Бързи здравословни въпроси и отговори – 32

  • 21 069
  • 744
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 15 512
Дами, помагайте! Какво помага при спазми в корема от подуване, и газове. Детето(22) е с нетолерантност към храни и уж, каквото знае избягва но пак често й се случва. От събота е така, като болката й варира според нея от две до пет по шестобалната система.
Ношпа и спазмалгон избягва заради лактозата но като пие пак не й помага особено. Активен въглен по малко да обере газове, еспумизан, пробиотик, а и те са с лактоза. Дайте други идеи. Гледам реклама на стомахон. Някой пробвал ли е? Чай от джоджен правих вчера. Стои в пози, прави мудри. Дайте още идеи моля Ви! Мезим форте не й помага.
Скрит текст:
. В събота й беше втора доза пфайзер, има ли минимална вероятност да е реакция?
Скрит текст:
Преди време имах жестоки болки в следствие на подуване и газове. Личната ми лекарка ми изписа Шведска горчивка. Много бързо ми помогна. Но не съм сигурна дали при вас нещата са същите. Според мен е добре да отидете на лекар - там ще обясните за хранителната нетолерантност и т.н.

Иначе това е горчивката /има отвратителен вкус/

https://sopharmacy.bg/bg/product/000000000010004063

# 256
  • Мнения: 5 662
Писах, че става дума за дъщеря ми на 22, няма как да я накарам на сила да отиде на лекар. За съжаление някои неща се лесни докато децата са малки, после не.
Благодаря за идеята за горчивката.

# 257
  • Мнения: 15 512
Писах, че става дума за дъщеря ми на 22, няма как да я накарам на сила да отиде на лекар. За съжаление някои неща се лесни докато децата са малки, после не.
Благодаря за идеята за горчивката.

Така е - аз по навик, че при мен децата са още малки Grinning

Пробвайте с горчивката наистина - тя по принцип е много полезна за много неща. Успех и дано всичко да премине бързо Simple Smile

# 258
  • Мнения: 7 190
Лейди, в описанието на горчивката видях, че пише, че стимулира панкреаса. Дали е подходяща при ИР?
Това стимулиране като отделяне на инсулин ли да го разбирам?

# 259
  • Мнения: 5 662
Лейди, в описанието на горчивката видях, че пише, че стимулира панкреаса. Дали е подходяща при ИР?
Това стимулиране като отделяне на инсулин ли да го разбирам?
Присъединявам се към питането.

# 260
  • Мнения: 683
Дева, крачетата го болят при натоварване, за това ограничавам бягане и скачане. Баща му си дойде вчера и скоро ке направим контролния ЯМР.
За дъха на ацетон ЛЛ ни изпрати на изследване,аз на своя глава пуснах и инсулин.
Как ви се струват резултатите? От обезводняване ли е?

# 261
  • Мнения: 1 431
Не знам при децата какви са показателите, но кръвната захар ми се вижда малко височка.

# 262
  • Мнения: 4 673
Инсулина регулира нивата на КЗ и е малко безмислено да го пускаш,  защото тя е резултат от прозводството му от панкреаса-  и двете са в норма. Както ти казах , ако имаш съмнения , че е имало вариране на КЗ трябваше да пуснеш гликиран хемоглобин защото той най- общо казано дава сведение за средната стойност на КЗ за 3 месеца назад. Може би е добре да се консултирате с детски ендокринолог и невролог.

# 263
  • Мнения: 54 391
Не знам при децата какви са показателите, но кръвната захар ми се вижда малко височка.

И  инсулинът е висок. Но не знам детските стойности какви са. Може и да са си нормални за възрастта.
Имаше ли пауза 12 ч. от последното хранене?

За крачетата, Дидка, питах нали бяха студени под коляното. Временно ли беше?

# 264
  • Мнения: 4 673
Правете разлика -хормон инсулин и гюкоза ( кръвна захар) са в норма - вижте референтните стойности, не шашкайте майката. КЗ под 6 си е в норма независимо при деца или възрастен.

# 265
  • Мнения: 683
Сега са само студени. Не зная какво става пак. Вдигна еднократно за 2 часа температура 38,5 и я свали без лекарства. Започна да се поти обилно,както си е нормално за него. Аз ,като че ли,приех ,че каквото и да е било(най-вероятно доброкачествена хистиоцитоза) през тези години,организмът се е справил и симптомите ще се появяват все по-рядко и ще са по-леки.
За мен сегашното състояние е комбинация от лекарствата и недостатъчните вода и храна в градината.
ccvet ,не се плаша лесно.Не и след всичко преживяно-два пъти имаше съмнения за различни онкологични заболявания. Не сме и помисляли за диабет, но лекарствата могат да увредят панкреаса и черния дроб. Явно миризмата на ацетон е от системно дехидратиране и вземаме незабавни мерки,от утре детето с бутилка вода на градина.Той си пие 1-1,3 л вода,когато е почивка,а там е едва 200 мл.
Благодаря за бързите реакции!

# 266
  • Мнения: 54 391
Много добре знам какво е инсулин. Тези реф. стойности са подвеждащи. На гладно инсулинът трябва да е колкото КЗ, под 6. Но все пак уточнявам, че става дума за възрастни. За деца не съм наясно.

# 267
  • Мнения: 11 828
Много добре знам какво е инсулин. Тези реф. стойности са подвеждащи. На гладно инсулинът трябва да е колкото КЗ, под 6. Но все пак уточнявам, че става дума за възрастни. За деца не съм наясно.

Абсолютно съгласна!
Дева, принципно в пубертета има завишен инсулин заради хормоните, но тук детето е малко и  мисля, че наистина е висок.




Правете разлика -хормон инсулин и гюкоза ( кръвна захар) са в норма - вижте референтните стойности, не шашкайте майката. КЗ под 6 си е в норма независимо при деца или възрастен.
И да, правим разлика между инсулин и кръвна захар. И не гледаме референтните защото "норма" до 25 на инсулина е безумна, в нормалните лаборатории е до 10, но и 10 вече е високо, а кръвната захар трябва да е до около 5,5. Едва ли се изказваме ей така за да шашкаме майката.
На позната детето е с инсулин 16, което също е в референтни, но ендокринолог е изписал лекарства и се води с ИР.

Последна редакция: ср, 08 дек 2021, 17:41 от mibobo

# 268
  • Мнения: 15 512
Лейди, в описанието на горчивката видях, че пише, че стимулира панкреаса. Дали е подходяща при ИР?
Това стимулиране като отделяне на инсулин ли да го разбирам?
Присъединявам се към питането.

Момичета, не искам да ви подвеждам - нямам абсолютно никаква представа. Лекарката просто каза да я пия и я пих. Много бързо ми помогна и повече не съм имала такива проблеми - само това мога да дам, като информация Sad

# 269
  • Мнения: 977
Здравейте!За евентуално разбиване на камък в бъбрека,или за поставяне на стент от пикочния мехур до бъбрека, колко време е болничния престой?През уретера ли се поставя стента?Има ли нужда от анестезия? Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт