Проблеми с очите .... ПОМОЩ!

  • 951
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте, имам проблем с очите , имам влошено зрение от около година, защото работата ми изисква да съм продължителен период на компютър и след това главата ме боли или пулсира често, но не винаги отделно нещо, което забелязах на скоро, е че когато плача очите ме болят усещам леко парене нещо такова, но в същото време виждам бих казала отлично. Може това да се дължи на сухота в тях не знам. Имате ли идея каква е причината, и дали на вас ви се е случвало нещо подобно? Имам записан час за преглед , но е чак другия месец и леко се притеснявам
Надявам се да можете да ми помогнете!
Отделно искам да кажа, че съм на 22

# 1
  • Мнения: 744
Възможно е да е от претоварване на очите. Мен от сухота ми парят също, а ако ги претоваря без очила на компютър ме болят на следващата сутрин.
Ако нямате диоптър препоръчвам да си направите недиоптрични очила с хубава, качествена защита за компютър.
С мъжа ми и двамата работим по 8-10 часа на ден на компютър и откакто си сложихме хубава защита на очилата нямаме вече проблеми.
Препоръчвам и да намалите яркостта на екраните, които изпозлвате. Разбира се не до толкова че да се напрягате, за да виждате, но колкото се може повече.

# 2
  • IC 1101,Abell 2029
  • Мнения: 1 049
Давате ли си почивка на очите по време на работа?На всеки час поне по 15 минути.Аз бих си намерил друг добър офталмолог,при който не се чака толкова за преглед.Възможно е и проблема да не идва от очите,въпреки че на тях се отразява.

# 3
  • Мнения: 116
Здравейте много хора и деца са оплакват от умора, зачервяване на очите, дискомфор това е от вредата синя светлина на монитора, а и лампите в помещението също натоварват очите идете на лекар и си направете стъкла с Blue филтър специално за компютър.

Общи условия

Активация на акаунт