Изневяра. И живота след това.

  • 11 844
  • 296
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 18 229
Аз не съм изневерявала (то да не смееш да кажеш това, веднага ще има "Ууу, моралисти!!!"), а смятам, че и от отсрещната страна не е имало такова нещо. Joy

# 196
  • Пловдив
  • Мнения: 1 098
Аз не съм изневерявала (то да не смееш да кажеш това, веднага ще има "Ууу, моралисти!!!"), а смятам, че и от отсрещната страна не е имало такова нещо. Joy

То пък ако кажеш, че си ще има "Аууу, шаврантии!" Grinning

# 197
  • Мнения: 18 229
Най-добре човек да си казва истината, а преценката на другите какъв бил е без особено значение.

# 198
  • Мнения: 8 937
И аз не съм. Имах съмнение, че един от мъжете, с които излизах, спеше с която му падне, ама в интерес на истината не ми пукаше особено. Flushed

# 199
  • Мнения: 2 520
Най-добре човек да си казва истината, а преценката на другите какъв бил е без особено значение.
Има много случаи в живота, където да кажеш истината не е за предпочитане. А на още по-късен етап може да осъзнаеш, че всъщност не искаш да чуеш истината.

# 200
  • Мнения: 6 414
Нали говорим за семейство. Там винаги да кажеш истината е най-доброто решение, дори и да е болезнена. Ако ще се лъжем, по-добре да не сме заедно. То затова доверието е от основните неща за дълготрайна връзка. А ако излъжеш, доверието приключва, от там и връзката приключва. Не съм имала личен опит с изневери, но то важи и за други неща. Просто трябва да си честен и открит с човек, когото обичаш.

# 201
  • Мнения: 18 229
В цитирания пост имах предвид мнението на непознатите хора във форума - дали те мислят за сухар или нещо друго, все тая.

За семейните истини... Smile Ако си млад, здрав, силен психически и физически, можеш да понесеш някоя истина от сорта, че никога не са те обичали, взели са те по сметка или сложили рога, защото имаш възможността да си тръгнеш, да почнеш отначало и да промениш живота си в добра посока.

Ако обаче вече си възрастен, с разклатено здраве, бориш се с някое заболяване и се чудиш кой и дали ще те гледа на стари години - не искаш да знаеш дали си живял в лъжа, защото нямаш силите да промениш нищо (нито имаш къде да отидеш, ако си тръгнеш, за ново начало не може да става и дума, нито ще намериш нов човек) и караш по инерция. Там вече - квот било, било.

Последна редакция: нд, 28 ное 2021, 08:00 от Lorelada

# 202
  • Мнения: 1 321
Най-добре човек да си казва истината, а преценката на другите какъв бил е без особено значение.
Има много случаи в живота, където да кажеш истината не е за предпочитане. А на още по-късен етап може да осъзнаеш, че всъщност не искаш да чуеш истината.
Това, че си заравяш главата в пясъка, не променя нещата. Искаш или не искаш, нещата са такива, каквито са. Лично аз, винаги съм предпочитала горчивата истина пред сладката лъжа. Много е ценно да знаеш реалната ситауация, за да вземеш правилното решение.

# 203
  • Пловдив
  • Мнения: 23 546
Не случайно изоставените от бебета преобръщат света за да намерят истинските си майки и/или бащи. Иди във фейсбук и форумите на фирмите за генетични тестове и виж колко такива поста има!

А тези, дето са ни отгледали...... просто са ни отгледали 🤩.
Това не е общовалидно. Познавам осиновени, които не желаят да се срещат с биологичните си майки.

# 204
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Лорелада, как така сте си омръзнали?
Обичахте ли се изобщо? Или и двамата сте много скучни личности?

Ами ако ти омръзне и детето?

# 205
  • Мнения: 18 229
Точно това казах, че не е било. Няма да се обяснявам втори път. Темата не е моя.

# 206
  • Мнения: 7 172
Роузи, много хора си омръзват и затова се разделят. Интересно, че един възрастен човек може да не знае това.

# 207
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не ми се е случвало никога

Не е омръзване, а липса на любов

Това е, когато не си обичал,
измислял си си как и колко хубаво ще бъде,
после ти е омръзнало да си представяш и насилваш и така

Това е, когато семейството не се е случило от любов, а е било проект

# 208
  • Мнения: 18 229
Това поражда философския въпрос всички ли двойки, които след 10-15-20 години са се разделили, не са се обичали първоначално?
Съгласна съм, че щом не е любов до гроб, не е било Голямата любов.
И все пак тогава си мислел, че е. Объркал си се, че това е човекът за теб.

# 209
  • Мнения: 10 513
Любовта иска грижи. Всъщност бракът и връзката изискват грижи. Ако не се полагат такива, любовта си отива.

Общи условия

Активация на акаунт