Двоумим се дали да си купим жилище

  • 5 770
  • 160
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 19 221
Тоест, само семейства с 2* 5цифрени доходи купуват?
Интересно,моите наблюдения са други.
Права си, особено ако 4-цифреният доход е 9 000, а не 1 000. Давам го като пример, че "хората" са какви ли не и е важна конкретната ситуация и нагласи.
Лично аз не бих взела ипотека/заема, която ще ме принуди да се стискам и да не смея да изляза на заведение или да си купя нова дреха. Други хора нямат проблем с това, първа радост им е да си направят къщата.

# 151
  • Мнения: 14 802
Изкривяваш.
С две заплати по 1000 лв също може да се вземе жилище. Зависи доколко претенциите изпреварват нуждите.
Това 4членно семейство може да даде гарсониерата под наем и самото то да излезе под наем.
Паралелна покупко-продажба също се предложи доста пъти.

Варианти, които не включват 'даване път на младите' (по една друга комедиантка от СО), има, въпрос на преценка.

На мен ми е интересно защо обмислят покупка, вместо да преустроят гарсониерата, което ще им излезе най-бюджетно, но авторът/ката вече е с изтрит профил.

# 152
  • София
  • Мнения: 13 031
Fever Ray че ти си пишеш своите неща и не са тези, които аз пиша.

Тези неща не са мои. Опитвам се да ти кажа, че светът е шарен и думата "възрастен" не означава немощен и гладен старец, а в случая може да включва един голям диапазон от хора под 50 до хора над 90, но с радиото не се спори.

# 153
  • Мнения: 18 477
Ясен е коренът на вечния алтруизъм "вземете им имотите за тяхно добро".

# 154
  • Мнения: 6 872
Аз не разбирам казуса на авторката - ясно е, че сега жилище наготово няма да получи, понеже няма кой да и го даде. Въпросът е да се бутат ли в теснотията с две големи деца или да се мъчат да се разширят.
Да се правят сметки, че сега щели да теглят заем, пък после щели да плащат ипотека и затова нямало да има за ремонт за наследените жилища... Сметка без кръчмар, не, ами...

# 155
  • France
  • Мнения: 12 465
И аз не разбирам казуса. Какво по-лошо от това да сте 4 човека в една гарсониера? Ние сме 4ма в 3стаен и ни е тясно. Броя месеците до преместването.

Последна редакция: пт, 03 дек 2021, 12:58 от Не се сърди, човече

# 156
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 15 964
Сетих се за вица дето едно магаре седяло между две купи сено и умряло гладно, защото не могло да избере коя да изяде. Не го приемайте лично. Обаче щом и сте с деца на 8г значи не сте малолетни и трябва да можете да правите избор. Не е кой знае какъв разход да си пуснете обява, че жилището ви се продава, а пък за да си потърсите вие обяви в интернет е съвсем безплатно, ами поразмърдайте се малко поне нещо направете сами вместо да чакате нещата все да ви падат в скута като круши. Вземете една ипотека, изнесете се нашироко, пък като си продадете гарсионерата ще се подпомогнете. Иначе така е все тая дали ще чакате да наследите или ще чакате да ви пораснат децата и да се изнесат та да се ширите сами в гарсионерата. Друг начин не се сещам. А, всъщност сетих се. Пуснете тото, не знам дали още съществува лотарията, там се раздаваха апартаменти Hotel

# 157
  • Мнения: 11 924
Това е Буриданово магаре и е от психологията.
Аз пък до сега щях да съм преустроила гарсониерата, ако има самостоятелна кухня, и да отделя децата.

# 158
  • Мнения: 152
Ето нещо, което никой не предложи: оставете децата в сиропиталище, докато получите наследството и си живейте на широко в гарсониерата. Ето, проблема е решен 😉

# 159
  • Мнения: 14 802
Че то има ли още сиропиталища?

# 160
  • Мнения: 11 924
Мисля, че темата отдавна се изчерпа и дори зави в грозна посока.
Дано администраторите я заключат.

Общи условия

Активация на акаунт