Хранене с АМ

  • 1 233
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте!Имам бебче на 2м и 10дни и тежи около 4500-5000кг изцяло на АМ сме,но  е много неспокойна и все не и стига.Давам 130-135мл като се старая да са на 3ч -3,5ч по 6 хапвания.Последно лекарката каза да правим почивка от 6ч вечерта.Все плаче след ядене и е неспокойна дори като спи.Не знам колко да и давам и на какви интервали .Всеки ден е различен нито имаме режим на ядене нито на спане.Ще се радвам мамите да помогнат със съвет понеже лекарката нищо не ми обеснява освен да не давам повече мляко,че ще прехраня детето.

# 1
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 239
Как така да правите почивка от 6 вечерта?
Да не давате мляко до сутринта ли? Това е безумно.
Бебето вероятно е гладно. За мен няма универсален стандарт в грамажите, всичко е ориентовъчно.
Аз бих се водила по бебето.

# 2
  • Мнения: 5 256
Хранете си детето и му давайте колкото иска. А лекарката сменете.

# 3
  • Мнения: 481
Бебето си дава сигнал когато е гладно.. на 2 месеца е , нощем също има нужда от храна. Моята е на 2 години и е постоянно гладна .. 🤭😅 Лекарите я изкараха болна , че не усвоява нищо. Правих изследвания, детето е добре. Водете се по нуждите на бебето.

# 4
  • Мнения: 8 585
Хранете си детето и му давайте колкото иска. А лекарката сменете.
Нощното хранене на тази възраст е задължително.
То и подсигурява доброто наддаване.

# 5
  • Мнения: 7
Здравейте, аз имам момиченце, което на 10 декември ще направи  3 месеца. Ние също сме на АМ . Моята педиатърка ми каза същото че трябва да има нощна пауза от 6ч. ако огладнее да давам вода, но така изкарах само една нощ в началото в която плачеше постоянно. Така реших да не я мъча и си я хранех през ноща тя се будеше на 3ч. През деня също на 3 ч. Се хранехме правхме по 8 хранения по 90мл. Постепенно започна да намалява сама нощното хранене  а от около две седмици има нощи в които спря да се буди. Вече правим по около 6 хранения с по 120мл. Моят съвет е да се храните детето само би трябвало да се отказва ...

Общи условия

Активация на акаунт