Ново начало,КАК?

  • 3 122
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 61
Здравейте! Стори ми се подходящо темата да я постна тук.
Искам да започна от 0. Искам да отслабна,да научавам нови неща,да науча поне 2 езика искам много нещо,НО нямам мотивацията,волята! Започвам и веднага се отказвам. Всеки път си казвам от утре,от утре,но това утре така и не идва. На 19 съм и се определям като срамежливи притеснителен човек,нямам приятели,не излизам никъде,попринцип не харесвам дискотеки,чалга,алкохол и други неща "модерни" в днешно време. Изпадам в депресии доста често и мисли кой ще ме хареса мен,кой би излязъл с мен,та аз за нищо не ставам.... Никога не съм имала гадже,първа целувка... Вманиачена съм по едно момче,което дори не познавам,а постоянно мисля за него и съм озлобена към гаджето му.(преди не съм завиждала така,не знам защо се превърнах в такъв човек)  Пълничка съм и оттам идват и моите притеснения,искам да отслабна не само за да съм добре изглеждаща,но и за моето здраве! Но как да започна??? От къде? Какви упражнения да правя у дома? Трябва да съм я калориен дефицит,нали? БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ВИ,КОИТО СЕ ОТЗОВАВАТЕ НА МОИТЕ ПИТАНИЯ!! ❤

# 1
  • Мнения: 2 559
Не казваш нищо за начина си на хранене. Ако консумираш безалкохолни, първо спри тях.
Сладко - на първо време го намали. С това ще ти отпаднат много калории.
Не се лишавай от въглехидрати, но ги намали също. Изобщо редуцирай малко съдържанието на чинията. Ще видиш първи резултати и ще се мотивираш.
Намери си в ютюб кратки тренировки - силови и малко кардио. Почни полека, като за начало.
Изобщо, не си променяй кардинално начина на живот, да не се откажеш бързо. Вмъквай малки промени, за да е трайно отслабването.

# 2
  • Мнения: 61
Не консумирам безалкохолни,повече ям въглехидрати - хляб,картофи,ориз,от време на време пица,баничка. Осъзнавам,че са вредни,дори бих казала,че е емоционално хранене. Бях свалила околко 30 кг през 2017/2018,но ги качих отново и още повече даже.. Това отдавам на така наречените ми "приятелки",които ме тормозеха психически,понякога и физически

# 3
  • Мнения: 2 559
Не ги спирай съвсем, намали ги. Но приемай протеин всеки ден - месо, яйца, извара...И много зеленчуци.

# 4
  • Мнения: 5 128
Мацка, не съм сигурна коя поред тема е това от теб с този проблем. Не  съм сигурна и какво точно очакваш като по-различен отговор. Аз го виждам така - сама знаеш какво ти е, знаеш какво трябва да направиш и всеки път като не искаш и  се чудиш как да изклинчиш  пускаш тема, за да се извиниш сама пред себе си, че правиш нещо и търсиш начин и това е. Защото не си намерила перфектното на теория и съответно не го пробваш на практика.

Ето ти съвети:
- Няма перфектно решение.
- Спри да си губиш времето и си избери стратегия. Ако не става след 3-4 месеца я смени.
- Пробвай различни диети отново за по-дълъг период. Зона, кето, 90 дневна, Узунов...
- Приеми, че няма да стане за 2 седмици. Ако беше започнала преди 6м сега щеше да имаш напредък.
- Всичко се започва от сега. Не от утре, не от понеделник, не от другия месец. Сега. Има психологически разработки по въпроса.
- Намери си съмишленици, може онлайн, с които да споделяте - рецепти, упражнения, даже правете заедно онлайн, за да не изклинчваш.
- Запиши се на реални или онлайн тренировки.
- Има тема за консултация с треньор във форума. Питай.
- Хвани първото видео в ютуб за начинаещи, има такива без инструменти, има за разтягане, има 10-минутни, има hiit, има за корем, има... пф... какво ли няма.
- Стой на планк всеки ден по минута. Вземи си колело и върти докато гледаш телевизия. Вдигай бутилки с вода по 1,5.

На въпроса ти - как? Просто започни да правиш нещо, малка не-стряскаща промяна, която да развиваш. Няма как някой да дойде и да го направи вместо теб. Освен с липосукция. Превърни го в навик и после няма даже да забелязваш, че правиш по 10 лицеви опори всяка вечер преди ядене, защото така си свикнала. (Казва ти го човек, който от 0 стигна до 3х6 и сега продължавам нагоре)

# 5
  • Мнения: 1 408
Аз се сещам коя си ти - четох ти темата в един по-анонимен форум преди 2 месеца може би, даже май и коментар писах. Явно за това време не си се решила да направиш крачка наникъде, а си лежиш на кълката, наречена "аз съм жертва". Първо имаш нужда от посещение при психотерапевт, за да разбереш себе си, а после трябва отново да посетиш ендокринолога си. Тук си спестила доста детайли, което ограничава полезните съвети, които можеш да получиш.

# 6
  • Мнения: 1 571
https://m.bg-mamma.com/?topic=1380358

Поне един съвет изпълни ли?

# 7
  • Мнения: 2 559
Ами девойко, ти и само ти можеш да промениш себе си. Просто си пасивна, чакаш да падне от небето, да стане чудо. Размърдай се.

# 8
  • Мнения: 5 128
Или от тук https://www.bg-mamma.com/?topic=1387482 (преди 5 дни, не си отговорила нито веднъж )

https://www.bg-mamma.com/?topic=1378144 (преди месец, не си отговорила нитоведнъж в темата)

https://www.bg-mamma.com/?topic=1376924 (няколко дни преди горния линк, пак нито един отоговр)

https://www.bg-mamma.com/?topic=1376351(още няколко дни по-рано, пак 0 отоговри)

Потърси помощ от специалист. Наистина. Отчаяното ти търсене на внимание е нещо, чиято първопричина трябва да св лекува.

Не че очаквам да отговориш в тази тема, де...

# 9
  • Мнения: 61
Мисля,че проблемът ми идва от това,че постоянно в акъла ми е това момче,не спирам да мисля за него. Изтрила съм го от всякъде,но не спира да ми е в ума. Осъзнавам,че няма как да съм влюбена в човек,когото познавам само визуално. Но от 2018 го мисля..... Какво да направя и аз не знам вече

# 10
  • Мнения: 5 128
Имаш куп предложения. Или нищо не си пробвала, или нищо не действа. Време е да излезеш от пределите на форума. Потърси помощ при специалист, защото ще се докараш до по-неприятно състояние.

# 11
  • Мнения: 61
Не пробвам нищо,защото не мога да спра да завиждам на гаджето му и да мисля за него. Осъзнавам,че завистта е лошо нещо,но не мога да спра.... Моля помогнете ми със съвети

# 12
  • Мнения: 2 559
Четейки те, тръпки ме побиват. Това обсебване няма да доведе до нищо добро. Първо, ти се самоунищожаваш. И второ, на другите участници в твоята психодрама, дано им се размине нещо...
Безсмислено е да ти казвам да потърсиш помощ. Латерната си знае своето.

# 13
  • Мнения: 12 725
Не пробвам нищо,защото не мога да спра да завиждам на гаджето му и да мисля за него. Осъзнавам,че завистта е лошо нещо,но не мога да спра.... Моля помогнете ми със съвети
Това е само оправдание. Пишеш, че искаш, но не си мотивирана. Питаш, но не пробваш да направиш нещо. Така само ще си пишем. Не мога аз да дойда и да действам вместо теб.
Ето и съвет: прочети предишната си тема - как да спреш да отлагаш и започни стъпка по стъпка.

# 14
  • Мнения: 1 571
Момиче, дразниш наистина много с това "моля, дайте ми съвети"!
При положение, че са се изсипали на камари в няколко страници и теми.
Сега съвети и срещу завиждане ли искаш?!? Ами, няма такива. Учи се от едно до седем, че и да завиждаш и да не завиждаш за играчката на другарчето, то тя твоя няма да стане. Затова или си харесай твоята или почивай да спестяваш за такава.
Метофарата разбра ли?

# 15
  • Мнения: 5 128
Ей, ядосвам се от рано сутринта така... Куп хора във всичките ти теми ти даваха съвети - за тегло, за личностно израстване, за любовни драми, за мотивация... Ти не ги изпълняваш, защото искаш още съвети?! WTF?!?!?! Искаш да извадя статистика кой какво ти е написал ли? Или не знаеш как да прочетеш коментарите и за това пускаш нови теми? Не пишеш какво си пробвала до сега, не пишеш какви интереси имаш, нищо, за което да се захване човек. Ето ти съвет (не че не го написах и по-долу, ама вече изяснихме, че коментари не четеш) Потърси. Специализирана. Помощ!
Toва е последния ми коментар в твои теми, някой друг с време за губене да се бори с вятърни мелници.

# 16
  • Мнения: 1 571
И мен ме ядоса девойката, после си викам "Треемафен, с кой акъл, бе!?" 😂 😂 😂 😂😂 😂 😂 😂

# 17
  • Мнения: 12 725
Тя изглежда предпочита да обяснява защо не се получава, вместо да опита и да се получи.
Между другото, при психотерапевт те преценяват дали си мотивиран и ако не си, директно те отсвирват. Причината е, че сам трябва да си извървиш пътя и да свършиш твоята част от работата. Не може да помогне на човек, който не иска сам да си помогне.
"Искам, ама нямам желание". Е, не става така.

# 18
  • Мнения: 391
Поръчай си режим от Ипократис, започни да разширяваш кръгозора си с книги, учене на език или някакво хоби и помисли за бъдещето си. Наистина не даваш никакви детайли за себе си освен - не мога, завиждам, не става, дайте съвет. Както видях си пускала още доста теми и доста хора ти дават съвети. Започни да четеш и най-вече да се вслушваш. И най-добре отиди на психиатър. Психолозите за мен не са решение, може би имаш нужда от професионална помощ. Ако само ще вдигаш SOS сигнал в сто теми и не четеш после е напълно безмислено.

# 19
  • Мнения: 61
Как да започна да правя нещо,като въпросното момче е постоянно в ума ми..... Просто не мога,не мога да осъзная,че това е увелечение (сигурно) и да го забравя. На вас случвало ли се е такова нещо????? И ако да,кажете,помогнете със съвети...

# 20
  • София
  • Мнения: 1 361
Да, мила, случвало ни се е.
Само времето лекува и никакви контакти с него, никакво следене в нета, случайни срещи и прочие. Може и месеци да минат, просто устискай.
И ЗАДЪЛЖИТЕЛНО почни работа, по възможност да не е от къщи. Дори и да има кой да те издържа сега - работи, ако ще и почасово да е. Това ще те ангажира достатъчно, ще си вдигнеш самочувствието и т.н.

# 21
  • Мнения: 12 725
Как да започна да правя нещо,като въпросното момче е постоянно в ума ми..... Просто не мога,не мога да осъзная,че това е увелечение (сигурно) и да го забравя. На вас случвало ли се е такова нещо????? И ако да,кажете,помогнете със съвети...
Ако е постоянно в ума ти, значи не се занимаваш с нищо, седиш и мислиш. Заеми се с нещо. Случвало ми се е да съм нещастно влюбена, не ми се е случвало да го използвам като оправдание за мързела си. Двете неща са съвсем отделни.
Колкото си по-заета, толкова по-малко време ти остава да мислиш за празни неща.

# 22
  • Мнения: 61
И той е в ума ми и неговата приятелка на която завиждам страшно много за всичко.... Искам да спра просто хора и аз не издържам,но НЕ МОГА,НЕ МОГА, нея следя постоянно.....

# 23
  • Мнения: 12 725
И той е в ума ми и неговата приятелка на която завиждам страшно много за всичко.... Искам да спра просто хора и аз не издържам,но НЕ МОГА,НЕ МОГА, нея следя постоянно.....
Учиш или работиш? Опитай да си все заета.

# 24
  • Мнения: 61
И той е в ума ми и неговата приятелка на която завиждам страшно много за всичко.... Искам да спра просто хора и аз не издържам,но НЕ МОГА,НЕ МОГА, нея следя постоянно.....
Учиш или работиш? Опитай да си все заета.
Нищо не правя цял ден,нямам мотивацията да стана и да правя нещо,в някаква дупка съм изпаднала..... Започнах да завиждам на всеки за всичко. Изпитвам и некомфортно чувство,когато някой ме похвали и като че ли не искам да правя нещо,стеснителна съм. Как да променя това чувство. Май страдам от малоценност,не знам

# 25
  • Мнения: 391
Ами излез от къщи, започни работа, дори и да е нещо съвсем обикновено като касиер в магазин. Имаш нужда да се чувстваш заета и да се уморяваш. Ако не се насилиш да се занимаваш с нещо само ще затъваш повече. На твоята възраст би трябвало поне да учиш? Дори и да е така, работата не ти пречи на нищо. Няма да съжаляваш.

# 26
  • Мнения: 61
Ама как да спра да завиждам на всеки? Както казах не спирам да завиждам и  на приятелката му и да го ревнувам все още.....

# 27
  • Мнения: 391
Виж, опитай се да вникнеш в това, което всички ти казваме - за да се отървеш от този порочен кръг трябва да си заета с нещо - работа най-добре. Така ще спреш да мислиш за тях и съответно да им завиждаш. Това ми е последния отговор на еднаквите ти въпроси. Май наистина трябва да потърсиш професионална помощ от психиатър.

# 28
  • Мнения: 12 725
Наистина питаш едно и също. А нищо не правиш по въпроса. Само лошите неща в този живот се случват сами. За добрите трябва да се потрудиш.

# 29
  • Мнения: 315
Авторката много ми прилича на една позната, която като има проблем, и се предлагат 5 различни съвета за решението му, тя не следва нито 1 и продължава да мрънка, че има проблем.
Аз от своя опит съм разбрала, че когато нямаш мотивация за нещо, значи не искаш да го направиш.
Относно отслабването - свалила съм 15 кг последните 2 години, след като сама го реших. Дълги години ми се даваха съвети от семейството, които не послушах, защото нямах мотивация. Накрая се стреснах от едни изследвания и предпочетох да живея, отколкото да ям! Въпреки всички научени диети през годините си открих мой начин - не диета, а по-скоро режим. Минимално количество въглехидрати, повече протеини и зеленчуци и поне 1 час на ден ходене. Към момента, съм свикнала и продължавам да си ям така и съм супер доволна.
Относно отлагането - колкото повече отлагаш, толкова повече ще те мързи. Научи се да се мотивираш сама - глези се с нещо при всяка постигната цел.
Ако не се справяш сама, наистина потърси помощ.

# 30
  • Мнения: 61
Здравейте! Другият ми проблем е,че не си харесвам държанието,мисля се за тъпа и все се праея на някой който не съм..... И затова не мога да започна нищо. Не мога да се приема и да работя към по-доброто си АЗ

# 31
  • Мнения: 2 559
Am, много проблеми, затормозяващи психиката, които няма да решиш, стоейки и почесвайки се в къщи. Излез, работи, кОпай ако трябва, обиколи магазините, побягай малко, намали порциите, подстрижи се, обади се на приятелка. Но, за бога, спри с този монолог. Само ти можеш да промениш нещо.
За характера ти - с натрупване на житейски опит ще осъзнаеш по-добре каква си, какво можеш и колко струваш. И да коригираш евентуално.
Но се опасявам, че песента ще продължи.

# 32
  • Мнения: 61
Здравейте,съжалявам,че досаждам постоянно,но как да се справя с проклетите косми. Навсякъде са по дяволите. Как да излекувам този хирзутизъм?? Искам да пробвам билково лечение,но не знам какви билки,бях чела за ментата,че помага. Някой има или имал ли е хирзутизъм и как се справя/справил с него! Благодаря изключително много!!!!

# 33
  • Мнения: 61
Здравейте! Не знам какъв човек съм,каква е тази моя психика. Още не мога да го забравя,а има моменти в които ту го искам, ту не. Как се справяте с такова увлечение и били ли сте толкова увлечени,че да не ви интересува нищо друго?

# 34
  • Мнения: 315
Ох не знам защо се занимавам изобщо, но...
Да, всеки е имал такова увлечение, обаче след известно време се стягаш и продължаваш напред. Намираш си хоби, излизаш с приятели, занимаваш се с нещо, което ангажира ума ти. Ако си живееш живота, бързо ще срещнеш някой, който отвръща на интереса ти и ще забравиш всички глупости, които те тревожат.

# 35
  • Мнения: 1 571
Момиче, отиди при личния си лекар и искай направление за психиатър.
Казвам го съвсем сериозно и добронамерено.
Успех!

# 36
  • Мнения: 61
Осъзнавам,че ви досаждам и ви е писнало от мен,извинявам се на всички ви!!! Страдам и от ОКР,възможно ли е да е от това? Чак маниакално мислене само за момчето и разни представи,които писват и на мен.
Нали няма как да съм влюбена в него? Любовта е друго,нали? Искам да се спра с тези мисли за негл,искам да започна да се грижа за себе си,да съм горда и щастлива със себе си.

# 37
  • Мнения: 5 128
Да се отбележи деня, в който наруших обещание пред себе си да не пиша повече, НО тук вече има за какво да се хвана.

Мацка, ако сама си си поставила диагнозата ОКР, моля, сподели в какво се изразява. Ако някой друг ти я е поставил се посъветеай отново с него. Обикновено хората с ОКР нямат много време за още една обсесия. Това твоето в момента е обсесивно разтройство, защото не правиш нищо, за да спреш мислите. При обсесивно-компулсивното има компулсивни действия и/или мисли, в които намираш утеха и в последствие могат да се превърнат в затвор.
Може и въпросните мисли да са компулсиите и да не го осъзнаваш, де. Ако си била с много ниско самочувствие, когато си се "влюбила", може да си решила да изгониш мислите от главата си за това колко си зле и да мислиш за нещо по-хубаво, например този пич.
Не знам, само хвърлям идеи за размисъл. Трябва много дълбоко ровене в психиката ти, което можеш да напраеиш и сама, но отнема адски много усилия и ще са със съмнителен резултат. Най-добре специалист.
Не те знам как си с английския, но ти давам статия с една техника, която помага при борба с обсесии, само ти трябва читав човек отсреща. За съжаление не мога да препоръчам, но съм сигурна, че ще намериш, ако се разтърсиш.
https://www.verywellmind.com/what-is-cognitive-behavior-therapy-2795747
А ако не си добре с английския можеш да започнеш промяната от това да го научиш.

Последна редакция: пт, 03 дек 2021, 09:59 от Inferiya

# 38
  • Мнения: 61
Здравей,Inferiya. Сама си поставих диагнозата,но съм сигурна,че е това. Изразява се в това,че постоянно броя на ум,пипам определени предмети,стъпвам на определени места,постоянни натрапчиви мисли. През април имах период в който се мислех за лесбийка и избягвах да гледам жените дори и по телевизора. Е мина и това. Правя тези ритуали от 12 годишна,но чак миналата година разбрах какво е. Все едно някакъв глас ми казва какво да правя за да не се случи нещо лошо със семейството ми. Замислих се онзи ден да не е това дългосрочна натраплива мисъл с това момче.

# 39
  • Мнения: 5 128
До тук добре Simple Smile
Скрит текст:
Погледни все пак и информация за ОКЛР, тъй като то е съвсем различно. Защо броиш? Защото си свикнала и смяташ за правилно да броиш? Или защото мислиш ще се случи нещо лошо, ако не броиш? Или ако стъпиш на черна плочка, вместо на бяла? Има огромна разлика между хора, които подреждат всичко по височина, защото така е правилно и ходят да подреждат моливите на другите и хора, които подреждат моливтие си по височина, защото ги е страх, че няма да могат да ги преброят иначе, някъде ще изчезне молив, някой ще го намери и ще се нарани с него Simple Smile
Погледни тази статия за https://psychology.framar.bg/%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BB%D0%B8%D0%B … D1%82%D0%B2%D0%BE
Виждам, че темата ти е интересна Simple Smile Много хора, които имат проблем се интересуват от психология, защото търсят отговор. Не каза как си с английския, позволявам си да препоръчам ей тази книжка, имам я в електронен формат и мога да ти я изпратя, ако желаеш, само дай мейл.
И да, не е изключето състоянията да имат общо, но сама ще се справиш трудно. Запиши си час за психолог, който специализира точно в тази област, няма да стане иначе.

# 40
  • Мнения: 61
Ами срам ме е да кажа,но не знам английски. Няма да навлизам в подробности защо,но много искам да го науча. Това състояние ( бях писала дтуга тема) постоянно отлагам нещата и ми   пречи, трябва да е точно определен ден,дата,бих казала ужасно е. Другото което хем ме е срам когато ме похвалят и доста често избягвам,хем искам семейството ми да се гордее с мен. Притеснителна съм си и то доста. Сама не мога да отида до магазина,защото ме е срам.

# 41
  • Мнения: 12 725
Значи наистина трябва да потърсиш помощ от лекар, и то психиатър. Щом се срамуваш, иди с твой близък човек. С майка ти близки ли сте?

# 42
  • Мнения: 5 128
Ок, в точно определен ден пак върши работа Simple Smile Хубавото, ако мога така да го нарека, е, че твоето състояние не ти позволява да мърдаш, ако си направиш план. Ако правилно съм разбрала до тук, де. Намери начин сама да се надлъжеш и да използваш състоянието си в своя полза. Приеми го и работи около него.
От сега си избери дни, в които ще учиш английски, може и дистанционно, в ютуб първоначално, но препоръчвам курс пред ютуб - ще имаш повече напредък.
Но задължително, задължително, задъжително се чуй със специалист. Ще ти помогне по малко да вкарваш нещата под свой контрол. Отново може дистанционно първоначално. Има платформи вече, с които това е абсолютно възможно.

Сега предстоят празници, направи си подарък, намисли си новогодишно решение за нещо, за което ще се бориш другата година. Дребно да е - да си отгледаш кактус, да се научиш да жонглираш с две топки, да рисуваш дървета. Все тая, избери си нещо. Може да е нещо, което си обичала като малка и си позабравила. Примерно плетене на гривни.

И друг непоискан съвет - направи нещо с ръцете си сега, това винаги помага. Картички за родата, картички за благотворителност. Има организации, които събират такива за домове или за стари хора. Зарадвай някого. Така хем ще си щастлива, че си направила нещо хубаво, хем пак ще е от далече, няма да ти благодарят, да те хвалят и т.н.

# 43
  • Мнения: 61
Ок, в точно определен ден пак върши работа Simple Smile Хубавото, ако мога така да го нарека, е, че твоето състояние не ти позволява да мърдаш, ако си направиш план. Ако правилно съм разбрала до тук, де. Намери начин сама да се надлъжеш и да използваш състоянието си в своя полза. Приеми го и работи около него.
От сега си избери дни, в които ще учиш английски, може и дистанционно, в ютуб първоначално, но препоръчвам курс пред ютуб - ще имаш повече напредък.
Но задължително, задължително, задъжително се чуй със специалист. Ще ти помогне по малко да вкарваш нещата под свой контрол. Отново може дистанционно първоначално. Има платформи вече, с които това е абсолютно възможно.

Сега предстоят празници, направи си подарък, намисли си новогодишно решение за нещо, за което ще се бориш другата година. Дребно да е - да си отгледаш кактус, да се научиш да жонглираш с две топки, да рисуваш дървета. Все тая, избери си нещо. Може да е нещо, което си обичала като малка и си позабравила. Примерно плетене на гривни.

И друг непоискан съвет - направи нещо с ръцете си сега, това винаги помага. Картички за родата, картички за благотворителност. Има организации, които събират такива за домове или за стари хора. Зарадвай някого. Така хем ще си щастлива, че си направила нещо хубаво, хем пак ще е от далече, няма да ти благодарят, да те хвалят и т.н.
Благодаря ти от все сърце! Сетих се,че преди обичах да правя снежинки от хартия и сега ще пробвам!! Отново благодаря,че се отзова !



4.12.2021
Не ми се иска да пускам друга тема,та затова питам отново и очаквам отговори...
Случвало ли ви се е такова увлечение на възраст от 16-20 години,че да не може за нишо друго да мислиш?? И как да разбера любов или увлечение е това??? Не изпитвам вече такова желание да влизам в профилите му в социалните мрежи,но от време на време се случва и пак се връща този порочен кръг..

Последна редакция: сб, 04 дек 2021, 12:57 от Анонименбгг

# 44
  • Мнения: 2 039
Предлагам следващата тема на авторката да е"Кои съвети изпълних"
На 19 год,учете нещо или поне работете усилено.Поне ще се изморявате и няма да мислите за този виртуален любим.

# 45
  • Мнения: 391
Недей да губиш време и си вземи направление от личния лекар и отиди на психиатър. Това състояние е мъчително за теб, а лекар може да ти помогне да го преодолееш. Задължително психиатър, не психолог. Твоя проблем е сериозен. Извинявай,че съм толкова крайна, но трябва да се вземеш в ръце и да потърсиш помощ. Не да си слагаш сама диагнози или да си въобразяваш,че разбираш от човешка психология с прочитането на няколко статии…

# 46
  • Мнения: 75
Здравейте! Стори ми се подходящо темата да я постна тук.
Искам да започна от 0. Искам да отслабна,да научавам нови неща,да науча поне 2 езика искам много нещо,НО нямам мотивацията,волята! Започвам и веднага се отказвам. Всеки път си казвам от утре,от утре,но това утре така и не идва. На 19 съм и се определям като срамежливи притеснителен човек,нямам приятели,не излизам никъде,попринцип не харесвам дискотеки,чалга,алкохол и други неща "модерни" в днешно време. Изпадам в депресии доста често и мисли кой ще ме хареса мен,кой би излязъл с мен,та аз за нищо не ставам.... Никога не съм имала гадже,първа целувка... Вманиачена съм по едно момче,което дори не познавам,а постоянно мисля за него и съм озлобена към гаджето му.(преди не съм завиждала така,не знам защо се превърнах в такъв човек)  Пълничка съм и оттам идват и моите притеснения,искам да отслабна не само за да съм добре изглеждаща,но и за моето здраве! Но как да започна??? От къде? Какви упражнения да правя у дома? Трябва да съм я калориен дефицит,нали? БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ВИ,КОИТО СЕ ОТЗОВАВАТЕ НА МОИТЕ ПИТАНИЯ!! ❤

До голяма степен това което описа бях аз преди 12 години. Не бях пълничка а затлъстяла и не го знаех тогава, но беше резултат от много ранни травми и депресия. Подтисках си емоциите с храна. Чуствах се като в капан и на където и да се обърнех се сещах за всичко неприятно което бях преживяла. Имах много малко близки приятели и ясно си спомням дена в който на 16 години реших, че единствения начин да не прекратя си живота си е да се махна от мястото което ми отнемаше желанието да живея. Зарових се в книги и осъзнах че има цял един свят. Реших че ще напусна България в момента който завърша гимназия. Реших къде искам да отида и какво да уча, намерих начин да замина и да се издържам понеже семейството ми не можеше да си позволи да ми помага финансово. Някои дни и години бяха по добри от други. Едното нещо което научих и което винаги ми е помагало е че не трянва да знаеш къде отива пътя, за да направиш първата крачка.

Не е до воля нито до мотивация, а дисциплина. Няма утре. Има сега - утре никой не ти го гантира. Никой не ти гарантира и следващия час. Ти си еднствения човек, който може да направи промяна. Първото нещо, което трябва да решиш е защо искаш промяна. Второто, да решиш каква промяна искаш и да обещаеш на себе си, че всеки ден ще правиш крачка към нея.

Искаш да знаеш повече? - чети 30минути на ден.
Искаш да отслабнеш? - върви 30мин на ден вместо да гледаш телевизия; намали порцията на едно ядене на половина; чети по една статия на ден за здравословно хранене; как работи тялото, и тн.; направи една лицева опора, научи едно ново упражнение.
Искаш нови приятели? - усмихни се на непознато момиче/момче на улицата!
Харесваш някой? - Покани ги на кафе.

Схващаш ми идеята. Ще се проваляш, ще те отхвърлят.. някой дни ще са кофти, други ще са супер. Каквото и да става продължавай да правиш една крачка към целите си, към човека който искаш да станеш. Едно е повече от нула. Обещай си, че от този ден натък ти няма да имаш нулеви дни. Ставай с 1% по-добра всеки ден.. След година ще си 352% по-добра. Всичко е до дисциплина. Всеки път в който се появаваш за себе си, изграждаш увереността си и започваш да вярваш в себе си.

Напиши си бележка и я сложи някъде където можеш да я видиш: Всеки път в който казваш утре, сама предава себе си! В този живот единствения човек, който винаги ще пази гърба ти си ти, и единствения начин да се научиш да разчиташ на себе си и да постигаш целите си е да се появяваш всеки ден за себе си!

Написала си поста- това ти е първата крачка. Сега си напиши целите; утре напиши на един лист каква е версията на човека който искаш да си. Помисли си как този човек ще живее? Кога ще се събужда? Какво ще прави като се събуди? Как изглежда ежедневението му? как се храни? Как се облича? Как се държи? И започваш да живееш като този човек.

Няма рецепта, която да можем да ти напишем. Промяната изисква работа. Това да се превърнеш в по - добра версия на себе си изисква много вътрешна работа. Отнеми 12 години да стигна до тук и още се уча, още се осъвършенствам. Физически и психически. Тези емоции които изпитваш са нормални и единвения начин да се отърваш от тях е да ги почустваш, да ги слушаш и да се опиташ да разбереш защо са там и какво ти казват.

Намери хора които, те подкрепят. Намери ментори които да те съветват и излушват, заобиколи се от учители и се учи от техните грешки. Ако имаш нужда от професионална помощ, намери си психолог - нищо срамно няма от терапията. Чети, чети, чети - с удоволствие бих ти препоръчала книги ако искаш - само ми пиши. Заобиколи се от хоира които ще те повдигат а няма да ти режат крилете. Просто започни. Ако загубата на тегло ти е преиоритет, започни там, направи си план. 

За мен лично нещата, които наистина направиха голяма разлика в живота ми и ми помогнаха да се преборя с депресията и травмата са:

1. Водя си дневник - поне 2-3 в седмицата, всяка седмица за последните 6 години
2. Цели - не новогодишни, но за цялата година в разлинчи сфери от живота - здраве и фитнес; кариера; финанси; връзки; и лични цели като пътувания или умения които искам да науча, неща които искам да прогвам и т.н.
3. Ставам в 5.30 сутринта понякога и по-рано; в леглото съм в 9
4. Движение сутринта - може да  е 10 минути растягане или сесия в залата- каквото и да е направи го
5. Четене/учене - нещо ново всеки ден- дали е за работа; интерес; научна статия или книга - стига да не е клюкарски дневник се брои
6. Почти се махнах от социалните мрежи. Използвам ги за контакт с близки хора и да се свързвам с ментори и треньори. Не гледам хората какво правят, и рядко споделям како правя аз.

Много е раздрънках. Ако искаш да поясня нещо или имаш някакъв въпрос, можеш да ми пишеш на лично Simple Smile

# 47
  • Мнения: 61
Здравейте! Стори ми се подходящо темата да я постна тук.
Искам да започна от 0. Искам да отслабна,да научавам нови неща,да науча поне 2 езика искам много нещо,НО нямам мотивацията,волята! Започвам и веднага се отказвам. Всеки път си казвам от утре,от утре,но това утре така и не идва. На 19 съм и се определям като срамежливи притеснителен човек,нямам приятели,не излизам никъде,попринцип не харесвам дискотеки,чалга,алкохол и други неща "модерни" в днешно време. Изпадам в депресии доста често и мисли кой ще ме хареса мен,кой би излязъл с мен,та аз за нищо не ставам.... Никога не съм имала гадже,първа целувка... Вманиачена съм по едно момче,което дори не познавам,а постоянно мисля за него и съм озлобена към гаджето му.(преди не съм завиждала така,не знам защо се превърнах в такъв човек)  Пълничка съм и оттам идват и моите притеснения,искам да отслабна не само за да съм добре изглеждаща,но и за моето здраве! Но как да започна??? От къде? Какви упражнения да правя у дома? Трябва да съм я калориен дефицит,нали? БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ВИ,КОИТО СЕ ОТЗОВАВАТЕ НА МОИТЕ ПИТАНИЯ!! ❤

До голяма степен това което описа бях аз преди 12 години. Не бях пълничка а затлъстяла и не го знаех тогава, но беше резултат от много ранни травми и депресия. Подтисках си емоциите с храна. Чуствах се като в капан и на където и да се обърнех се сещах за всичко неприятно което бях преживяла. Имах много малко близки приятели и ясно си спомням дена в който на 16 години реших, че единствения начин да не прекратя си живота си е да се махна от мястото което ми отнемаше желанието да живея. Зарових се в книги и осъзнах че има цял един свят. Реших че ще напусна България в момента който завърша гимназия. Реших къде искам да отида и какво да уча, намерих начин да замина и да се издържам понеже семейството ми не можеше да си позволи да ми помага финансово. Някои дни и години бяха по добри от други. Едното нещо което научих и което винаги ми е помагало е че не трянва да знаеш къде отива пътя, за да направиш първата крачка.

Не е до воля нито до мотивация, а дисциплина. Няма утре. Има сега - утре никой не ти го гантира. Никой не ти гарантира и следващия час. Ти си еднствения човек, който може да направи промяна. Първото нещо, което трябва да решиш е защо искаш промяна. Второто, да решиш каква промяна искаш и да обещаеш на себе си, че всеки ден ще правиш крачка към нея.

Искаш да знаеш повече? - чети 30минути на ден.
Искаш да отслабнеш? - върви 30мин на ден вместо да гледаш телевизия; намали порцията на едно ядене на половина; чети по една статия на ден за здравословно хранене; как работи тялото, и тн.; направи една лицева опора, научи едно ново упражнение.
Искаш нови приятели? - усмихни се на непознато момиче/момче на улицата!
Харесваш някой? - Покани ги на кафе.

Схващаш ми идеята. Ще се проваляш, ще те отхвърлят.. някой дни ще са кофти, други ще са супер. Каквото и да става продължавай да правиш една крачка към целите си, към човека който искаш да станеш. Едно е повече от нула. Обещай си, че от този ден натък ти няма да имаш нулеви дни. Ставай с 1% по-добра всеки ден.. След година ще си 352% по-добра. Всичко е до дисциплина. Всеки път в който се появаваш за себе си, изграждаш увереността си и започваш да вярваш в себе си.

Напиши си бележка и я сложи някъде където можеш да я видиш: Всеки път в който казваш утре, сама предава себе си! В този живот единствения човек, който винаги ще пази гърба ти си ти, и единствения начин да се научиш да разчиташ на себе си и да постигаш целите си е да се появяваш всеки ден за себе си!

Написала си поста- това ти е първата крачка. Сега си напиши целите; утре напиши на един лист каква е версията на човека който искаш да си. Помисли си как този човек ще живее? Кога ще се събужда? Какво ще прави като се събуди? Как изглежда ежедневението му? как се храни? Как се облича? Как се държи? И започваш да живееш като този човек.

Няма рецепта, която да можем да ти напишем. Промяната изисква работа. Това да се превърнеш в по - добра версия на себе си изисква много вътрешна работа. Отнеми 12 години да стигна до тук и още се уча, още се осъвършенствам. Физически и психически. Тези емоции които изпитваш са нормални и единвения начин да се отърваш от тях е да ги почустваш, да ги слушаш и да се опиташ да разбереш защо са там и какво ти казват.

Намери хора които, те подкрепят. Намери ментори които да те съветват и излушват, заобиколи се от учители и се учи от техните грешки. Ако имаш нужда от професионална помощ, намери си психолог - нищо срамно няма от терапията. Чети, чети, чети - с удоволствие бих ти препоръчала книги ако искаш - само ми пиши. Заобиколи се от хоира които ще те повдигат а няма да ти режат крилете. Просто започни. Ако загубата на тегло ти е преиоритет, започни там, направи си план. 

За мен лично нещата, които наистина направиха голяма разлика в живота ми и ми помогнаха да се преборя с депресията и травмата са:

1. Водя си дневник - поне 2-3 в седмицата, всяка седмица за последните 6 години
2. Цели - не новогодишни, но за цялата година в разлинчи сфери от живота - здраве и фитнес; кариера; финанси; връзки; и лични цели като пътувания или умения които искам да науча, неща които искам да прогвам и т.н.
3. Ставам в 5.30 сутринта понякога и по-рано; в леглото съм в 9
4. Движение сутринта - може да  е 10 минути растягане или сесия в залата- каквото и да е направи го
5. Четене/учене - нещо ново всеки ден- дали е за работа; интерес; научна статия или книга - стига да не е клюкарски дневник се брои
6. Почти се махнах от социалните мрежи. Използвам ги за контакт с близки хора и да се свързвам с ментори и треньори. Не гледам хората какво правят, и рядко споделям како правя аз.

Много е раздрънках. Ако искаш да поясня нещо или имаш някакъв въпрос, можеш да ми пишеш на лично Simple Smile
ЕДНО ИСКРЕНО И ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ!! ❤ РАДВАМ СЕ,ЧЕ ИМА ОЩЕ ХОРА КАТО ТЕБ! ❤🌞

Общи условия

Активация на акаунт