Професионални серии за коса- тема 152

  • 40 471
  • 739
  •   1
Отговори
# 255
  • Бостън
  • Мнения: 13 479
Агент, страхотна си просто! Много ми беше интересно да прочета подхода ти. Супер професионално си постъпила. : ) Само на това с прането наистина се посмях малко, а и си е рисково начинание.
Абсолютно права си, рисково си е на моята перушина, а и не успях да си намеря онлайн мекия продукт на Wella Renu и забърсах някакъв Лореал - L'Oreal Effasol Color Remover, който си беше доста брутален продукт.

А, да, забравила съм да пиша, че слагам и WellaPlex в боята винаги... аз имам ето този травъл сет, но следващият път ще си търся салонните разфасовки.


Но щети според мен си има, та снощи взех следните продукти - най-вече заради намаленията и защото са ми интересни, а не защото нямам поне 2 други подобни в наличност:
 



Дори фризьорката, която ми е дружка и се знаем от 13 години насам се впечатли и от времето, потрошено за самообразование и от инвестицията в продуктите на Wella. Но аз нямам нито времето, нито бих искала да плащам като поп 2 пъти в месеца за корени, та така...

Магнолия, сподели по-нататък доволна ли си от боята в дългосрочен план. Коя амонячна на Вела взе - Колестон или Илумина?

И аз да питам за маша/преса/уред, който да прави максимално естествени плажни вълни с минимум проблем за косата. И да не се казва Dyson Airwrap Wink

# 256
  • Мнения: 2 223
Agent,май най-щадящи са въртящите ел.четки тип сешоар,гледам тази на Revlon pro…някои ютюбъри показваха разни видове сушенета такива четки и даже вълни.

# 257
  • Мнения: 1 335
Леле, страшно се обърках с тези маски на Керастаз-Нутритив Маскинтенз Ирисом е хидратираща за фина коса, а пък Нутритив Маскинтенз Магистрал е тази за плътна коса. Тази за фина коса не си струва, защото се равнява на по- нисък ценови клас и реално, ако ще взимам лека хидратация, не е нужно да давам тези пари за Керастаз. Но пък ако взема за плътна коса, а моята не е такава, има голяма вероятност да я утежни и да клепне🙄🤪
Правилно ли съм разбрала, момичета, или пак не е така🤷🏻♀
И в крайна сметка май най- добре да взема маската с кафявата капачка за по- сигурно🤦🏻♀

# 258
  • Бостън
  • Мнения: 13 479
Тази за фина коса не си струва, защото се равнява на по- нисък ценови клас ....
Tова означава ли, че според вас високия ценови клас е пълен само с изключително качествени продукти?

# 259
  • Мнения: 3 507
Пак не си разбрала правилно.
Magistral е реално друга маска.

Masquintense е с вариант за тънка или гъста коса.

# 260
  • София
  • Мнения: 3 271
Магнолия, много се радвам, че се появи и цветът ти е много хубав 😊
Аз има два въпроса към теб:
1 Помня,че си казвала, че използваш маша. Сподели моля те каква е тя и второ, понеже обясняваш за периода през бременността, можеш ли да кажеш и няколко думи за кърменето. Аз честно казано стигнах до извода, че май повече неща са забранени по време на кърмене, тъй като не е ясно дали се отделят в кърмата и как ще се отразят на бебока.

При кърмене ограниченията са повече, отколкото при бременност, защото плацентата пази бебето, а през кърмата директно отива при бебето. На това важи най-вече за нещата, които се приемат през устата, не толкова това, което се приема чрез кожата, защото тя все пак не пропуска лесно вещества през нея. Затова е важно с какво се храним по време на кърменето. Отново относно продуктите за коса важи същото като и при бременност. Без етерични масла, с изключение на лавандула (защото техните молекули навлизат в организма чрез вдишване), както й ако може продукти с малко или без аромат. Без парфюм близо до бебето, поне първите 6 месеца, ако може и повече. Децата изглаждат непоносимост към някои аромати. Аз първите 2-3 месеца след раждането ползвах предимно дерията на Филип Кингсли “без Аромат”.

По отношение на машите, които ползвам. Напоследък нося с мен една маша на Trevor Sorbie и ми е много бърза и удобна. Доста стара е, но ми върши разкошна работа. Вече не я намирам налична, от Англия я вземах, даже с адаптер за контакта. Навивам си цялата коса за около 10 минути. Но аз навивам само последните 30 см от косата, никога не навивам отгоре. Нова е машата и косата ми става по подобен начин като на снимката на купията.


Агент тип плажни къдрици с маша няма как да станат, трябва някакъв продукт и намачкване. Аз харесвам лосиона за къдрици на Oway. А ситни къдрици стават с маша тип тънък шиш.

# 261
  • Мнения: 1 692
Здравейте, днес от намаленията на ЗР поръчах Philip kingsley styler finishing touch  за приглаждане на косата. Ползвала съм тестер и бях доволна. Започвам обаче да си мисля дали не прибързах и дали няма по-добър вариант на някоя друга марка?

# 262
  • Мнения: 201
Много точно е написано за продуктите по време на кърмене, само бих добавила още нещо, от моя опит - аз също спрях всичко ароматизирано и поради още една причина, малкият реагираше остро на всякакви миризми първите месеци (дори в "дебелите книги" пише, че бебо търси аромата на мама и нищо отгоре). Пък и част от продуктите могат да преминат върху детето когато го гушкате. Това е един период, в който има ограничения, но си заслужава ❤️

# 263
  • Мнения: 1 335
Пак не си разбрала правилно.
Magistral е реално друга маска.

Masquintense е с вариант за тънка или гъста коса.

🤦🏻♀🤦🏻♀🤦🏻♀ Значи е безнадеждно! А коя е хидратиращата и не би клепнала и омазняла фина коса?

# 264
  • Мнения: 1 997
А, да, забравила съм да пиша, че слагам и WellaPlex в боята винаги... аз имам ето този травъл сет, но следващият път ще си търся салонните разфасовки.
Скрит текст:

Но щети според мен си има, та снощи взех следните продукти - най-вече заради намаленията и защото са ми интересни, а не защото нямам поне 2 други подобни в наличност:
 

Агент а този продукт пробвала ли си https://www.esteto.bg/produse-331733-terapiya-sled-boyadisvane-w … -treatment-1000ml Гледах в тубата видео, че го слагат в боята

А това сетче на Джойко ако някой го мерне в Европата да свирка - откога търся тези продукти в малък размер

# 265
  • Мнения: 1 019
Здравейте, дали някоя от вас има код за Арлен, който няма да ползва и дали би била така добра да ми го преотстъпи? Blush

# 266
  • Мнения: 872
Здравейте, момичета. Някой ползвал ли е този серум. Струва ми се нов, но все пак ще се радвам на отзиви.


Нямам думи за намалението на Нотино. С кода е по-скъп от Арлен. Миналата година на този ден взех за 50лв шампоана Нутритив 1 и балсам Елексир Ултим. Много слабо тази година.

# 267
  • Мнения: 9 168
Моля за съвет този шампоан дали сте ползвали и какво е мнението Ви
https://agorabbeauty.com/shampoani/protiv-kosopad/shampoan-proti … revention-1000-ml

# 268
  • Мнения: 942
Casual, погледни в lookfantastic.nl
 Има малки опаковки.

# 269
  • София
  • Мнения: 1 946
Някой дали е ползвал този I.plex?
 
Дали се доближава по действие до Olaplex?

Общи условия

Активация на акаунт