Какво става след раждането?

  • 4 055
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Здравейте!
Предстои ми да родя след няколко месеца.
Вече прочетох теми във връзка с раждането, а сега ме интересува какво става след самото раждане. Кога идва кърмата?, бебето къде ще остане, или колко често ще мога да го виждам ако не е при мен?
Колко дена максимално се стои в болницата?
Какво ще ми трябва за бебето? И т.н
Споделете всички подробности, които са важни.
Благодаря предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 28 108
За кърмата е различно, останалото зависи от болницата, от здравословното състояние...
За всяка болница има тема във форума, в която има информация.

# 2
  • Мнения: 5 201
Доста от нещата, които питате, зависят от болницата, в която ще раждате. В повечето случаи бебето стои при вас толкова, колкото грижа можете да поемете за него.
Имам едно нормално раждане и едно секцио, в различни болници. При нормалното раждане бебето дойде при мен след около 7 часа след раждането. Беше при мен през цялото време. Още на следващата сутрин имах коластра. Кърмата слезе на около 2-3 ден след раждането. Второто ми раждане беше секцио. Аз самата не исках бебето да стои при мен през цялото време. Вечерта спеше задължително при сестрите. След секциото беше трудно раздвижването, а в началото даже и не можех да го вдигам. Сестрите ми помагаха, носеха го, вземаха го.
Общо взето около 2-3 ден кърмата слиза.
Какво ще ви трябва за бебето също зависи от болницата. Различните болници имат различна практика. С първото раждане ми искаха памперси, крем за подсичане, мисля че и шампиан за бебета. При второто ми раждане не искаха нищо.
Добре е да си изберете болница и да попитате тях какво искат.
Първият път ме изписаха на 6 ден, раждането продължи два дена и се наложи да бъдем на антибиотик. Второто ми раждане, секцио, ме изписаха май пак на 5-6 ден. Ако бебето има жълтеница понякога удължават престоя. Нашите деца и двете не са имали.

# 3
  • Мнения: 1 630
Кърмата ми слезе на ден 53 след второто секцио, след което кърмих успешно 14 месеца, от които 6 -само на кърма. При първото секцио кърмата беше по-бърза- дойде на ден 15. Кърмих 11 месеца, 6 т коит осамо на кърма.

# 4
  • Мнения: 1 027
За всеки случай си носи най-важното, пелени, шампоан за бебето, крем, пакет памперси, олио, кутия адаптирано мляко. И да не искат ще ти е спокойно, че имаш. Ако си секцио, ще ти го донесат след 24ч, раздвижването е кофти, но като видиш малкото човече става по-лесно. Кърмата също, зависи колко често ще му даваш, по често, по-добре.

# 5
  • Мнения: 3 131
Всички важни подробности са за цяла книга... Ако ще кърмиш препоръчвам книгата на Христина Янева "Всичко за кърменето", има и книги за гледане на бебета, мога да препоръчам на английски. Възползвай се да прочетеш нещичко преди раждането, после може да нямаш време. Някои от въпросите са за болницата, всяка е с различен ред.

# 6
  • Мнения: 2 706
Здравейте!
Предстои ми да родя след няколко месеца.
Вече прочетох теми във връзка с раждането, а сега ме интересува какво става след самото раждане. Кога идва кърмата?, бебето къде ще остане, или колко често ще мога да го виждам ако не е при мен?
Колко дена максимално се стои в болницата?
Какво ще ми трябва за бебето? И т.н
Споделете всички подробности, които са важни.
Благодаря предварително!

Без паника. Изберете болница и 90% ще имате отговори. Кърмата - различно при всяка жена. То и бебетата са различни.
Малко странни въпроси задавате, малко като "Какво се случва след сватбата?" Simple Smile
Нямате ли приятелки вече майки?

# 7
  • Мнения: 462
При мен бебето ми го оставиха веднага след като го изкъпаха и оправиха,това защото аз така пожелах.Поех си веднага грижите за него,макар че имах доста шевове.Взимаха го само за баня и рутинните изследвания.Кърмата ми слезе още на следващия ден след раждането,но не можех да кърмя,защото зърната ми бяха зверски разранени.Раждах в частна болница и трябваше да си нося само дрешки и памперси.Престоя ни беше 6 дни,понеже бебка се роди 20гр.под нормата Grinning

# 8
  • Мнения: 6 736
Естествено раждане, престой 3 дни, секцио, престой 5 дни. Това е по пътека, стига да няма някакви усложнения, които налагат допълнителен престой.
Всяка болница си има привила за бебето. С бебе номер 1 имаше проблем и ми я дадоха на втория ден, ходех само да я кърмя. Бебе номер 2 беше при мен от първата секунда до изписването.
Какво ще ви трябва за бебето, пак зависи от болницата, повечето дават списък. С първото дете, носех всичко - дрехи, памперси, козметика за къпане, сухи и мокри кърпи. С второто дете, всичко това си беше осигурено носех само личен багаж.
Кърмата идва различно, с първото дете на 2ри ден, с второто на 4ти ден. Преди това имаш коластра. За да е успешно кърменето, прочети насоки от консултанти по кърмене. В повечето случаи, в родилните настояват за хранене с адаптирано мляко и спъват кърменето от началото.

# 9
  • Мнения: 4 660
Първо секцио престой 5 дни кърмата слезе на 3 ден, бебето не засука цедях и давах около 14 дни.
Второ секцио престой 7 дни бебето се роди по дребничко, кърмата слезе на 3 ден сучеше но неефективно. Спрях кърмата преди да изляза от болницата.
И двете ми деца стояха при мен след раждането независимо че бях секцио намирах сили да стана и да си ги гледам.
Относно какво ви трябва има такава тема
https://m.bg-mamma.com/?topic=1387362.msg43814678

# 10
  • Мнения: 2 883
Кърмата ми слезе на ден 53 след второто секцио, след което кърмих успешно 14 месеца, от които 6 -само на кърма. При първото секцио кърмата беше по-бърза- дойде на ден 15. Кърмих 11 месеца, 6 т коит осамо на кърма.
Това ме остави объркана и безмълвна. Дори не знам как е възможно, но браво за упоритостта!

По темата:
Преминала съм през нормално и секцио раждане. И двете без усложнения, грижех се за бебетата си пълноценно още от болницата.
Съветът ми към авторката е: чети книги, ходи на курсове, гледай лекции и обучителни видеа. Намери си компания със сходни интереси Simple Smile
Всичко е лесно когато си подготвена за него. И раждане, и кърмене.

# 11
  • Мнения: 298
Явно всичко зависи от болницата, където ще раждате-затова питайте предварително. По принцип коластрата идва почти веднага след раждането, а млякото около три дни по-късно. Бебетата в началото имат стомахче колкото грахово зърно и не искат много, но се хранят на около 2-4 часа.  Можете  да цедите в малки спринцовки след раждането или директно на гърда. В моята болница всичко за бебето ни беше предоставено и аз си носих само неща за себе си и тоалет за изписването, което се случи след 2-3 нощувки и при трите ми деца родени със секцио. Дадоха ни биберони, памперси, шампоанче с гъбичка и пр за вкъщи. Тук бебетата не ги къпят след раждане, защото vernix caseosa е важна предпазна обвивка , която не се препоръчва да се мие веднага. Препоръчват бебето да се мие около седмица след раждането само с гъбичка(без пълно потапяне във вода) като се избягва пъпчето докато не падне пъпната връв. Децата след раждането бяха в стаята ми след всичките изследвания. Може да са в интензивното ако примерно след секцио понякога имат повече вода в белите дробове, защото не я изтласкват както при едно вагинално раждане.
Нормално е да се притеснявате, но имайте предвид че огромната част от ражданията протичат добре. Успех на мама и здраво бебче!

# 12
  • Мнения: 1 630
Кърмата ми слезе на ден 53 след второто секцио, след което кърмих успешно 14 месеца, от които 6 -само на кърма. При първото секцио кърмата беше по-бърза- дойде на ден 15. Кърмих 11 месеца, 6 т коит осамо на кърма.
Това ме остави объркана и безмълвна. Дори не знам как е възможно, но браво за упоритостта!
Когато се роди каката много исках да кърмя, но кърма нямаше. Непрекъснато я слагах на гърда, сучеше по малко и край, дохранвах с шише. В един момент просто текна, бяха минали 15 дена, но текна така обилно, че малката се нахранваше само с кърма, първите 6 месеца беше само на кърма. Супер успешно кърмене беше. Тя се роди над 4 кг и смучеше яко, затова не ми се получиха и никакви запушвания. Малката, обаче с роди с къса юздичка, просто не можеше да суче. А спомените от прекрасното кърмене с кака ѝ ме караха да упорствам. Всеки ден през 3-4 часа изцеждах толкова кърма, колкото едва да покрие дъното на шишето. Много ми беше мъчно, че нямаше. Бях на 35 г. Рожденният ден на каката беше 40 дена след раждането на малката и си спомням, че си облякох рокля, с която кърменето е невъзможно, т.е. трябваше да я вдигна изцяло нагоре, за да кърмя, но то и нямаше кърма. Дали се е събирало по 30-40 мл на ден... 2 седмици след рожденния ден вече тъкмо щях да се отказвам и о чудо... тя просто тръгна- за нищо време напълних шишето на помпата. И после пак и пак, малката беше вече с резната юздичка и нямаше никакъв проблем със преминаването от биберон към зърно... беше прекрасно. Следващите 6 месеца само на кърма. Тя сякаш усети и си навакса- и през 7мия месец беше само на кърма, храна не искаше, наддаваше пракрасно, също като кака си се роди над 4 кг. и сучеше доста добре. съответно никакви запушвания или бучки в резултат на общо 2 г. и отгоре кърмене. Успех и не се отказвай, правеше ми впечатление, че за акушерките ако те изпишат некърмеща, няма да кърмиш изобщо. Така смятаха те. А фактите са, че 90 % от родилките ги изписват кърмещи и до втората седмица се отказват. Никакво отказване и... каквото и да говорят за чайове и сокове, знай, че храната прави борбата.

# 13
  • Мнения: 298
Кърмата ми слезе на ден 53 след второто секцио, след което кърмих успешно 14 месеца, от които 6 -само на кърма. При първото секцио кърмата беше по-бърза- дойде на ден 15. Кърмих 11 месеца, 6 т коит осамо на кърма.
Имате предвид ден 3, а не 53, нали?

# 14
  • Мнения: 1 630
Кърмата ми слезе на ден 53 след второто секцио, след което кърмих успешно 14 месеца, от които 6 -само на кърма. При първото секцио кърмата беше по-бърза- дойде на ден 15. Кърмих 11 месеца, 6 т коит осамо на кърма.
Имате предвид ден 3, а не 53, нали?
Никога не съм имала кърма на ден 3. Grinning С втората щерка кърмата ми дойде на ден 53! До тогава всеки ден цедях, на всяко цедене имаше кърма колкото да покрие дъното на шишето на помпата. И на ден 53 изведнъж напълних шишето. До горе! Ако искате вярвайте.

Общи условия

Активация на акаунт