трудностите в живота. Някак си се успокойх след като прочетох това. Чела съм и други такива случаи, в които се разказва за близките починали. Темата е много интересна и доста неща могат да се кажат... Та, така и аз вярвам, че физически не са до нас, но душите им обикалят и са около нас

# 63
  • Мнения: 2 616
Ще ги виждаш. Но вероятно - нито те, нито ти- ще го разбирате или дори не е сигурно, че ще се разпознаете.


Хората, преживели клинична смърт, съобщават, че определено разпознават своите близки в света на душите, независимо как изглеждат. Все пак, от това, което знам по думи на общували със своите вече починали близки, не всички са на едно място, така да се каже, и също някои си имат задачи в другия свят. И за сънувам редовно почти всички мои починали роднини, понякога и познати, но, с едно-единствено изключение, не са сънища, в които да ми съобщават нещо или да имат някакъв смисъл. Знам няколко деца, които си общуват с починали техни роднини, едното даже не знаеше, че вуйчо му се е самоубил и съобщаваше на родителите си какво й казал за някакви опасности или неприятности например в непосредственото бъдеще или настоящето и се е оказвало винаги вярно. Не знам дали още има тази способност. На моя приятелка и колежка нейна позната общува редовно с душите на починалите, но за съжаление не съм имал възможността лично да се срещна и говоря с нея, защото не живее в БГ. Реално никой не знае точно какво и как е на оня свят, но във всеки случай оставам с впечатлението, че няма общо с църковните догми. Освен това съм имал десетки сесии, при които хората си спомнят свои преживявания от предишен живот, които се оказват свързани с проблем в сегашния им.
Има няколко канала в ютуб, където има много интересни документални клипчета за преживявания близки до смърта.
https://www.youtube.com/channel/UC95WPHh1j9frBR7gyMOuBeQ

https://www.youtube.com/channel/UCkWHqEgD7dUVAj6YsTazhcA

https://www.youtube.com/user/Shorty17890

Има и доста с лекари, които са преживели NDE и това ги е променило завинаги. На мой приятел, който е лекар, но не вярва особено в такива неща, се случи няколко пъти на прегледи пациенти да му разказват за своите преживявания "отвъд" и срещата с близките си там.

# 64
  • Мнения: 3 724
Аз също вярвам в живота отвъд, мисля от сънищата съм си изградила някаква представа,пак са в материален свят , със своите си домове и съседи. В църковните канони сякаш казват,че ще има общо възкресение , когато дойде времето . Това не го разбирам и не мога да си го представя . Някой има ли ,който е наясно ,да обясни,благодаря .

# 65
  • Мнения: 1 751
Аз не вярвам, че душите на починалите остават и са около нас. Те си имат доста по-важна работа и задачи-да си починат, възстановят, анализират живота, да учат, там също има училища и нямат времето да стоят и да ни вардят.
Още повече, че времето, в което сме разделени е относително, там понятие за време като на земята няма. Затова, смятам, че те си вършат работата и просто, в един момент се срещаме.
Дали помагат и евентуално като ги сънуваме и получаваме информация, си е плод на нашето въображение.

# 66
  • Мнения: 5 544
Категорично вярвам, че има живот отвъд. Имам и безброй доказателства за себе си, в други теми много пъти съм разказвала за преживяванията си. От дете съм безкрайно интуитивна и чувствителна, имала съм видения, свързани с миналото и бъдещето. Мисля, че близките ни не са нонстоп около нас, но при нужда в труден момент могат да ни вдъхнат сили, любов и положителна енергия, за да се справим с дадена ситуация и предизвикателство.
Сънувам редовно починали любими хора, така общуваме и съм сигурна, че всичко е реално и контактът е напълно истински.
И два пъти в рамките на 40 дни след смъртта на любимия ми дядо за секунда непосредствено след събуждане видях силуета му, като от облак, бял, изправен до леглото ми. Но в същия този момент мозъкът ми дава на късо и човешкият разум си казва, че това не е "нормално" и се заключва за духовните неща.
Категорично съм убедена, че нищо не приключва тук и сега, животите ни са стотици и не само на тази планета. И църковните догми нямат нищо общо с духовните закони.

Последна редакция: пн, 03 яну 2022, 08:06 от АлисаВСтранатаНаЧудесата

# 67
  • Мнения: 394
Как ми се иска още хора да споделят преживявания, които са ги накарали да вярват, че не свършва всичко със смъртта…

# 68
  • Deutschland
  • Мнения: 5 413
И на мен ми се иска.

# 69
  • Мнения: 2 375
Гледали ли сте клипчета в ютуба за разговори с души? Незнам доколко са фалшиви, но са интересни. Има някакъв апарат на руски ЭГФ. Получават се интересни отговори. Надявам се да не се приема като реклама, но мога да ви посоча канали. Харесвам Тёмный мистик, мисля, че има и субтитри. Той е забавен и приятен за гледане. Но има и други. И на испански има.

# 70
  • София
  • Мнения: 225
Аз за съжаление нямам много преживявания ,които да ми показват и доказват,че има нещо и след това.За съжаление и не сънувам често или пък просто не си спомням сънищата,но мама просто ме изумява с нейните сънища.Винаги преди да ни застигне някоя беда или пък да почине някой наш близък ,сънува някой починал роднина,който и подсказва какво ще се случи.Така и октомври месец сънуваше доста често починалите ми баба,дядо и вуйчо ,които и подсказали ,че на 29 ще стане нещо и за съжаление стана.На скоро се сетих за един мой сън от преди 17 години.Беше петък 13-ти и ставах на 13 години,сънувах много красив мъж облечен в костюм и имаше много красива лилава риза,честити ми рождения ден и се извини ,че не е успял да честити на брат ми,който на 12-ти има рд .Не го познах кой е ,но исках да го прегърна много силно а той се отдръпна от мен.Като разказах на мама за съня ми ,ми каза че това е нейният баща,който аз не познавам,защото е починал много млад,когато мама е била в 9-ти клас .А между другото,така е бил облечен дядо ми на погребението си.

# 71
  • Където е сърцето
  • Мнения: 394
Искам да вярвам ,че всичко не свършва тук в този свят.Изгубих най-милия си човек  само за 10 дни.Не го прегърнах за последно,не го целунах за последно.Трянваше да ни се случат толкова прекрасни неща в бъдеще и ей така той най-милия и добрия си отиде,защо???? всеки ден си задавам този въпрос по няколко пъти и не получавам отговор,всеки ден се моля да получа отговор от него ,защо ме остави ,а ми обеща че никога няма да ме остави.Исками се да вярвам,че в един друг свят ще се срешнем и ще се познаем,ще си спомним нашата голяма любов,но мисля си,че това никога няма да се случи и всеки ден е все по болезнен.

# 72
  • Мнения: 394
Искам да вярвам ,че всичко не свършва тук в този свят.Изгубих най-милия си човек  само за 10 дни.Не го прегърнах за последно,не го целунах за последно.Трянваше да ни се случат толкова прекрасни неща в бъдеще и ей така той най-милия и добрия си отиде,защо???? всеки ден си задавам този въпрос по няколко пъти и не получавам отговор,всеки ден се моля да получа отговор от него ,защо ме остави ,а ми обеща че никога няма да ме остави.Исками се да вярвам,че в един друг свят ще се срешнем и ще се познаем,ще си спомним нашата голяма любов,но мисля си,че това никога няма да се случи и всеки ден е все по болезнен.

Искрени съболезнования!

# 73
  • Мнения: 1 274
purple angel Съболезнования! 🙏🌹Господ да ви даде сили да се справите с болката.
Това,което ще ви кажа няма как да намали страданието ви,но чувствам,че трябва да го споделя.
За да може душата на починал човек да се свърже с вас и да идва в сънищата ви е нужно да сте спокойна и умът ви да е празен.Знам,че е много трудно,но трябва да не страдате за да усетите присъствието му и това,че е около вас.Близкия ви човек вече е на друга висота,а страданието е много ниско,не сте на еднаква енергия/вибрация и това затъпява сетивността ви.
Ще се срещнете...всички,които се обичат се срещат..силно вярвам в това.❤️ Ще видите,че като се поуспокоите ще започнете да го виждате в сънищата си и те ща са като истински.Ще дойде,когато усети спокойствието и смирението ви, за да не ви наранява с присъствието си.Пожелавам ви много сили за да се справите със загубата и всичко най-хубаво в живота! 🍀

Общи условия

Активация на акаунт