91 НЕГ "Професор Константин Гълъбов" - тема 8

  • 50 220
  • 743
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 10 563
На моето дете не му е студено. Вечно му е жега. Но момичетата са казали, че им е студено. Резултат 0.
Като писахме няколко жалби за какво ли не - резултат 0.
Защо си мислите, че и децата не са вече наясно, че всякакви оплаквания и жалби са безпредметни?

# 151
  • Мнения: 42
Ами така е , защото в България държавният служител е научен да е паразит и да става каквото той си иска, без да взема под внимание градивна критика. Крайн о време е да се реформира цялата образователна система в държавните училища и бг учителите да се подновят или поне да се променят в навика си да преподават. Отдавна вече поколенията деца са други, Европа препуска напред , а ние още като в социализма - нищо да не се променя и нищо да не се измисля.

# 152
  • София
  • Мнения: 478
Каквото и да си говорим, това с прозорците не е нормално. На сина ми също винаги му е топло, но има деца по-чувствителни, измръзнали по спирките в 6.30 на път за училище... А и дразнещо е отношението, пренебрегването на другите, в случая децата. Последното се проявява и в учебния процес при повечето учители., особено по НЕ. Често се задавали въпроси, на които просто не се отговаря, под претекст, че трябвало било да са го учили някога преди, твърде елементарно е и прочее.
 Обобщенията не ми харесват, принципно. Не е до държавни служители и "частници", а до възпитание и липса на контрол, от друга страна.

# 153
  • София
  • Мнения: 17 978
Ами така е , защото в България държавният служител е научен да е паразит и да става каквото той си иска, без да взема под внимание градивна критика.

Доста обобщаваща и обидна нападка  за вършещите си работата държавни служители, независимо  дали са учители или други.

Магсън, нима някой е  казал, че е нормално? Но и никой назад не упомена някой клас дружно ( за да няма набедени отделни ученици) да е поискал от учителя Х да  не държи толкова дълго отворен прозореца, а само да проветрява периодично..

# 154
  • Мнения: 42
Това с въпросите е честа практика, вчера синът ми каза, че тази седмица като са имали немски , госпожата е задала да преведат някаква дума - която няколко деца превели по смисъл, защото намало точен превод. И тя започнала да им крещи, тогава синът ми станал и казал неговият превод и казал, че е идиотско да се държи така, защото са големи ученици и съответно госпожата побесняла.
Както каза, синът ми - мамо всички учители са кисели и сърдити откакто сме ПО.
Нямам какво повече да добавя - освен тотална смяна на всички. Ако някой не иска да работи - да не работи, но да си го изкарваш на децата е грозно.  Както казаха докторите нивата на ваксинацията се релевантни на нивата на интелигентност.
Обаче, ако бяха им дали и на бг учителите по 1000 лв на месец както при лекарите за първа линия с вируса, дали щяха да искат ДО ?

# 155
  • София
  • Мнения: 17 978
Малко (или доста) прекалявате с  квалификациите - паразити, които ще се втурнат да преподават присъствено с хъс, ако им подхвърлят 1000 лева като на лекарите (които, апропо не се изплащаха регулярно и навсякъде), част от които и като неваксинирани в добавка са  със спорна интелигентност. Много учители и без такива 1000 лева си искат  ПО, понеже за вършещия работата си съвестно ДО е тежест, а не  удобство. Такива учители пишат и във форума, само на първо четене се сещам за  4-5.

 И НЕ, не съм учител, ако това сте си помислили...

Последна редакция: чт, 09 дек 2021, 11:59 от пенсионирана русалка

# 156
  • София
  • Мнения: 478
Русалка, както казах, аз принципно съм "за" редовно, но разумно проветряване, а и приемам всяко "необходимо зло" в името на присъственото обучение... Но виж,  отказа да се разяснява и понякога дори да се преподава що-годе качествено, с който се сблъскваме, уви, не мога да приема. А в класа са доста свити и притеснителни децата и не си представям да имат искания и настоятелни претенции към учител. Особено след неколкократно игнориране на въпроси и молби за пояснения.
 Генерализиращите квалификации, както казах, не приемам.
Но трябва да признаем, че някои изводи във връзка с тематиката ДО-ПО са очевидни, за жалост.

# 157
  • София
  • Мнения: 17 978
Но виж,  отказа да се разяснява и понякога дори да се преподава що-годе качествено, с който се сблъскваме, уви, не мога да приема. А в класа са доста свити и притеснителни децата и не си представям да имат искания и настоятелни претенции към учител. Особено след неколкократно игнориране на въпроси и молби за пояснения.
 

Аз коментирах единствено казуса с прозорците.  За горното съм на 100% съгласна.

Последна редакция: чт, 09 дек 2021, 12:27 от пенсионирана русалка

# 158
  • Мнения: 10 563
Съгласна съм, че е личен избор ваксината.
Но не можеш да държиш децата на отворен прозорец без значение какъв служител си.
Нито има нужда децата ДРУЖНО да се оплакват, че им е студено при отворен прозорец на 7 декември.

# 159
  • София
  • Мнения: 17 978
Дружното е израз на подкрепа от страна на деца като твоето, на които не им е студено, към другите..  Не боли Wink  И форма на  жест към  по-притеснителните, страхуващи се да  се опълчат индивидуално, за да не бъдат набедени. И  не на последно място по-голям шанс да се случат нещата иначе. Като се мълчи, е стествено  учителят да си прави оглушки..

Наличен и в момента учител в НЕГ имаше неуместно отношение към група деца, не в образователен аспект, а в друг - коментари за външния им вид и иронични намеци, че ще финансира това и онова при липса на средства за нови дънки, за постригване на дълга момчешка коса и сие..Децата ми и още много  като тях  не бяха сред атакуваните , но не им попречи това да подкрепят приятел  в оплакването от случващото се  (първо при класната) . Да видиш ти  как имаше  скоротечен ефект от задружността им... Може (а  и най-вероятно пак си е мислил същото и след отправената забележка/мисли го вероятно и сега), но поне не го казваше вече на глас. В съседен клас майка се беше наканила да се оплаква от същото. Но преподавателят междувременно беше свил перките навсякъде. Wink

Последна редакция: чт, 09 дек 2021, 12:58 от пенсионирана русалка

# 160
  • София
  • Мнения: 607
Въобще нямах намерение информацията ми да става повод за такива дебати. Въобще не вземам страна, не нападам български или немски учители, моля ви.
Беренд е класен на сина ми вече 3-та година и повярвайте ми - децата знаят какви са реакциите му. Имат си Klassenspraecher, имат си и българска класна. Но фактите са си факти - глас в пустиня е в повечето случаи.

# 161
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 314
Bergmann лично на мен ми каза - като има нужда от още обсъждане и не е намерено решение в по-тесен кръг, можете да ме търсите по всяко време. Ако им е толкова неприятно, може да отидат и с добър тон да дискутират с нея и да намерят средно положение, за да са доволни всички.

# 162
  • Мнения: 8 458
Съгласна съм, тотална смяна на учители, да дойдат от Занзибар, обучени, емпатични, с нови, съвременни методи, съответстващи на нуждите на гениалните деца. Някои тук живеят на Луната.
А сега сериозно-  искате обучение от германци, ами ето това са немски методи. В Германия това е по предписание-често проветряване, маски, каски. Говорила съм с много хора и на повечето места в училищата това се прави - цяла зима  се проветрява. Същото е и във фирмите, понеже и работещи познавам. И сега какво правим? Български, немски маниер или какво е това? Няма нужда от злоба във форума, отивате при Бергман и говорите човешки.

# 163
  • София
  • Мнения: 5 183
Аз миналата година писах тук за ТЕЧЕНИЕ, не за проветряване.
Течението се постига с подпиране на вратата посредством стол и едновременно с това подпиране на 2 прозореца посредством някакви други неща, в продължение на целия час/часове. Не само за междучасието и не само за малко.
Това правеше Беренд, вкрючително и при -11 градуса, включително и на DSD.

# 164
  • Мнения: 42
Какво става с тази гимназия, от най-желана отвън се превръща в доста смущаваща веднъж щом отвътре се видят нещата.
Разболяването на учениците при доказано нарочно течение на въздуха е меко казано изискаване заради вируса.
Едва ли в Германия учителите провертяват така, както в България - нарочно с течение за да разболеят децата.

Общи условия

Активация на акаунт