Онлайн консултации с д-р Невена Миронова - специалист по дерматология и венерология

  • 42 920
  • 790
  •   1
Отговори
  • www.bg-mamma.com
  • Мнения: 531
За да се погрижим за красотата си, преди преди всичко трябва да обърнем внимание на нашето здраве.
През последните години наблюдаваме истинска революция в естетичната дерматология и възможностите, които тя предлага за цялостна грижа. Тази наука ни помага да се чувстваме добре в кожата, да живеем пълноценно и в хармония със себе си.

На вашите въпроси, свързани с естетична дерматология, лечение на акне и други кожни проблеми, лазерна терапия, дермални филъри и др. – два пъти седмично (понеделник и четвъртък), ще отговаря д-р Невена Миронова.


Д-р Невена Миронова

Д-р Невена Миронова завършва Медицински университет - София през 2017 г. с отличие.
Специализира дерматология и венерология към Клиника по кожни и венерически болести към УМБАЛ "Александровска" София. Интересите ѝ са насочени в областта на клиничната и естетична дерматология, както и лазерната терапия. Извършва прегледи, естетични консултации и диагностика на пациенти с кожни заболявания от различно естество, както и поставяне на дермални филъри, ботокс, мезотерапия и плазмолифтинг.

Интересува се и от връзката между храненето и влиянието му върху кожата, създаването на добър чревен микробиом и хормонален баланс. Съавтор е на научни статии, публикувани в медицински списания.
Ежегодно участва в национални конгреси и семинари по специалността. В ежедневната си практика се стреми към отдаденост и грижа за пациента. Към момента е част от екипа специалисти на МЦ Детско здраве - София.

https://www.instagram.com/drmironovadermatology/
https://superdoc.bg/lekar/nevena-mironova
https://www.healee.com/bg/781564



Темата е част от социалната инициатива на BG-Mamma "Специалистите говорят".
Ако се нуждаете от #консултация в друга сфера, вижте всички #специалисти, които са се включили в кампанията ТУК.


#СпециалиститеГоворят #дерматология #взаимотношения #красота


Правила на консултативните теми във форума

Последна редакция: вт, 14 дек 2021, 10:23 от Редактор**

# 1
  • Мнения: 58
Здравейте! Имам въпрос относно фото епилаторите. Има ли зони от тялото които не е препоръчително да се третират? Може ли да се получи раздразнение на кожата? Трябва ли да се маже с някакъв успокояващ лосион след процедура? Благодаря предварително за отделеното време!

# 2
  • Мнения: 2 000
Здравейте, мисля, че имам лека форма на розацея - при преглед може ли със сигурност да се установи дали е розацея и в случай, че е, има ли лечение - апаратно или друго, което да реши проблема завинаги?

И втори въпрос - сблъсвала ли сте се с маларни торбички и има ли решение за тях? Казаха ми за процедурата Агнес, но се притеснявам да не се влоши състоянието на маларните торбички след третиране с радиочестота...

Благодаря!

# 3
  • Мнения: 801
Здравейте, имам розацея от години, след като родих пък преди две години ми се появиха две светли петна по шията и един бял кичур в косата. Оказа се, че е витилиго.
Сега ползвам витикс, от около месец и половина, но не виждам ефект. Въпросът ми е колко време трябва да го ползвам (гел и таблетки) за да очаквам ефект. Също така моя дерматолог каза, че заради розацеята кортикостероидите са противопоказни, което затруднява лечението на витилигото.
Чудя се просто има и други хора, които да имат тези две болести заедно, дали няма някаква друга вътрешна причина да се появяват? Наистина стреса особено около детето ми идва в повече, но дали това може да е причина. До преди десетина години кожата ми беше перфектна, дори и тинейджърски пъпки не съм имала, а в един момент ме сполетя това. Sad

# 4
  • Мнения: 375
Здравейте! Имам въпрос относно фото епилаторите. Има ли зони от тялото които не е препоръчително да се третират? Може ли да се получи раздразнение на кожата? Трябва ли да се маже с някакъв успокояващ лосион след процедура? Благодаря предварително за отделеното време!

Здравейте,

Трябва да сте внимателна с околоочната зона, например ако третирате вежди задължително отдолу трябва да има костна подложка и съответно предпазни очила. Ако въпроса Ви е насочен към интимната зона, няма проблем да третирате и там, тъй като прониквателната способност на епилатора е много ниска и няма риск за подлежащите органи. Вие използвала ли сте до сега фотоепилатор и имала ли сте дискомфорт след процедурата? След третиране може да забележите леко зачервяване или поява на пъпчици, уместно е да приложите например колд крем или някакъв хидратиращ балсам (продукт с по-лека текстура), но в никакъв случай етерични масла или олиа.

# 5
  • Мнения: 375
Здравейте, мисля, че имам лека форма на розацея - при преглед може ли със сигурност да се установи дали е розацея и в случай, че е, има ли лечение - апаратно или друго, което да реши проблема завинаги?

И втори въпрос - сблъсвала ли сте се с маларни торбички и има ли решение за тях? Казаха ми за процедурата Агнес, но се притеснявам да не се влоши състоянието на маларните торбички след третиране с радиочестота...

Благодаря!

Здравейте,

При преглед може да се установи дали се касае за розацея, след снемане на анемнеза и в зависимост от клиничната картина може да се определи и стадия. Лечението трябва да бъде комплексно, както с лазерни процедури, така и с прилагане на съответните кремове и при нужда могат да бъдат включени и таблетки през устата. Не мога да кажа, че проблема може да бъде решен завинаги, но ще имате значително подобрение в състоянието.
Относно маларните торбички, за да се прецени трябва да направите консултация на живо и ще бъдете посъветвана коя процедура е най-подходяща във Вашия случай, до каква степен могат да се повлияят и какво да очаквате като резултат.

# 6
  • Мнения: 375
Здравейте, имам розацея от години, след като родих пък преди две години ми се появиха две светли петна по шията и един бял кичур в косата. Оказа се, че е витилиго.
Сега ползвам витикс, от около месец и половина, но не виждам ефект. Въпросът ми е колко време трябва да го ползвам (гел и таблетки) за да очаквам ефект. Също така моя дерматолог каза, че заради розацеята кортикостероидите са противопоказни, което затруднява лечението на витилигото.
Чудя се просто има и други хора, които да имат тези две болести заедно, дали няма някаква друга вътрешна причина да се появяват? Наистина стреса особено около детето ми идва в повече, но дали това може да е причина. До преди десетина години кожата ми беше перфектна, дори и тинейджърски пъпки не съм имала, а в един момент ме сполетя това. Sad

Здравейте,

Предвид това което съдържа витикс може да се използва и за по-дълъг период от време, съветвам Ви да посетите дерматолога, който за първи път е видял белите петна (плаките), тъй като той най-точно може да определи дали има някаква промяна. Кортикостероидите наистина са противопоказни при пациенти с розацея, тъй като могат да влошат състоянието на кожата. Розацеята е кожно заболяване, което се влияе в голяма степен от стреса, много често първата изява е свързана със ситуация, предизвикваща силни негативни емоции. Относно причината за витилигито се изброяват редица фактори и със сигурност стреса може да бъде отключващ момент.

# 7
  • Мнения: 58
Здравейте! Имам въпрос относно фото епилаторите. Има ли зони от тялото които не е препоръчително да се третират? Може ли да се получи раздразнение на кожата? Трябва ли да се маже с някакъв успокояващ лосион след процедура? Благодаря предварително за отделеното време!

Здравейте,

Трябва да сте внимателна с околоочната зона, например ако третирате вежди задължително отдолу трябва да има костна подложка и съответно предпазни очила. Ако въпроса Ви е насочен към интимната зона, няма проблем да третирате и там, тъй като прониквателната способност на епилатора е много ниска и няма риск за подлежащите органи. Вие използвала ли сте до сега фотоепилатор и имала ли сте дискомфорт след процедурата? След третиране може да забележите леко зачервяване или поява на пъпчици, уместно е да приложите например колд крем или някакъв хидратиращ балсам (продукт с по-лека текстура), но в никакъв случай етерични масла или олиа.
Здравейте! Благодаря за бързият отговор! Все още не съм ползвала фотоепилатор, но съм си закупили тези дни ще го пробвам, затова исках да знам дали има нещо по-специфично.
Хубав ден!

# 8
  • Мнения: 375
Здравейте! Имам въпрос относно фото епилаторите. Има ли зони от тялото които не е препоръчително да се третират? Може ли да се получи раздразнение на кожата? Трябва ли да се маже с някакъв успокояващ лосион след процедура? Благодаря предварително за отделеното време!

Здравейте,

Трябва да сте внимателна с околоочната зона, например ако третирате вежди задължително отдолу трябва да има костна подложка и съответно предпазни очила. Ако въпроса Ви е насочен към интимната зона, няма проблем да третирате и там, тъй като прониквателната способност на епилатора е много ниска и няма риск за подлежащите органи. Вие използвала ли сте до сега фотоепилатор и имала ли сте дискомфорт след процедурата? След третиране може да забележите леко зачервяване или поява на пъпчици, уместно е да приложите например колд крем или някакъв хидратиращ балсам (продукт с по-лека текстура), но в никакъв случай етерични масла или олиа.
Здравейте! Благодаря за бързият отговор! Все още не съм ползвала фотоепилатор, но съм си закупили тези дни ще го пробвам, затова исках да знам дали има нещо по-специфично.
Хубав ден!

А мислили ли сте за лазерна епилация? Как се насочихте към фотоепилатор?

# 9
  • Мнения: 58
Здравейте! Имам въпрос относно фото епилаторите. Има ли зони от тялото които не е препоръчително да се третират? Може ли да се получи раздразнение на кожата? Трябва ли да се маже с някакъв успокояващ лосион след процедура? Благодаря предварително за отделеното време!

Здравейте,

Трябва да сте внимателна с околоочната зона, например ако третирате вежди задължително отдолу трябва да има костна подложка и съответно предпазни очила. Ако въпроса Ви е насочен към интимната зона, няма проблем да третирате и там, тъй като прониквателната способност на епилатора е много ниска и няма риск за подлежащите органи. Вие използвала ли сте до сега фотоепилатор и имала ли сте дискомфорт след процедурата? След третиране може да забележите леко зачервяване или поява на пъпчици, уместно е да приложите например колд крем или някакъв хидратиращ балсам (продукт с по-лека текстура), но в никакъв случай етерични масла или олиа.
Здравейте! Благодаря за бързият отговор! Все още не съм ползвала фотоепилатор, но съм си закупили тези дни ще го пробвам, затова исках да знам дали има нещо по-специфично.
Хубав ден!

А мислили ли сте за лазерна епилация? Как се насочихте към фотоепилатор?
Ами пробвала съм различни традиционни начини за обезкосмяване, но ефекта е много нетраен. Отделно че ми се образуват доста подкожни косъмчета и е много неприятно особено лятото. Та прочетох разни мнения по въпроса за фотоепилаторите и се надявам да постигна по-дълго траен ефект или поне да намалее значително окосмяването.

# 10
  • В градината...
  • Мнения: 15 928
Здравейте, доколко радиочестотните уреди влияят на кръвното налягане?

# 11
  • Мнения: 459
Здравейте, моят въпрос е следният. Започна да ми се появява обрив по някои части на тялото - вътрешна част на ръцете (подбедрица) вътрешната част на краката, торса. Не знам дали да го нарека обрив, проявява се със сърбеж приличащ на уртикария, а понякога само излизат червени надигнати петна,разположени несиметрично. Не приемам лекарства в момента кърмя. Не мога а да разбера от какво се получава. Ще приложа и снимки. Обостря се вечер и след баня.



Последна редакция: сб, 27 ное 2021, 10:59 от AnMary

# 12
  • Мнения: 375
Здравейте! Имам въпрос относно фото епилаторите. Има ли зони от тялото които не е препоръчително да се третират? Може ли да се получи раздразнение на кожата? Трябва ли да се маже с някакъв успокояващ лосион след процедура? Благодаря предварително за отделеното време!

Здравейте,

Трябва да сте внимателна с околоочната зона, например ако третирате вежди задължително отдолу трябва да има костна подложка и съответно предпазни очила. Ако въпроса Ви е насочен към интимната зона, няма проблем да третирате и там, тъй като прониквателната способност на епилатора е много ниска и няма риск за подлежащите органи. Вие използвала ли сте до сега фотоепилатор и имала ли сте дискомфорт след процедурата? След третиране може да забележите леко зачервяване или поява на пъпчици, уместно е да приложите например колд крем или някакъв хидратиращ балсам (продукт с по-лека текстура), но в никакъв случай етерични масла или олиа.
Здравейте! Благодаря за бързият отговор! Все още не съм ползвала фотоепилатор, но съм си закупили тези дни ще го пробвам, затова исках да знам дали има нещо по-специфично.
Хубав ден!

А мислили ли сте за лазерна епилация? Как се насочихте към фотоепилатор?
Ами пробвала съм различни традиционни начини за обезкосмяване, но ефекта е много нетраен. Отделно че ми се образуват доста подкожни косъмчета и е много неприятно особено лятото. Та прочетох разни мнения по въпроса за фотоепилаторите и се надявам да постигна по-дълго траен ефект или поне да намалее значително окосмяването.

Определено решението срещу врастването на космите е да си направите лазерна епилация. Препоръчвам Ви не фотоепилация, а лазерна епилация, тъй като лазерният лъч се привлича в много по-голяма степен от пигмента в косъма и съответно ще имате по-добър ефект и окончателно обезкосмяване.

# 13
  • Мнения: 375
Здравейте, доколко радиочестотните уреди влияят на кръвното налягане?

Здравейте,

Към коя процедура сте се насочила, за да бъда максимално полезна в отговора? Имате уред за домашна употреба или искате да направите терапия в клиника? Медикаментозно контролираната хипертония не е противопоказание за извършването на такъв тип процедура.

# 14
  • Мнения: 375
Здравейте, моят въпрос е следният. Започна да ми се появява обрив по някои части на тялото - вътрешна част на ръцете (подбедрица) вътрешната част на краката, торса. Не знам дали да го нарека обрив, проявява се със сърбеж приличащ на уртикария, а понякога само излизат червени надигнати петна,разположени несиметрично. Не приемам лекарства в момента кърмя. Не мога а да разбера от какво се получава. Ще приложа и снимки. Обостря се вечер и след баня.





Здравейте,

Вие прилагате ли някакво лечение (локална терапия - мазане с лекарствен продукт) или изчезва от само себе си? За първи път след раждането ли си получи или сте имали епизоди и преди това? За колко време изчезва обривът след като се появи? Имате ли алергии към нещо или други кожни заболявания? Някой друг в семейството има ли подобен проблем?

Общи условия

Активация на акаунт