На 5 месеца отказва АМ?

  • 964
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30
Здравейте, бебка е на 5+ и от 10,15 дни отказва да си хапва АМ-лактана био. Предлагам и шишето на 2,3,4,5 часа най - много ако изпие 50мл и това е. Рядко са случай те в които е гладна и изяжда всичко, но за сметка на това започна да се буди нощем по 1,2 пъти и е гладна, но пак или хапва по 20,30мл или изяжда всичко.всяка нощ е различно. Започнах захранването от 4 дни. Педиатърката не ни обърна внимание,нищо не каза. Може ли да са зъби, период ли е, какво е?

# 1
  • Германия
  • Мнения: 865
Период е. Нито смяната на шишета помагат, нито млеката. Спри за кратко, ако искаш захранването. Виж, как ще е. Понеже е малко още, не е проблем да пие и през нощта. След още някой друг месец, ще си изгради режим и сънят, ще се оправи. Няма страшно, само не насилвай.

# 2
  • Мнения: 12 752
Педиатърът видя ли детето или само по телефона ви консултира? Потвърди ли,  че детето е здраво?

# 3
  • Мнения: 30
Педиатърът видя ли детето или само по телефона ви консултира? Потвърди ли,  че детето е здраво?
Прегледа я, здрава е.

# 4
  • Мнения: 12 752
Е, значи е период някакъв. Вижте на следващата консултация как е с наддаването. Следете дали няма други признаци на неразположение.

# 5
  • Мнения: 3 902
Моето дете беше така. Има ли рефлукс? Повръща ли?

При нас помагаше да яде насън. От 4м до 1.6 съм я хранила насън, ако е будна криех шишето да не го вижда. Смених 2/3 от млеката и шишетата на пазара. Нищо не помогна. Седеше гладна, ревеше, ядеше 20-30-50мл. и до там. Приспивах, точно преди да се унесе ядеше. Нощем, а да каже мрън и шише в устата. За справка тя и кърма не искаше. От гърда засукваше, пиеше 2-3-4 огромни глътки и до там. През какъв ли лекар не минахме, през какъв ли не консултант. Нищо не помогна. И захранването - и там беше ад и до днес. Просто се оказа, че детето е такова. Проговори и каза, че мляко не обича и че няма да пие. 2/3 пъти имаше сериозни кризи с рефлукс. Отдавах го на това. Само антирефлуксно мляко не пробвахме, по други причини и препоръки на лекари, но ме е яд. Според мен това щеше да помогне.

# 6
  • Мнения: 30
Моето дете беше така. Има ли рефлукс? Повръща ли?

При нас помагаше да яде насън. От 4м до 1.6 съм я хранила насън, ако е будна криех шишето да не го вижда. Смених 2/3 от млеката и шишетата на пазара. Нищо не помогна. Седеше гладна, ревеше, ядеше 20-30-50мл. и до там. Приспивах, точно преди да се унесе ядеше. Нощем, а да каже мрън и шише в устата. За справка тя и кърма не искаше. От гърда засукваше, пиеше 2-3-4 огромни глътки и до там. През какъв ли лекар не минахме, през какъв ли не консултант. Нищо не помогна. И захранването - и там беше ад и до днес. Просто се оказа, че детето е такова. Проговори и каза, че мляко не обича и че няма да пие. 2/3 пъти имаше сериозни кризи с рефлукс. Отдавах го на това. Само антирефлуксно мляко не пробвахме, по други причини и препоръки на лекари, но ме е яд. Според мен това щеше да помогне.
Винаги е връщала и повръщала, но не на фонтан. Всички лекари казват че няма рефлукс. Пробвали сме и антирефлуксно мляко, но беше ужас,-не е нейното мляко.
Нощем започва да реве и пищи, но не си отваря очите-храня я така и заспива пак.

# 7
  • Мнения: 1 033
И при нас беше така до 3ти месец, ядеше много малко аз постоянно гледах мл на другите по 150, 180 моето 60, 90мл максимум. На почти 5м е и едва изяжда 140, отказах се. Колкото иска, толкова. Мисля, че ги мъчат газове, колики. Няма друго обяснение, докато яде се дърпа, като пръцне малко се успокоява и след няколко глътки пак. Лекарите казват, че захранване е най-добре след 6ти месец, но няма как и ние започваме.

# 8
  • Мнения: 8 585
Здравейте, бебка е на 5+ и от 10,15 дни отказва да си хапва АМ-лактана био. Предлагам и шишето на 2,3,4,5 часа най - много ако изпие 50мл и това е. Рядко са случай те в които е гладна и изяжда всичко, но за сметка на това започна да се буди нощем по 1,2 пъти и е гладна, но пак или хапва по 20,30мл или изяжда всичко.всяка нощ е различно. Започнах захранването от 4 дни. Педиатърката не ни обърна внимание,нищо не каза. Може ли да са зъби, период ли е, какво е?
При подобни случаи, първото, което се прави, е изследване на урина+ посявки.
Ако те са наред, се работи около темата за рефлукса- не е задължително детето да повръща- много деца имат рефлукс и без да повръщат.

Цитат
Няма друго обяснение, докато яде се дърпа, като пръцне малко се успокоява и след няколко глътки пак
Класически рефлукс... при големи бебета, може да овладеете рефлукса с други прийоми, и не задължително с антирефлуксно мляко (ако не го харесват).
Най-доброто анти-рефлуксно мляко е Хумана АР. Второто по качество е НАН АР

Цитат
Хомеопатия за зъби. Читав пробиотик също.
Не се дават подобни неща на деца.

Последна редакция: пт, 26 ное 2021, 14:02 от Birdie

# 9
  • Мнения: 3 902
Идете на гастро. както казаха, не е нужно да връща видимо, за да е драма. Също може да се пробва АМ тип хомфорт или ХА. Или, колкото и ужасно да звучи, да сгъстите млякото с оризова каша. Ефектът няма да е мигновен, трябва време. 14дни е периодът, за който научават нещо ново и свикват с него. Също медикаменти срещу колики, ако има. Хомеопатия за зъби. Читав пробиотик също.

Общи условия

Активация на акаунт