Любители на кучета - 124

  • 26 143
  • 763
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 147
Страхотни татуси! Няма да лъжа,че и аз обмислям от доста време да добавя още една към колекцията,но да видим дали ще остане време.
Sivi Надявам се Макс да в добре, чакаме резултати и стискаме лапи и всички пръсти да бъде наред, очакваме добри резултати и да му мине като на кученце.
Госип Съжалявам за случката и се радвам,че сте минали само с уплаха. Поради тази причина винаги нося в мен лютия спрей пък който каквото да казва. Безопасността на кучето ми е на първо място. Това хъски не е ли имало собственици те нищо не направиха.
Тари Ние бяхме с проблеми с очите и вета ни посъветва промивки с лайка. Варим чак от лайка изчакваме да изстине и после с тампонче за грим напоено доста в чая чием очичките. При нас имаше и зачервяване защото вечно рови вън в листа и земя. Опитайте поне няма да навреди.
Да се оплача и аз вчера Майки ме сбърка. Звъни майка ми че след обяд, след като съм тръгнала за работа започнал да повръща без да спира. Звъня аз на вета ни жената ме знае,че съм паника, пита ме какво е ял (беше ял обикновенно кучешка храна и орехи) обясни че му се е раздразнило коремчето и никаква храна 24 часа, а вместо вода чак от лайка. Речено сторено. Да но майка ми по-голяма паника от мен след час звъни Майк трепери целия не му е добре,боли го корема аз се сбърках тръгнах от работа и го карам на вет. Удариха му 3 инжекции за да спрат болката и повръщането казаха същото както нашия вет и ни пратиха по живо по здраво. Сега се чудя повръщането откъде може да е било. Дали може да в от орехите защото се оказа,че и майка ми му е давала той ги обожава, цял ден бил пуснат а в градината ни има орех та сигурно си е намерил и сам та е похапнал доволно. Имате ли сходни случки след консултация на орехи за започне да повръща. Също така гризе пръчки,но от пръчки никога не е повръщал до сега.
Днес вече е добре проси храна защото знае,че не трябва да яде и обикаля поне някой да го съжали и да пусне нещо.
Снощи цяла вечер и нощ спа все едно нямахме куче в къщата.

Последна редакция: чт, 25 ное 2021, 09:07 от Alice.in.Wonderland

# 136
  • Мнения: 2 433
Кая винаги връща, ако намери орех, черупките много и дразнят стомаха, а тя не пробира. Тара яде само ядката и няма проблеми. Наблюдавайте го, но според мен няма причина за паника, днес как е?
Аз с тампон за грим и сребърна вода минавам очите, ако видя сълзене или гурелчета, по принцип за два дни макс минава.
Бека как е?

# 137
  • Мнения: 150
Здравейте и от нас! Пропуснахме няколко теми, но се завръщаме с голяма усмивка Blush

# 138
  • Мнения: 147
Хибискус Днес е добре, всякаш нищо не му е имало,но е на гладна диета. На обяд ще яде малко сварен ориз, довечера малко месо с ориза и така леко по лека захранване. Иначе го забелязвам,че и той чупи орехите и яде само ядката, до сега проблеми не сме имали. Затова се чудя дали може да е станало от прекалената консултация на орехи, защото не е ял нищо необичайно. Предполагам,че може да е погълнал и малко черупки въпреки,че майка ми каза,че във върнатата поръчка не е имало черупки,но може да не е видяла ако е била малка. Страх ме е само да не си докара проблем с коремечто. Въпросния вет при който го заведох ме наплаши как сме щели да му докараме панкреатит или гастрит, все едно насила му давам да яде подобни неща. Важното в че мина и ще намали консулмацията на орехи колкото и да ги обича.

Последна редакция: чт, 25 ное 2021, 09:50 от Alice.in.Wonderland

# 139
  • Мнения: 11 622
Добро утро дами, момчета и лапички!
Вчера Лъчезар навърши 4м. Laughing и случайно му пристигна пратката с еленови рога, че бяхме купили един 14см, който вече е история.....


Стискам палци за лапичките с проблеми бързо да отминава всичко лошо!

# 140
  • София
  • Мнения: 161


Туй сме ние, мъжле на почти година. В момента сме болнички с настинка и температура ( и аз покрай него ще се поболея от притеснение) и сме на лекарства следващите дни докато не видим, че се подобрява, стискайте му палци.

# 141
  • под тепетата
  • Мнения: 9 285
Ще оздравее мъжлето! На топличко и с лекарства бързо ще му мине!

# 142
  • София
  • Мнения: 829
Бети много обичаше орехи,имаше ли някъде на достъпно място вземаше ,чупи си ги и яде ядката. Фея яде ако и дам,но не е особен фен.
Орехът е доста мазна ядка и ако е попрекалил с количеството  Майки може мазнината да е подразнила корема в комбинация с някоя черупка евентуално. Дано всички болни кучовци бързо оздравяват.

# 143
  • Мнения: 516
Тези от вас, които са били под карантина как са се оправяли с разходките на кучето? Не мога да измисля нищо, а май ще си остана вкъщи 14 дни… утре ще ми правят тест. Контактна съм и със симптоми, първия тест излезе отрицателен, но докторката ми е сигурна, че е ковид. Майка ми е с положителен тест, но преди това имаше два отрицателни, контактни сме били в събота последно. Нейния положителен тест е от онази вечер. Самоизолирала съм се “на добра воля” от вчера, не съм официално под карантина, но май натам ще отидат нещата. Какво да правя с разходките? Мои приятелки и колежка нямат против да я разхождат, но все пак тя е доста голяма и няма да слуша друг човек. Страх ме е да не стане някоя беля. Не е пинчер да го вдигнеш на ръце. Близките ми, които познава добре са под карантина в момента. Баща ми работи на смени и няма възможност. Вчера я изкарах рано сутринта за 15 минути буквално, докато няма никой по улиците, и то с маска докато минавам по входа да не кихам бацили, вечерта след 22ч по същия начин, само че малко по-дълго.

# 144
  • Мнения: 18 436
khaleesi_x, инструктирай извеждащите да е винаги на повод, създай им маршути, по които няма много хора и кучета, да минават на разстояние от такива...Тя все пак е социализирана, няма да го удари съвсем през просото в твое отсъствие според мен.

# 145
  • София
  • Мнения: 813
khaleesi_x наша позната в подобна ситуация, само че с куче ротвайлер, извеждаше си го тя или синът и, и двамата бяха от сравнително леко преболедували, редуваха се да извеждат кучето в не натоварен часови диапазон, защото то е малко особено и не слуша друг освен тях.

# 146
  • Мнения: 147
Слънчогледка Първо на мен това ми мина през ума, след това да не е попаднал на развалени орехи, ноооооооо...... Открих виновника. Преди малко се прибрах на обяд да го пусна да потича, да свърши нужди и да яде а нашия отиде към градинката пред къщата, аз разбира се тичам подир него да видя Мара подробната какви ще върши. Отиде той и нещо рови и познайте какво... повърната гъбичка за миене на съдовете. Майка ми пила кафе, измила си чашата на външната чешма,но явно не е вдигнала гъбичката по на високо и нашия калпазанин явно му се сторила вкусна та се опитал да я изяде. Поне открих топлата вода и инстуктирах всички да внимават другия път и да оглеждах за потенциални проблеми.
khaleesi_x И аз не мисля,че ще е толкова не послушна за да прави проблеми. Надявам се намериш начин и най-вече да не е нищо серионо а теб, а да бъде просто някаква настинка и да мине бързо.

Последна редакция: пт, 26 ное 2021, 09:21 от Alice.in.Wonderland

# 147
  • София
  • Мнения: 11 116
Тези от вас, които са били под карантина как са се оправяли с разходките на кучето? Не мога да измисля нищо, а май ще си остана вкъщи 14 дни… утре ще ми правят тест. Контактна съм и със симптоми, първия тест излезе отрицателен, но докторката ми е сигурна, че е ковид. Майка ми е с положителен тест, но преди това имаше два отрицателни, контактни сме били в събота последно. Нейния положителен тест е от онази вечер. Самоизолирала съм се “на добра воля” от вчера, не съм официално под карантина, но май натам ще отидат нещата. Какво да правя с разходките? Мои приятелки и колежка нямат против да я разхождат, но все пак тя е доста голяма и няма да слуша друг човек. Страх ме е да не стане някоя беля. Не е пинчер да го вдигнеш на ръце. Близките ми, които познава добре са под карантина в момента. Баща ми работи на смени и няма възможност. Вчера я изкарах рано сутринта за 15 минути буквално, докато няма никой по улиците, и то с маска докато минавам по входа да не кихам бацили, вечерта след 22ч по същия начин, само че малко по-дълго.

Няколко дни и аз практикувах извеждане по тъмно, но когато се чух с кварталния и го питах това ОК ли, той каза "хвана ли те - глоба", а нашата е стара мома и има нужда от повече от 2 пъти извеждане та я дадохме на отглеждане. Не пренебрегвай и вероятността да ти е доста лошо и да не можеш да изведеш кучето, разбира се не го пожелавам! Дано мине леко и безпроблемно всичко!

# 148
  • Северозапада
  • Мнения: 5 471
Мислих и аз по този въпрос, ако ни карантинират. За разлика от други представители на дребни породи, нашия се научи навън да си ходи по нужда и драска на вратата, ако му даде зор. Мисля, ако се наложи, да го извеждаме рано сутрин и късно вечер, когато няма много хора. Надявам се да не ни проверяват по това време. През деня ще го пробваме на терасата дали би си свършил нуждите. В краен случай ще му търсим разхождач за поне веднъж през деня. Ако пък не сме добре, ще го дадем на свекървата да го гледа.

# 149
  • София
  • Мнения: 8 932
И нашият го разхождахме на прибежки, а и сина го бяхме отделили в друг апартамент, та той идваше да го разхожда по-дълго. Не знам какво им пречи, човек да си разхожда кучето, ако не контактува с други хора.

Общи условия

Активация на акаунт