Как да разберем дали един мъж е влюбен?

  • 10 524
  • 182
  •   1
Отговори
  • Мнения: 164
Каква е границата между симпатията , влюбването и любовта?  По какъв начин се влюбват мъжете? Каква е мъжката  психология?

# 1
  • Мнения: 650
Мъжете се влюбват също като жените - първо визуално - симпатия, после искаш по-често да виждаш обекта, откриваш приятни черти, другите не ги виждаш, щото си с розови очила, после в един момент мислиш все по-често за обекта, искаш да се грижиш за него, искаш да си лягаш и събуждаш до него - вече го обичаш.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 990
Едва ли има алгоритъм, по който даден човек, независимо от пола, се влюбва. А на въпроса как да разберем дали е влюбен - по делата.

# 3
  • Мнения: 12 473
Първосигнално - масово. Според мен.  И не задължително във вънщността, а в усещането (енергията), която ги привлича.

# 4
  • Мнения: 5 820
Може да разбереш дали един мъж е влюбен в тебе, когато видиш какво прави за тебе. Ако се върти постоянно около тебе, внимателен е и те обгрижва, това означава, че е влюбен в тебе.

# 5
  • Мнения: 3 725
Очаквам Танграта в темата с невероятно нетърпение. Също Вяско и другите, де.
 Иначе подкрепям angel wing, абсолютно бързо и нелогично се влюбват мъжете. Не, че е задължително после да действат импулсивно, обаче импулса си го има и ако наблюдаваш,си личи.

# 6
  • Мнения: 5 228
Каква е границата между симпатията , влюбването и любовта?
Според мен независимо от пола, когато е само симпатия, няма сексуален интерес към дадения човек. По-скоро го приемаш като брат/сестра. Когато има увлечение (влюбване, което още не е минало на следващото ниво), сексуалното желание определено е там и е водещо. А когато е любов, тогава имаш не само физически нужди и желания, свързани с този човек.
Колкото до това как да разбереш какво чувства към теб, вече са ти отговорили - не се предоверявай на думи, съди според (без) действието на човека.

# 7
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 055
За границите на сипматиите и любовта виж в речника. Чети и любовни романи, там всичко е описано подробно. Иначе мъжете от реалния живот определено не знаят отговора на такива неща,  само тези дето са професионални писатели горе-долу налучкват теорията, въпреки сигурно и те се обръкват като се стигне до реални отношения ¯\_(ツ)_/¯

# 8
  • Мнения: 12 760
Каква е границата между симпатията , влюбването и любовта?  По какъв начин се влюбват мъжете? Каква е мъжката  психология?
Ясна граница едва ли има. По-скоро преливат едно в друго. Мъжете се влюбват според мен както жените - ето схема Wink :
Тръгва от очите => симпатия=> прехвърчат феромони=> привличане => омайване и замайване.
Но за да се получи любов, трябва време - четвъртото  измерение.
Според мен, мъжете са малко по-прагматични, жените - по-романтични. Все пак би било грешка да се говори за всички мъже обобщено, защото и те са си различни: има откровени, има манипулатори, има силни, слаби, сериозни, безотговорни - всякакви, както и жените не са само една жена с определен характер.

П.П. А как да разберем дали е влюбен? Ако иска да е с теб, ако той предлага  да се виждате, ако се старае да ти се хареса - значи най-малкото е увлечен.

Последна редакция: вт, 16 ное 2021, 15:54 от Uncommon

# 9
  • Мнения: 6 125
Обикновено се разбира съвсем ясно кога един мъж е влюбен във вас. Освен в случаите когато не искате да го видите/разберете. Щото влюбването е като напикаването- всички го виждат, но само ти си усещаш топлината....Simple Smile

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 465
Обикновено се разбира съвсем ясно кога един мъж е влюбен във вас. Освен в случаите когато не искате да го видите/разберете. Щото влюбването е като напикаването- всички го виждат, но само ти си усещаш топлината....Simple Smile
Понякога жените сме като коне с капаци, последният път всички около мен твърдяха за един мъж, че се опитва да ме сваля, само аз не видях това нещо. Продължавам да твърдя, че не е свалка.

# 11
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Как да разберем дали един мъж е влюбен? Когато чуем "Влюбен съм в теб" или "Обичам те ".

# 12
  • Мнения: 4 949
Да разбереш, едва ли би могла.
Има значение обаче..
Дали сте във връзка или е преди началото на такава!
Защото ако сте, а ти си задаваш тези въпроси, явно нещо не е ОК и едва ли има значение.
Ако пък не сте..Важно е ти колко си и дали би рискувала.

# 13
  • Мнения: 588
Много дълга за обсъждане тема. За мен най-красноречиво си проличава дали един мъж е влюбен, или поне силно заинтересован е чрез своите действия. Колко често търси една жена, интересува ли се от нея, от живота й, след това - физическата близост, погледът, примесено с нотки на срамежливост дори от страна на мъжа. Малките жестове, детайлите, които той е запомнил за нея, без да подозира.
В днешно време се е появила някаква много смахната тенденция, а именно мъже да карат жени да ги преследват, харесват, търсят, канят, най-просто казано - да ги свалят. Това дори ако те харесват жената. За мен това са пълни глупости, присъщи на момчета от гимназиален етап.

# 14
  • София
  • Мнения: 38 476
Ами - гледа влюбено, пише влюбено и се старае да намери време, за да се видите. Ако се налага жената да го търси и да го ръчка за среща - не е влюбен.
Както и за всичко останало - съобразява се с жената и гледа да й е комфортно.
Това е, няма голяма философия.

Ако щете вярвайте, много, много е показателно това да ви покани на среща и да продължи да го прави. Наложи ли се вие да направите компромис 'какво пък толкова" - веднъж, два пъти, в един момент се усещате, че имате някакво магаре, което само трябва да се дърпа! И накрая бяга!

Последна редакция: вт, 16 ное 2021, 17:23 от Rockstar

# 15
  • Мнения: 18 298
Песента на Брайън Адамс "Обичал ли си някога жена" си пускате и ако отговаря на изброените признаци - тва е! Stuck Out Tongue Winking Eye

# 16
  • Мнения: 4 949
Влюбен мъж няма как да се сбърка.. Усещаш го всячески, когато сте в отношения.
Друг е въпроса, жените как реагираме:)
И най-вече очаквания.. За една влюбен е едно, за друга друго Wink

# 17
  • Мнения: 6 125
Зависи в какви отношения. Но дори при служебни или приятелски пак си личи, дори и да бъде прикрито. Единствено когато жената не иска да го види може да остане скрито.

# 18
  • Мнения: 8 879
Човек те търси толкова, колкото те иска.
Това, че не те ухажва по начина, по който ти очакваш, не означава, че не е искрен. И аз смятам, че действията са по-важни от думите, но много жени обичат с ушите си и така започват големи филми.

# 19
  • Мнения: 5 228
Как да разберем дали един мъж е влюбен? Когато чуем "Влюбен съм в теб" или "Обичам те ".
Според личния ми опит това изобщо не е вярно. По трудния начин се научих да не вярвам на думи, а на дела.

# 20
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Как да разберем дали един мъж е влюбен? Когато чуем "Влюбен съм в теб" или "Обичам те ".
Според личния ми опит това изобщо не е вярно. По трудния начин се научих да не вярвам на думи, а на дела.

Права си, че делата трябва да съответстват на думите, но мисълта ми беше за тези, дето се опитват да тълкуват поведението на мъжа, без да казва нищо подобно. Той може да прави много неща само защото е добър човек и обича да помага...

# 21
  • Мнения: 5 228
И тук не съм съгласна. Усеща се дали го прави само защото е свестен, или има лично отношение към теб. Трябва да си много неопитна, за да не можеш да усетиш разликата.

# 22
  • Мнения: 15 960
Личи си по погледа, как те гледа - един такъв унесен, отнесен...Иначе всеки може да го изиграе влюбен - да звъни, да подарява цветя, подаръци, да целува и прегръща, да повтаря "Обичам те".

# 23
  • Мнения: X
Личи си по погледа, как те гледа - един такъв унесен, отнесен...Иначе всеки може да го изиграе влюбен - да звъни, да подарява цветя, подаръци, да целува и прегръща, да повтаря "Обичам те".
Това не е любов, а евтин театър. И винаги съм се чудил как се връзват.

# 24
  • Мнения: 6 578
Личи си по погледа, как те гледа - един такъв унесен, отнесен...Иначе всеки може да го изиграе влюбен - да звъни, да подарява цветя, подаръци, да целува и прегръща, да повтаря "Обичам те".

Лежали си един мъж и един крокодил на плажа.
Мъжът си мълчал, а крокодила постоянно мрънкал:
- Ох, какво силно слънце, ох, водата е студена, ох, пясъкът ми драска по коремчето. И ти не ме обичаш вече...

# 25
  • Мнения: 5 228
Скрит текст:
Личи си по погледа, как те гледа - един такъв унесен, отнесен...Иначе всеки може да го изиграе влюбен - да звъни, да подарява цветя, подаръци, да целува и прегръща, да повтаря "Обичам те".
Това не е любов, а евтин театър. И винаги съм се чудил как се връзват.
Случва се, ако жената или е още неопитна, или много иска точно този мъж и е готова да вярва в илюзии.

# 26
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Когато те зарива с подаръци, иска да те чува всеки ден, иска да се виждате постоянно тогава е влюбен.
Ако работата е вяла - не е влюбен. Ако нещо се офлянква - не е влюбен. Ако се стиска - не е влюбен. Ако не звъни честичко - не е влюбен. Ако не се е разбурзал да се видите - не е влюбен.
Това е. Погледнато отстрани е много лесно да се види, обаче когато ти си тази в която той трябва да е влюбен а той нещо се влачи, започва чуденето и самозаблуждението че той е влюбен но има разни извинения за отсъствието си.

# 27
  • Мнения: 6 578
Скрит текст:
Когато те зарива с подаръци, иска да те чува всеки ден, иска да се виждате постоянно тогава е влюбен.
Ако работата е вяла - не е влюбен. Ако нещо се офлянква - не е влюбен. Ако се стиска - не е влюбен. Ако не звъни честичко - не е влюбен. Ако не се е разбурзал да се видите - не е влюбен.
Това е. Погледнато отстрани е много лесно да се види, обаче когато ти си тази в която
той трябва да е влюбен
Скрит текст:
а той нещо се влачи, започва чуденето и самозаблуждението че той е влюбен но има разни извинения за отсъствието си.

Егати, след ваксинациите и това ли ще ни задължават?

# 28
  • Мнения: 6 554
Ако се стигне да се чудиш "влюбен ли е в мен или не" значи не е влюбен.

# 29
  • Мнения: 6 125
Да бе, точно по подаръците ще се съди дали е влюбен.... Да не се окаже накрая, че само иска да клати?

# 30
  • Мнения: 12 473
Точно..😂

П.С - отношението, времето, което посвещава на теб, съоричастието и приемането.. ако ги няма, за каква любов иде реч?

# 31
  • Мнения: 5 228
Да бе, точно по подаръците ще се съди дали е влюбен.... Да не се окаже накрая, че само иска да клати?
Най-вероятно. Плаща за услуга или прави материална инвестиция, очаквайки нещо в замяна. Това няма нищо общо с каквито и да било чувства. Когато човек е искрено загрижен за теб, го показва по съвсем друг начин.

# 32
  • Мнения: 3 350
"Думите на един мъж днес се забиха в главата ми и се отпечатаха в душата ми.
Не, че е казал нещо, което не съм знаела. Нито пък го е казал по особено красив и вълнуващ начин.

Всъщност, защо ли изобщо нечии думи ни правят впечатление ?!?
Вероятно, защото казват това, което мислим и ние, а може би, защото го казват и с онази искреност, по начина, по който желаем да го чуем.
Както и да е.   Впечатли ме признанието на един харесван, успешен (вървежен) мъж, че след достатъчно богат, цветен и шумен живот го застига най-простичкото желание на този свят – да е с една единствена, любима жена до себе си в един обикновен, приятен покой.
Пак повтарям покой, а не застой.
Струва ми се разликата е съществена.

Ще кажат повечето – Е, и ?!?
Какво толкова ?!?
Ами нищо, разбира се. Но ми стана хубаво.
Като да ме е прегърнало топлото усещане, че все пак всички сме хора - и мъже, и жени и рано или късно нормалните неща ни застигат, усмихват ни се и малко по малко ги пропускаме в себе си.
Тази мисъл ми действа упоително и много оптимистично, като блажената наслада да се отпуснеш по течението след дълга, дълга битка и драпане срещу бурните води.

Всъщност има и друго.
Факт е, че особено ме преобръща и разтапя картинката „влюбен мъж”.
Говоря за истински влюбения.
Има нещо безобразно мило в мъж изгубен като дете между желанието си на всяка цена да направи най-щастлива избраната жена и тоталното си незнание, как да го осъществи.
Дори милион пъти преди това да е доставял радост, изненади, убийствено сразяващи жестове на хиляди други, когато се влюби, всеки мъж задължително се обърква и никога не знае, кое е най-правилното за обичаната от него.
И най-ошлайфания играч остава напълно безпомощен.
Никой не може да ме убеди, че един самоуверен, надъхващ, пленителен, и безкрайно оправен мъжага, който е подготвен за всяка ситуация е влюбен.
Просто няма шанс.

Влюби ли се мъжът изгубва своята самоувереност.
Имам предвид, че я загубва само пред жената, която е пуснал в сърцето си, но е абсолютно сигурно, че винаги подобна загуба се случва.
Не се ли случи - нямаме влюбване.
Категорична съм !
Както съм категорична, че няма нищо по-голяма красота от старанията на влюбения мъж да направи любимата си безумно щастлива.
Красив и трогателен е начина (много често непохватен), по който
Ще я попива все по-дълбоко в себе си с поглед,
ще се опита да стопли ръцете й,
ще се притесни дали не е гладна, жадна, уморена, тъжна, болна, наранена, отегчена...
ще се погрижи очите й да са по-често усмихнати и личицето й сияещо,
ще се измъчва да крие бясната си ревност от всички и всичко, което я държи далеч от него,
ще тълкува постоянно дори неказаното и непомисляното от нея,
ще преглъща често и мъчително тактовете на сърцето си в опит да не се взриви,
ще се грижи, грижи, грижи... къде правилно, къде не, всеки по своя си начин и според разбиранията си, но с една единствена цел - да осигури щастие и комфорт на обичаното ......
Красота е
Всеки влюбен мъж !!!"
Източник: интернет

# 33
  • София
  • Мнения: 35 096
По тъпотата в погледа, глуповатото поведение и хроничното щастие.

# 34
  • Мнения: 588
По тъпотата в погледа, глуповатото поведение и хроничното щастие.
Право в десятката! При някои даже се усеща сякаш са изгубили самочувствието и увереността които са имали преди да срещнат някоя жена.
Бътър, ще се върна да дочета, изглежда интересно.

# 35
  • Мнения: 5 228
Скрит текст:
"Думите на един мъж днес се забиха в главата ми и се отпечатаха в душата ми.
Не, че е казал нещо, което не съм знаела. Нито пък го е казал по особено красив и вълнуващ начин.

Всъщност, защо ли изобщо нечии думи ни правят впечатление ?!?
Вероятно, защото казват това, което мислим и ние, а може би, защото го казват и с онази искреност, по начина, по който желаем да го чуем.
Както и да е.   Впечатли ме признанието на един харесван, успешен (вървежен) мъж, че след достатъчно богат, цветен и шумен живот го застига най-простичкото желание на този свят – да е с една единствена, любима жена до себе си в един обикновен, приятен покой.
Пак повтарям покой, а не застой.
Струва ми се разликата е съществена.

Ще кажат повечето – Е, и ?!?
Какво толкова ?!?
Ами нищо, разбира се. Но ми стана хубаво.
Като да ме е прегърнало топлото усещане, че все пак всички сме хора - и мъже, и жени и рано или късно нормалните неща ни застигат, усмихват ни се и малко по малко ги пропускаме в себе си.
Тази мисъл ми действа упоително и много оптимистично, като блажената наслада да се отпуснеш по течението след дълга, дълга битка и драпане срещу бурните води.

Всъщност има и друго.
Факт е, че особено ме преобръща и разтапя картинката „влюбен мъж”.
Говоря за истински влюбения.
Има нещо безобразно мило в мъж изгубен като дете между желанието си на всяка цена да направи най-щастлива избраната жена и тоталното си незнание, как да го осъществи.
Дори милион пъти преди това да е доставял радост, изненади, убийствено сразяващи жестове на хиляди други, когато се влюби, всеки мъж задължително се обърква и никога не знае, кое е най-правилното за обичаната от него.
И най-ошлайфания играч остава напълно безпомощен.
Никой не може да ме убеди, че един самоуверен, надъхващ, пленителен, и безкрайно оправен мъжага, който е подготвен за всяка ситуация е влюбен.
Просто няма шанс.

Влюби ли се мъжът изгубва своята самоувереност.
Имам предвид, че я загубва само пред жената, която е пуснал в сърцето си, но е абсолютно сигурно, че винаги подобна загуба се случва.
Не се ли случи - нямаме влюбване.
Категорична съм !
Както съм категорична, че няма нищо по-голяма красота от старанията на влюбения мъж да направи любимата си безумно щастлива.
Красив и трогателен е начина (много често непохватен), по който
Ще я попива все по-дълбоко в себе си с поглед,
ще се опита да стопли ръцете й,
ще се притесни дали не е гладна, жадна, уморена, тъжна, болна, наранена, отегчена...
ще се погрижи очите й да са по-често усмихнати и личицето й сияещо,
ще се измъчва да крие бясната си ревност от всички и всичко, което я държи далеч от него,
ще тълкува постоянно дори неказаното и непомисляното от нея,
ще преглъща често и мъчително тактовете на сърцето си в опит да не се взриви,
ще се грижи, грижи, грижи... къде правилно, къде не, всеки по своя си начин и според разбиранията си, но с една единствена цел - да осигури щастие и комфорт на обичаното ......
Красота е
Всеки влюбен мъж !!!"
Източник: интернет
Като цяло съм съгласна с вложения в написаното смисъл макар че е твърде протяжно и захаросано за моя вкус.

# 36
  • София
  • Мнения: 35 096
По тъпотата в погледа, глуповатото поведение и хроничното щастие.
Право в десятката! При някои даже се усеща сякаш са изгубили самочувствието и увереността които са имали преди да срещнат някоя жена.
Бътър, ще се върна да дочета, изглежда интересно.

Ние не се държим по-различно.

# 37
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Да бе, точно по подаръците ще се съди дали е влюбен.... Да не се окаже накрая, че само иска да клати?

Да точно по подаръците се вижда дали е влюбен - да. То се вижда, когато подаръците са от сърце, от интерес, от сексуално желание, от любов и от влюбване.

В началото като е влюбен, всеки е по-ентусиазиран. После, не чак толкова, но пак има грижа и внимание и изненадки и така се показва любовта. (Като има любов се купуват къщи, годежни пръстени, коли и тн. ) Все едно за първи път чувате егати!

Вие с Джеимс как си показвате любовта - със стиснатост ли? Колкото по-голям скръндза толкова по-влюбен...

Последна редакция: чт, 18 ное 2021, 03:17 от PrimaDonna

# 38
  • Мнения: 5 228
Любов не се показва нито със стиснатост, нито пък с демонстрация на финансови възможности. Грижа, внимание и изненади може изобщо да нямат материално измерение. Разбирам, че някои жени се впечатляват от скъпи подаръци. То и аз бих се впечатлила, но негативно. Ще си помисля, че мъжът или ми натяква финансовите си възможности, или прави опит да ме купи. Това в начална фаза на отношенията. Ако сме вече на етап съвместно съжителство, за мен е редно да има и общ бюджет. Обаче темата всъщност е за отношения, които още са далеч от сериозно обвързване. Ако на такъв ранен етап мъжът показва чувствата си чрез покупките, които прави, работата не отива на добре.

# 39
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Защо да не отива на добре? Какво лошо има мъжът да си покаже финансовоте възможности за теб? Да направи жест за теб? Никой не може да те купи, ти не си робиня. А ако ти харесва мъжът, какво ти е притеснението? Бих се притеснила ако някой плазмод ми сваля звезди и аз трябва да го отклоня. Ако си харесвам мъжа, какъв е проблема?

# 40
  • Мнения: 5 228
Лично за мен скъпите подаръци са задължаващи. А и ако мъж е решил да ми показва чувствата си, като ми купува разни неща, значи с него не сме на една вълна. Ако вече говорим за двойка в сериозна връзка със съвместно съжителство и общ бюджет, нещата са други, там няма мое и твое.

# 41
  • Мнения: 6 125
Ми ако ще си купувам любов с подаръци или кеш, ще отида там където е по ценоразпис. Пък и обекта може да е различен всеки път. Другия вариант, както беше споменато- инвестиция за достигане на определена цел. Като бъде достигната, минаваш на следващия обект. Щото обикновено при така поставени нещата от началото, претенциите с времето нарастват и инвестицията става неоправдано висока спрямо резултатите.

# 42
  • София
  • Мнения: 35 096
Шоколад може, обици - не Laughing
Я дайте тарифата на любовта…

# 43
  • Мнения: 5 228
И още нещо. Нямам нужда мъжът да ми показва финансовите си възможности. Какво като разполага с пари, това на мен гарантира ли ми нещо за нашите отношения?

# 44
  • Мнения: 12 473
На мнението на Бел съм. И от позицията  на често получаваща скъпи подаръци в миналото.
Научаваш се как да разпознаваш жестовете от сърце или тези, направени по изграден навик - щото бързо вършат работа (да впечатлят и да ускорят процеса на сближаване).
Също така има огромна разлика между истинската щедрост на мъжа и когато е с цел да те впечатли.
Истински щедрия мъж може да не е богат - но ще си винаги на първо място в мислите и действията му. Другия - ще пръска пари по ресторанти, еккурзии и подаръци, но извън тях може да нямаш никаква емпатия и емиционална подкрепа и разбиране.

# 45
  • Мнения: 5 228
Именно, щедростта на мъжа не се измерва само с парите, които харчи за дадена жена. Аз лично бих предпочела да инвестира в мен време и внимание, да разговаряме, да прояви интерес към нещо, което знае, че е важно за мен. Другото мога и сама да си го осигуря.

# 46
  • Мнения: 12 473
Ако жената е материална и държи на материалните придобивки - чудесно ще си пасне с даряващия скъпи подаръци. Само дето в дългосрочен план това не е добра основа за дълготрайна щастлива връзка. Но пък ако всеки е наясно с приоритетите и ролята си, може и да остареят заедно.
Но повечето жени (а и мъже) след време се усещат и започват да искат “повече” - истинска емпатия, разбиране, подкрепа и тн. и тогава се разпадат отношенията.

# 47
  • София
  • Мнения: 35 096
И без пари не става, не се лъжете.
Или потенциал за тях.

# 48
  • Мнения: 5 228
И без пари не става, не се лъжете.

Разбира се, че са необходими, така е устроен животът. Обаче и само с тях не става.

# 49
  • София
  • Мнения: 35 096
Подаръкът, дори и луксозният е заявка - каквото имам е твое. Жест е, внимание, отношение.
 Разбира се, винаги може да има задна умисъл “купувам я”, но подобен човек се хваща на съвсем първично ниво комуникация. Ако жмиш с широко отворени очи и казваш благодаря, не може да се сърдиш на парите.

# 50
  • Мнения: 5 228
Подаръкът, дори и луксозният е заявка - каквото имам е твое. Жест е, внимание, отношение.
 Разбира се, винаги може да има задна умисъл “купувам я”, но подобен човек се хваща на съвсем първично ниво комуникация. Ако жмиш с широко отворени очи и казваш благодаря, не може да се сърдиш на парите.
Съгласна съм. Коментарите ми бяха провокирани от това, че се прокарваше идеята, че щом прави подаръци, това доказва, че мъжът е влюбен. Поне аз така го разтълкувах.

# 51
  • София
  • Мнения: 12 646
Нито подаръците, нито вниманието, нито приказките са доказателство. Това са средства, с които можеш да засвидетелстваш любов, но можеш и да я симулираш, за да постигнеш други цели.

# 52
  • Мнения: 5 228
Нито подаръците, нито вниманието, нито приказките са доказателство. Това са средства, с които можеш да засвидетелстваш любов, но можеш и да я симулираш, за да постигнеш други цели.
Точно така. Парите, които мъжът харчи, не доказват нищо съществено. Нито че той се интересува от жената извън физическия аспект, нито че тя може да разчита на него в труден момент.

# 53
  • Мнения: X
Не се разбира, усеща се. Това не е математика, няма формули и алгоритми.
Но има хора, които не са толкова интуитивни и емоционално интелигентни и цял живот влачат едни и същи драми и филми - или ще се натискат на някой, който очевидно не ги иска, или ще съсипват връзки с потенциал. Се ла ви.

# 54
  • Мнения: 18 298
Абе на детектора на лъжата и всичко ще се изясни. Joy

# 55
  • Мнения: 8 879
Аз пък държа на подаръци. Нямам предвид да ми подарява обеци всяка седмица, но обичам да получавам цветя, парфюм, почивка или пътуване, платена от него, някое бижу и т.н. Най-много се изприщвам от стиснати мъже.

За протокола - всичко изброено мога да си го позволя и сама, но мъж, който ще го е страх да направи подарък, защото ще се охарчи, не ми трябва.

# 56
  • Мнения: 5 228
И на мен не ми трябва стиснат мъж, но не ми трябва и такъв, който общо взето няма какво друго да предложи освен пари за харчене. Не държа особено на материални подаръци, предпочитам друго да ми дава. А не да ми подхвърли каквото ми е купил и да бяга, защото трябва да работи (примерно).
Осъзнавам, че това, което давам като пример, е крайност, но действително има такива случаи.

Последна редакция: чт, 18 ное 2021, 18:24 от bell_87

# 57
  • Мнения: 6 578
Не ме е страх мен от Примадони.
Мъж, който няма пари, няма причина да се страхува от жените.

# 58
  • Мнения: 8 879
И на мен не ми трябва стиснат мъж, но не ми трябва и такъв, който общо взето няма какво друго да предложи освен пари за харчене. Не държа особено на материални подаръци, предпочитам друго да ми дава. А не да ми подхвърли каквото ми е купил и да бяга, защото трябва да работи (примерно).
Осъзнавам, че това, което давам като пример, е крайност, но действително има такива случаи.
Аз също не очаквам да ми подхвърля каквото и да било и не мисля, че ако прави подарък е защото няма какво друго да ми предложи. Също не смятам, че материален жест изключва нематериални такива, внимание, специално отношение.
Тук наистина се дават някакви супер крайности за примери - или всичко е пари и няма никакви емоции, или има само емоции като признак на възвишеност.

# 59
  • Мнения: 5 228
Скрит текст:
И на мен не ми трябва стиснат мъж, но не ми трябва и такъв, който общо взето няма какво друго да предложи освен пари за харчене. Не държа особено на материални подаръци, предпочитам друго да ми дава. А не да ми подхвърли каквото ми е купил и да бяга, защото трябва да работи (примерно).
Осъзнавам, че това, което давам като пример, е крайност, но действително има такива случаи.
Аз също не очаквам да ми подхвърля каквото и да било и не мисля, че ако прави подарък е защото няма какво друго да ми предложи. Също не смятам, че материален жест изключва нематериални такива, внимание, специално отношение.
Тук наистина се дават някакви супер крайности за примери - или всичко е пари и няма никакви емоции, или има само емоции като признак на възвишеност.
Всеки коментира на база личния си опит и своите възприятия за живота. За мен например е важно да бъда финансово независима, възможно е и до крайност да стигам в това. Ето защо приемам скъпите материални подаръци за задължаващи и не им се радвам особено.

# 60
  • Мнения: 18 298
И аз така. Ама понякога ти се иска да се задължиш... Blush
Та после да се издължаваш, издължаваш... JoyJoyJoy

# 61
  • София
  • Мнения: 35 096
Моята независимост си е моя.
Ама всеобщото схващане за задължението за вафла, вечеря, парфюм - не го разбирам.

Вие така ли подарявате подаръци?

# 62
  • Sofia
  • Мнения: 6 934
Който се чувства задължен - да се издължава.
Неведнъж съм отказвала подаръци поради насрещно очакване за възвръщаемост.

Влюбен мъж личи  много по загрижеността и вниманието. Ако не може да изкара ден без да ви чуе/види и се тревожи  да не ви се е случило нещо лошо, значи обича. Ако се интересува от всичко около личността ви и всячески опитва да ви зарадва, значи обича.

# 63
  • Мнения: 5 228
Моята независимост си е моя.
Ама всеобщото схващане за задължението за вафла, вечеря, парфюм - не го разбирам.

Вие така ли подарявате подаръци?
Имам предвид подаръци от мъж в начален етап на отношенията. Приемливо е да ми купи нещо дребно като например цвете или малък сувенир. Да ме почерпи кафе или обяд, добре, но следващият път ще бъде мой ред, иначе ще се чувствам задължена. Обаче още от началото да се изхвърли с някаква голяма покупка, не би ми направило добро впечатление.

# 64
  • Мнения: 8 879
Скрит текст:
И на мен не ми трябва стиснат мъж, но не ми трябва и такъв, който общо взето няма какво друго да предложи освен пари за харчене. Не държа особено на материални подаръци, предпочитам друго да ми дава. А не да ми подхвърли каквото ми е купил и да бяга, защото трябва да работи (примерно).
Осъзнавам, че това, което давам като пример, е крайност, но действително има такива случаи.
Аз също не очаквам да ми подхвърля каквото и да било и не мисля, че ако прави подарък е защото няма какво друго да ми предложи. Също не смятам, че материален жест изключва нематериални такива, внимание, специално отношение.
Тук наистина се дават някакви супер крайности за примери - или всичко е пари и няма никакви емоции, или има само емоции като признак на възвишеност.
Всеки коментира на база личния си опит и своите възприятия за живота. За мен например е важно да бъда финансово независима, възможно е и до крайност да стигам в това. Ето защо приемам скъпите материални подаръци за задължаващи и не им се радвам особено.
Аз съм напълно финансово независима Simple Smile Може би затова не възприемам подарък като ангажимент или задължение, а като жест. Тук не мисля, че коментираме подарък къща на втора среща, все пак.

# 65
  • Мнения: 5 228

Влюбен мъж личи  много по загрижеността и вниманието. Ако не може да изкара ден без да ви чуе/види и се тревожи  да не ви се е случило нещо лошо, значи обича. Ако се интересува от всичко около личността ви и всячески опитва да ви зарадва, значи обича.
+1

# 66
  • Мнения: 6 578
Чак па ден да не мое 'а се изкара без неква женица, айде бе...
Таа да не е некоя Лайза Минели?

# 67
  • София
  • Мнения: 35 096
Не помниш какво е любов.
Жалко.

# 68
  • Sofia
  • Мнения: 6 934
Слава богу, не приличам на Лайза Минели. Joy

Тук не мисля, че коментираме подарък къща на втора среща, все пак.

А как би коментирала подарък къща преди връзка?

# 69
  • Мнения: 3 682
Не ме е страх мен от Примадони.
Мъж, който няма пари, няма причина да се страхува от жените.
А който има, му е лесно.

# 70
  • Мнения: X

А как би коментирала подарък къща преди връзка?
Такова нещо не съществува.

# 71
  • Мнения: 6 125
Къща не, ама джипове... Обикновено лизингови и на фирмата на паралията. И като му омръзне или претенциите на булката нарастнат, си остава само с возенето до момента, както и някой друг парцал и дрънкулка. Не ме кефят подобен тип отношения, дребни подаръци- сметка на кафето, цвете, или няква дрешка- ок. Ама на месец два връзка и да тръгна със скъпи бижута или друго на висока стойно- не е ок за мен.

# 72
  • София
  • Мнения: 35 096
Щот не можеш да си го позволиш Wink

# 73
  • Мнения: 6 125
Хайде бе, точно аз...Simple Smile

# 74
  • София
  • Мнения: 35 096
Купи на жена си, кво се стискаш :*

# 75
  • Мнения: 6 125
Оставил съм и китни, да си купува квото ще Simple Smile

# 76
  • София
  • Мнения: 35 096
Браво, моето момче, така се прави.
Тя щото е като мен и с кеф си харчи нейните изкарани Wink

# 77
  • Мнения: 6 578
Къща не, ама джипове... Обикновено лизингови и на фирмата на паралията. И като му омръзне или претенциите на булката нарастнат, си остава само с возенето до момента, както и някой друг парцал и дрънкулка. Не ме кефят подобен тип отношения, дребни подаръци- сметка на кафето, цвете, или няква дрешка- ок. Ама на месец два връзка и да тръгна със скъпи бижута или друго на висока стойно- не е ок за мен.

Щото па на женен мъж някоя ще тръгне да му подарява бижута Simple Smile
Ти нали беше женен, или бъркам?

# 78
  • Мнения: 18 298
Адекватен човек не би тръгнал с големи материални жестове, за да не притесни жената, просто защото в началото е... неадекватно.
След време скъпо бижу може да се приеме като заявка за сериозни намерения евентуално... Thinking Тоест като някакъв символ. Но символът може да бъде и нещо много евтино като цена.
За мен финансовата независимост не приключва със сериозната връзка. В смисъл... и тогава няма да приема мъжовите пари за свои. Не мога да отида да си напазарувам с нечии пари така, както бих си пазарувала с изкараните от мен.
И не виждам смисъл до един момент да му отказвам подаръците, а после да почна да разполагам на воля с парите му. Поне подаръкът със сигурност е искал да ми даде. А искал ли е да му взема картата и да ида на шопинг, може би, ама не се знае. Simple Smile

# 79
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
И аз така. Ама понякога ти се иска да се задължиш... Blush
Та после да се издължаваш, издължаваш... JoyJoyJoy

Ето това е едно много вярно изказване. Като си получиш качествения подарък, някак се позастояваш не се двоумиш. Иначе какво - да се прехласвам по погледа му ли. Или по баничката му с боза?
Подаръка е все едно да сипеш бензин в колата. Подаръка може да е примерно вечеря, която той е сготвил. Може да е пребоядисване на стаята. Вие все си представяте чанти и обеци... Много сте меркантилни и задръстени! 

Бел ми звучи, като мацка дето не е била омъжвана и развеждана. Още живее в илюзиите на самостоятелност и равноправие. Така ли е?

Джеймс, не заспивай още, винаги има какво да ти вземат. Ако не е парата, то е свободата, или главата, душата. Всички вряли и кипяли в живота сме на синджирче ...

Последна редакция: пт, 19 ное 2021, 05:12 от PrimaDonna

# 80
  • Мнения: 5 228
Не съм се омъжвала, за да няма опасност да се разведа. Wink
Ако говорим сериозно, вече споменах, че е възможно да стигам до крайности в стремежа да бъда независима. Всеки действа според разбиранията си и преживяванията от миналото.

# 81
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
и си на 33?

# 82
  • Мнения: 5 228
Всъщност 34, но това какво общо има?

# 83
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Ми много си предпазлива, все едно планираш самотно съществуване - не приемаш подаръци, не искаш женитби за да няма разводи. Ми къде е забавлението тогава?

# 84
  • Мнения: 5 228
Ми много си предпазлива, все едно планираш самотно съществуване - не приемаш подаръци, не искаш женитби за да няма разводи. Ми къде е забавлението тогава?

Предпазлива съм, да, имам си съображения.

# 85
  • Мнения: 12 760
Подаряването по-скоро показва начина му на мислене. Личи дали е мислил за мен, да ме зарадва, или ей така си подарява, за да се покаже.
Но подарък може и да е преживяване, не непременно чанта или въпросните обеци. Да заведе жената някъде, за да се забавляват заедно. При мен това по ще хване декиш, отколкото предмет. Освен ако предметът не е къща наистина. Simple Smile

# 86
  • Мнения: 18 298
И защо крайности, Примадона. При връзка бюджета става общ, каза Бел. Аз и при такъв статус гледам да не ползвам нещо над изкараното от мен за себе си. Това е крайност, но кой как ги приема нещата, ми е безразлично.
Е, ако ми е купил нещо, няма да го обидя, като не приема. Но неговите пари не са мои.
Понеже мъжете никога не гледат на женските пари като на свои (предлагала съм, не става), само обратното.

# 87
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Не винаги бюджета е общ. Ние имахме отделни сметки за да не се разправяме, кой колко харчи и за какво и има много като нас. И има мъже, които с  гледат на твоите пари като на общи.

Последна редакция: пт, 19 ное 2021, 08:50 от PrimaDonna

# 88
  • Мнения: 6 554
От тази тема разбрах, че моя май не е влюбен.. и къщата, и колата общи, обеците сама си избирам, почивките пак аз планирам, бюджета общ и всеки си купува каквото иска.. даже подаръка за Коледа си поръчах.. явно 14години се заблуждавам, че ме обича Joy

# 89
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Ако си харесваш подаръка и не се карате след 14 години, значи има любов тук.

# 90
  • Мнения: 5 228
Подаряването по-скоро показва начина му на мислене. Личи дали е мислил за мен, да ме зарадва, или ей така си подарява, за да се покаже.
Но подарък може и да е преживяване, не непременно чанта или въпросните обеци. Да заведе жената някъде, за да се забавляват заедно.
+1

# 91
  • Мнения: 18 298
На Малдивите.

# 92
  • София
  • Мнения: 35 096
И защо крайности, Примадона. При връзка бюджета става общ, каза Бел. Аз и при такъв статус гледам да не ползвам нещо над изкараното от мен за себе си. Това е крайност, но кой как ги приема нещата, ми е безразлично.
Е, ако ми е купил нещо, няма да го обидя, като не приема. Но неговите пари не са мои.
Понеже мъжете никога не гледат на женските пари като на свои (предлагала съм, не става), само обратното.


Лорче, ти живяла ли си с истински заможен и щедър мъж?

Парите са си пари, ама да ме е срам да му похарча 5 лв и да ми рухне моята независимост, никому некасаеща я в случая....

# 93
  • Мнения: 18 298
Истински заможен - твърдо не.
Щедростта няма общо със заможността.

# 94
  • София
  • Мнения: 35 096
Е, някои на думи са щедри, нали.....
Мерси съм.

# 95
  • София
  • Мнения: 12 646
Ще се повторя, но едни и същи жестове имат много различен смисъл в зависимост от мотива и човека.

Има хора, които много умело симулират любов и я показват по всички "правилни" начини, като по учебник, а всъщност гонят съвсем други цели.

Има хора, които не са толкова умели в това да изразяват чувствата си, показват любовта по техните си начини. Някои с материални жестове, някои с на пръв поглед дребни прояви на грижа. Но това не прави любовта им по-малко истинска, просто изразните им средства са различни, и ако това е нашият човек, е добре да се научим да говорим неговия език, за да не се чувстваме ощетени.

# 96
  • Мнения: 588
За рождения ден един специален човек ми подари хубав парфюм, не бяхме гаджета. По принцип ако не познаваш вкуса на един човек за парфюм е малко рисковано, но много ми хареса, беше уцелил. Сега не поддържаме контакт, но често използвам парфюма. Понякога ми става малко криво, но и се сещам с усмивка. И парфюма си ми харесва все пак. Simple Smile

# 97
  • Мнения: 3 725
Мен пък ми е важно колко точно му бърка в джоба евентуалния подарък. Обичам мъжа да си дава последното, да се лиши от нещо за да ми купи нещо, не ме интересува дали е бельо или джип. Ако случайно е толкова безмерно богат, че никакъв подарък не може да го притесни финансово, не е за мен този. Не обичам да мисля за пари, а покрай такъв мъж ще трябва.
 По повод отказване и приемане, трябва човекът да ми безкрайно противен, за да го обидя с отказ.Simple Smile

# 98
  • Мнения: 12 760
Добре де, взимам го аз безмерно богатия.
Simple Smile

# 99
  • Мнения: 3 725
Вземай, има за всички! То крачка не може да направи една свободна и независима жена, без да се спъне в някой богаташ.

# 100
  • Мнения: X
Мен пък ми е важно колко точно му бърка в джоба евентуалния подарък. Обичам мъжа да си дава последното, да се лиши от нещо за да ми купи нещо, не ме интересува дали е бельо или джип.
Това не е любов. И такъв мъж няма да ти хареса.

# 101
  • Мнения: 588
Дидояне, пак не си разбрал какво е искало да каже момичето. Осмисли и анализирай, може да намериш смисъл. Както си имам един израз, който много харесвам.. "Може един мъж да изкарва 600 лв, но ако е с достойнство, ще създава илюзията, че изкарва 2000 лв". Иначе казано - при някои мъже колко изкарват и колко са богати няма никакво значение, единствено което е важно е тяхното достойнство и отношение. Wink

# 102
  • София
  • Мнения: 12 646
Абе един мъж, ако си харчи и последното за нечии прищевки, значи или има много ниска финансова култура, или никакъв гръбнак. Разбирам принципа на "и последното ще си дам за любимия", ама това е негов изкривен вариант, а и принципно не е много разумен подход, защото много хора така остават голи до шушка, а "любовта" си намира нов жертвоготовен спонсор.

# 103
  • Мнения: X
Какво да анализирам. Мъж който си даде последните пари не е влюбен, а наивен. И като даде последните си пари вечерта няма да може да излезе, а на нея не ѝ се седи вкъщи и ще излезе с този, който не си е дал последните пари. Накрая вторият ще излезе с повече достойство и самоуважение даже.
Много съм внимателен с подаръците и не е от стиснатост.

# 104
  • София
  • Мнения: 12 646
Аз съм на принципа - ти, ако ме обичаш, ще си дадеш и последното за мен. Аз, ако те обичам, никога няма да ти позволя да го направиш.

Но това в поетичният вариант де. За мен е немислимо да се дава последното, трябва да е някаква много извънредна ситуация на живот и смърт. Всичко друго просто е пълна глупост и изключително лошо боравене със средства. И двете не ги толерирам.

# 105
  • Мнения: 6 930
Точно така е. Мъж, който се изхвърля с подаръци доста над възможностите си, не би ми направил добро впечатление. Ще си помисля, че е неразумен и се изхвръля, a не толкова, че е умрял за мен. Това би създало у мен точно неудобство, че има огромни очаквания като ми изтърси нещо, което не може да си позволи. Хазартни типове не обичам.

Последна редакция: пт, 19 ное 2021, 13:53 от tuali

# 106
  • Мнения: 12 760
ММ, ако вземе да дава последното, за да ми купи подарък - зарязвам го на часа! С непрактичен въздухар няма да мога да вирея. Но той няма да го направи, така че отпада зарязването. Доказва ми се по други, много по-трогателни начини.

# 107
  • София
  • Мнения: 35 096
Към сърцата и душите им не щете парите? Wink

# 108
  • Мнения: 6 554
На мен ми е идеално да имам свободен достъп до всички пари и да си купувам каквото искам. Може и без "подаръци-изненадки" Sunglasses

# 109
  • Мнения: 3 725
Какво да анализирам. Мъж който си даде последните пари не е влюбен, а наивен. И като даде последните си пари вечерта няма да може да излезе, а на нея не ѝ се седи вкъщи и ще излезе с този, който не си е дал последните пари. Накрая вторият ще излезе с повече достойство и самоуважение даже.
Много съм внимателен с подаръците и не е от стиснатост.
Наистина не четеш с внимание. Написах "да лиши себе си", не мен. Тоест, няма да излезе в събота с приятели, мен ще ме изведе. И изобщо, всяко едно "изхвърляне" изисква сериозна финансова култура.Wink

# 110
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 055
Като гледам стандартът за влюбеност в темата се измерва в портфейлни единици 🤣 Колкото повече плаща един мъж толкова повече е влюбен, иначе е само увлечение ако седят на пейка вечер да гледат луната, пък ако само си държат ръцете докато ходят по улицата е гола симпатия без перспектива Broken Heart

# 111
  • Мнения: 6 125
Те обикновено момиченцата се прехласват по такива- дава всичките си кинти за подаръчета, ресторанти, заведения, до края на месеца няма пари за цигари. След тва пак и пак, купона не спира, пичът е готин и знае как да накара да се чувства жената желана. Обаче драмата идва малко по-късно, ако да речем се стигне до семейни отношения и дете. Оказва се, че не е толкова забавно примерно жената в майчинство, често минимално такова, с кредити, с ипотека/наем, пък пичът си продължава по същия начин. Както една тема си спомням преди време, мъжът си беше взел телефон за два бона със заем от шефа, при положение че бяха затънали в кредити и с бебе.

# 112
  • Мнения: X
Наистина не четеш с внимание. Написах "да лиши себе си", не мен. Тоест, няма да излезе в събота с приятели, мен ще ме изведе. И изобщо, всяко едно "изхвърляне" изисква сериозна финансова култура.Wink
Ти не четеш с внимание.
Той ако даде последните си пари и не може да излезе с теб. Ти ще намериш с кой да излезеш и няма да е той.
А ти колко си склонна да лишиш себе си заради друг?

# 113
  • Мнения: 5 228
Ако мъж направи безразсъдна покупка за жена (дори да съм аз), няма да изпадна във възторг,  а ще го помисля за ненадежден. За мен единствено е приемливо родител да се лиши от нещо, за да купи на детето си нещо необходимо.

# 114
  • Мнения: 8 879
Не знам защо почнахме да обсъждаме хора без финансова култура? Говорехме затова, че не е лошо мъжът да се сеща от време на време да прави по някой подарък на жената, която харесва. Няма нужда да са диаманти, може да е книга. Според мен просто има жени, които не умеят да получават подаръци. Както и такива, които никога не получават нищо и са приели позицията, че им харесва, защото друго не познават.

# 115
  • Мнения: 30
По целувките му,по поведението му в леглото,по изражението на лицето му,по това дали те търси или това как откликва на твоето търсене,по това какво би направил за теб,но не би направил за друга и още много други....Някои по принцип не говорят и е трудно да бъдат разбрани,но все пак от време на време изпускат отделни фрази като комплименти,похвали,проявяват заинтересованост от личността на жената,от успехите й.Помнят неща ,за които жените си мислят ,че мъжа дори не е обърнал внимание...

# 116
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Мен пък ми е важно колко точно му бърка в джоба евентуалния подарък. Обичам мъжа да си дава последното, да се лиши от нещо за да ми купи нещо, не ме интересува дали е бельо или джип. Ако случайно е толкова безмерно богат, че никакъв подарък не може да го притесни финансово, не е за мен този. Не обичам да мисля за пари, а покрай такъв мъж ще трябва.
 По повод отказване и приемане, трябва човекът да ми безкрайно противен, за да го обидя с отказ.Simple Smile

И аз споделям това мнение.
Най-скъпите ми подаръци бяха от гаджето ми от университета, и не защото бяха скъпи, а защото човека нямаше, но все намираше да ми подари неща които изобщо не съм и очаквала от него.
И аз знам, че той до правеше от любов и с любов. И картичките които ми е писал бяха от сърце и постъпките му.

Такаче подаръците имат голямо значение, защото показват какъв е човека.

# 117
  • Мнения: 3 682
Подаряването по-скоро показва начина му на мислене. Личи дали е мислил за мен, да ме зарадва, или ей така си подарява, за да се покаже.
Но подарък може и да е преживяване, не непременно чанта или въпросните обеци. Да заведе жената някъде, за да се забавляват заедно. При мен това по ще хване декиш, отколкото предмет. Освен ако предметът не е къща наистина. Simple Smile
А ако е кола, ще хване ли дикиш?

# 118
  • Мнения: 4 949
Внимание, жестове, поведение всичко говори.
Когато е влюбен и обича, той се стреми да радва.
За да се случи обаче, трябва да е положил усилия да опознае жената.
Какъв смисъл от подарен букет ако тя сто пъти е споменавала, че не обича мъртви цветя.
Или жест на изненада ако тя все повтаря, че харесва личното си време.
Дребни детайли, но в тях е всичко.


# 119
  • Мнения: 6 578
Като не обича мъртви, тогава и една саксия се добавя. С пясък, да  тежи повече.

# 120
  • Мнения: X
Ми много си предпазлива, все едно планираш самотно съществуване - не приемаш подаръци, не искаш женитби за да няма разводи. Ми къде е забавлението тогава?

Предпазлива съм, да, имам си съображения.

Добре де, защо не опиташ поне веднъж да позволиш на някой? Представи си, че все още има мъже, които биха дали каквото и да е, само за да направят щастлива жената, която харесват. И това без никакви задни мисли, а просто защото са хлътнали по нея.

# 121
  • Мнения: 2 353
  Зависи от възрастта и от типа взаимотношения. Едно е да сте гадженца на по 18, друго е да пестите за ипотечен и той да си издумка заплатата за бижу, щото е много влюбен. Една точилка разлика, но много съществена.

# 122
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 055
Стига с тия подаръци. В много случаи подаръкът замества други неща и си е чисто баламосване. Все едно тя няма да го хареса заради другите му качества и трябва да й привлича вниманието с материални ценности Rolling Eyes

# 123
  • Мнения: X
Стига с тия подаръци. В много случаи подаръкът замества други неща и си е чисто баламосване. Все едно тя няма да го хареса заради другите му качества и трябва да й привлича вниманието с материални ценности Rolling Eyes

Опитайте понякога да се зарадвате съвсем искрено, без задни мисли. Не бъдете толкова мнителни, а просто се насладете на хубавия момент.

# 124
  • Мнения: 5 228
Скрит текст:
Ми много си предпазлива, все едно планираш самотно съществуване - не приемаш подаръци, не искаш женитби за да няма разводи. Ми къде е забавлението тогава?

Предпазлива съм, да, имам си съображения.

Добре де, защо не опиташ поне веднъж да позволиш на някой? Представи си, че все още има мъже, които биха дали каквото и да е, само за да направят щастлива жената, която харесват. И това без никакви задни мисли, а просто защото са хлътнали по нея.
Не поставям всички мъже под общ знаменател и не твърдя, че нито един не става. Това, че съм предпазлива, не означава, че съм зле настроена към всички. Обаче не виждам с какво обсъждането на моята личност в случая допринася към темата.

# 125
  • Мнения: 18 298
Подсказвам - сваля те.

# 126
  • Мнения: X
Скрит текст:
Ми много си предпазлива, все едно планираш самотно съществуване - не приемаш подаръци, не искаш женитби за да няма разводи. Ми къде е забавлението тогава?

Предпазлива съм, да, имам си съображения.

Добре де, защо не опиташ поне веднъж да позволиш на някой? Представи си, че все още има мъже, които биха дали каквото и да е, само за да направят щастлива жената, която харесват. И това без никакви задни мисли, а просто защото са хлътнали по нея.
Не поставям всички мъже под общ знаменател и не твърдя, че нито един не става. Това, че съм предпазлива, не означава, че съм зле настроена към всички. Обаче не виждам с какво обсъждането на моята личност в случая допринася към темата.

Извинявам се, ако съм те засегнал по някакъв начин, като не съм имал предвид точно теб, а жените като цяло. Грешен подбор на думи просто.

Обаче друго ми прави впечатление. Все повече жени слагат една защитна стена пред себе си в началото, която в повечето случаи отказва някои мъже, които изпитват симпатии и привличане към тях.

# 127
  • Мнения: 6 554
Ми повечето жени /30+/ вече имат доста опит  и е нормално да са предпазливи и недоверчиви, а и разчитат червените лампи бързо-бързо. Не е като на 20, някой сладкодумник да ти завърти главата.

# 128
  • Мнения: 18 298
Те непредпазливите вече са проявили доверие към някого и са семейни. Close

# 129
  • Мнения: X
Тука съм съгласна с Лорето. Не може само да градиш стени и да се дистанцираш и после другите да са ти виновни, че си сам. Всеки е бил нараняван, но някои не правят драмата на живота си от това. По принцип говоря, не визирам Бел.

# 130
  • Мнения: 5 228
Не може само да градиш стени и да се дистанцираш и после другите да са ти виновни, че си сам. Всеки е бил нараняван, но някои не правят драмата на живота си от това. По принцип говоря, не визирам Бел.
Разбирам. Всеки е различен. Някои хора може би не се влияят много от миналото. Аз обаче съм от тези, които трудно го преодоляват. Въпреки това напълно подкрепям, че да отблъскваш всички не е добра стратегия.

# 131
  • Мнения: 12 760

Извинявам се, ако съм те засегнал по някакъв начин, като не съм имал предвид точно теб, а жените като цяло. Грешен подбор на думи просто.

Обаче друго ми прави впечатление. Все повече жени слагат една защитна стена пред себе си в началото, която в повечето случаи отказва някои мъже, които изпитват симпатии и привличане към тях.
Ако тези някои мъже толкова лесно се отказват, значи симпатиите и привличането не са били достатъчно силни. Нали темата е как да разберем дали един мъж е влюбен. Ами ето един начин: ако преодолява стените, а не се спира, почесва и тръгва обратно.

# 132
  • Мнения: 18 298
То за да се влюби, трябва и някакво минимално опознаване на субекта. От дистанция не става.

# 133
  • Мнения: X
Хаха, не. Аз бих дала съвет на всеки, който е тръгнал геройски да разбива стени, да си опича акъла и да си търси човек без травми и характеропатии. Понеже тия много вживялите се в ролята на жертва често най-много нараняват. Личен опит.

# 134
  • Sofia
  • Мнения: 6 934
Често стените са, за да филтрират неподходящите . За други няма или са бързо преодолими.

# 135
  • Мнения: 6 125
Лошото е че стените се бърка с липсата на интерес. А на никой не му е приятно да бъде третиран като навлек.

# 136
  • Мнения: 8 879
Има един тип жени, които са все навъсени, отбранителни, киселеещи. И в обкръжението си имам такива - много са изнервени и изнервят и останалите. То на мен ми е неприятно в тяхна компания, представям си на някой мъж - да ти се отще да я ухажваш такава. Хубаво е човек да има критерии и едно - или няколко наум, но влизането в ролята на жертва те превръща в ужасен вампир. Убедена съм, че хората, които гледат по-ведро на живота, привличат хубавите неща да им се случват с по-голяма лекота.

# 137
  • Мнения: 12 760
Чак ако го третират като навлек, всеки може да си направи извод за себе си дали има смисъл да си причинява подобно отношение. Но може той така да се почувства, без да е имало някакво подобно третиране.
Лошото е, че много хора имат травми от предишни връзки, и жени, и мъже, и погрешно разчитат сигналите на другата страна.

# 138
  • Мнения: X
Добре. Казвате че защитните стени се издигат, за да се филтрират подходящите хора, или защото някой е имал горчив опит опит от преди.

Това по какъв начин кореспондира с доброто отношение, внимание и интерес, което получавате от мъжа срещу вас? Не трябва ли вашето поведение да съответства на това, което получвате от отсрещната страна, а не да подхождате предубедено и с голяма доза мнителност?

Ако човекът сгафи по някакъв начин, да, заслужава подобен тип поведение. Но ако не е такъв случая, защо той трябва да бъде обект на такова държание от ваша страна?

# 139
  • София
  • Мнения: 35 096
Добронамереното поведение, лекият и звънък характер, приятният разговор и усмивката са достатъчни, пък стени и бентове си имайте колкото искате.

Изначало хората трябва да се разглеждаме като добри до доказване на противното.
Не да се изхожда за злото до доказване на доброто.
Така се живее много по- лесно.

Наръчник на оптимизма, Горджи 2021

# 140
  • Мнения: 8 937
Много сме оптимистични до следващото "бягай с 200" в СО. Joy

# 141
  • Мнения: 12 473
Все си мисля, че един истински влюбен и убеден в чувствата си мъж, няма да се откаже чак толкова бързо от първоначалното отхвърляне или резервираността на жената. Ще има и търпението и желанието да я спечели и дочака докато тя сама "узрее".

# 142
  • Мнения: 5 228
Добре. Казвате че защитните стени се издигат, за да се филтрират подходящите хора, или защото някой е имал горчив опит опит от преди.

Това по какъв начин кореспондира с доброто отношение, внимание и интерес, което получавате от мъжа срещу вас? Не трябва ли вашето поведение да съответства на това, което получвате от отсрещната страна, а не да подхождате предубедено и с голяма доза мнителност?

Ако човекът сгафи по някакъв начин, да, заслужава подобен тип поведение. Но ако не е такъв случая, защо той трябва да бъде обект на такова държание от ваша страна?
Добре, явно трябва да обясня. Учтива съм с всеки, възпитанието не ми позволява да бъда друга. Обаче що се отнася до по-близко общуване, не допускам всеки до себе си. Обикновено междувременно съм успяла да преценя дали човекът заслужава да му дам шанс.

# 143
  • Мнения: 12 760
Добре. Казвате че защитните стени се издигат, за да се филтрират подходящите хора, или защото някой е имал горчив опит опит от преди.

Това по какъв начин кореспондира с доброто отношение, внимание и интерес, което получавате от мъжа срещу вас? Не трябва ли вашето поведение да съответства на това, което получвате от отсрещната страна, а не да подхождате предубедено и с голяма доза мнителност?

Ако човекът сгафи по някакъв начин, да, заслужава подобен тип поведение. Но ако не е такъв случая, защо той трябва да бъде обект на такова държание от ваша страна?
Проблемът е, че както каза, пишеш общо за жените, а не за някоя конкретна случка.
Да, декларирам, че моето отношение отговаря на това, което получавам от отсрещната страна и на доброжелателността отговарям с доброжелателност, а на любезността - с любезност.
Но ти нямаш предвид мен, нали? Ти си се сблъскал с нещо конкретно, някоя жена или 2-3 са те подценили, отрязали или обидили, а ти искаш отговор от цялото човечество. Няма как да се даде отговор, ако въпросът не е конкретен.

# 144
  • Мнения: 5 228
Скрит текст:
Добре. Казвате че защитните стени се издигат, за да се филтрират подходящите хора, или защото някой е имал горчив опит опит от преди.

Това по какъв начин кореспондира с доброто отношение, внимание и интерес, което получавате от мъжа срещу вас? Не трябва ли вашето поведение да съответства на това, което получвате от отсрещната страна, а не да подхождате предубедено и с голяма доза мнителност?

Ако човекът сгафи по някакъв начин, да, заслужава подобен тип поведение. Но ако не е такъв случая, защо той трябва да бъде обект на такова държание от ваша страна?
Проблемът е, че както каза, пишеш общо за жените, а не за някоя конкретна случка.
Да, декларирам, че моето отношение отговаря на това, което получавам от отсрещната страна и на доброжелателността отговарям с доброжелателност, а на любезността - с любезност.
Но ти нямаш предвид мен, нали? Ти си се сблъскал с нещо конкретно, някоя жена или 2-3 са те подценили, отрязали или обидили, а ти искаш отговор от цялото човечество.
Няма как да се даде отговор, ако въпросът не е конкретен.
Ако има въпрос, свързан с конкретен човек, най-добре точно на него да се зададе. Друг и да иска, няма да може да отговори.

# 145
  • София
  • Мнения: 38 476
Аз примерно, поради професията си може би, се държа възпитано и дружелюбно и доста мъже се бъркат, че това е някакво особено лично отношение. А то не е.

# 146
  • Мнения: 5 228
Аз примерно, поради професията си може би, се държа възпитано и дружелюбно и доста мъже се бъркат, че това е някакво особено лично отношение. А то не е.
Или не могат, или не искат да направят разликата. По-скоро второто.

# 147
  • София
  • Мнения: 12 646
Кой какво заслужава всеки сам си решава, като филтрира хората около себе си според отношението им към него. Чувствата на всеки са си лично негова отговорност.

# 148
  • Мнения: 922
За мен влюбеният мъж ще го познаеш много добре, иска да е около теб и в живота ти, ще намери винаги време, начин да те види да те чуе. Колкото и да е зает и ангажиран ще ти покаже внимание и загриженост. Ще го познаеш по начина по който те гледа, по начина по който те слуша. Ще иска да е край теб и около теб, да те закриля и помага. Ще ти говори нежно и внимателно, ще ти прави комплименти, ще иска да вижда усмивката на лицето ти. Влюбения мъж ще го познаеш по енергията му към теб, усеща се, витае във въздуха.

# 149
  • Мнения: 14 843
Много ми е интересно как все смятате тук и сега - и на подаръци, и на пари, и на време.
Влюбеният мъж не просто ще си губи времето да ви подарява скъпи подаръци, ами ще го губи трайно, с години. А не 2 месеца , докато се появи по-готина мадама, или докато не реши, че абе нещо май твъъъъърде много му се кефите на подаръците и маааааайче сте меркантилни.

Последна редакция: пн, 22 ное 2021, 13:08 от -Narcissa-

# 150
  • Мнения: 5 228
Ще го познаеш по начина по който те гледа, по начина по който те слуша.
Съгласна съм. Дори нищо да не казва, някак усещаш, че те разбира правилно, по всичко си личи.
На мен ми е важно дали чува какво казвам, когато разговаряме. Ако не обръща внимание на думите ми, не си струва.

# 151
  • Мнения: 6 578
Стените преграждат.
Филтрите филтрират.
Смесването на понятия говори или за глупост и неразбиране, или за разбиране и манипулативност.

# 152
  • Мнения: 3 725
Мъжете ги наричат стени. Жените ги наричат филтри. Тегаво общуване.
 А по отношение на питането на Kalter, основна грешка е на доброто отношение, внимание и интерес на някой ухажор да се отвърне със същото. 99% от мъжете и 100% от жените ще те приемат за евтина. И си проиграваш шанса за връзка с този мъж

# 153
  • София
  • Мнения: 35 096
Мъжете са от Земята, жените са от Земята - оправяйте се.

# 154
  • Мнения: X
А по отношение на питането на Kalter, основна грешка е на доброто отношение, внимание и интерес на някой ухажор да се отвърне със същото. 99% от мъжете и 100% от жените ще те приемат за евтина. И си проиграваш шанса за връзка с този мъж
Ама като почнете да обобщавате мъдро и на едро…

Много е страшно да си покажеш истинските чувства, щото нали - какво ще каже Филанкишията. То затова някои хора са на такова дередже в любовните отношения.

# 155
  • София
  • Мнения: 35 096
Подаваш нишан и казваш - давай изи. Просто е.

# 156
  • Мнения: 3 725
Ми аз нямам предвид филанкишията. Имам предвид ухажора.
 На какво дередже? От трън на глог, че е по-висок?

# 157
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Който иска да си доказва, че никой не става, че всички са тъпи и няма свестни, си  вдига стени и чака принца от спящата красавица, който ще се появи след 100 години т.е. пост мортум. Струва ми се че това беше възможно като бяхме малки на по 20, тогава и момчетата са по приказно настроени. Над 30+ при положение, че света прелива от живот и млади мацки - да чакаш някой да те търси ми се вижда загуба на време и с извинение - инфантилизъм.

# 158
  • Мнения: X
Ми аз нямам предвид филанкишията. Имам предвид ухажора.
На какво дередже? От трън на глог, че е по-висок?

И какво? Цял живот сценки и театрални постановки? Що си мислите, че отсрещната страна няма чувства и достойнство не мога да разбера.

# 159
  • Мнения: 4 949
Все си мисля, че ако една жена е също влюбена, бързо сваля гарда..

# 160
  • Мнения: 6 125
Много съм мразил да тичам подир някоя, и тя да ми се дърпа, щото нали някой да не си помисли нещо или е много важна. Ми няколко пъти като ти се дръпне, минаваш на следващата, щото времето и нервите (особено за такъв като мене къде се впряга повече) са ценни, не си струва да ги инвестираш в празни работи.

# 161
  • Мнения: 12 473
РФ22, очевидно не си бил влюбен в тези, дето са ти се дърпали..)

ММ месеци ме чака, докато му се дърпах,, защото не го харесвах физически. Беше абсолютно убеден, че ще съм “неговата” жена и каза, че няма проблем да чака, докато и аз го разбера. И не изчезна, а намери начин да ме вижда всеки ден в определен час, седмици на ред. Като опитомяването на лисицата в “Малкия принц” беше всичко. В допълнение - куп други жестове, без да очаква и настоява за каквото и да е..

# 162
  • Мнения: 18 298
Тоест гордостта му не е пострадала от това, че не го харесваш физически? Не се е обидил?
А ти после си почнала да го харесваш  или реши, че не е важно каква му е външността? Grinning

# 163
  • Мнения: 12 473
Да, спря да ми е важна чак толкова външността (кг му), истинска близост чувствах и душевна радост всеки път. А и той видимо започна да се променя и отслабва и няколко месеца по-късно се превърна в доста хубав мъж.
П.С - не се е обидил, каза че е временно това му състояние.

# 164
  • Мнения: 6 554
И ти тогава го захаресва ли? Като отслабна?
Мале мале тука из темите какво е ставало ако някоя жена се оплаче, че мъжа й не я харесва след раждането, защото е качила килца... Чак си представих да се пъна да отслабна, че да ме захаресва някой Joy ама това любовта няма граници.. поне до +10 кг Satisfied

# 165
  • София
  • Мнения: 12 646
Все пак, едно е да приемеш промените у някого, с когото имате връзка и чувства, едно е да си паднеш по напрактика непознат, който не отговаря на това, което те привлича.

# 166
  • Мнения: X
Ама едно е да не го харесваш и да не го щеш, друго е да искаш връзка с него, ама да се чудиш как да го изманипулираш изначално, че да ти ходи по задника и да ти се доказва.

Ейнджъл не знам защо даде този пример, той е неотносим към това, което се коментираше.

# 167
  • Мнения: 6 554
Ми като не отговаря на това, което те привлича и не е твой тип, си казваш честно "абе не ме кефиш по този начин" и приключваш, а не даваш нишани с месеци и да го държиш на стендбай докато ти влезе в рамките на типажа, който харесваш. Елементарно уважение е това.

# 168
  • София
  • Мнения: 12 646
Нали за Ейнджъл говорим? Жената не го е чакала и не му е пускала нишани, казала му е, че не е неин тип, но той си е продължил да я ухажва. Междувременно явно е положил усилия и да влезе във форма. Не виждам нищо лошо.

# 169
  • Мнения: 12 473
Нещо сте в грешка. Не съм му поставяла условия, нито съм го чакала да отслабне. Повярвах му само..

# 170
  • Мнения: 6 554
Абе щом някой продължава да ухажва значи все пак не е бил отрязан ясно и категорично, а са му давани някакви сламки, колкото да се поддържа интереса. Иначе отиваме към психо-преследвач, който не приема ясно НЕ за отговор.
Абстрахирам се от случая на Ейнджъл, принципно го казвам.

# 171
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Еми и ти Ейнджъл си направила компромис с килограмите му и той с дърпането ти и се е получило. Дърпането става като не ти харесва мъжа, това е истината. Като ти хареса мъж, отиваш да го преслушаш веднага, иначе ще ти го вземат под носа.  Готините мъже също не стоят самички за дълго. Има едни мъже, които искат много да ги разиграваш, това за тях значи че са хванали специална жена, НО за мен е убийствено да вложа месеци да накарам някого да се влюби до гуша и после да се окаже, че секса куца…

# 172
  • Мнения: 3 725
Ама едно е да не го харесваш и да не го щеш, друго е да искаш връзка с него, ама да се чудиш как да го изманипулираш изначално, че да ти ходи по задника и да ти се доказва.


Начи, ич не аресвам те такиви категоричности.
  Ако на някого му е удобно и достатъчно да сваля картите на първа среща е препоръчително да си го прави, така ще отпаднат всички  неподходящи. И обратното, някои от нас, и мъже и жени, харесваме ухажването, флирта, играта, как го беше казала, цял живот сценки и театрални постановки. Ако влезе в играта добре, ако не, на мен мъж без въображение не ми трябва. Затова му казваме филтър.
   Рф, ония едно време със серенадите , дали са се чувствали"навлеци"?

# 173
  • Мнения: 18 298
Ако ги залеят с леген студена вода отгоре, вероятно. Relaxed

# 174
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
😂

# 175
  • Мнения: X
Каква е границата между симпатията , влюбването и любовта?  По какъв начин се влюбват мъжете? Каква е мъжката  психология?

Както казваше професорът ни по психология:
Мъжете се влюбват в това, което виждат, а жените, в това, което чуват.
И още:
С добро става по-добро, с лошо по-лошо.
И накрая:
Никой не бяга от хубавото.
С тези 3 негови твърдения, аз изчерпвам за себе си отговорите на въпросите около мъжете и любовта. Естествено има много частни случаи, които не се покриват от тези твърдения, но като цяло така бих обобщила темата.

# 176
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
“Никой не бяга от хубавото… “ затова жените подават за развод в 80% от случаите, а мъжете гледат като ударени с мокър парцал.

# 177
  • Мнения: 3 010
Ако се чудиш дали един мъж е влюбен в теб, значи не е.

# 178
  • Мнения: 41
Каква е границата между симпатията , влюбването и любовта?  По какъв начин се влюбват мъжете? Каква е мъжката  психология?

Както казваше професорът ни по психология:
Мъжете се влюбват в това, което виждат, а жените, в това, което чуват.
И още:
С добро става по-добро, с лошо по-лошо.
И накрая:
Никой не бяга от хубавото.
С тези 3 негови твърдения, аз изчерпвам за себе си отговорите на въпросите около мъжете и любовта. Естествено има много частни случаи, които не се покриват от тези твърдения, но като цяло така бих обобщила темата.

Здравейте,

Ще изразя несъгласие със заявените принципни възприятия, ще маркирам само първото в няколко изречения, другите две вероятно в следващ коментар, предвид късния час...

1. Влюбването е  чувство, породено от химическа реакция, която от своя страна не е резултат от взор / поглед - научна литература в това направление - много. Допускам и личен опит на по-горе отговорилите (например влюбване от пръв поглед, а не както неправилно се казва "любов от пръв поглед").
1.1. В потвърждение на горното - че влюбването - не се дължи на вида на другия - има проведени множество експерименти в миналото ( Фройд и негови последователи) - между мъже и жени с превръзки на очите и общуване между тях, след което се анализират отговорите им относно техните възприятия, усещания от контакта си с лице от противоположния пол. Точно обратното - по-скоро е възможно ако си усетил начало на признаци на влюбеност с някой, когото не си видял и при неговия вид - в случай, че не съответства на предпочитанията, които имаме ( всеки има  такива, които в определена степен оказват влияние), то това несходство може да е толкова силно, че да прекъсне химическата реакция, чрез друга реакция на отхвърлянето поради външния вид или друго качество / характеристика.

2. Ако се приеме без критика вторият принцип означава да се сложи знак на равенство между осъзнатост и неосъзнатост.

3. За всеки "хубаво" има различно значение особено в личен план. Няма обща квалификация и установена норма.  Например - ако за някого "хубаво" - означава да е създал рационални лични отношения ( всичко без чувства), то за друг, това развитие не е удачно, защото за него е важно да има емоция в отношенията, което за първия е проява на слабост....


Ако се чудиш дали един мъж е влюбен в теб, значи не е.

Мъжът може и да е прикрит ! Според мен - не трябва да се предполага - директно да се пита в случай на вътрешно усещане, че нещо не е както трябва или има колебания. Продължителното разсъждение, без споделяне  не е желателно - отношенията трябва да са открити и базирани на диалог.

Спокойна вечер !

# 179
  • Мнения: 588
Батко нищо не разбрах
Тези дни прибирайки се по студа и снега се замислих за следното. Ако един мъж се вижда от скоро с една жена и  през уикенда вместо да седи до парното/камината, да лежи на дивана, да яде и да играе плейстейшън предпочете да излезе и да де види с нея.. влюбен е. Wink

# 180
  • Мнения: 41
Батко нищо не разбрах
Тези дни прибирайки се по студа и снега се замислих за следното. Ако един мъж се вижда от скоро с една жена и  през уикенда вместо да седи до парното/камината, да лежи на дивана, да яде и да играе плейстейшън предпочете да излезе и да де види с нея.. влюбен е. Wink

В поставения въпрос няма данни за влюбеност, а по-скоро за опознавателен период.Simple Smile

# 181
  • Мнения: 12 473
Или предпочита кекс вместо плейстейшън..)

# 182
  • Мнения: 588
Тук дори не говорим за кекса, а за просто кафе или разходка. Но дори кекса би бил добър вариант в случая. Някои и на това не държат ако трябва да излязат от комфорта си.

Общи условия

Активация на акаунт