Раждане без подкупи

  • 2 929
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 022
Искам да попитам има ли майки доволни от специалистите, които са ги израждали, без да се налага да дават подкуп предварително или по време на раждането и ако е възможно да дадат повече обяснения по този въпрос?

# 1
  • Мнения: 2 489
Мисля, че никой не може да те задължи да дадеш подкуп.

# 2
  • Мнения: 376
Мое мнение е че ако искаш да не даваш подкуп отиваш в болницата и каквото сабя покаже , ако ли не се уговаряш с доктора и си бъркаш в джоба. Успех ти желая !!!

# 3
  • Мнения: 1 022
Аз и неискам да давам, единственото което ме притеснява е да не кажат дай тука еди колко си пари, че иначе ще има проблеми, но тъй като нямам информация за такъв случай искам мненията на родили майки при дежурните екипи, без да имат предварителна уговорка и без да са плащали за да се чувстват по-спокойни, понеже моето мнение за ражданетое, че каквото ти е писано няма да се случи на някой друг, независимо дали си бутнал или не си на някого.....

# 4
  • Мнения: 2 489
Мисля, че няма да те върнат да раждаш. В повечето случаи майките сами питат за плащане и сами бутат пари.

Когато не зададеш този въпрос, мисля, че няма кой да ти поиска пари.

# 5
  • Мнения: 376
Досега не съм чувала да искат пари на някои в процеса на раждането , иначе познавам мами родили при случаен екип, има както много доволни така и много недоволни. Всичко е въпрос на късмет и аз от сърце ти го желая. Отначало и аз бях решила да не плащам но няколко дни преди да родя( преносвах) се размислих и реших да не рискувам. Каквото и да решиш съм сигурна , че всичко ще бъде наред !!

# 6
  • Мнения: 1 753
Цитат на: Bezhy
Аз и неискам да давам, единственото което ме притеснява е да не кажат дай тука еди колко си пари, че иначе ще има проблеми, но тъй като нямам информация за такъв случай искам мненията на родили майки при дежурните екипи, без да имат предварителна уговорка и без да са плащали за да се чувстват по-спокойни, понеже моето мнение за ражданетое, че каквото ти е писано няма да се случи на някой друг, независимо дали си бутнал или не си на някого.....


Аз съм раждала при дежурния екип - просто така се случи. Супер доволна съм - въобще не е ставало въпрос за пари, никой дори не е намекнал за това, бяха страшно любезни и с малки изключения си свършиха работата много добре. И все пак е въпрос на късмет независимо дали даваш пари или не.

# 7
  • Мнения: 1 022
Съни благодаря за мнението, по принцип и аз така мисля, но като гледам що се изписва по форумите и съм особено мнителна....

# 8
  • Мнения: 1 022
Благодаря Ви момичета за успокоителните думи, то при мен е още рано за раждане, ама да си правя сметката пък накрая да видим какво ще стане......

# 9
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832
Братовчедка ми роди преди 4 дни, на 5 януари в Майчин Дом, второти си дете при дежурния екип. Защо?

Ами защото преди 6 год. роди първото си дете по същия начин, даже си отиде пеща до там, живее близо, при дежурния екип....и всичко ОК.

Сега пак реши така да направи, тя е на 36 години, достатъчно вряла и кипяла жена, постъпи вечерта на 4 януари, и през нощта роди живо и здраво момиченце, 3.200кг, всичко е ОК.

Но тя не се притеснява от нищо просто.

# 10
  • Мнения: 46 511
Цитат на: Liorena
Братовчедка ми роди преди 4 дни, на 5 януари в Майчин Дом, второти си дете при дежурния екип. Защо?

Ами защото преди 6 год. роди първото си дете по същия начин, даже си отиде пеща до там, живее близо, при дежурния екип....и всичко ОК.

Сега пак реши така да направи, тя е на 36 години, достатъчно вряла и кипяла жена, постъпи вечерта на 4 януари, и през нощта роди живо и здраво момиченце, 3.200кг, всичко е ОК.

Но тя не се притеснява от нищо просто.


Лио, да ви е честито новото попълнение в семейството Grinning

А на въпроса за подкупите, аз не съм плащала, нито са ми искали и всичко мина гладко Grinning

# 11
  • Мнения: 1 022
Аз също не се притеснявам много, единственото ми притеснение е да ме срежат секцио без да има нужда, просто се страхувам от секциото и аз незнам защо но това е моят кошмар, а първото бебе беше 4,100 но отидох с 6 см разкритие та не ми правиха секцио защото бързо разкритието стана пълно и само ме сразаха долу за да излезе по лесно глават че беше много голяма...... та предпочитам пак с епизиотомия да родя ако е голямо бебето, а не секцио..........но......незнам

# 12
  • Мнения: 4 358
Цитат на: Liorena
Но тя не се притеснява от нищо просто.

Ей това е - плащаш не за грижите покрай раждането, а за собственото си спокойствие.
Няма жена, която са я върнали, защото не е платила.
Когато раждах аз, в предродилна бяхме 4 момичета и доктора се държа еднакво с всички.

# 13
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832
Цитат на: nikol78
Лио, да ви е честито новото попълнение в семейството Grinning


О! Благодаря много Grinning
Да е жива и здрава, това е най-важното.

Мисълта ми беше, че братовчедка ми никога не е мислила да плаща, както първия път, може би, след като първия път е било така, е имала кураж, не знам, аз май не съм толкова смела.... Simple Smile

# 14
  • Мнения: 1 014
И според мен никой няма да ти поиска пари. Няма върнати от родилния дом. На всички са помогнали да родят по един или друг начин. Успокой се за това. Аз отидох да раждам без уговорки с лекари и трябва да ти кажа, че ми обърнаха толкова внимание, колкото обърнаха и на другите(с уговорките). Много съм доволна. Не мога да се оплача нито от отношение, нито от липса на внимание. Хората си знаят работата. Плащаш, неплащаш пак боли и пак ти ще се мъчиш.Единственото, което е, да правиш точно това което ти казват лекарите. Като ти кажат да напъваш, ще напъваш. Като ти кажат да не напъваш няма да напъваш и т.н. Лекарите се карат, тогава когато понякога с действията си застрашаваш живота на бебчето или сама усложняваш положението и поради куп причини. Да не забравяме, че и те са хора, и че и те понякога си изпускат нервите.
 Мен ме посъветваха да не плащам и така  направих (не че не съм имала възможност, просто не исках, а и не сметнах за необходимо).

# 15
  • Мнения: 2 657
Аз родих на скоро и за мой късмет се падна мъжа на гинеколожката,при която ходих на консултация.А между другото те са много близки на свекарвами,та бях много спокойна.
Що се отнася за подкупа все нещо трябва да се даде.Друг е въпроса дали лекаря сам ще си поиска някаква сума.А,ако имаш и уговорка с лекар,там ве4е си плащаш.

# 16
  • Мнения: 1 680
Една приятелка ми беше препоръчала доктор и от началото се уговорих с него, че при него ще раждам. Съвсем случайно разбрах каква му е тарифата и реших да се откажа, като му казах, че съм смела жена и че едно време баща ми е раждан на нивата. Така родих, без уговорка при дежурния екип и съм много доволна, най-вече от акушерките, те ми казваха как да дишам, да напъвам и ми даваха лимонче в устата. Та така смятам да раждам и сега, живот и здраве.

# 17
  • Мнения: 558
Родих преди 6 дни без уговорка при дежурния екип. Платих си само ВИП зала за раждане 100лв - супер съм доволна събраха се по слу4айност 4 доктори, вси4ки бяха много мили, аз и бебето сме ОК, едната акушерка беше страхотна държеше ми ръката през цялото време и ме успокояваше. Нищо пове4е от тези пари които платих по собвствено желание на каса на болницата не съм плащала или са ми искали. Накарах мъжа ми да купи бонбони и уиски защото бях мн доволна и това е.
Мисля 4е донякъде е въпрос на късмет но усложнения могат да се полу4ат и в двата варианта.

# 18
  • Мнения: 6 206
Положението е много просто - ако не си избираш лекаря, никой няма да ти поиска пари, абсурдно е и няма за какво, не знаят на кой ще попаднат. Но ако искаш определен доктор, и той не е на смяна, няма да дойде заради сините ти очи, нали така?
По-скоро въпросът е можеш ли да се довериш на случаен екип, който може да е най-добрия /дай боже/ и най-некадърния. Аз лично нямам смелост да се доверя на случаен екип, но хората са различни, всеки сам си решава. Аз лично компромиси със здравето си не смея да правя.

# 19
  • София
  • Мнения: 572
И аз родих без предварителна уговорка и никой не ми е искал нищо.Момичето с което бяхме в една стая си беше платило на лекар,който му направи секцио.И на двете ни се обръщаше еднакво внимание след това.

# 20
  • Мнения: 3 394
Ако вземе някой да ти иска пари му кажи, че си дъщеря на някой от отдела /там който е/ за Борба с коруппцията, или на някой данъчен или полицай и ще направиш разследване за това. Заплаши го ,че ще подадеш жалба  #Cussing out

# 21
  • Мнения: 5 468
Аз не съм плащала за раждането си. Родих с планирано секцио, само с направление от очен лекар. Приеха ме 8 дена преди операцията в болницата, след два дена ми изтече водата и ме оперира дежурния на смяна. Никой не ми е искал пари. А много се притеснявах за това..., ама ей на - напразно съм се притеснявала.

# 22
  • Мнения: 144
Цитат на: Bezhy
Искам да попитам има ли майки доволни от специалистите, които са ги израждали, без да се налага да дават подкуп предварително или по време на раждането и ако е възможно да дадат повече обяснения по този въпрос?



Това е рядкост

# 23
  • Мнения: 177
Единственото, за което трябва да се молим бъдещите майки е всичко да мине добре, никой да не ни иска подкупи, да се грижат добре за нас и бебенцата. А това кой как е раждал и дали е давал подкуп си е индивидуално и въпрос на късмет. Така че да стискаме палци newsm10

# 24
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832
Цитат на: new*
Аз не съм плащала за раждането си. Родих с планирано секцио, само с направление от очен лекар. Приеха ме 8 дена преди операцията в болницата, след два дена ми изтече водата и ме оперира дежурния на смяна. Никой не ми е искал пари. А много се притеснявах за това..., ама ей на - напразно съм се притеснявала.


имам едно Учудване Sunglasses
и друг път съм искала да питам (аз съм си любопитна натура Laughing ), защо 8 дни преди операцията? защо мен ме приеха в 7 сутринта в понеделник и в 10ч40 извадиха бебето в същия ден.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 845
Цитат на: sunny_zt

Когато не зададеш този въпрос, мисля, че няма кой да ти поиска пари.


Ами има. След раждането на 5 ден си каза бедния човечец, да го ожалиш чак. На изписването се разхождаше като обран евреин около нас, да не му избяга пачката, да не вземем да си тръгнем със заработеното от него. Ако му бях казала да си гледа работата, нямаше да има проблем...Ама това го знам сега, а не тогава.

Успех скъпа и не се притеснявай. Честните и добрите лекари са много.

# 26
  • Мнения: 2 489
Цитат на: marissha
Цитат на: sunny_zt

Когато не зададеш този въпрос, мисля, че няма кой да ти поиска пари.


Ами има. След раждането на 5 ден си каза бедния човечец, да го ожалиш чак. На изписването се разхождаше като обран евреин около нас, да не му избяга пачката, да не вземем да си тръгнем със заработеното от него. Ако му бях казала да си гледа работата, нямаше да има проблем...


За такъв дето си поиска директно ще дам сигнал за корупция.
Егати и наглостта!

# 27
  • Мнения: 1 581
Аз родих без уговорки и плащания, непланирано по спешност в 8 месец. От гинеколозите имам малко спомени, но добри. Всички бяха мили и никой никога не е споменал пари.
А на неонатолозите дължа живота на сина си и винаги ще съм им благодарна. И никой не е споменал нищо дори за отблагодаряване или почерпка.

# 28
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Аз съм на мнение, че ако ние не бутаме пари, корупцията ще намалее....Това ми напомня за славното минало, когато не, че толкова е имало цензура, ами хората сами са си я създавали. та същото и с подкупите.....Само дето няма повече смели българи... Tired

# 29
  • София
  • Мнения: 255
Родих при случаен екип. Бяха страхотни! Даже след като родих се наложи да чакам бебо да наддаде и една от акушерките ме сложи в стая с момиче със същия проблем/за да не виждам през 3 дни как майки идват и си отиват, а аз седя  в болницата.../ а и стаята беше от най хубавите - не ВИП.... само с 2 легла. Не са ми поискали нито лев. После акушерките даже идваха да ме виждат и да питат как е бебчо.... страшно мили бяха....

# 30
  • Мнения: 1 080
Аз също съм от жените, които отиват в родилното само с документа от поликлиниката, лична карта и корем Grinning . Бих казала, че останах много доволна от отношението и резулатата  newsm30 , който си спи сладко в другата стая в момента. Нищо на никой не съм давала. Единственото, което в последствие донесоха свекъра и свекървата за екипа беше една малка тортичка и бутилка бяло вино - един вид жест, благодарност,  а си беше и рожден ден все пак и аз не го смятам за подкуп, затова го споменавам.

# 31
  • Мнения: 1 080
а пропуснах да кажа, че абсолютно съм съгласна с Калинка, че докато има кой да дава бута, ще има и кой да взема и корупцията ще си я има.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 845
Цитат на: Kalinka
Аз съм на мнение, че ако ние не бутаме пари, корупцията ще намалее....  Само дето няма повече смели българи... Tired



  202uu

# 33
  • Мнения: 1 722
И мен ме тормози нещо подобно. Ходя на частно в родния си град при лекарка, която изражда. В нашата болница са общо 4-5 лекари, така че предполагам, че при раждането се събират всички. Моята засега не ми е поискала нищо, но все пак е взела от мен не малко пари досега. И мисля, че без да плащам допълнително ще ми се обърне нужното внимание. Обаче вчера говорих с една бивша акушерка от Шейново, която ме предупреди, че има вероятност детето ми да прекара много тежка жълтеница /аз съм резус отрицателна/, поради което да си приготвя багажа една-две седмици преди термина и да отида в Шейново или Майчин дом. За Шейново срещу 100 лв. ще ми осигури акушерка. И сега пред мен стои дилемата: какво да правя?? Тук няма да ми искат пари, ходя на ЖК при лекар от родилното, но пък ако се получи някакво усложнение, мисля, че тукашните лекари не биха могли да се справят.

# 34
  • Мнения: 1 512
Цитат на: MadMamA
а пропуснах да кажа, че абсолютно съм съгласна с Калинка, че докато има кой да дава бута, ще има и кой да взема и корупцията ще си я има.


За лудия и зелника всички знаем...
 Аз не си платих, родих при дежурния екип. Не мога да се оплача от лошо отношение; раждането ми не беше от най- леките, беба я преведоха в Неонатологията... Всеки ден идваха при мен и то не само на заължителните визитации...Никой не ми е поискал и стотинка след това. Аз прецених да почерпя хората, които се грижиха за мен, без да пресмятат дали съм им дала нещо в джобчето или не. За екипа купих две бутилки кола и една торта, за доктора- бутилка вино.

# 35
  • София
  • Мнения: 1 228
И аз така родих, преди 2 години и половина, обаче. В Света Анна (Окръжна болница). Изключително съм доволна от дежурния екип - прекрасно отношение и професионализъм. Ако сега трябваше да раждам, пак бих направила същото. Макар че тогава почти всички (вкл. свекървата и сестра ми) ме обявиха за луда и казаха, че ще ме зарежат сама да се мъча с циганките. Ама нищо подобно - за цялата нощ раждах само аз и всички бяха невероятно мили и внимателни.
Успех, каквото и да избереш  Simple Smile
Аз съм твърдо против това сами да си създаваме корупция и редица пъти съм го казвала.
Сега не знам как е, но си мисля, че дори нещата са се подобрили отпреди 2 години и половина  Simple Smile

# 36
  • Мнения: 1 080
Рали и аз бих родила отново там, живот и здраве. А за условията в действителност се бяха променили, защото чух разговор между акушерки, които бяха също  доволни от този факт.

# 37
  • София, Младост 3
  • Мнения: 410
Цитат на: Anita_79
Обаче вчера говорих с една бивша акушерка от Шейново, която ме предупреди, че има вероятност детето ми да прекара много тежка жълтеница /аз съм резус отрицателна/, поради което да си приготвя багажа една-две седмици преди термина и да отида в Шейново или Майчин дом. За Шейново срещу 100 лв. ще ми осигури акушерка.


Ти правила ли си си тестове за антитела, ако са отрицателни, няма да имаш никакви проблеми. Аз съм резус отрицателен, а бебка се роди положителен. Изкара много лека жълтеница, даже не са я облъчвали с лампата.
Междудругото не искам да те плаша, но ако бебенцето ти е с положителен резус, си приготви между 130-190 лв за АнтиДгамаглобулин, който няма как да си го спестиш. Идиотите в България спрели българският такъв и сега има само скъп на Байер  #2gunfire

# 38
  • Мнения: 1 722
Цитат на: pilence_74
Цитат на: Anita_79
Обаче вчера говорих с една бивша акушерка от Шейново, която ме предупреди, че има вероятност детето ми да прекара много тежка жълтеница /аз съм резус отрицателна/, поради което да си приготвя багажа една-две седмици преди термина и да отида в Шейново или Майчин дом. За Шейново срещу 100 лв. ще ми осигури акушерка.


Ти правила ли си си тестове за антитела, ако са отрицателни, няма да имаш никакви проблеми. Аз съм резус отрицателен, а бебка се роди положителен. Изкара много лека жълтеница, даже не са я облъчвали с лампата.
Междудругото не искам да те плаша, но ако бебенцето ти е с положителен резус, си приготви между 130-190 лв за АнтиДгамаглобулин, който няма как да си го спестиш. Идиотите в България спрели българският такъв и сега има само скъп на Байер  #2gunfire


Досега съм си правила 3 изследвания през трите триместри - отрицателни. Знам, че българския Д-глобулин се намира трудно, но в моя град в една от аптеките го има на цена 14-15 лв /а мисля, че редовната му е 10/.

# 39
  • София
  • Мнения: 38 476
AZ se bqh ugovorila no za kusmet doktorkata mi beshe v bolnichen tochno tozi den i rajdah v Sveta Anna pri dejurniq ekip a sled kato prikluchiha sus sekcioto v susednata zala vsichki doktori mi se izsipaha na glavatA da mi kreshtqt che mnogo vikam i ne napuvam dobre... ujas... inache mislq che bqha dobri profesionalisti ... ama pri Jekova pak ne rajdam Imp nakraq buketite i bonbonite gi dadoh na sestrite

# 40
  • Мнения: 2 556
Аз не бих родила при случаен екип, който е на смяна в момента. Не мога да си представя, че ще си оставя моят живот и живота на детето в ръцете на хора, които не познавам. Първият път родих в частна клиника и си платих съгласно техните тарифи (а не съм бутала на лекаря). Сега обаче въпросната клиника западна, така че имам доста време да помисля какво ще правя. При всяко положение обаче се надявам да бъда пак в отделна стая и да раждам при лекар, на когото имам доверие и който ме познава отпреди това. Раждането е едно от нещата, за които бих дала пари, без изобщо да стои въпроса трябва ли да се дават или не. Ако за това не дам, кое може да е по-важно не мога да разбера??
Аз съм здравно осигурена от доста години и от това полза не съм видяла, освен веднъж, когато личния лекар ми даде 3 дена болничен за грип. Така че не разчитам много на Здравната каса да се погрижи за раждането ми на ниво, което аз очаквам като обслужване.

Знам, доста хора ще ми обяснят, че гаранции няма и пак може да ме оставят да се мъча, въпреки че съм си платила, но пък ако отида при първия срещнат екип, риска ми се струва неимоверно завишен. Девет месеца да си треперя над бебчето през бременността и накрая да го поверя на случайни хора, е няма да стане. Така че или частна клиника, или "корупция", така стоят нещата при мен като гледам.

Може мнението ми да се различава рязко от повечето написани тук, но нямам желание за конфронтация по този повод, просто аз така мисля.

# 41
  • София, Младост 3
  • Мнения: 410
Цитат на: Anita_79

Досега съм си правила 3 изследвания през трите триместри - отрицателни. Знам, че българския Д-глобулин се намира трудно, но в моя град в една от аптеките го има на цена 14-15 лв /а мисля, че редовната му е 10/.


Взимай да не свърши, това явно е останал от преди. Със сигурност знам, че българският вече не се произвежда.

Извинявам се за офф-а.

# 42
  • София
  • Мнения: 2 686
Tess, казано честно и аз мисля малко като теб.
Още повече, че при мен раждането ще е със секцио.
Имам високи диоптри, преди няколко години ми правиха корекция с лазер, защото имало опасност да ми се отлепи ретината.

Как може да стане това планирано секцио, ако нямам уговорка с някой? Дори не си го представям как точно може да се случи.
Просто отивам в болницата, попадам на някой и го моля да ми определи дата. Отивам на тая дата, но този доктор го няма, а е някой друг, който може пък да не е съгласен точно тогава да стане.

# 43
  • София
  • Мнения: 250
Цитат на: Сънчо
Как може да стане това планирано секцио, ако нямам уговорка с някой? Дори не си го представям как точно може да се случи.
Просто отивам в болницата, попадам на някой и го моля да ми определи дата. Отивам на тая дата, но този доктор го няма, а е някой друг, който може пък да не е съгласен точно тогава да стане.


И мен ме вълнува този въпрос, макар че почти 100% съм решила вече за предварителна уговорка. Все пак секциото си е операция и не ми е все едно кой ще ме реже.
Чисто теоретично при лекарско предписание за секцио, отиваш с талона или там каквито са бумагите от ЖК и постъпваш в патологията на избраната от теб болница около 10-тина дни преди термина. Там се определя график за операциите и от него става ясно и кой ще те оперира и кой ще асистира. Ако междувременно вземеш по-рано да раждаш, който екип е дежурен.
Сега, пак отбелязвам, че това е на теория. На практика на мен преди 6г. в Майчин дом ми оспорваха диагнозата и се ослушваха докторите, можело пък и нормално раждане да пробват (??!!) (и това при положение, че изрично ме бяха предупредили при гинекологична операция, че се налага секцио). Въобще за тия 2 седмици ми скъсиха живота от притеснения. Дали се опитваха подкуп да изкарат, дали философстваха хора на които не им е ясно, и аз не знам, но така беше.
Другото интересно е как постъпваш в болницата, за да ти определят дата за планово секцио, като няма някаква спешна причина, т.е. достатъчни ли са писанията от ЖК, това също е интересна тема. Щото мен наскоро с проблеми като постъпвах в болница и пак що съм била дошла... Close

# 44
  • Мнения: 3 356
За българския Д-глобулин -може,но трудно до се намери в онкологията в София

# 45
  • Мнения: 435
Аз родих без, каквито и да било уговорки и рушвети. Останах възхитена от отношението на екипа и грижите, с които ни дариха. ХОРАТА СИ СВЪРШИХА РАБОТАТА!!! Искрено съм им благодарна и не пропускам случай да се похваля, че попаднах на хора и родих човек.

# 46
  • Мнения: 8 769
Цитат на: sunny_zt
Когато не зададеш този въпрос, мисля, че няма кой да ти поиска пари.

Напротив, има. Лекарката, която ме израждаше направи точно това!

# 47
Az lichno si platih i ne sujaliavam-doktora ne se otlepi ot men. A dejurnia ekip-vsichko e vupros na kusmet - ekipa koito beshe prez noshta beshe strahoten,no!!!!
Do men imashe edno mamche, koeto na 34 godini shteshe da rajda purvoto si bebe, znaeshe se che pri neia shte ima uslojnenia s bebeto zashtoto imashe prekaleno mnogo okoloplodni vodi. I taka tia ostana posledna da rajda ot vsichki koito biahme vlezli prez noshta, dnevnia ekip uj ia poeha, no purvo sa i propusnali momenta za upoikata-tia iskashe upoika, a kogato ostanala posledna rodilka otishli da iadat torti i da piat kafe!!!! Dobre che doshli v 20 chasa sledvashtia ekip ta ia hvanali pochti da rajda v legloto i za malko e mojelo da izpusnat bebeto zashtoto ako e rodila sama to niamalo da ojivee tui kato bilo s prekusnat hranoprovod...
Izvodite sa za teb...ti reshavash

# 48
Аз родих на втори януари тази година без уговорка. Не съм платила нито стотинка, но съм доволна от лекарите - те направиха каквото трябваше. НЕ мисля, че щяха  да ми правят нещо по различно,ако си бях направила уговорка. Става дума за Втора градска в София.

Общи условия

Активация на акаунт