Да започна ли с Утрогестан преди да забременея

  • 767
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте мили мами🙂 Претърпях спонтанен аборт в 5 г.с но желанието ни за още едно детенце съвсем не се е изчерпало дори напротив, та въпроса ми е да започна ли с Утрогестан от сега за да няма риск в по късен етап и дай боже следваща бременност? Приемам си фолиева киселина днес смятам да си купя и Pregnacare зачеване тъй като ги пиех преди и по време на бременноста ми със сина ми и слава богу той се роди едно здраво бебе❤️ вече на 2 годинки 😇 Благодаря ви предварително за отговорите и искам да ви кажа че сте прекрасни всички в толкова моменти сте ми били от помощ🔝❤️

# 1
  • София
  • Мнения: 12 653
Утрогестан е прогестеронов препарат и има 2 свойства - едното е след зачеване да подкрепя запазването на плода, но без бременност да действа като противозачатъчно.
С цел поддръжка на лутеалната фаза се приема единствено след доказана с ехографски преглед овулация.
Т.е. не бива да се пие без лекарско предписание, понеже е хормонален препарат и приемът му става само по схема, предписана от лекар за съответния проблем.

# 2
  • Мнения: 6
Утрогестан е прогестеронов препарат и има 2 свойства - едното е след зачеване да подкрепя запазването на плода, но без бременност да действа като противозачатъчно.
С цел поддръжка на лутеалната фаза се приема единствено след доказана с ехографски преглед овулация.
Т.е. не бива да се пие без лекарско предписание, понеже е хормонален препарат и приемът му става само по схема, предписана от лекар за съответния проблем.
По календар сега би трябвало да съм в овулация затова и се замислих по този въпрос 🙂

# 3
  • Мнения: 3 131
Това е въпрос за гинеколог, не бих си самопредписвала хормони.

А Прегнакеър не съдържа ли фолиева киселина, стават два източника, не знам може ли да се предозира.

# 4
  • София
  • Мнения: 12 653
Календарът е с усреднени статистически стойности, а не е сигурно, че наистина си в овулация.
Хормонални препарати не се приемат без лекарско предписание, защото може повече да навредят, вместо да помогнат. Това не са витамини. Консултирай се с гинеколога ти.

# 5
  • Мнения: 4 518
Подкрепям Фивър. Абсурдно е без лекарско предписание да се взима, а и в аптеките си искат рецепта.
Вземете си тестове за бременност и 13 дни след овулация - тест. Ако е положителен отивате в лабораторията и пускате прогестерон и ЧХГ, след два дни пак ЧХГ. После при лекар (ако прогестерона е нисък не чакате второто ЧХГ, ами направо звъните/отивате при лекар).
Това пак е много, но доколкото разбирам Ви е страх и искате да вземете мерки.
Не съм лекар, но смятам, че това е много по- адекватно и поне няма как да навреди.

# 6
  • София
  • Мнения: 7 980
Хормонални препарати, независимо от вида им, не се пият, освен по назначение на лекар. Също така, предвид неуспешната предишна бременност, е добре да си пуснете изследвания на щитовидната жлеза за всеки случай.

# 7
  • Мнения: 6
Подкрепям Фивър. Абсурдно е без лекарско предписание да се взима, а и в аптеките си искат рецепта.
Вземете си тестове за бременност и 13 дни след овулация - тест. Ако е положителен отивате в лабораторията и пускате прогестерон и ЧХГ, след два дни пак ЧХГ. После при лекар (ако прогестерона е нисък не чакате второто ЧХГ, ами направо звъните/отивате при лекар).
Това пак е много, но доколкото разбирам Ви е страх и искате да вземете мерки.
Не съм лекар, но смятам, че това е много по- адекватно и поне няма как да навреди.
Благодаря, така ще направя не съм мислила да си самоназначавам прием на Утрогестан попитах дали за предпазна мярка може да се приема по време на опитите от жени минали по този път иначе без да попитам Гинеколога си не взимам такива решения 🙂 Благодаря ви все пак!

# 8
  • Мнения: 5 200
Аз пък даже две здрави бебета родих, без да съм пила Прегнакеър.
Идеята да започнете прием на хормонален препарат без консултация с гинеколог по ваше решение оценявам като меко казано безумна.
5 г.с. е малко след като сте разбрала за бременността. Ако се притеснявате от спонтанен аборт при еяентуална бременност, посетете гинеколог веднага след положителния тест и той ще ви изпише (ако има нужда) хормони. Спонтанните аборти не се дължат само и единствено на нисък прогестерон. Направете кръвни изследвания, проверете щитовидна жлеза (ако не сте) и обсъдете ситуацията с гинеколог или поне лекар.

Общи условия

Активация на акаунт