Отношенията между хората

  • 1 624
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 130
Плашат ме такива невротични мъже. Търсел в жената опора и гръб, сега дошъл я да се оплаче на гърдата на бг-мама да го утешим, я любимата чете тук, да завърти ножа за последно. Гърдата на бг-мама обаче е студена като на мама-котка към коте, което отдавна е трябвало да се отбие.

# 16
  • Мнения: 18 312
Да, плашещи са такива изявления. Лепнал се за някоя и не понесъл, че тя не гледа на него като на вселенски дар. И се започва - тя такава и онакава, майка ѝ, баба ѝ, приятелките, само той - златен и неразбран.

# 17
  • Мнения: 3 703
Любовта е даване и чистото удоволствие от това. Защо си очаквал разни неща насреща, то това не е любов, а бизнес?
' На ти, дай ми", не става така.

Тук не съм съгласна. Да, когато обичаш, даваш без да очакваш, но ако се уважаваш и цениш, тогава трябва да очакваш. И когато видиш, че не ти отвръщат със същото, по живо, по здраво, и толкова. Никой не е длъжен да те обича и това, че ти обичаш, не ти гарантира, че отсрещната страна ще се чувства по същия начин. Това им е грешката на повечето. Грешката е в източника, от когото очакват, не в самото очакване. Когато любовта е взаимна и хората са нормални, и двамата дават, и двамата получават. В изобилие.
Лъвице, говориш за брак или за създаване на семейство. Аз говоря за любов, а тя по дефолт е безусловна и награда сама по себе си. Разбира се, не е признак на здрав разум да градиш връзка на база любов без оглед на толкова много други неща, но това не отменя определението за любов.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 3 020
Заключвам помолба на автора.

Общи условия

Активация на акаунт