91 НЕГ "Професор Константин Гълъбов" - тема 8

  • 50 109
  • 743
  •   1
Отговори
# 675
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 297
За проблемите, които ние установихме, писахме,алармирахме, променихме.

# 676
  • София
  • Мнения: 17 905
Но самоцелното зацикляне и предъвкване в БГ мамма не носи никаква по-нататъшна полза и промяна.
.... Май децата ни са по-добри на четене с разбиране от нас.
Ами не мисля, че децата са по-добри от нас - учим се. От твъдението ти за деструктивна критика стигна до извода за основателност на изнесени проблеми. Значи е трябвало с повече думи да се напише, за да се разере.
Защо приемаш, че осветяването на пробем (та било и в "бг мамма") е самоцелно? Какво да се направи, за да се чуе, а след това - да се промени? Предложи, може би ще помогнеш.

Аз написах какво, ние се бяхме организирали, вие явно не можете, всеки гледа себе си.

# 677
  • Мнения: 3 906
За проблемите, които ние установихме, писахме,алармирахме, променихме.
Т.е. проблемите са "наши" и  "ваши" и защо ли се пише в темата "НЕГ"?

Не гледа всеки себе си. Времето е различно - пандемично. РС са онлайн.

# 678
  • София
  • Мнения: 4 913
Първо, поздравления! https://dideva.alle.bg/%D0%B3%D0%B8%D0%BC%D0%BD%D0%B0%D0%B7%D0%B … 0%B8%D1%82%D0%B8/

Второ, нямам деца в гимназията, но това, че децата на едно училище са най-големият му актив, за мен означава, че те са в състояние да се справят не толкова благодарение на, колкото въпреки него.

Последна редакция: чт, 30 юни 2022, 18:55 от Prizma

# 679
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 297
Да, Шарлот, нашите проблеми наистина бяха наши и ние алармирахме за тях, където трябва.
За вашите може вие да действате, подкрепяме ви напълно.

# 680
  • столицата
  • Мнения: 3 754
Ха-ха. С нашата самокритична тема ще изгоним децата-бижута и ще трябва да приемат и небижута тази година😁
Очаквам сриване на баловете за прием в НЕГ😁😂😁

# 681
  • София
  • Мнения: 17 905
Браво на децата, никой освен Призма, нямаща дете в училището,  не ги поздрави, това е още по-показателно...Wink

Шарлот,  естествено, че проблемите в някои случаи са наши и ваши, а не непременно общи.  И няма никаква полза от прокарване  на идеята за разделение сред родителите. Милето визира конкретен вътрешен проблем  на конкретен клас от немския отдел. С какво могат да помогнат хора, незапознати със спецификата на проблема на една единствена паралелка, хора, чиито деца дори не са в класове към отдела? И обратното, Милето и др.с деца в лайстунг какво да направят, как да допринесат  за решаването на проблема  с профилите, те не са запознати много-много с нещата, профилирането на техните деца  е фиксирано, нищо не избират на никой етап,  не избират и кой да води това или онова на децата им, който им се падне, а сред немците също има недотам добри попадения. Има си друга група  проблеми, които наистина са общи.

И дано не се лъжа, но в края на  април имаше вече присъствени РС, точно във време, в което може да се действа в посока решаване на  проблема с профилите. А и дори да не са били присъствени, винаги може да се намери начин родителите да комуникират помежду си, да инициират нещо. В толкова по-далечни времена и без корона ние си имахме стройна форма на комуникация в група. Родител беше направил така, че мейл от класна или от родител по някаква важна тема да може да се получава автоматично от всички останалите родители, дали свои координати (електронна поща).

Галимар, няма да избягат..

Последна редакция: чт, 30 юни 2022, 20:43 от пенсионирана русалка

# 682
  • Мнения: 502
Ха-ха, Галимар, JoyJoyJoy. Недей така, че току виж се извял някой от някъде си да те обвини в самовлюбеност, понеже твоето е от бижутата. Че и обида към бъдните поколения НЕГ-ърчета могат да ти лепнат Grinning

Браво на 12 клас! Явно от конкуренцията, агресивна или не, все пак има полза Simple Smile. Желая им попътен вятър и много покорени върхове

# 683
  • тук-там
  • Мнения: 5 574
Браво на 12 клас и благодаря на Дидева! Това си е показателно къде са децата-бижута Wink

# 684
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 297
Сега имах време да погледна линка. Браво, уникални деца!

# 685
  • столицата
  • Мнения: 3 754
Успях и аз накрая да стигна до линка и да го отворя. Еми бижута са си децата ни!  👍👍
И сега сериозно, въпреки всички недостатъци на гимназията, обективният критерий "резултати от ДЗИ" за поредна година показва, че умни и мотивирани деца, с подкрепящи учители и родители водят до отлични резултати.
Поздравления за абитуриентите на НЕГ и техните преподаватели!

# 686
  • Мнения: 91
Няма как да ми се появиш от нищото, незнаен на никого, неучастващ в темата и да изтипосах нелогично и нямащо въобще връзка с дискусиите мнение. Просто чета като семки-занимавки и продължавам.


Скрит текст:
Мдааа .....Разбира се, че не ме знаете. Обясних, че само чета за мнения, защото гимназията ме интересува. Споделих своето усещане от духа на тази тема, като външен набюдател. Е, "всеки сам си преценя" как да ползва получената информация. А може би, ако застана с името си срещу Вас, Милето, ще имате по-малко агресивен и по-възпитан изказ. Че то и майките сме част от училищата на децата си Simple Smile

Бъдете здрави и късмет!

# 687
  • Мнения: 45
Здравейте,

Предстои ни избиране на гимназия и имам следният въпрос към Вас. Какви са избираемите предмети след 10 клас. И всеки предмет ли могат да си избират децата или са строго фиксирани?

Предварително благодаря за отговорите.

# 688
  • София
  • Мнения: 17 905
Цялата дискусия по-горе е за това: мат-физика, мат-гео, биология-химия, литература-история

# 689
  • София
  • Мнения: 2 986
Здравейте,

Предстои ни избиране на гимназия и имам следният въпрос към Вас. Какви са избираемите предмети след 10 клас. И всеки предмет ли могат да си избират децата или са строго фиксирани?

Предварително благодаря за отговорите.
Предвид, че тази година профилите станаха ясни преди два дни, не виждам кой може да се наеме да каже нещо за след три години.
Бяха комбинирани по двойки.

Планирането и осветляването на плановете не е силна страна на НЕГ.

Общи условия

Активация на акаунт