Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Мотивация

• 761
  • 8
  •   1
Отговори
Момичета, чудих се какво име да дам на темата, тъй като е съвкупност от много въпроси. Загубих се в четенето на хиляди режими, упражнения и до никъде не я докарвам. Родих преди година и малко и не свалям нищо. Може би има значение, че дъщеря ми се буди по 1000 пъти и съм винаги страшно изморена. Сменяме няколко пъти мястото, на което живеем по ред причини и така малко ме е налегнала депресията. Но най-голямото ми желание е да сваля едни 15кг. Често се поддавам и губя мотивация от ограниченията. Реших да се храня здравословно, но с моето сърдито човече не успявам да си правя за ядене и често не ми се занимава.
Имам няколко въпроса към вас:
1. Как успявате да се мотивирате? Какво ви кара да продължавате напред?
2. Какъв режим сте използвали след раждане? Опитах Дюкан и зоната, но ефект за мен беше 0 Sad
3. Моля ви, ако някоя процедура или добавка или каквото и да ви е помогнало, споделете го ❤🙏
Благодаря ви много, ако сте изчели тази тема 🤗

# 1
Бих ти препоръчала на Узунов, има група във фейсбук, но трябва да прочетеш подробно. Страшно бързо се отслабва, но има и недостатъци, докато организма се приспособи. Съветът ми е ако решиш за този режим да почнеш постепенно, за да не се стресира организма - идеята е повече мазнини, по-малко въглехедрати.
Този режим ти препоръчвам да го ползваш докато стигнеш желаните кг. после може да минеш на зоната или нещо подобно, но в никакъв случай не трябва да се връщаш на стария начин на хранене.
За мен режимът е подходящ за изчистване на организма, първо освобождаваш задържана вода, после сваляш кг., но не е за постоянно.

# 2
При мен бяха по-малко килограмите за сваляне след раждането, но и аз съм Педя човек, така че те разбирам колко е деоресиращо, когато килцата си седят.

На мен ми помогна разделното хранене, бях доста стриктна и се опитвах да правя упражнения поне три пъти в седмицата.
Не става бързо, затова пък е трайно и сравнително здравословно.

# 3
    • София
    Качих 23 килограма по време на бременността. За мен беше супер стрес, защото забременях едва 48кг.
    1. Как успявате да се мотивирате? Какво ви кара да продължавате напред? - При излизането ми от болницата и месец след това корема ми се тресеше ужасно и бях станала тройна буквално. Зная, че все пак му трябва време да се прибере този корем, но той 3 месеца не мръдна изобщо. Мисля, че се притесних, че ще си изглеждам за постоянно така и се взех в ръце много бързо.
    2. Какъв режим сте използвали след раждане? Опитах Дюкан и зоната, но ефект за мен беше 0. - Започнах с треньор и калориен дефицит и успях да си смъкна килата за около 7 месеца. 3 пъти в седмицата фитнес и спазване на режим съответно. Не вярвам на никакви диети в Интернет.
    3. Моля ви, ако някоя процедура или добавка или каквото и да ви е помогнало, споделете го - Няма процедура и добавка, нито пък магически хапчета. Калориен дефицит и упражнения ви трябват, дори и такива вкъщи. На първият локдаун започнах едни упражнения и при мен доста изчистиха корема ( слабо място ми е), въпреки, че аз съм с диастаза.

# 4
    Най-голямата ми мотивация съм аз самата, не съпруга ми, не децата. Родих преди 3месеца и постоянно ми казваха как с предишната бременност съм качила само на корем, а сега главно на бедра и дупе. Ами, криво ми беше +проблемите с хормоните и близо 20качени км. При мен диети на работят. Опитвам се да правя някакви упражнения, но не се изтощава, защото 2деца,домакинство и мъж на мен чакат. Позволявам си и сладичко, за сметка на чипове, газирани и сокове. Главно си казвам, че ще ям каквото искам, но първо закуската, обяда или вечерята. Много често като хапна нормално, не ми се и яде вредно. Закусвам с овесени ядки, кисело мляко и плод, а обяд и вечеря каквото съм готвила, но все на крак. Голяма мъка ми е, че не ям седнала, ако седя значи беба суче. Разчитам и на дълги разходки по два пъти на ден, в които си забранява да ям. Казвам си, че храната, без значение дали калорична, е вкъщи. Хем не харча, хем не купувам пици или банички. Бавно се възстановява тяло, променяло се 9 месеца. Бъди позитивна, не се пришпорвай и обвинявай. По-добре здравословни навици, отколкото временни резултати. Може да погледнеш зоната, аз съм против кето, лично за себе си.

# 5
    Най-здравословния начин за сваляне на килограми е Зоната. Ядеш всичко, приготвяш си храната бързо и излиза доста икономично. Във фейсбук има групи за Зоната, тук не съм търсила, може и тук във форума да има. Там се споделят рецепти, споделен опит и още много други подобни за подкрепа.

# 6
    "Искате ли да започнете нов живот? Това трябва да започнете да правите това, което обикновено не сте правили. Промените в живота зависят само от нашите действия. Започнете по различен начин, като си изградите нови навици. Тези няколко стъпки могат да променят живота ви и да подобрят качеството му"

Силната воля създава навици. Ето защо ни е много трудно да се разделим с лошите навици .Защото трябва силна воля.
    Успех! 🤗
    https://youtu.be/Zy5c2k3W458

# 7
    Възможно е да не сваляш заради хормонални проблеми. Може щитовидната жлеза да не е наред. Може да имаш инсулинова резистентност или пък висока кръвна захар. Може да имаш и липси на витамини, които да те спъват. Недоспиването също е много сериозен фактор.

# 8
    • варна
    В подобна ситуация се оказах и аз преди околоооо 35 години.Първо! Започни да мислиш как да ядеш по малко.Второ с какво да замениш калорични напитки и неща за ядене.Започни с опити за скачане на въже. Аз започнах от 2-3 успешни подскока. Стигнах до 100. Реши кои други 4 упражнения ще можеш да правиш . Първо 5 серии по 10 пъти , а после ти сама ще искаш още и още!Спри да мислиш за друго! Нека мисълта как да допринесе тази минута и следващата и следващата за отслабването ти,да бъде приоритетна!Звучи глупаво, но не след дълго ще имаш успех и малко по малко (килограмите ще намалеят. Тогава всичко ще си дойде на мястото,Помисли днес какво да хапнеш, за да не са много калориите. Ще свикнеш , пробвай се.

Общи условия

Активация на акаунт