Политиката в България

  • 555 221
  • 17 835
  •   1
Отговори
# 16 170
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 780
Изискването за определени нива на инфлацията не отпаднаха ли тези години, временно.

# 16 171
  • Мнения: X
12 години крадене и застой сега няма да се решат с няколко месеца управление, колкото ни се иска на всички това да можеше да бъде така.
Все забравям, че Борисов е виновен за импотентната политика на текущата коалиция.
btw. По времето на Борисов инфлацията не превишава 3% годишно.
Последно Путин ли е виновен за инфлацията или 12-те години управление на Борисов...
Така всички получават отстъпка, която държавата покрива.
Фирмите ще си вкарат разходите в цената на крайния продукт. Това лекинко ще я повиши до нива на непродаваемост. Резултата ще е, намалено производство, увеличаване на безработицата и т.н. До достигане на баланс.
С тези мерки се търси ... как по-нежно да се изразя... социален ефект в комбинация ПР от вида Севда Арнаудова.

50 литра на .25 отстъпка са дванайсе и педесе на месец или 625 км. И то ако ги ползваш, щото те тея дето имат нужда едва ли ще навъртят толкова км. Това въобще не в мярка, а прах и дим в очите.

# 16 172
  • Мнения: 7 091
Изискването за определени нива на инфлацията не отпаднаха ли тези години, временно.
Не знам, днес слушах Симеон Дянков, той каза, че инфлацията ще бъде оценена през юни и ако не отговаряме на критериите, ще пропуснам януари 2024 г. за влизане в Еврозоната. Ръстът на инфлацията бил като тест за надеждност, не мога да твърдя дали е прав.

# 16 173
  • Мнения: X

И какво трябва да ми каже? Инфлация у нас е голяма, защото 12 години ГЕРБ не си мръдна малкия пръст да ни отскубне от руския обръч, а напротив - мъчеше се и се мъчеше да му направи на Путин каквито иска проекти, та накрая и тръба му подарихме за милиарди. В същото време се отказваме от азерски газ и не си вдигнахме малкия пръст да осъществим някаква връзка с тях. Същото и за Бургас–Александруполис, което 14 години го мъчим. Тръба, която можеше да бъде построена за максимум 1-2 години с топ скорост и щеше да ни помогне много за нашата енергийна зависимост. #КОЙ е виновен за това? Кирил Петков ли? Петков не е перфектен, но ситуацията, която наследи от ГЕРП е абсолютно трагична, игнорирайки въобще външните проблеми, които му се стовариха на калпак.

12 години крадене и застой сега няма да се решат с няколко месеца управление, колкото ни се иска на всички това да можеше да бъде така.
Но аз казвам точно същото, само че ми цитираха поста само частично

# 16 174
  • Мнения: 4 787
Изискването за определени нива на инфлацията не отпаднаха ли тези години, временно.
Не знам, днес слушах Симеон Дянков, той каза, че инфлацията ще бъде оценена през юни и ако не отговаряме на критериите, ще пропуснам януари 2024 г. за влизане в Еврозоната. Ръстът на инфлацията бил като тест за надеждност, не мога да твърдя дали е прав.

Има таково условие - за инфлацията. Забравям до 2% или 3% беше. Но има и изключения от него за форс мажорни времена, каквито са пандемия последвана от война. Повечето страни в Еврозоната са влизали с едно или друго изключение - дали за инфлация или за процент на дълга от БВП. Тоест, Дянков е прав що са касае до сухите условия, но има хиляда изключения, чрез които могат да ни пуснат при добра воля.

# 16 175
  • Мнения: 5 514
Ако не бяхме във валутен борд можехме ли да "овладеем" инфлацията породена от ковид/санкции/война?
Би трябвало да сме още по-зле, ако не бяхме във валутен борд, курсът на еврото можеше всеки ден да е различен - не знам как е инфлацията в Румъния - там няма валутен борд. Но инфлацията у нас не е само от "ковид/санкции/война" .
На прима виста сме ограничени откъм провеждането на активна парична политика, което е някакво ограничение. Въпросът е дали ползите от мехазнимите биха били по-големи от плюсовете на борда-не вярвам.

# 16 176
  • Мнения: 13 262
Кои хора живеят по-бедно в България?
Тези, които не слязоха от колите при гориво над 3 лв.?
Тези, които бяха на километричната граница на Гърция за Великден при 3-ни на нашите цени?
Тези, които си купуха Бугати за 7 млн. и го видяха всички, а след това бяха първи да стачкуват, че бизнесът им ще фалира?
Ресторантьорите и клиентите им. Ресторантите се пукат по шевовете, при тези цени.
Допълнителните работници, които наема оръжейната индустрия, защото произвождат като за последно.

По данни на Евростат сме и една от най-ниските безработици от години.
Имаме ръст на производство и износ, много над ръста на цените.

Така че, за мен не е правилно да пренасяме от частното към общото. В някои отрасли може да има изоставане на заплати, но в други ги увеличиха и над инфлацията и няма хора по улиците.

Сега чакаме да видим, с всички тези мерки ЗА БИЗНЕСА, как ще паднат цените за хората.

Аман и от такива изказвания тип Баце, кафетата пълни  хората по улиците.
По твоята да сме хепи, ако имаме пари за хляб и мляко и да не се обаждаме. Стил Караянчева и Сачева във властта.
То бива регрес бива, но имам чувството, че едни и същи просто са сменили боята и са си останали с еднаквите приказки.

# 16 177
  • Мнения: 7 091
Hope4C, разбира се, че се допускат изключения, но чак толкова  голямо изключение за нас едва ли ще направят, ако не се променят нешата междувременно.  Все пак дано да направят, ще се надявам.
От 1 януари догодина вероятно ще влезе Хърватска - инфлацията там се е увеличила от 7 % на 9 % от март-април насам, та и тя е под въпрос, но много дълго поддържаше стабилни проценти - около 6, въпреки кризата.

# 16 178
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 780
Въпросът ми изобщо не означава да излезем от борда. Ще направим това при влизане в еврозоната.

# 16 179
  • Мнения: 18 536
Само чужди сили се привиждат тук. Финансова дисциплина се казва тази сила,  и не е чужда или своя, универсална  е.

# 16 180
  • Мнения: 8 988
Въпросът ми изобщо не означава да излезем от борда. Ще направим това при влизане в еврозоната.
Тоест,от един борд в друг?! Само че валутният борд е наложен от управляващите,за да не може други играчи да им спретнат същият номер с който те си нулираха дълговете през зимата на Жан-Виденовото управление...

# 16 181
  • Мнения: X
Те нулираха абсолютно всичко, не само дълговете си.

# 16 182
  • Мнения: X
Но аз казвам точно същото, само че ми цитираха поста само частично
Извинявам се, но въобще четете ли с какво се съгласявате, или така за спорта и противопоставянето пишете ангро?
Sviken пише, за тръбата Бургас - Александруполис която беше част от зарязан проект. И щяла да ни помогне много за нашата енергийна зависимост. Зависимост! От Русия и петрола който копа? Ние ще се откъсваме ли от тази зависимост или ще строим за 2 години на топ скорост за да станем зависими. И (чек да се направя на тренди) #КОЙ не го допусна...

# 16 183
  • Мнения: 40 857
За неразбралите,коя е тази чужда сила,която следи валутният борд и има властта да бие през пръстите,ако той се нарушава?

Няма чужда сила, това си е наша вътрешна работа. Следи БНБ, а да го отмени може парламентът. Нали баш затова (и само затова) искаме еврото - че като гледам избирателите какви недоразумения докарват на власт може и да дойде някой, дето да го отмени.

И бордът спря инфлацията, печатането на пари и далаверите. Нямаше власт да поправи вече стореното, но поне сложи точка от тогава насам.

# 16 184
  • Мнения: X
Скрит текст:
Кои хора живеят по-бедно в България?
Тези, които не слязоха от колите при гориво над 3 лв.?
Тези, които бяха на километричната граница на Гърция за Великден при 3-ни на нашите цени?
Тези, които си купуха Бугати за 7 млн. и го видяха всички, а след това бяха първи да стачкуват, че бизнесът им ще фалира?
Ресторантьорите и клиентите им. Ресторантите се пукат по шевовете, при тези цени.
Допълнителните работници, които наема оръжейната индустрия, защото произвождат като за последно.

По данни на Евростат сме и една от най-ниските безработици от години.
Имаме ръст на производство и износ, много над ръста на цените.

Така че, за мен не е правилно да пренасяме от частното към общото. В някои отрасли може да има изоставане на заплати, но в други ги увеличиха и над инфлацията и няма хора по улиците.

Сега чакаме да видим, с всички тези мерки ЗА БИЗНЕСА, как ще паднат цените за хората.

Аман и от такива изказвания тип Баце, кафетата пълни  хората по улиците.
По твоята да сме хепи, ако имаме пари за хляб и мляко и да не се обаждаме. Стил Караянчева и Сачева във властта.
То бива регрес бива, но имам чувството, че едни и същи просто са сменили боята и са си останали с еднаквите приказки.
Същото си помислих и аз, Зари.
Досущ Борисов си припомних и онова дето 80 000 минали Кулата по празниците, значи, имали сме пари.
https://www.mediapool.bg/boiko-borisov-balgarinat-se-vidya-v-pari-news254875.html
Евгений Дайнов пък бълнува преврати -  имам déjà vu с антиБаце протестите, когато пак преврати ги гонеха.
Отново до същото опряхме, пълно отчаяние. Сега освен преврати и хулене на протестиращи имаме и путинисти, които в общи линии са в дъното на всяко зло…😱

Последна редакция: ср, 18 май 2022, 23:40 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт