Въпрос за изследвания.

  • 436
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте,в 12г.с съм и имам един въпрос.АГ ми назначи първоначалните изследвания.Направих си ги , от лабораторията ми дадоха разпечатани само едните,останалите  ще са готови след около 10 дни.( за квърна група и т.н) .От лабораторията ми казаха,че от там  ще ги изпратят директно на доктора.Тъй като от няколко дни не мога да се свържа с лекаря ми,въпроса ми е на преглед кога трябва да отида,когато излязат всички изследвания и той ги получи т.е да изчакам 10 дни?Как ще разбера дали все пак ги е получил?

Извинявам се за глупавите въпроси,просто ми е първа бременност и все още доста неща не са ми ясни.

# 1
  • София
  • Мнения: 7 984
Повечето лаборатории дават парола за достъп и може да си проверите резултатите по интернет.
Около 12-13 г.с. се прави и фетална морфология, което също е важно и силно препоръчително изследване.

# 2
  • Мнения: 2 161
За фетална не знам, но БХС с обстоен ехографски преглед е важно да се направи. Но това не се заплаща от ЗК.
По ЗК ви се полагат прегледи веднъж месечно, така, че следящият ви  лекар трябва да ви насрочи час.

# 3
  • Мнения: 5
Изследванията ,които ми пусна сега са рутинните кръв и урина.За БХС и ФМ още не сме говорили.Парола за достъп не ми дадоха,казаха ми,че тези изследвания, които могат да ми дадат ще си ги взема на място,останалите отиват директно при него след 7-10 дни. Затова се чудя дали да  изчакам 10 дни от датата на пускане на изследванията за да съм сигурна,че като отида на преглед ще можем да обсъдим ако има нещо по тях.

# 4
  • Мнения: 4 841
БХС се прави до 13+6, важно е да се спази срокът. Аз бих звъннала на доктора да попитам как ще процедираме.

Общи условия

Активация на акаунт