Схващания в челюстта

  • 272
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 66
Здравейте отправям се към вас драги ми потребители на този форум с надеждата, че някой от вас да се е сблъсквал със същият проблем и да е намирал решение.

Та проблемът ми е следният, от периода март до сега *за 2021 година* съм извадил всичките си мъдреци, за горните няма смисъл да коментирам те си излязоха без проблемно, става дума за долните ми два, за тях беше нужно повече време за да се извадят малко трудоемко беше извадих първо единият след това си извадих другият в диапазон 1 месец, вече минаха 5 месеца откакто са извадени, все още продължавам да усещам един дискомфорт в устата си, който го характеризирам с мъдреците си, защото до сега съм нямал такива проблеми. В някой дни имам адски голяма схванатост, която ме държи през целият ден също ми намалява способността да разговарям нормално почти на 50% процента, езикът си не го усещам също толкова гъвкав колкото си е бил преди, ходих на зъболекар за тези ми проблеми каза, че не било от мъдреците, които е извадил и че са се възстановили сравнително добре раните, но аз все пак продължавам да изпитвам дискомфорта който го имах и когато ми избиваха, ако някой може да ми обясни какво ми се случва ще съм му много благодарен ако може да ме насочите и към конкретен специалист за този мой проблем защото зъболекар със сигурност не е решението доколкото виждам.

На 20 години съм ако това има някакво значение.

# 1
  • София
  • Мнения: 38 475
Нещо ти е увредил някой нерв този "доктор". Тъй като си млад, ще се оправиш. Вземи си Невробекс или Витамини Б комплекс или имаше още някакво лекарство, дето го рекламират по ТВ. Общо взето, една опаковка би трябвало да те облекчи след месец.
По принцип, зъболекарите учат всичко за главата и точно си е в неговата специалност този проблем, но явно този "доктор" е забравил какво е учил.

# 2
  • Мнения: 66
Нещо ти е увредил някой нерв този "доктор". Тъй като си млад, ще се оправиш. Вземи си Невробекс или Витамини Б комплекс или имаше още някакво лекарство, дето го рекламират по ТВ. Общо взето, една опаковка би трябвало да те облекчи след месец.
По принцип, зъболекарите учат всичко за главата и точно си е в неговата специалност този проблем, но явно този "доктор" е забравил какво е учил.
Ясно благодаря ви за отзивчивостта, дано да се оправи ще си взема витамини б комплекс както казахте, записал съм си час при личната ми лекарка за направление към някой лицево-челюстен хирург да видим какво ще каже той!

# 3
  • Мнения: 162
Тръпненето е възможно да е от засягане на нерв при поставяне на упойката или при изваждането, в зависимост къде е бил разположен мъдрецът.Обикновено такива следекстракционни усложнения преминават след месеци, освен това при травматична екстракция дискомфорта е по-дълъг.

Общи условия

Активация на акаунт