Препарати за съдомиялна - 12

  • 47 517
  • 729
  •   1
Отговори
# 435
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 397
Има прах за миялна в Кауфланд и Дм

# 436
  • Paris, France
  • Мнения: 14 018
И аз деля таблетки на 2 ако съдовете не са мръсни. 60см за 15 комплекта ми е миялната, но това няма значение. Има значение с колко литра вода мие на конкретната програма и колко броя плакнене има.

Пяна може да се получи не само от недобро плакнене. Ако водата е твърда, като се налее в чашата реагира с киселината от гланца и ако гланцът не съдържа достатъчно мазнина, то водата се пени.

Finish powerball не ми харесват. Супермаркетските на Leclerc мият значително по-добре. Но, да, делене би помогнало.

И аз бях по-доволна от прах, сол и гланц, но хубав прах не намирам. Никога не слагах повече от половин доза.

Идея е да се пробва друга програма. Еко програмите на новите миялни мият с много малко вода и на ниска температура. Интензивна, бебешка, за силно замърсени съдове би измила и изплакнала по-добре.

Ако миялната има опция допълнително плакнене, натискай копчето всеки път!

Ако няма загорели съдове, то четвърт доза гел е предостатъчна. Finish 0% не оставя нищо по съдовете. Слагам не повече от 5 мл при препоръчани 15.

Увеличаване или намаляване на гланц може да помогне.

# 437
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
Nevena,в Auchan,Lecrerc,Carrefour съм виждала прах Sun classic.Аз ползвам само интензивна програма,таблетки Sun expert,но и от таблетките Sun classic съм доволна,когато няма загоряло по съдовете,с мазнини,кафе... се справят добре.

# 438
  • Мнения: 2 132
Основната ми миялна е 45-см. Ползвам Финиш Куантум Ултимейт. Никога нищо не съм делила и неизмит препарат/пяна не съм имала. Мия на дълги програми - 2:36 или 2:49. На късите (както и при пералнята) вяра не хващам.
Гланц не ползвам.

# 439
  • София
  • Мнения: 8 561
Аз, с миялна 60 см, мия с Феъри Платинум капсули и допълнително гланц, на програма час и 20 стандартно, но и на 40-минутната също - нямам проблеми.
Аз се чудя дали Беко-то не е технологично старичко и просто спрямо дори базовите нови да не мие добре? Предполагам, че ако сега се купи миялна с две перки, някакви power дюзи (или нещо такова), може проблемът да го няма. Това пиша, понеже жената каза, че се оглежда да смени миялната. И най-вече, ако имам един и същ проблем с няколко миялни, бих помислила за смяна на препарата или да огледам дали някъде не е сгрешена рутината ми.

# 440
  • Мнения: 871
Деля таблетката на две.
С 45 см. съдомиялна съм и една таблетка ми идва много.
Пробвайте с делене на таблетката както са Ви посъветвали.

# 441
  • Paris, France
  • Мнения: 14 018
Аз се чудя дали Беко-то не е технологично старичко и просто спрямо дори базовите нови да не мие добре? Предполагам, че ако сега се купи миялна с две перки, някакви power дюзи (или нещо такова), може проблемът да го няма.

Факт е, че старите и много стари миялни миеха като пушки и нито се развалят през ден, нито вътре нещо се чупеше, нито оставяха пяна по съдовете ако се дозира правилно препарата. 🤩 Марката няма никакво значение. Мила съм в стотици миялни. В испанските и португалски курорти миялните са винаги от най-ниския, възможен клас, дори и в най-луксозните курорти. Може да са шумни (попаднала съм на 53db миялна), да нямат падащи шишове и рафтчета, но мият и мият добре.

Миялната, с която мия в основното ни жилище е точно Беко, с 2 перки и душ на тавана. Стар модел е, отпреди инверторните мотори, на около десетилетие и половина. Мие идеално. Преди нея имахме Бош с три перки. Разменихме ги, защото Бошът нямаше едночасова, а ми трябваше като бяха малки децата. Сега Бошът е в офиса. Еднакво добре мият, еднакво тихи (42-43db). 60см са и двете. И двете бяха най-високите модели на марките като ги купихме преди (15+ години 🌞). Нямат power дюзи, нито допълнителни перки или перки, въртящи се на квадрат. 

При 45см миялни го има проблема с миене в ъглите ако нямат по 2 перки на чекмедже, защото чекмеджето е правоъгълно , а перка, закачена в средата може да е дълга само колкото най-малката ширина. В много старите, които миеха с по 20 и 30 литра и имаха програми на 80 и 95°С това не се усещаше, но в новите си е тесла. Затова ако се купува 60см машина, марка и модел нямат голямо значение, освен за удобство при зареждане. При 45см модел е добре да се вземе висок модел, но изборът е ограничен. Високите модели 45см на Бош/Сименс имат по 2 перки на горното чекмедже и затова плакнат по-добре.

Същото е с настолните съдомиялни. Бош мият с по 8 литра, а по-ниски марки с по 4-5 И 6. Затова в Бош за 6 комплекта може да се мие с цяла таблетка без разваляне на качеството, а в Кларстейн за 6 - не.

Съгласна съм, че ако при няколко миялни има проблем, то не е от миялните.

Много хора мият на кратки програми и ниски температури съдове, които по дефиниция биха се измили само на интензивна и после се оплакват от миялната или препаратите.

# 442
  • Мнения: 871
Моята я пускам на програма на 50 градуса и измива за 50 минути ,води се ежедневна програма.
Взех най-евтината на марка Финлукс,супер доволна съм и аз като Nevena Virolan ,смятам че изобщо не е от значение марката и моделът.
А на Беко техниката им е качествена.
Пералнята ми е на Беко и готварската печка.

# 443
  • София
  • Мнения: 8 561
Аз имах фурна на Беко и беше по-гадна от на майка ми Мечта-та Simple Smile Но това няма много общо с темата, де.

# 444
  • София
  • Мнения: 10 577
Мияланата ми е беко - една от първите с инверторен мотор - мие добре, обаче ако не е добре заредена, но тъй като я купихме с транспортен дефект (доста лошо е паднала Grinning ) отдавам на това.

# 445
  • Мнения: 12
Здравейте! Включвам се отново,за да споделя моя опит  - забелязах,че точно от гланца ми се пенят чашите. Започнах да използвам гел и спрях гланца - така ситуацията се подобри. Снощи реших да сложа гланц на минимална степен - отново се появиха балончетата в чашите. Гланца,който използвах е Finish 0%

# 446
  • Paris, France
  • Мнения: 14 018
И при мене понякога чаши се пенят след миене с FP+ или Finish 0% гел. Това е, защото препаратите явно не са алкални, а водата ми е твърда. Също се пенят ако пусна гланц. В отделението за гланц съм сложила оцет.

Освен спиране на гланц може да помогне намаляване на степента на солта.

Има гланцове с повечко мазнина вътре и тя спира пенявенето. Марка не мога да препоръчам, защото отдавна не съм купувала гланц, но с един на Sun (Svelto в България) чашите ми никога не се пенеха.   

Може да се намали количеството на гела. Слагам не повече от 5мл, вместо 15 по препоръка на шишето. 10 слагам ако имам много мазни съдове - 5 за предварително плакнене и 5 за основно. Забелязах, че като мия много мазно, после пенене няма. Явно понякога просто няма достатъчно мазнина, която да неутрализира пяната.

# 447
  • София
  • Мнения: 6 010
А гланцът задължителен ли е въобще? И мен ме дразни това, че понякога съм усещала горчив вкус от приборите или балончетата в чашите.

# 448
  • Мнения: 351
Момичета прочетох из коментарите, че слагате предварително обезмаслител на загорели тави. Въпросът ми е изплаквате ли ги преди да ги сложите в съдомиялната или направо с обезмаслителя се слагат.

# 449
  • Paris, France
  • Мнения: 14 018
Не е задължителен танцът, но ако се мие с прах или гел, които не съдържат гланц, приборите не съхнат добре и не са лъскави. Гланцът неутрализира алкалните препарати за миене. Също спомага машината да седи по-чиста и неутрализира котлен камък.

Откакто мия с FP+ и гел Finish 0% гланц не ползвам, но когато миех с прах го настройвах на максималното. ToniShu писа, че ползва гланц с FP. Всеки си избира според желания резултат.

Аз спрях да мия с прах и гланц точно заради горчивия вкус, от който домашните се оплакваха.

Момичета прочетох из коментарите, че слагате предварително обезмаслител на загорели тави. Въпросът ми е изплаквате ли ги преди да ги сложите в съдомиялната или направо с обезмаслителя се слагат.

Да, разбира се, особено ако съдържа сода каустик. В миялна не се допуска никакъв препарат, който не е предназначен за съдомиялна, най-малкото заради пенене.

Общи условия

Активация на акаунт