Нашите кухни - тема 89

  • 47 705
  • 753
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 156
Може ли да се монтира 4-ка керамичен плот над свободностояща пералня под работния кухненски плот?

Харесайте си примерен модел котлон от интернет и вижте размерите за вграждане. Може би ви трябват около 4.9 - 5 см. дълбочина за самия котлон.
Може би е добра идея да има и някаква плоскост между пералнята и самия котлон, за да не се държи само на щипки. Не знам дали е ок котлонът да "ляга" в-у пералнята. От гледна точка на шум и вибрации от пералнята всяко допиране ще е нежелателно.
Обаче няма ли да е странно да вадите чистите дрехи от пералнята и отгоре да пържите примерно...

Последна редакция: ср, 19 яну 2022, 13:47 от Кучка в каручка

# 301
  • София
  • Мнения: 10 309
Може ли да се монтира 4-ка керамичен плот над свободностояща пералня под работния кухненски плот?
Защо да не може, ако има достатъчно разстояние или по-дебел плот, но освен, че вратичката ще пречи, чисто визуално ще е грозно.

# 302
  • Мнения: 786
Аз съм с компакт плот ,но не е на Fenix,не и от типа,който се ремонтира с ютия.
И аз се бях насочила към него ,но прочетох негативни отзвуци по чужди форуми.Мисля,че се коментираха предимно тъмните матови разновидности.Там потребителки споделят,че чистенето е трудно и единствено се получавало с магическата гъба,но когато е мокър се виждали всички петна от мазнина или мокри кръгчета от чаши или неща,които са оставили отпечатък отгоре му.Бяха се изразили,че е нещо като мемори ефект.Писали са също,че не са успели да постигнат добре изглеждащ ремонтиран участък с ютия.
Сега,мненията бяха такива, но до колко отговаря на истината няма как да знам ,защото това може да се провери единствено с опит от лично ползване.
 Нашият компакт плот е бял с черна сърцевина от Роси.Ползваме го вече 8м. и няма никакви поражения.Гореща тенджера съм слагала директно,но горещ тиган или тава - не.
Кухнята е ъглова ,но няма снадка ,защото ъгълът е изграден с гипс картон.

nelina_london, много ти благодаря за отговора. Да, ама това породи още питания у мен. не мога да си представя какво значи, че няма снадка, защото е изграден от гипсокартон. Може ли малко повече обяснение и снимка, ако е удобно, разбира се.
Освен това имаш ли номер или линк на този плот в Роси? Аз ще потърся на сайта им, но да не объркам.
И последно кой е този чужд форум, че ми стана интересно?

# 303
  • Пловдив
  • Мнения: 2 914
В няколко форума четох,единия е houzz.Просто напиши в търсачката fenix countertop reviews  и ще ти излезе.
Плотът от Роси е обикновен бял гладък с черно ядро.Не мога да копирам линкове от телефона.
Изпращам клип на кухнята на Л.С.

# 304
  • Мнения: 756
Здравейте! Аз имам питане относно смесителя. Харесах си един, който е висок 29 см, а дълбочината на мивката ми е към 19-20 см. Замислих се дали не е прекалено висок и дали при пускане на по-силна струя няма да пръска вода извън коритото. Някой има ли опит да каже дали е така и изобщо кажете според вас дали ще е удобно за ползване?

# 305
  • Мнения: 13 187
Зависи дали е наклонено или не чучурчето. С много висок съм и не пръска.

# 306
  • Мнения: 756
Зависи дали е наклонено или не чучурчето. С много висок съм и не пръска.
От този тип съм харесала: https://siko.bg/media/stenik_article/article/cache/1/image/f6165 … m/smesitel1_1.jpg
А мивката голяма ли ти е?

# 307
  • Мнения: 786
За плот, аз се спрях на порцелангрес, изглежда като мрамор, но казват, че не остават петна от вино и мазнина и издържа на висока температура. Чакам да ми глобят кухнята, така че не мога да дам отзиви, просто предлагам алтернативи на техническия камък.

Дайте идея къде си криете кърпите за ръце? Не ми се вързва да е на плота, нямам дръжки на кухнята и мисля дали да не я сложа от вътрешната стена  на чекмеджето, което ще е под мивката, само не знам как да я закача.

# 308
  • Португалия
  • Мнения: 3 945
не е скрита, а е на най-прозаичното място- дръжката на фурната
и да искам, няма как да скрия никаква кърпа,защото се въртим всички в кухнята, а това означава повече от една такава-метната на някой край на плота

# 309
  • Мнения: 6 288
Предпочитам кърпата да стои на плота до мивката, вместо провесена на дръжката на някой шкаф.Както и процедирам.
Мивката ми е сравнително дълбока,смесителят висок,грам не пръска по плота.

# 310
  • Мнения: 4 758
И при нас кърпите винаги се мотаят по плота. На мен така ми е удобно - да са ми подръка.

# 311
  • Мнения: 786
За плот, аз се спрях на порцелангрес, изглежда като мрамор, но казват, че не остават петна от вино и мазнина и издържа на висока температура. Чакам да ми глобят кухнята, така че не мога да дам отзиви, просто предлагам алтернативи на техническия камък.

Дайте идея къде си криете кърпите за ръце? Не ми се вързва да е на плота, нямам дръжки на кухнята и мисля дали да не я сложа от вътрешната стена  на чекмеджето, което ще е под мивката, само не знам как да я закача.

Може ли да споделите фирмата, която Ви изработва плота?

# 312
  • Мнения: 786
Поръчах при Стоун Билд, преди това ми бяха правили ТВ стена за спалнята и плот за мивка за банята от мрамор, доволна съм.

# 313
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 030
Дайте идея къде си криете кърпите за ръце? Не ми се вързва да е на плота, нямам дръжки на кухнята и мисля дали да не я сложа от вътрешната стена  на чекмеджето, което ще е под мивката, само не знам как да я закача.
E закачалчица ще сложиш, от ония с лепенките. Но е доста не практично, първо трябва да отвориш шкафа с мокра ръка... У нас е така, има дръжка отвън и пак ми е неудобно.

# 314
  • Мнения: 1 982
Аз сложих тези и не съм забелязала да пръска

Общи условия

Активация на акаунт