Политиката в България

  • 555 221
  • 17 835
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 230
Стойчо няма как за няколко месеца да оправи болниците и да върне лекарите. Да промени мнителността, доверието на българите в медицината, управлението, образованието и т.н.

# 31
  • Мнения: X
Не е 50%, но поне над 40%.
За съжаление избирателната активност е много ниска. Машините донякъде са причина за това.
А може би е "ниска", защото не знаем, колко хора изобщо има в държавата. Мигранти, които от десетки години живеят в чужбина, имат право да гласуват, ако са си запазили гражданството, но негласуването им не означава автоматично, че в страната избирателната активност е ниска.
По-скоро преди е била по-висока, отколкото сега, защото преди на повече избиратели са им казвали, за кого да гласуват.

# 32
  • Мнения: 4 787
Гласувах както преди. Нямаше причина да променя вота си. Също така смятам, че е полезно за държавата властта да не е концентрирана в ръцете на един човек/една партия.

Резултатите...смесени чувства. Едва се отървахме от Волен, Марешки и Каракачанов, избрахме си Костя. 🤢

Не съм сигурен, че ще има кабинет предвид изказването на СТ преди малко. Няма да се съгласят КП да е премиер, а без ИТН няма да има мнозинство между ПП, ДБ и БСП (участието на последните също ми е 🤢).

Същата каша. С леко преподреждане на цеетовете.

# 33
  • Мнения: 18 497
Някакъв от ИТН обяснява как ПП са им естествен партньор. И ББ същото разправяше, че ПП (и ДБ) са му естествени партньори.
Всеки гледа да се залепи към силния Simple Smile

# 34
  • Мнения: 24 327
Мая Манолова пак е руса Sob

Последна редакция: нд, 14 ное 2021, 21:08 от Г-жа Малдини

# 35
  • Мнения: X
Донякъде да, но последната седмица бе една активна кампания против машините.
Мириел! Не боравенето с машините е проблем. Днес чаках 58 мин за да гласувам в секция с 300 избиратели по списък.
Средно време за гласуване 4 мин. От влизането в секцията до влизане на следващия избирател.
15 на час, при 12 часов избирателен ден са 180 гласа от 300 възможни или се очаква в тази секция активността да не надвишава 60% и то ако е равномерно разпределена.
А ако се струпат избиратели в определен часови диапазон? Малко е демотивиращо да чакаш почти час...

# 36
  • Мнения: 21 440
Това момче явно голяма трудност изпитва да спазва правилата.

https://www.google.com/amp/s/news.bg/politics/tsik-globyava-kiri … e.html%3famp=true

# 37
  • Другата България
  • Мнения: 37 258
Благодаря за темата.
Благодаря на Татти, че се съгласи за нея въпреки предстоящия балотаж, както и предстоящата интересна седмица.
За мен определено първото място, което със сигурност ще е на ПП, си е изненада.
Предвиждах второ, но не предвидих явно голямата и определено нараснала в пъти нетърпимост на суверена към коалицията ГЕРБ-СДС. Много пъти писах в предходната тема, цялата тази кампания анти КП и АВ, която ГЕРБ водеха преди изборите, беше само и единствено плюс за последните. При това както се оказа голям плюс.
Определено е изненада за мен и мястото на ИТН, не очаквах чак такъв спад в %, не очаквах и влизането на "Възраждане".
Оптимист съм за правителство и си чакам ББ с дежурното първо изречение, че са победители, второто за Радев, третото за манипулацията на вота, и така по ред на номерата. Всъщност, искам да го направи, защото в другата неделя сме пак при машините. Всяка анти кампания е една добра кампания за опонента.

Днес 80 годишната ми майка гласува за под минута. Когато е обяснено на хората какво се прави, нещата се случват.

Последна редакция: нд, 14 ное 2021, 21:11 от Merri_An

# 38
  • София
  • Мнения: 4 244
Ужасена съм от влизането на фашизоидните елементи от Възраждане. Всичко друго ми бледнее. Sad
Ще ви чета, дано песимизмът ми е в повече.
В нашата секция нямаше опашки, много бързо вървеше. Направи ми впечатление, че избирателната комисия беше от млади хора, за разлика от предходни избори.

# 39
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 782
Гледам Герджиков и отново забелязвам някакво отблъскващо поведение в диалог. Едно такова дребно заяждане с журналистите, надменност ли... Излишно е. Не е лошо да остава думата и на вицето си. Често я пренебрегва, прекъсва.

Какъв процент добавя чужбинския вот към този в страната?

# 40
  • Мнения: 19 482
Стойчо няма как за няколко месеца да оправи болниците и да върне лекарите. Да промени мнителността, доверието на българите в медицината, управлението, образованието и т.н.
Е можеше да не се хили в дни с над 300 починали и да обявява, че управлението на кризата им било по-добро от предишните, щото просто не е. Да обяснява, как има легла и тайно да иска за всеки случай кислород например, че нямало. И кошмарните гледки от Ковид отделенията не се различават от тези при предишното управление, ама предишните поне се възмутиха и поуволниха там някой и друг бушон, пък той самодоволно се хваща за ръце с разни представители на здравната гилдия. Гьонсуратлък в чист вид му се вика на това.

# 41
  • Мнения: 2 657
Герджиков мляска нервно и говори пълни глупости! А дамата до него се ухилила до ушите…

# 42
  • Мнения: 24 327
И Йотова е нахилена като тиква. Мълчи и се усмихва фалшиво

# 43
  • София
  • Мнения: 4 244
Герджиков мляска нервно и говори пълни глупости! А дамата до него се ухилила до ушите…
Двама души, които ги хвърлиха в битка, която не е тяхната. Затова изглеждат така.

# 44
  • Мнения: 18 538
При появаат на ИТН писах под един пост на познат, че очаквам да се явят на още едни избори и да заглъхнат ,толкова живот им дадох.Отговори ,че не прави такива  смели прогнози, щото ги беше харесал и имаше големи очаквания.
Не знам да му напомня ли, ама е тип ,дето иска доказателства ,та трябва да ровя  и намеря казаното.
Напълно е очаквано ставащото.
Сега тези на Кирчо им давам малко повече живот, защото са малко по-обиграни и биха преговаряли и удържали, но няма да са трайни.
Ще има още разместване, дано минем без патриоти и нацисти ,както ги нарекоха вече, че в момента не са нужни.
Надявам се на редовно правителство, стига избори до дупка, ако не за цял мандат ,поне за половин .Служебното е ограничено.
Не се плаша от БСП, може да ги нахранят  и да се разберат ,струва си. Надето Михайлова предложи в началото на прехода да нахранят журналистите.Не е моя идея.Много принципност не е за политиката.Видя се Слави принципния как профука  голямо доверие.
Ще видим, вотът от чужбина ще покаже.

Общи условия

Активация на акаунт